Groente- en Fruitspeciaalzaak Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Parkeerbeleid VIII Parkeerbeleid Heiloo IX Parkeerbeleid X INGEZONDEN BRIEF Parkeerbeleid Heiloo XI Parkeerbeleid Heiloo XII Parkeerbeleid XIII Parkeerbeleid XIV Pietenhuwelijk Administratiekantoor Van der Lee UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Dennie Bovekerk, Heerenweg 246b, 1851 KZ Heiloo, tel. 072-5337635, fruitheiloo@gmail.com. HEILOO - Een echte zelfstandige groentespecialist, waar je nog eerste kwaliteit groenten en fruit (AA klasse) van Hollandse bodem kan kopen en waar 'ouderwetse' service nog heel normaal is, wordt steeds meer een zeldzaamheid. Voor groenteboer Dennie Bovekerk van Groente- en Fruitspeciaalzaak Heiloo gaat er niets boven het ambachtelijk werken met prachtige verse producten, die dagelijks worden aangevoerd. Want naast mooie groente- en fruitproducten, aardappelen, een keur aan gezonde, vers gesneden rauwkostsalades, fruitsappen, diverse onge kookte boonsoorten et cetera, biedt Dennie uitgebreide seivice: „Van hele boerenkoolstruiken tot panklaar gesneden, ook zijn bij ons kleine porties zoals een halfje bloemkool nog mogelijk." Voor streekgebon den seizoensspecialiteiten, zoals zandlof van de koude grond, heeft hij zijn adresjes in de omgeving. Zonder verre omwegen belandt het van de groentekweker uit de regio via de groentespeciaalzaak van Dennie kakel vers op uw bord. Dennie heeft van oorsprong een horeca-achtergrond. Van zijn 17e tot circa 28e heeft hij als kok in diverse restaurants gewerkt. Hij is begonnen in Maastricht, waar hij voor het praktijkgedeelte van zijn SHV opleiding in een drukbezocht restaurant op het Vrijthof werkte. Daarna verlegde hij zijn werkterrein naar een klasse-hotel vlakbij Innsbruck. Weer terug in Noord-Holland heeft hij bij Koekenbier en bij 't Strandje in Bergen gewerkt. Maar het buitenland lonkte opnieuw; in een bekend resort op Bonaire leerde hij de puur ambachtelijke kanten van het koksvak als het ware opnieuw. Dennie's droom om ooit een eigen restaurant te beginnen, bleek door hoge startkosten niet haalbaar. De door Marco en Angelina geboden kans om hun groentezaak aan de Heerenweg over te nemen des te meer. En zo werd Dennie drie jaar geleden de trotse eigenaar van Groente- en Fruitspeciaalzaak Heiloo! Een andere richting, die veel raak vlakken met het kokswezen heeft. Privéomstandigheden maakten het begin niet makkelijk, maar de reuring van de groentewinkel heeft hem door deze moeilijke tijd gesleurd. „Hierbij was Jan, die al jaren zijn zus en zwager in de winkel had bijgestaan, mijn steim en toeverlaat!" En nu helpt Florian in de zaak. Samen met Bloemenshop Houtenbos en Lizzy's Choise vormt Groente- en Fruitspeciaalzaak Heiloo een gezellig en divers winkelhofje. Sinds kort biedt Groente- en Fruitspeciaalzaak Heiloo de thuisbezorgservice van groenten en fruit en gezonde, dagelijks versbe- reide kant-en-klaar maaltijden uit eigen keuken. Dennie denkt hiermee vooral veel ouderen van dienst te kunnen zijn. „Ouderen blijven langer zelfstandig thuis wonen, maar zijn voor him dagelijkse boodschappen, vooral bij slechte weersomstandigheden, vaak afhankelijk van anderen. De bezorgservice biedt hen de kwaliteit, die zij van oudsher gewend zijn." Telefonische bestellingen worden dezelfde dag bezorgd. In december en januari staat oer-Hollandse winterkost op het menu. Ouderwets heer lijke Hollandse stamppotten, zoals zuurkool, hutspot, boerenkoolstamp