Gezellige kerstmarkt de Buitenkans Vrienden van de Beun presenteren Buutvrij Dumm'tC Kerstsfeer bij Onze Lieve Vrouw ter Nood Heiloo bruna Expositie Piet Veen, Tine Poelsma en Annelies Deutekom in de Witte Kerk U I T P A G I N A en h«j «n<vswfr| 9 vfroSepeic-R/M 7 K i I I ■'■in!1 mr Voorstelling in de Beun al helemaal uitverkocht BOEK VAN DE WEEK josca Wienten Dummie de mummie en het masker van Sebek- Ra doorTosca Menten Boek van de week Dummie de mummie en het masker van Sebek-Ra OUD PAPIER Muziek en zang uit Oekraïne UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 2012 HEILOO - Nu al is kwekerij De Buitenkans in kerstsferen gehuld, maar vanaf 6 december draait de kerstmarkt op volle toeren. Medewerkers en cliënten van GGZ NHN hebben afgelopen weken keihard gewerkt om de plantenkas om te toveren tot een schitterende kerstmarkt. De kerstmarkt biedt een uitgebreid assortiment aan kerstbomen, kerststukken en kerst- groen, leuke cadeauartikelen en aparte kerstdecoratie; van trendy kerstversiering, houten kerstbo- i WÊ9M Op de kerstmarkt vindt u voor ieder wat wils! Foto: Carolien Breed men en decoratieve steigerhouten elandkoppen en kaarsen tot en met exclusieve accessoires om zelf een bijzondere kerstsfeer in huis te cre- eren. De kerststukken en houten meubelstukken zijn gemaakt door cliënten van GGZ NHN. De kwekerij biedt mensen uit de langdurige zorg op velschillende niveaus een belangrijke en nut tige vorm van dagbesteding. Om de beleving van een echte, gezel lige kerstmarkt te vergroten, zijn ook Heilooër winkelondememers met een stand op de kerstmarkt vertegenwoordigd. Zo hebben de Ontdekking, Wereldwinkel Heiloo, Bakkerij Kaandorp, Bergerkaas en Kaïwei ieder een eigen hoek inge richt. En na 6 december zijn ook een levende kerststal bij theehuis de Trog en een expositie van bijzon dere kerststallen van de Egmondse abdij te bewonderen. Bovendien staat er ieder weekeinde een vis- rokerij, waar men heerlijke versge- rookte vis kan halen. De kerstmarkt bij kwekerij De Buitenkans (ingang tegenover de brandweerkazerne) is doordeweeks van 10.30 tot 17.00 uur en op zater dag van 09.00 tot 17.00 uur geopend. Y* i i f I 1 I "'Kb* 11 H'fiiiiiill."* Het cabaretduo Woe en van der Laan staat in een uitverkocht theater de Beun. Aangeleverde foto Goos, Klaas en Ebbie zijn rade loos. Waar kan Dummie zijn? Wie zal hem vinden? En... wat gebeurt er dan? 'Goos!' schreeuwde Klaas. 'Goos! Goos! Kom nu!' Er vlogen voetstappen de trap op, Klaas stoof Goos' kamer binnen, greep zijn arm, sleurde hem naar de overloop en bijna vielen ze samen van de trap af. De televisie stond aan. En toen zag Goos wat hij niet meer had veiwacht. Dummie was op televi sie. Een verhaal waarbij je af en toe op het puntje van je stoel zit van de spanning - en er dan weer vanaf rolt van het lachen! Inmiddels zijn er bijna twintig boeken van Tosca Menten versche nen. Fantasie (je kunt het zo gek niet verzinnen) en humor (op iede re bladzijde een lach) zijn Tosca's belangrijkste wapens. Haar verha len zitten vol komische personages, dwaze situaties en onmogelijke ver wikkelingen, waardoor ze gegaran deerd op de lachspieren werken. door Tosca Menten voor€ 13,99 Heerenweg 57-691851 KL Heiloo tel. 072 5324830 HEILOO - De ontmoetings ruimte van onze Lieve Vrouw ter Nood, 't Oesdom, zal tij dens de Kerstperiode geheel in Kerstsfeer zijn. Om deze sfeer te benadrukken is daar het zelfgemaakte kerstdorp van Henk Kaandorp met onder andere de stal, een tempel, het huis van Jozef en Maria en nog veel meer centraal geplaatst. Een groot pla teau van huisjes, tempels en wegen van Midden Oosters karakter waar Henk met zijn figuurzaag en verf kwast zes weken heel secuur aan heeft gewerkt. Voor de kinderen of kleinkinderen is er een prijsvraag samengesteld. In de winkel kunt u in alle rust een kerstcadeautje uit zoeken maar u kunt ook een wan deling maken in de stille rust van het prachtige herfstige Kapelbos. Dat is zeker aan te bevelen, net als een kaarsje opsteken in de serene stilte van de Genade Kapel. De openingstijden zijn van vrijdag 30 november tot en met zondag 30 december op vrijdag, zaterdag en zondag van 10.30 tot 16.30 uur. Het Kapelbos en de Genade Kapel zijn uiteraard dagelijks te bezoeken. HEILOO - De Vrienden van de Beun presenteren op 30 novem ber Van der Laan en Woe met de try-out van hun programma Buutvrij. Vorig jaar wonnen ze Neerlands Hoop, de prijs voor veelbelovend talent. Nu mikken ze hoger. Willen ze die belofte inlossen. Van der Laan Woe zijn gekomen om te blijven. Buutvrij zit weer vol venijnige satire. Met hilarische type tjes en sterke liedjes. 