Voetspecialist bij Ouderenwinkel Limmen Nieuw Plusactiviteiten winterprogramma West Friese Avond Wapen van Egmond Sinterldaasspel in Limmen Iers concert in Limmen door de Ierse band O'Branons De Sint aangekomen in Egmond Hoef REGIO 15 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 2012 LIMMEN - Een voetdeskimdige brengt zaterdag 8 december een bezoek aan ouderenwinkel Limmen, Het Palet 1. Gedurende de hele dag zal deze specialist mensen met voetklachten te woord staan. Er wordt gratis een voetafdruk gemaakt en tekst en uitleg gegeven over de werking van de Vibrionveer, een nieuwe Zweedse uitvoering. De Vibrionveer is een vervangingsmiddel van de klassieke steunzool. In tegenstelling tot de rationele steunzool, die vaak hard en statisch is, heeft de Vibrionveer een verende werking. Deze activeert de spieren en de bloedsomloop. Het dage lijks elatisch verend op natuurlijke wijze lopen zonder vermoeidheid of pijn lijke voeten wordt hierdoor bevorderd. Met name in Duitsland en Amerika heeft de Vibrionveer grote opgang gemaakt onder mensen met voetklach ten en daaruit voortvloeiende rugklachten. De veer verbetert op buigzame wijze de stand en de holling van de voet. De gevoelige vooivoet wordt extra door verende kupolen ondersteund en de voet kan weer natuurlijk afrol len. De pijn neemt door deze behandeling af en spieren en banden worden weer krachtiger. Ook wordt door het verende effect bij iedere stap de totale voetvlakte gemasseerd wat een goede doorbloeding bevorderd. Bijkomend voordeel van de Fussgold Vibrionveer is het handzame formaat: de Zweedse vinding past in bijna alle modeschoenen. Mensen met voetklachten en uiter aard ook belangstellenden kunnen zich uitvoerig laten informeren over deze Zweedse uitvinding. Het advies van de specialist is kosteloos. Wel is het zaak van tevoren een afspraak te maken. Ouderenwinkel Limmen is telefo nisch bereikbaar op tel. 072-5055055. REGIO - Het Plusactiviteiten Winterprogramma 2012-2013 wordt 28 november 2012 bij deze Uitkijkpost huis-aan-huis bezorgd: het uitgebreide cursusaanbod voor jong en oud op gebied van Computerlessen, Creativiteit, Educatie, Gezondheid, Hobby en Vrije Tijd, Kunstzinnige Vorming, Muziek, Sport, Talen, Typen enzovoort. Digitale Fotografie, Digitale foto's beheren, Windows/Internet, Word en Excel zijn handig voor thuis/werksituatie. Bij Fotografie of Videofilmen wordt uw foto's/film creatiever en technisch beter. De vakantietaleneursussen Chinees, Duits, Frans, Hebreeuws, Italiaans, Spaans, Pools, Portugees en Zweeds vergemakkelijken de communicatie op vakantie. Conversatielessen in Frans en Engels. Originele en smakelijke gerechten kunt u ontdekken bij Japans Koken (Sushi), Italiaans Koken of Tapas Maken en Pasta's maken. Daarnaast zijn er zeer informatieve cursussen over Lichaamstaal, Afvallen, Voeding en Bewegen. Belastingaangifte, Eigen Zaak, Acquisitie, Loopbaanoriëntatie en Marketing zijn heel handig en leerzaam in de tijd dat we op de uitgaven (moeten) letten. Of Wonen en Interieur, Opruimen kan je leren. Ontwikkel zelfkennis bij NLP en een serie over Levensvragen en -problemen. Bij Kunstgeschiedenis, Psychologie of Filosofie verdiept men algemene ken nis evenals bij lezingen over Nooiwegen, IJsland, Italië, Opera, Kloosters en abdijen, Heiligenlevens, Rituelen. Naast Tekenen, Schilderen, Beeldhouwen Speksteen zijn er op creatief gebied Glas in lood, Kalligraferen, Grimeren of diverse workshops zoals Mozaïeken, Vilten, Kettingen maken, Japans Papier maken, Zilveren Sieraad maken of Glaskralen maken. Heerlijk ontspan nen bij Yoga, Meditatie, Tai-chi, Do-in, Ontspanningsmassage of iets leren over Voetreflexzonemassage, Spirituele Ontwikkeling, Tarot, Astrologie, Magnetiseren en Numerologie. Interessante lezingen gaan over Wiskunde, China, Quantummeehaniea, Heksenvervolging en Vogels herkennen. Informatie: 0251-671837, www.plusactiviteiten.nl. REGIO - Op zondag 16 december wordt er in Het Wapen van Egmond- Binnen een West Friese Avond gehouden. Tijdens deze avond kunt u genie ten van een tweegangen stamppotmenu waarbij keuze is uit verschillende stamppotten, spek, rookworst en een heerlijk nagerecht. De cabaret forma tie 'Kluchtig Volk' zal op deze avond voor het vermaak zorgen. Kluchtig Volk bestaat uit Ger Bot, Lia Stam, Ans Dronkers en Henk Snip en staat garant voor een avond muziek, humor en West-Friese folklore. Tijdens het optre den kimt u genieten van de versbereide stamppotmaaltijd van Het Wapen van Egmond-Binnen. De avond begint om 18.00 uur en zal om 22.00 uur eindigen. Kaarten voor deze avond, inclusief het stamppotmenu, kosten 12,50 per persoon en zijn verkrijgbaar bij: Het Wapen van Egmond-Binnen, Herenweg 59, Egmond-Binnen, tel. 072-5061601. LIMMEN - Zondag 2 december is het weer zover. Limmen Cultuur organiseert het jaarlijkse sin- terklaasspel voor de jeugd. Dit spektakel vindt plaats in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 in Limmen. Het is niet alleen een feestje voor de