Taartenmaken.com Sinterklaas op bezoek in plan Oost H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF Pietenhuwelijk Parkeerbeleid Heiloo IV Parkeerbeleid Heiloo V Parkeerbeleid Heiloo VI Parkeerbeleid Heiloo VII ierenbescherming Administratiekantoor Van der Lee UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Sara de Waard en Ruben Aldewereld, De Droogmakerij 78, 1851 LX Heiloo, tel. 072 - 5710894, www.taartenmaken.eom, e-mail: info@taartenmaken.eom. HEILOO - Voor liefhebbers van het maken van marsepeinen taarten, eup-eakes en koekjes is Taartenmaken.eom een paradijsje. Een webwin kel en een showroom waar je een zeer uitgebreid en gevarieerd assor timent vindt in basis ingrediënten en -producten voor taarten, koekjes en eup-eakes, zoals verschillende kleuren amandelmarsepein fondant, basismixen, bavaroise suiker- en marsepeindeeoraties, bakblikken, uitsteekvormen, verpakkingsmaterialen en allerlei andere 'bakkerege- reedsehappen'. Hier vind je, gericht op particulier kleinverbruik en dus in hanteerbare veipakkingen en hoeveelheden van 250 gram en 1 kilo gram werkelijk alles wat je nodig hebt om zelf de prachtigste taarten, cup-cakes en koekjes te maken en te versieren; de scherp geprijsde pro ducten zijn van een uitstekende kwaliteit en heerlijk van smaak! Ruben Aldewereld die samen met een compagnon een bakkerij groot handel heeft, kreeg een aantal jaar geleden steeds meer vraag naar klein verpakkingen van marsepein en basismixen. Om daarop in te springen heeft Sara, de vriendin van Ruben, in 2010 een webwinkel opgezet met daarin verschillende artikelen voor het maken van taarten en cup-cakes. Sinds twee maanden is het bedrijf verhuisd van Heerhugowaard naar De Droogmakerij op het bedrijventerrein Boekelermeer in Heiloo. In het nieuwe pand hebben ze een mooie showroom ingericht van wel zestig vierkante meter waar de ruim duizend verschillende produc ten netjes en overzichtelijk staan gepresenteerd. Want het zelf taarten maken, bijvoorbeeld voor een kinderverjaardag of een feestelijke gele genheid, heeft in een paar jaar tijd enorm aan populariteit gewonnen. Zo heeft Taartenmaken.eom producten voor de beginnende taartenmaker maar ook voor de gevorderden, denk aan zelf suikerbloemen spuiten of het werken met gumpaste. Om meer kennis en vaardigheden omtrent het taarten maken te leren, en uit interesse om zo meer met haar eigen creativiteit te doen, heeft Sara een opleiding Patisserie gevolgd. Hiermee vergroot ze de seivice van Taartenmaken.eom en kan Sara haar klanten van deskundig advies voorzien. Begin volgend jaar, als de daarvoor bestemde ruimte in het pand helemaal is ingericht, start Sara, naast de workshops taarten maken, ook met workshops chocolade bewerken. „Hierbij leer je onder andere hoe je bonbons moet maken en het gieten van chocolade in hofvormen voor bijvoorbeeld een schitterende paashaas of paasei." Sara vervolgt: „Wilt u een kijkje komen nemen bij Taartenmaken.eom? Dan kimt u langskomen van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Een bestelling kunt u plaatsen op de website van Taartenmaken.eom. U kunt kiezen voor de optie verzenden of u kunt uw bestelling zelf afha len op De Droogmakerij 78; zo betaalt u geen verzendkosten. Let op; bij Taartenmaken.eom kan niet gepind worden. Op zaterdag 1 december geeft Taartenmaken.eom een openingsfeestje. Van 10.00 tot 15.00 uur kunt u de mooie ruimte bekijken en kennismaken met de mensen ach ter Taartenmaken.eom. Op deze dag kunt u profiteren van spectaculaire openingsaanbiedingen!" HEILOO - Ondanks de drukke agenda van Sinterklaas, bracht hij afgelopen zondag een bezoek de Oostkanter in Plan Oost. Onder de vrolijke klanken van de Kinkeluters liep de Sint met zijn Pieten door Plan Oost richting het wijkgebouw, waar veel kinderen en him oudere zich hadden verza meld. In het wijkgebouw waren ruim tachtig kinderen die vol span ning op de komst van Sinterklaas zaten te wachten. Sinterklaas vond dat er veel Voice of Plan Oost kin deren waren en had zelf ook een Voice of Zwarte Piet meegenomen. Na afloop ontvingen de kinderen een zakje met snoepgoed en met de boodschap dat de kinderen in Plan Oost de schoenen mochten zetten was iedereen weer vol verwachting voor de volgende dag. De Sint was ook in Plan Oost te gast. Aangeleverde foto Het huwelijk van Piet Pedro en Piet Marleno, als onderdeel van de intocht van Sinterklaas in Lirnmen op zondag 18 november, geldt voor mij als het absolute toppunt van wansmaak. Dat het festijn ook nog wordt opgeleukt met een melodra ma rond het verlies van de trouw ringen grenst welhaast aan kinder mishandeling. Zijn we dan echt met z'n allen door de vercommercialise ring van Sinterklaas vergeten dat dit een feest voor kinderen moet zijn? en strooi nog wat lekkers in d'een of andere hoek (koekoek)! Ton Förch Heiloo Uit de kring van gedupeerden van het parkeerbeleid Heiloo, spreek slachtoffers van een desastreus wanbeleid van politiek Heiloo, is