'Geëngageerd cabaret zonder vingertje, dat aan toont hoe uitgesproken nuance kan zijn,' aldus de jury van de Neerlands Hoop. 'Slim, snel en heerlijk schrij nend' brengen zij een 'smakelijke mix van absurde sketches en herkenbare scènes'. In Buutvrij schelpen Van der Laan en Woe de tijdgeest op de slijpsteen van him intelligentie. Vatten zij de actuali teit humoristisch bij de horens. Dat doen ze op zaterdagavonden in de HEILOO - Op zaterdag 1 en zon dag 2 december exposeren drie Heilooër beeldende kunstenaars, Piet Veen, Tine Poelsma en Annelies Deutekom, met recent werk in de sfeervolle ambiance van de Witte Kerk. De expositie is beide dagen van 11.00 tot 17.00 uur vrij te bezichti gen. Op zaterdag 1 december (aan vang 14.00 uur) kan men tevens het Alkmaarder mannenkoor Blair beluisteren. Zij zingen een aantal liederen in de genres licht klassiek, close harmony en volksmuziek. Piet Veen is illustrator in hart en nieren. Hij wordt geïnspireerd door verhalen en gedichten uit de litera tuur, zoals Don Quiehote en de bun dels van Slauerhoff, maar bijvoor beeld ook door Anneke Overtoom. Ieder schilderij vertelt een verhaal. „Verhalen zijn een belangrijke vorm van communicatie!" In de sjabloon- teehniek die hij toepast weet hij op subtiele wijze diepte in het beeld te scheppen. Tine Poelsma haalt haar inspira tie voornamelijk uit de natuur. Het is voor haar een blijvende bron van inspiratie; indrukken opgedaan in Frankrijk worden thuis op het doek uitgewerkt. Zo zag ze in Frankrijk hoe korstmossen op stenen, over woekerd door grassen en platgesla gen koren, een prachtig kleuren- en lijnenspel opleverden. In haar recen te werk past Tine gemengde tech nieken toe; olieverf en borduurwerk vloeien naadloos in elkaar over. „Borduren doe ik al bijna mijn hele leven; ik word er zo heerlijk rustig van." Annelies Deutekom maakt prachtige beelden van keramiek. „Ik maak het liefst grote beelden; mens- hoog van zo'n 1.60 a 1.80 meter." Dit vergt een hoge mate van teehniek- beheersing. De grote kleien figuren worden in gedeelten gebakken en uiteindelijk aan elkaar bevestigd. Ook in het werk van Annelies speelt communicatie een grote rol; de hechte band die 'baas en hond' met elkaar hebben, hondenbezitters die elkaar onder het uitlaten van de hon den tegenkomen. De expositie in de Witte Kerk is een lichtpuntje in de decemberdagen; kort maar krachtig! Annelies Deutekom, Piet Veen en Tine Poelsma exposeren 1 en 2 december met recent werk in de de Witte Kerk. quiz bij Paul de Leeuw. Dat doen ze op Oudejaarsavonden met Erik van Muiswinkel. En dat doen ze ook op het podium van De Beim in Heiloo. Voor deze voorstelling zijn helaas geen kaarten meer beschikbaar. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van Buk Buk, op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten, vóór 09.00 Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. HEILOO - Op zondag 9 decem ber om 15.00 uur geeft de zang groep Elegia uit de Oekraïne een concert in de kapel GGZ NHN, Kerkepad in Heiloo. De toegang is vrij, maar een financiële blijk van waardering na afloop van het concert wordt erg op prijs gesteld. De musici en zangers van 'Elegia' komen uit het westen van de Oekraïne, uit de mijnstad Novovolynsk. In deze streek speelt muziek beluisteren en maken een belangrijke rol in het leven. Het zorgt voor een stukje plezier in het moeilijk bestaan in deze tijd, van een kwakkelende economie, ook in de Oekraïne en de teruggang van de mijnbouw. 'Elegia' bestaat uit vier zangeres sen en vier (zingende) musici, die viool, de bas en de accordeon bespelen. Het repertoire van de groep bestaat deels uit religieuze muziek, deels uit traditionele Oekraïnse volksliederen. Him muziek is afwisselend, soms vrolijk en aanstekelijk, dan weer vol melancholiek en dramatisch, maar altijd gebracht met passie!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9