kinderen, oudere, opa's en oma's zijn ook van harte welkom. Een spannend spel voor de jeugd van 4 tot 11 jaar. De zaal is open om 13.30, en het toneelstuk begint om 14.00 uur. Om ongeveer 15.00 uur zal het stuk zijn afgelopen. De entrée is dit jaar weer 3,- per persoon. Kaart verkoop alleen aan de kassa in de Burgerij. Het sinterklaasspel dat zij dit jaar gaan spelen heet: 'Herrie in de Pietenkeuken'. Het is druk bij de zwarte Pietjes. Zo druk dat zij nog bezig zijn om schoenen te vullen als het eigenlijk al ochtend is. Grote Piet heeft te weinig personeel. Het is te druk en iedereen is te moe. Het is te laat om nog Pietjes van de Pietenschool uit Spanje te laten komen. Sientje denkt dat zij wel kan helpen en grote Piet is daar heel blij mee. Maar daar denken de Pietjes anders over. Zij moeten Sientje van alles leren en daar werken ze niet zo erg aan mee. Liever gezegd, ze wer ken er helemaal niet aan mee. Maar Sientje laat zich niet uit het veld slaan. Zij wil een echte Piet wor den en doorstaat alle proeven van bekwaamheid met vlag en wimpel. Alleen zingen kan ze niet zo goed. Zij oefent met de kinderen in de zaal maar het lukt steeds niet. BakPiet wil haar wel helpen maar hij heeft het ook druk. Hoe kan het nu dat zijn pepemoten ineens zo vies sma ken? Hij snapt er helemaal niets van. En wie is toch die duistere figuur die steeds binnensluipt en wat doet hij of zij bij de pepemotenmaehine? U kimt met uw kinderen komen kijken of het allemaal wel weer goed komt. De toneelgroepen Paneratius en Forento spelen dit simpele en humorvolle stuk twee weekenden op allerlei plekken in de omge ving. Het stuk is dit jaar geschre ven door Linda Ruiz Kareens. Zij speelt al enige jaren mee in het Pietenspektakel en heeft haar droom van vroeger om later zwarte Piet te worden, in het verhaal laten uitkomen. Spelers zijn dit jaar: Sandra Noordover, Sandro Swen, Inge Vermorken, Marloes Veger, Maaike Kereens, en Linda Ruiz Kareens. De regie is in handen van Marie-Louise Middelhoff. Voor meer informatie: zie www.forento.nl Limmen Cultuur organiseert het jaarlijkse sinterklaasspel voor de jeugd in de Burgerij. Aangeleverde foto LIMMEN - Op zondag 9 decem ber organiseert Limmen Cultuur een middagconcert met de Ierse band O'Branons in de Protestantse kerk te Limmen. De band O' Branons is een for matie van rasechte muzikanten met een scala aan instrumenten. Kenmerkend voor O'Branons is- naast het afwisselende en energieke spel- de interpretatie van de pure traditionele Ierse muziek. Bekende nummers worden gearrangeerd tot iets bijzondere, een geheel eigen geluid, sfeer en stijl. De bezoekers worden getrakteerd op melancholi sche ballades, donker als Guinness en springende tunes als een wer velende Ierse dans. De Ierse band O'Branons maakt 'folk' zoals het is bedoeld: voor iedereen! De instru menten die bespeeld worden zijn: de Ierse houten dwarsfluit, low- en tinwhistles, uilleann pipes (de Ierse doedelzak; zeer spectaculair om te zien én te horen!), accor deon, bodhran (Ierse trom), de fid dle, gitaar en de Ierse bouzouki. En uiteraard wordt er gezongen. Kortom, een feestelijke middag vol afwisseling en boeiend van het begin tot het eind! De Protestantse Kerk, monumentale Parel van Limmen, biedt niet alleen een bij zondere sfeer maar ook een prach tige akoestiek. Daarom leent dit optreden zich er bij uitstek voor om 'unplugged' te spelen, dus zonder geluidsinstallatie. Puur zoals Ierse traditionele muziek kan klinken! 'A Taste of Ireland' op zondag 9 december in de Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. Aanvang 15.00 uur, kerk open vanaf 14.30 uur, entree 10,-. Voor kaar ten: tel. 072-5052235, via www.lim- mencultuur.nl, of limmencultuur® hotmail.com en bij de kerk voor aanvang van het concert. Voor infor matie: www.obranons.nl. EGMOND - Helaas ging vanwege het stromachtige weer de fees telijke intocht in Egmond aan den Hoef dit jaar niet door. Het paard van Sinterklaas moest alle energie bewaren voor de drukke nachten die nog komen. Maar in het Dorphuis Hanswijk genoten vele honderden kinderen van Egmond aan den Hoef van een fantastische feestmiddag. Onder de bezielende leiding van Gerard Belleman zongen ze vele liedjes voor de Sint. Tot zijn grote verbazing hoorde de Sint dat er nu ook een aai-Piet was waar alles wat vroeger in zijn grote boek stond naar toe was gegaan zodat het grote boek nu helemaal leeg was. Verder bleken de Pieten voor al bezig met computerspelletjes zodat er geen tijd meer was voor de zaken die Sint belangrijk vindt. Gelukkig bleken de Pieten ook nog instaat om ouderwetse spelletjes als sjoelen, hoepelen, steltlopen en touwtje springen leuk te vinden. En werd bij het brain-train spel het echte dikke boek van de Sint weer teruggevonden met alle lijstjes van de kinderen. Van deze middag zijn door Mark Broereen vele mooie foto's gemaakt deze zijn te zien op www.buroaanzee.nl/sint20112. Gespannen gezichtjes bij de intocht van de Sint in Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15