mij bekend geworden dat er naar aanleiding van recentelijk inge zonden brieven in de Uitkijkpost een lawine van verontwaardigde reacties is losgebarsten onder grote delen van de bevolking van Heiloo. De duidelijk geschilderde feiten van betrokkenen die ten grondslag lagen aan het incasseren van een uiteindelijke boete zijn duidelijk bewijs voor willekeurig gedrag van nietswaardige, zogenaamde hoeders van de openbare orde. Niet alleen deze buitengewone opspo ringsambtenaren die vele mensen ten tijde van de huidige crisis gewoonweg 'uitpersen' maar ook, en eigenlijk veel meer hun superieu ren, maken zich door het opstellen en laten uitvoeren van him meer dan kwestieuze beleid totaal bela chelijk. Zij zijn hun door de burgers opgedragen taken onwaardig! Het is daarom de politiek die een vette boete verdient! F. Triëst Heiloo Met een door de gemeente gelegiti meerde opdracht op zak gaan dage lijks twee voor him functie blijkbaar ongeschikte BOA's op pad om bur gers bij de geringste parkeerovertre- ding met een boete van 85,- op de bon te slingeren. Toen ik afgelopen vrijdag een van deze Buitengewone Opsporingambtenaren op een parkeerp laats bij het Loo bij het uit schrijven van bekeuringen aansprak op zijn zeer discutabele werkme thode en zijn twijfelachtige manier van 'opsporen' antwoordde hij 'alleen beleid van de gemeente uit te voeren'. Een dergelijke uitspraak maakt duidelijk dat deze BOA's alleen maar instructies opvolgen, zonder daarbij enige afweging te maken van de zwaarte van een feitelijke overtreding. Diverse in de Uitkijkpost gepubliceerde brieven van gedupeerden tonen aan dat het optreden van de BOA's volstrekt ondeskundig is. De inmiddels talrij ke desbetreffende reacties van vele burgers duiden op een groeiende agressie jegens de BOA's en toene mende sociale onrust. Dit weipt de vraag op waarom de burgemeester niet ingrijpt bij dit zich allang voort slepende probleem? Kenmerkend zijn in dit opzicht de woorden waar mee een van de briefschrijfsters haar brief in de Uitkijkpost besluit met 'Befehl ist Befehl'. Uitvoerende van Befehl zijn de BOA's, opdracht gever van Befehl is, uiteindelijk, de burgemeester. W.H.F. Albers Heiloo Ook ik las de ingezonden brie ven van de dames Inge Halff, Femke Waasdoip en Klaver- Koning. Alle drie zijn het slacht offer van de Buitengewone Opsporingsambtenaren (de BOA's). Hun misdaad? In twee gevallen, parkeerkaart per ongeluk niet zichtbaar in auto geplaatst, en in één geval parkeerkaart ingesteld op nog niet veranderd autoklokje in verband met zomertijd. Ik, en vele Heilooëre zijn kwaad over dit gemeentelijk optreden om meteen een bekeuring te geven van 85 euro, en dat in deze bezuinigingstijd en de dure decembermaand voor de boeg. Geen enkel begrip van die BOA's dat de dames niet expres hadden gehandeld. Schande! Ik heb hun chef, de heer Kemper, gesproken en gevraagd de bekeu ringen te verscheuren. Hij zei: 'Die zijn al naar het CJIB, en de 85 euro zijn door het Rijk opgelegd, maar ook ik vind dat bedrag niet in verhouding staan tot de over tredingen'. In december wordt er eerst een waarschuwing gegeven!! Ik zei toen, dus alle andere maan den meteen 85 euro betalen en in december eerst een waarschuwing? Dat is ook zeer onrechtvaardig. En dat bepaalt de gemeente eigen machtig! De beide Buitengewone Opsporingsambtenaren zijn, dat klopt, veel buiten maar doen niet gewoon! Ze missen inlevingsvermo gen, gevoel en treden dietatioriaal op! Op woensdag 28 november spreek ik hierover met de burge meester. Willem Gomes Heiloo Lintjes uitdelen is leuk; open bare orde waarborgen een andere, belangrijke zaak. Moeten burgers van Heiloo, en winkeliers, de weerzinwekkende werkwijze van zogenaamde ordehandhavers nog langer ondergaan? Voorbeeld 1: De twee BOA's van Heiloo staan voor de Rabobank en vangen een vrouw op die wil pinnen maar vergeet voor deze slechts minuten durende handeling haar parkeereehijf achter de voorruit te plaatsen. Ze krijgt prompt 85,- boete. Voorbeeld 2: Aan de kassa van Lidl dringt zich een der BOA's met verbaal ver toon tussen klanten en wijst met autoritair en belerend gedrag de bedrijfsleider op zijn plicht toezicht te houden op het parkeergedrag van zijn klanten die boodsehappenwa- gentjes te veeltallig in het parkeer vak hadden geplaatst. Aangezien het - zoals bij eigen aanschouwing snel bleek - maar om drie wagen tjes ging die wat uitstaken op de openbare weg waren de dreigemen ten waarmee de BOA tegenover de bedrijfsleider ageerde wel heel erg misplaatst. Mijn oproep aan het gemeentebestuur is, het buiten sporige gedrag van deze BOA's, die blijkbaar volledig de weg kwijt zijn, aan banden te leggen. G.M. Rokus Heiloo Vermist Kater, donkergrijseypers, witte bef, buik en voetjes, vlekje in linkeroog, gec„ gechipt, zwart bandje met kokertje, 4,5 jr, Milo, Kennemeretraatweg Slimpad Heiloo. Gevonden Witte poes, oud, Hildebrandhof Heiloo. ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5