Al zingend 'vliegt de tijd' Eerste Heiloose Cafédictee Silvester in de lift Puck Koomen ontvangt erelidmaatchap Falkland Toneel U I T P A G I N A Micheline van Hautem: crème de la crème Karaoke in de Buk Swing geeft concert met Spaans tintje U I T K IJ KPOST 7 NOVEMBER 2012 Het Noord Hollands Dagblad Koor treedt vrijdag op in theater de Beun. Aangeleverde foto HEILOO - Het Noord Hollands Dagblad Koor (NHD Koor) is een gemengd koor dat werd opgericht in januari 1992 door enkele enthousiaste personeels leden van het Noordhollands Dagblad. In de loop van de jaren is het uit gegroeid tot een koor bestaande uit ongeveer veertig leden, verdeeld over drie stemmen en voor een ieder toegankelijk. Het repertoire is zeer divers en bestaat voornamelijk uit populaire muziek uit de afgelo pen veertig jaar. Er wordt gezongen in velschillende talen, voornamelijk Nederlands en Engels. Het koor bestaat inmiddels dus twintig jaar en wil dat niet ongemerkt voor bij laten gaan. Begin dit jaar vier den de leden het jubileum met een feestavond bij Ilonka Ory, winnares Publieksprijs Rabobank Cultuurprijs 2010. Na een zeer geslaagde avond is hieruit een samenwerking ont staan voor een jubileumconcert op 9 november aanstaande in theater De Beun. Het concert heeft een bijzonder gevarieerd programma: nummers van Adele tot aan Vivaldi zullen voorbij komen. Het koor treedt op onder leiding van diri gent Leo van der Sande en wordt begeleid door vaste pianist Kees Borst. Ilonka Oiy zal optreden met haar band. Tevens is er een bijdrage van The New Amsterdam Voices. Deze groep bestaat uit acht stu denten van het conservatorium in Amsterdam en zingt meerstemmige jazz- en popnummers. Het thema van deze avond is 'de tijd vliegt', www.noordhollandsdagbladkoor.nl HEILOO - De Stichting Vrienden van De Beim presenteert op 10 november om 20.15 uur Micheline van Hautem met haar programma 'Crème de la crème' in theater De Beun. Ze zingt Nederlandse vernies van Franse chansons en andersom, Franse vertalingen van Nederlandse liedjes. Met andere woorden: bijzondere vertolkingen van chansons van onder andere Julien Clere, Yves Montand, Frank Boeijen, Robert Long en zelfs André Hazes. Micheline van Hautem, geboren en getogen in Gent, trok een jaar of tien gele den de wereld in, gewapend met haar stem, haar gitaar en haar laptop. Haar eerste stop was New York, waar ze furore maakte met Franse chansons, vooral van Brei en Piaf. Kaarten, toegangs prijs 17 euro, kunt u kopen bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en via www. vriendenvandebeun.nl. HEILOO - Vrijdag 9 november organiseert een nieuwe groep jonge vrijwilligere een karaoke avond in de Buk Buk. De karaoke begint om 20.30 tot 23.00, daarna kan je gezellig blijven hangen met een drankje en muziekjes van de Dj's tot 00.30 uur.De entree is geheel gratis, de enige voor waarde is dat de avond alleen toegankelijk is voor mensen vanaf 16 jaar, neem een ID kaart mee. Hoor je tot deze leeftijds groep, ben je enthousiast en wil je samen met een leuke groep andere jongeren dingen organi seren, dan ligt hier je kans. Niet alleen voor de organisatie van de Karaoke Party, maar ook voor al het andere, zoals barwerk, dj's, geluid/licht, et cetera. Voor meer informatie, tel. 072-5321048. HEILOO - Lex en Jolande van Café De Wit houden op zondag 18 november het eerste Heiloose Cafédictee in samenwerking met Kees Wortel, schrijver, muzikant en docent Nederlands. Het dictee start om 15.00 uur. Voor de drie beste dicteeschrijvere/- sehrijfstere stellen Lex en Jolande van Café de Wit aantrekkelijke prijzen beschikbaar. Iedere deel nemer krijgt sowieso een origineel certificaat van deelname. Het dic tee wordt geschreven en gelezen door dicteetor Kees Wortel: www. keeswortel.nl. De jury bestaat uit een vijftal wijze heren en één dame die op professionele en deskundige wijze uw dictee beoordelen. Er is plaats voor 25 Heilooër deelnemers. Deelname is gratis. U kimt zich aanmelden bij Joeke Spierings, per telefoon: 072-5332458 of per e-mail: j_spierings@hetnet.nl. Meldt u