Pepemotenkoorts en kerststress Hart voor Polen landelijk in het nieuws vereniging in 4,0 spotlight in GAMMA Alkmaar een halve pagina H E I L O O zondag 2 december van 12.00 tot 17.00 uur POLITIEBERICHTEN Dronken automobilist valt in slaap Voertuigen in beslag KORTOM Collecte-opbrengst kinderen met handicap EHBO-Vereniging start nieuwe cursus Rouwen, hoe doe je dat Uw 175 euro exd. btw UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 2012 HEILOO - Slecht slapen, wei nig eetlust, buikpijn, hoofd pijn, plotselinge koortsaanval len, overspannen of superdruk gedrag; het zijn allemaal her kenbare symptomen die zich manifesteren rond Sinterklaas en Kerstmis. En die treffen niet eens alleen overgevoelige kinderen. Ook een nuchter kind kan behoorlijk ont daan zijn. Hoe blijft de feestmaand feestelijk? Tips voor een 'feestelijke' spanning - Maak een kalender met de hoogte punten zodat kinderen overzien hoe lang het nog duurt - Onderschep de speelgoedfolders en kijk ze op een rustig moment samen door - Spreek af hoe vaak de schoen gezet mag worden - Maak de feesten voorspelbaarder. Vertel bijvoorbeeld al iets over de cadeautjes - Lees verhalen voor over de beteke nis van het feest - Informeer wat er op school gaat gebeuren zodat het kind erop kan worden voorbereid - Neem de tijd om de dag met het kind te bespreken - Maak van Sinterklaas geen boeman - Op tijd inkopen doen voorkomt stress bij de oudere - Probeer het aantal festiviteiten thuis en bij anderen beperkt te houden - Hanteer de gouden regel: 'minder is meer'. Wilt u meer informatie over dit onderwerp of het hele artikel lezen? Kijk dan op www.jmouders.nl. Het Centrum voor Jeugd en Gezin Heiloo (CJG Heiloo) is dé plek waar (aanstaande) oudere, opvoeders, jongeren en professionals terecht kunnen voor vragen over opvoe den en opgroeien. Het CJG Heiloo heeft elke vrijdag opvoedspreekuur. U kunt telefonisch een afspraak maken, iedere werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur, via telefoonnummer 088-0100555. U bent ook altijd wel kom tijdens de gratis inloopspreek uren van Jeugdgezondheidszorg (GGD) op maandag van 09.00 tot 10.00 uur en voor het Algemeen maatschappelijk werk op maandag van 09.00 tot 11.00 uur. Het CJG Heiloo werkt tijdens de opvoed- spreekuren met de methode 'Positief Opvoeden' (Triple P) voor oudere met kinderen tot 12 jaar. Voor meer informatie over CJG Heiloo of over Positief Opvoeden kijken op www.heiloo.nl/ejg. Heeft uw kind pepemotenkoorts? Kijk voor oplossingen op www. heiloo.nl/cjg. Archieffoto Ricardo Marcker De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. S f Printing. N.I Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Een dronken man is zaterdagnacht in slaap gevallen in zijn auto midden op de Westeiweg. De politie kreeg zaterdag rond 03.00 uur in de nacht een melding dat een auto stilstond midden op de Westeiweg. De bestuurder zou sla pen. Agenten ter plaatse wekten de 42-jarige man uit Heiloo en namen hem een blaastest af. Hij bleek bijna vier keer de maximum toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Hij is aangehouden. HEILOO - Donderdag vond een grote verkeerscontrole plaats op de Vennewatereweg, door de poli tie in samenwerking met de RDW en Belastingdienst. Een auto met automatische nummerplaather kenning van de belastingdienst controleerde bovendien op de Kennemerstraatweg passerende auto's. Met dit apparaat kan onder andere worden vastgesteld of belas ting is betaald. Een aantal bestuur ders werd met politiemotoren bege leid naar het parkeerterrein langs de Vennewatereweg. Daar was een nadere controle en werden enkele voertuigen in beslag genomen. Zowel De Telegraaf als Hart van Nederland besteedde aandacht aan Hart voor Polen. Op de foto wordt Loek Groeneveld, één van de vrijwillige chauffeurs, geïnterviewd door SBS6. Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdag 20 november was Hart voor Polen in het lande lijke nieuws. Zowel De Telegraaf als Hart van Nederland (SBS 6) besteedden aandacht aan het feit dat de vrachtwagen met hulpgoederen, die op 16 okto ber uit Nederland was vertrok ken richting Swietochlowice, in Polen een torenhoge boete van 2100,- opliep. De vrijwillige chauffeurs Loek Groeneveld en Arie Dekker bestuur den, net als voorgaande jaren, een belangeloos ter beschikking gestel de vrachtwagen van transportbe drijf J. Bakker uit Egmond- Binnen. Zowel directeur Jos Keresens als Tom van der Sehuyt van Hart voor Polen waren niet op de hoogte dat de talwetgeving voor officieel hulpgoederentransport in Polen veranderd was en dat de vrachtwa gen van een elektronisch tolkastje voorzien moest zijn. Het kastje zou bij de grens moeten worden aange schaft. Van der Sehuyt: „Wij wisten, dat in Polen geen tolvrij stelling is voor humanitaire transporten (zoals in Duitsland, waar wij wel vrijstel ling hebben gekregen) en er dus tol betaald moest worden. Ik heb de chauffeurs daarvoor Pools geld meegegeven. Zij hebben dan ook een ticket bij de tolpoort getrok ken." De tolkosten, omgerekend 30,-, zijn normaal betaald. Maar de chauffeurs zijn aangehouden voor het niet hebben van het bewuste tolkastje. De beambte stond erop dat de boete cash in Poolse Zlotys betaald zou worden. Euro's en creditcards werden niet geaccep teerd. „De chauffeurs zijn onheus behandeld, ze zijn van hot naar her gesleept om het bedrag te pin nen, het restant werd omgewisseld tegen een woekerkoere. Het hele oponthoud heeft zo'n drieënhalf uur geduurd." Jos Keresens heeft het vooival aanhangig gemaakt bij de branche organisatie Transport Nederland. Deze organisatie heeft via de zus terorganisatie en de Nederlandse ambassade in Warschau een poging gedaan om de boete ongedaan te krijgen. En hierdoor trok het voor val ook de aandacht van landelijke media. Voor stichting Hart voor Polen is de boete een zware tegenvaller. De burgemeester van Swietochlowice heeft weliswaar een paar honderd euro van de boete af weten te krij gen, maar er rest voor rekening van de stichting nog altijd een flink bedrag van zo'n 1500,- Tom van der Sehuyt: Onze Poolse vrienden zijn nog druk doende om te pro beren een deel van de boete terug te krijgen. We hebben het bedrag betaald uit onze reserves, maar dat betekent dat in 2013 de vakantie voor de Poolse kinderen op de tocht staat." Alle financiële hulp is daar om welkom; rekening 12.05.13.900 ten name van Stichting Hart voor Polen." HEILO - In de week van 12 tot en met 17 november is er in Heiloo gecollecteerd voor 'NSGK voor het gehandicapte kind'. Een team van 18 collectanten wist in totaal een bedrag van 1305,- op te halen. Alle collectanten en gulle gevers worden hartelijk bedankt voor him bijdrage! Wilt u volgend jaar ook collecteren voor kinde ren en jongeren met een handi cap? Dan bent u welkom in het collecte-team van NSGK. Voor meer informatie kimt u contact opnemen met Monique Weller, regiocoördinator Collecte Noord-Holland, tel. 06-31919860. HEILOO - De EHBO-vereniging Heiloo wil graag weer met een nieuwe cursus voor het Basisdiploma EHBO, reanimatie, AED en verbandleer starten. Om hiermee te kunnen starten, kunnen we nog enkele cursisten gebruiken. Deze lesavonden zijn wekelijks, met uitzondering in de vakantietij d, op de dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en vind plaats in de vergaderzaal van de Badmintonhal, Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Ook willen we graag weer een nieuwe cursus Reanimatie/AED gaan geven. Dus reageert u snel om verzekerd te zijn van een plaats bij een van deze cursussen. Voor nadere inlichtingen en opgave kimt u terecht bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645, mail; martin.j.g® kpnplanet.nl. HEILOO - Steiven is een onder deel van het leven. Tijdens het leven ondergaan we verschillende processen van rouw. Rouwen vraagt veel tijd, energie en aan dacht. Voor rouwen zijn geen regels, iedereen rouwt op zijn eigen manier. Rouwen is hard werken en rouwen mag! Elke laatste donderdagavond van de maand, van 20.00 tot 22.00 uur is er een inloopavond in Atelier Lioba op de handelsweg 10 in Heiloo. In een ontspannen sfeer ontmoet u lotgenoten die prak tische tips en gedachten uitwis selen. Of die er enkel zijn om te luisteren of de sfeer te proeven. Gastvrouw op deze avond is Lioba de Geus-Liefting. Zij is erva ringsdeskundige in rouwverwer king en biedt een luisterend oor. De eerste avond is op 25 oktober. De entree is 5,- met inbegrip van een drankje. Informatie via info® atelier-Lioba.nl, tel. 072-5322966 of 06-43257666. ADVERTENTIE Voor meer info: www.uitkijkpost.nl >adverteren verenigingspagina open Laanenderweg 67 (072) 540 56 36 www.gamma.nl □□nnd]

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3