Oud-wethouder Dekker overleden GAMMA Alkmaar bruna Heilooër Sportverldezingen HEILOO zondag 9 december van 12.00 tot 17.00 uur 8o's 90's Disco Ypestein Uw kerstverhaal in de Uitkijkpost! een dorp in oorlogstijd Nu te koop bij: Knutselen in het Oosthonk Opkikkertje van Keer op Keer Derde Preek van de leek Zwarte Pieten op de Paulusschool f\ f\ K T T M l 17 HEILOO - Zwarte Pieten brengen een bezoek aan de kinderen van de Paulusschool. Op de foto staan de Pieten met twee jarige kin deren Leon Kaandorp en Tatum Kops uit groep 4/5A. De Pieten brachten een bliksembezoek aan de school en trakteerden ieder een op wat lekkers. Aangeleverde foto HEILOO - Maandag 26 novem ber is op 87-jarige leeftijd oud wethouder Jan Dekker overle den. De heer Dekker woonde bijna zijn hele leven in Heiloo. Zijn vader kocht ooit het voor Heiloo beeldbepalende blokhuis Lutine waar oud wethouder Dekker tot zijn dood heeft gewoond. In de oorlogsjaren heeft hij zich onder andere ingezet bij het vermenigvul digen van het illegale krantje Telex, dat in Heiloo werd verspreid en de inwoners voorzag van nieuws dat werd opgevangen via de clandestie ne radio-uitzendingen uit Engeland. Als beroepsmilitair diende hij later onder andere in Indonesië, tot hij in 1954 zijn vader opvolgde in de zaad- handel aan de Holleweg. Het oude pakhuis van zaadhandel Dekker is tegenwoordig, net als blokhuis Lutine, een gemeentelijk monu ment. Van 1978 tot 1990 was hij wethouder voor de WD en fietste hij dagelijks door het dorp, waarbij hij immer openstond voor vragen en opmerkingen van zijn dorpsgenoten. Jan Dekker was een zeer betrokken bestuurder en een Heilooër in hart en nieren. Hij was erg gehecht aan het behoud van het oude dorpska rakter en was in die hoedanigheid actief lid van de vereniging Oud Heiloo. Heel Heiloo kende deze mar kante dorpsgenoot, die maandag in besloten kring is gecremeerd. In het gemeentehuis ligt een condoleance register en de rouwkaart, voor een ieder te tekenen en in te zien. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting verblijd met een opkik ker van 300,-. De opkikker van de maand december 2012 gaat naar Wijkvereniging plan Oost, ten bate van buurthuis 't Oosthonk. U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Na de succesvolle dis co's voor de kinderen uit Ypestein is het nu tijd voor de volwassenen vanaf 18 jaar! Op zaterdag 15 december vanaf 21.30 uur houdt wijkvereniging Ypestein een 80's 90's disco in de Ypsalon. De toegang is gratis. Met Dj Ruud achter de draaitafel belooft het een groot feest te worden. HEILOO - Op maandag 24 december geven wij een speciale kerstkrant uit, die we graag vul len met sfeervolle verhalen die de kerstgedachte goed weergeven. Heeft u een mooie herinnering aan Kerstmis, een grappige anek dote, een bijzondere ervaring rondom dit bijzondere feest of houdt u juist helemaal niet van alle opsmuk en verplichte gezel ligheid? Schrijf ons uw verhaal, maximaal 500 woorden (als u er passend beeld of een foto bij heeft, dan plaatsen wij deze er graag bij), en mail deze naar redactie@uitkijkpost.nl! open Heerenweg 67-69, Heiloo 072-5324830. HEILOO - Zaterdag 8 december van 13.30 tot 16.00 uur is er weer knutselen voor kinderen in het Oosthonk aan de Oostkanter 14. De gebruikte materialen moeten per knutselwerkje afgerekend worden, dit zijn kleine bedragen. Kinderen die nog niet zelfstandig kunnen werken graag met bege leiding. Vervolg van voorpagina Jan Meijers vult aan: „Voor de Sportraad staat niet het belang van een bepaalde vereniging of orga nisatie centraal, maar het belang van het grotere geheel. Sport in de breedte draagt bij aan een grotere sociale cohesie." Een geslaagd voorbeeld hier van is het lopende project Sport® School, waarin basisscholen en sportverenigingen elkaar hebben gevonden. De gymlessen onder schooltijd worden vervangen door sportlessen, die onder begeleiding van gekwalificeerde trainers van de desbetreffende vereniging en stagiaires van het CIOS en de Hoge School van Amsterdam worden gegeven. Elf scholen en zeven ver enigingen werken inmiddels mee aan Sport® School. Het aantal sta giaires is gestegen naar tien. Endel: „Ook qua aandacht voor aangepas te sporten voor mensen met een lichamelijke of geestelijke beper king wil Sportraad Heiloo iets bete kenen. Sportservice Noord-Holland heeft voor heel Noord-Holland een structuur voor aangepaste spor ten opgezet. Heiloo doet als enige gemeente nog niet mee." De Heilooër Sportverkiezingen, georganiseerd voor en door Heilooërs, is vorig jaar in het leven geroepen door HSV. Om meer Heilooërs te betrekken bij het sport gala heeft de Sportraad HSV bena derd voor een bredere opzet. Meijers: „De meeste aandacht gaat natuurlijk uit naar sporters die het afgelopen jaar een bijzondere sportprestatie hebben geleverd. Maar door uitbrei ding van het aantal categorieën krij gen ook jeugdtalenten, veteranen (35+), vrijwilligere die sporten moge lijk maken en aangepaste sporters de aandacht die ze verdienen." Iedereen kan tot 15 december via een formu lier (te verkrijgen via sportverkiezing- heiloo@live.nl of via tel. 06-15131017) een sporter of een sport gerelateerd persoon voordragen. Een jury van oud-topsporters (Ron Zwerver, Astrid Langedijk- Ranzijn en Ingrid Vel) zal uit alle voordrachten de uit eindelijke nominatielij st opstellen. De uitreikingen vinden plaats op 26 januari in Fletcher Heiloo en zullen feestelijk worden afgesloten „Dit is hét moment waar alle inwoners van Heiloo getuigen kunnen zijn waar mee sportmindende Heilooërs zich bezig houden!" De mensen achter Sportraad Heiloo: Marjolein Wittebrood, André Pos, Frans Endel, Jan Meijers, Matthijs de Moei, Mieke Meijer en Trudy de Boer. op de foto ontbreken Mare Klamer, Ton Verberne en Urselien Pos. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Binnen het kader van leerhuis Rond de Waterput zal de heer Jan Ranzijn, oprichter van Ranzijn Tuin en Dier, op zondag 9 december zijn inspiratie in het leven met ons delen. Evenals de leken predikanten die hem voorgingen zal hij zijn preek die dag om 16.00 uur in de Witte Kerk van Heiloo uitspreken. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Mariëlle Zentveld en de zwagers Hopman. Aangeleverde foto Jan Dekker Laanenderweg 67 (072) 540 56 36 www.gamma.nl □nndi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3