zich dus snel aan en meet met anderen in een ontspannen sfeer uw kennis van de Nederlandse taal. HEILOO - Op zaterdag 17 november verzorgt het gemengd koor sWing samen met Tramoya een concert. Dit koor uit Heiloo telt 28 leden en wordt op de piano begeleid door Margot van Setten. Het koor staat onder leiding van dirigent Olaf van Rijn. Het concert krijgt een Spaans accent met zang en dans. De groep Tramoya zal hiervoor zorg dragen. En zal plaats vinden in de sfeervolle ruimte van cultureel centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. De aanvang is 20.15 uur, de zaal is open om 19.45 uur. Kaarten a 7,50 zijn te bestellen via tel. 06-10636156/ gcm- jonker@ziggo.nl of 06-24401640/ rinekekoopman@quicknet.nl, tevens op de avond zelf aan de kassa. Meer informatie kunt u vinden op WWW.koorswing.nl. Aangeleverde foto HEILOO - Stichting Vrienden van de Beun presenteert op 14 november om 20.15 uur in the ater De Beun: Silvester met het programma 'In de lift'. Silvester Zwaneveld, vroeger de helft van het duo Arie Silvester, blijkt in zijn eentje allerlei kanten op te kimnen. Een beetje de diepte in, met het publiek dollen... maar als u met hem in de lift stapt, wil hij u toch vooral laten lachen. Door zijn herkenbare onderwerpen, zijn unieke kijk op het leven, zijn impro visatietalent en zijn innemende per soonlijkheid voelt het na een show van Silvester alsof je er een vriend bij hebt gekregen. Met zijn bijzonde re animatie-kwaliteiten weet hij een sfeer te creëren die nergens andere ter wereld te vinden is. En dat alles op indrukwekkend hoog niveau. In tijden van veival, recessie en geweld zit Silvester gewoon in de lift. Kaarten, toe gangsprijs 17 euro, kimt u kopen bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en via www. vriendenvandebeim.nl. Stichting Vrienden van de Beun presenteert op 14 november Silvester met het programma 'In de lift'. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen woensdag ontving Puck Komen (88) het erelidmaatschap van Falkland Toneel uit handen van de heer Ouderkerken, wethouder van onder andere kunst en cultuur. Een heel imieke gebeurtenis, aan gezien in de 88-jarige geschiedenis van de vereniging slechts een maal eerder het erelidmaatschap is toe gekend, en wel aan Gré Oonk. Maar Puck heeft niet alleen bij Falkland haar sporen verdiend! In haar geboortejaar 1924 werd Arbeiders Toneel Vereniging (A.T.V.) Falkland opgericht. Een socialistische Toneelvereniging die tegenhanger moest worden van Het Ontluikend Roosje, de toneel vereniging van 'de gegoede bur gerij'. Dit was ook de vereniging waar Puck aanvankelijk speelde. Nadat het 'Roosje' verwelkt en omgevallen was, en bij Falkland het A.T.V. weggevallen, ging Puck bij Falkland spelen. De vereniging speelde inmiddels meer dan alleen stukken van Heijermans, en ook kinderstukken kwamen op het repertoire. Puck, weduwe van de dit jaar overleden Heilooër enter tainer en saxofonist Klaas Koomen, heeft een onwaarschijnlijk scala aan rollen op de planken gezet. Waarbij het haar niet uitmaakt of ze slechts een brief moet opbren gen of een hele vooretelling mag dragen, zoals ze onnavolgbaar deed Wethouder Ouderkerken overhandigt de penning Erelid Falkand Toneel aan een totaal verraste Puck Koomen (88), Foto: A. de Graaf Deze maand doet zij met een groep spelers mee aan een workshop- weekeinde. „Je bent tenslotte nooit te oud om te leren", en komend voorjaar speelt ze mee in de kin- derproductie 'Ja3' geschreven en geregisseerd door plaatsgenoot Maarten Schols. Puck Koomen is een levend stuk theatergeschiede nis van Heiloo, waaivan het laatste hoofdstuk nog niet geschreven is! in onder andere 'On Golden Pond' met Cor Veen. Ook soufleren was haar nooit te min, wat tekenend is voor de niet aflatende betrok kenheid. Betrokkenheid, die haar ook de ledenvergadering van afge lopen woensdag deed bezoeken. Zichtbaar overdonderd en geëmo tioneerd, was zelfs Puck even zon der woorden na het eerbetoon. Maar gelukkig duurde dit niet lang.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7