Tiende editie Limmer Taaltest 2012 Meld je aan voor de 'Wie Kent' Limmen Kwis en steun 3FM Serious Request Basisscholen in Limmen richten vizier op gezamenlijke toekomst Eensgezindheid verwelkomt Sinterklaas NIEUWS UIT DE REGIO Vlaamse gaaien smullen van pinda's Kwaliteit katholiek onderwijs in Limmen gewaarborgd 5 DECEMBER 2012 LIMMEN - Ook dit jaar ont breekt de Limmer Taaltest niet op het programma van Limmen Cultuur. De tiende editie vormt weer een pittige uitdaging voor de echte liefhebbers van onze moedertaal. Op donderdag 13 december worden de deelnemers om 19.45 uur veiwaeht in de bovenzaal van Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. De door Henk Brandsma samengestelde test doet een beroep op kennis, taalgevoel en creativiteit van de deelnemers en bestaat uit de gebruikelijke vier onderdelen. Allereerst wordt een beroep gedaan op de vaardigheid om veelvoorko mende vreemde woorden in onze taal te vervangen door oorspron kelijk Nederlandse (bijvoorbeeld monotoon= eentonig). Vervolgens moeten spreekwoorden en gezeg den worden achterhaald uit combi naties van gedeelten ervan (bijvoor beeld Haastige spoed is het halve werk). Het derde onderdeel bestaat uit een aantal zinnen waarvan moet worden vastgesteld of ze goed of fout zijn. Het gaat hier niet om spel ling, maar om zuiver taalgebruik. Tenslotte volgen vijftien cryptische omschrijvingen bij de oplossing waarvan een beroep wordt gedaan op het vernuft en de creativiteit van de deelnemers (Een kloek in de abdij =broeder). Uiteraard worden de winnaars beloond met een prijs. Ook dit jaar is het weer mogelijk om per team deel te nemen. Dat kan een bedrijfsteam, een familieteam, een buurtteam of een vriendenteam zijn. Zo'n team bestaat uit drie of vier personen die individueel aan de test meedoen waarna het resultaat gemiddeld wordt. Deelnemers kunnen zich aanmel den bij Henk Brandsma, tel 072- 5052052 of per e-mail tibra@quick- net.nl of per e-mail limmencultuur® hotmail.com. De entree bedraagt 6,-. Het maximaal aantal deelnemers is vijftig! LIMMEN - Op vrijdagavond 21 december strijden teams tegen elkaar in de 'Wie Kent' Limmen Kwis. Wie mee wil doen kan zich aanmelden via: rcommandeur@ quicknet.nl. Een team bestaat uit vijf of zes personen. Iedereen; jong en oud, vereniging, straat, familie, bedrijf, vriendengroep, import of export Limmer, Limmenaar en Limmenees kan deelnemen, de vragen zijn namelijk heel divers. Er worden ver schillende ronden met uitlopende onderwerpen gespeeld. De entree voor deze avond is 5,- per persoon. Er zijn leuke prijzen te winnen op deze avond, waaronder LOV bonnen en lokaal bier. Uiteindelijk gaat het natuurlijk om de eer een gezellige avond en het goede doel. Aanvang 20.30 uur in de Burgerij. De Burgerij en medewerkers werken geheel belangeloos aan deze actie mee, alle opbrengsten inclusief die van de consumpties worden geschonken aan 3FM Serious Request! Kent u uw eigen dorp het beste? Doe mee aan de 'Wie Kent' Limmen Kwis! Archieffoto REGIO - Het College van Bestuur van Stichting Flore heeft het voorgenomen besluit genomen om toe te werken naar een samenvoeging van RKBS Sint Maarten en RKBS Pax Christi, beide gevestigd in Limmen. Doel hiervan is toe te groeien naar een nieuwe brede school in Limmen, per 1 augustus 2015. Dit voorgenomen besluit is genomen op basis van het onderzoeksrapport naar de toekomst van de basisscho len in Limmen. In de afgelopen maanden is er onderzoek gedaan door de direc ties van de beide scholen, onder steund door deskundigen van het servicekantoor van Stichting Flore naar de toekomst van het katho liek basisonderwijs in Limmen. De beide scholen leveren een prima onderwijskwaliteit, maar een aantal factoren staat onder druk. Enkele factoren zijn bijvoorbeeld de leeg staande lokalen van beide scholen en de terugloop van het aantal leer lingen, als gevolg van de regionale bevolkingskrimp. In fase 1 is onderzoek gedaan naar de onderwijskwaliteit van de scholen en hoe de verschillende factoren, die mogelijk van invloed daarop zijn, zich nu manifesteren en in de komende jaren. Hierbij is aan dacht besteed aan de ontwikkeling van het aantal leerlingen, financiën, meerjarenbegroting en personele kosten, gebouwafhankelijke kosten en onderwijskwaliteit. Het onder zoek heeft antwoord gegeven op de vraag of de beide scholen, uitgaande van zelfstandigheid voor de genoem de periode van tien jaar en op basis van alle variabele factoren, in staat zijn om de onderwijskwaliteit goed te organiseren. De conclusie is dat de beide scholen het moeilijk krij gen en de Pax Christi uiteindelijk geen toekomst heeft als zelfstandi ge school. Het College van Bestuur heeft besloten opdracht te geven tot het starten van fase 2: het doen van onderzoek naar samenvoeging van RKBS Sint Maarten en RKBS Pax Christi. In de komende weken wor den er voorlichtingsbijeenkomsten georganiseerd voor de geledingen, betrokken bij dit proces. De komen de twee jaar wordt gebruikt voor dit onderzoek en hoe de samenvoeging gestalte kan krijgen. LIMMEN - 'In de vroege morgen van 2 december had ik deze slinger met doppinda's opgehangen aan het voerhuisje dat mid den in onze tuin staat in Limmen. Het is prachtig om te zien hoe snel de Vlaamse gaaien dit ontdekt hebben. In een mum van tijd, voordat de dag om is, heeft het stelletje Vlaamse gaaien de slinger gekraakt en leeggegeten! Leuk is het ook om diverse gevederde vrienden rond te zien vliegen op zoek naar nog meer winterkost.Foto: Annelies Westerbeek EGMOND - Zaterdag kwam Sinterklaas aan in Egmond- Binnen om de schoentjes aan de kinderen terug te geven. Voor deze gelegenheid was de muziekvereniging Eensgezindheid aangetreden om dit vrolijke gebeu ren muzikaal te omlijsten. De muziekvereniging bestaat begin 2013 alweer honderd jaar. Dit wordt natuurlijk gevierd, maar de vereniging zou graag iedereen weer uniformeel kleden. Met de opbrengst van de dukaten actie van de lokale supermarkt willen ze dan ook nieuwe uniformen aanschaffen. Vorig weekend kwam Sinterklaas in het doip, maar moest noodgedwon gen door de storm de optocht afbla zen. Zaterdag kon het fanfare- en tam boerkorps dit goed maken door hun ingestudeerde liedjes te laten horen. Het was mede een debuutoptreden van vier van de acht nieuwe leden die sinds september het opleidings orkest versterken. Zaterdag kwam Sinterklaas aan in Egmond-Binnen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15