pot, snijbonenstamppot of rode kool met aardappels met een gehaktbal, gebraden sukadelapje of rookworst naar keuze. Want koken zit nu een maal in Dennie's aard! We kunnen nu een hoop reacties lezen over het parkeerbeleid in Heiloo, die de twee BOA's uitmaken voor alles wat maar slecht is. Er vallen schandalige uitspraken als Befehl, ist Befehl! We hebben het wel over dezelfde BOA's die niet te beroerd waren een mevrouw in nood even te helpen met het ver wisselen van een band, waarover wij eerder dit jaar in deze rubriek konden lezen. Zelf ben ik ook niet zo blij als ik een bon krijg maar al die klagers moeten toch eens gaan rondkijken naar de realiteit van van daag. Mensen parkeren him auto op een invalidenplek of een plaats waar het niet is toegestaan. In een parkeergarage bij het station zijn er nog steeds mensen die hun parkeer- schijf niet gebruiken en soms ook nog dwars tegen het verkeer in naar binnen scheuren. Moeten we dat allemaal maar toestaan? En heb ben wij nu wel zo'n slecht bestuur in Heiloo? Volgend jaar staat de begroting van Heiloo weer in de plus! Dat kimnen de 'heren' die ons in den Haag regeren en van ons zuur verdiende geld afhelpen niet zeggen... Daar mogen we trouwens ook niet over zeuren, want u en ik hebben die lieden gekozen. Laten de briefschrijvers zich eens druk maken over de mogelijke fusering van gemeenten die tot gevolg zou kunnen hebben dat wij onze auto nomie als gemeente zullen kwijtra ken en mogen betalen voor prestige objecten in andere gemeenten. Men zal dan nog eens met weemoed terugdenken aan onze kundige bur gemeester, wethouders en raads lieden. Jean Thomassen Heiloo Al enige weken lees ik in de Uitkijkpost in de rubriek inge zonden brieven, ongenuanceerde opmerkingen over het parkeer beleid in Heiloo ten aanzien van de BOA's. Opmerkingen zoals willekeurig gedrag, nietswaardige hoeders van de openbare orde, uitpersers, ondeskundig, weerzin wekkende werkwijze, autoritair en belerend, buitensporig gedrag van de BOA's die blijkbaar volledig de weg kwijt zijn Waar maken al deze briefschrijvers zich zo druk over? Mijns inziens heeft Heiloo een heel coulant parkeerbeleid. Je hoeft nergens te betalen alleen je parkeerschijf op je dashboard neer te leggen en vervolgens kim je ruim winkelen. Klaar is Kees zou ik zeg gen. Maar wat gebeurt er, blijkbaar stappen velen uit hun auto als een kip zonder kop. En over willekeurig gedrag gesproken, in Amsterdam, weet ik uit ervaring, bedraagt de boete eveneens 85 euro. Een derge lijke boete is dus niet iets specifieks voor Heiloo! Afsluitend nog een opmerking in de richting van de BOA's die ik vriendelijke mannen vind die gewoon hun werk doen. Els Meurs Heiloo Met enige verbazing heb ik de diverse reacties gelezen van men sen die een bon hebben gekregen wegens het niet (correct) gebruik maken van de blauwe parkeer schijf. Je weet datje een bon kan krijgen, ook al doe je het niet met opzet. Ga niet lopen jammeren en accepteer je verlies. Het zal u geen tweede keer gebeuren. Ga eens in Alkmaar parkeren zonder geld in de automaat te gooien. Gaat u dan ook klagen? Laten we blij zijn dat wij in Heiloo de luxe hebben, dat er in de winkelgebieden met een blauwe kaart geparkeerd mag wor den in plaats van betaald parkeren. En de briefschrijver die meende de woorden 'Befehl ist Befehl' te moeten gebruiken, ga u diep scha men! Heren BOA's, ga door met uw goede werk! F. Hoogervorst Heiloo Ik zal de zoveelste zijn die schrijft over het parkeerbeleid in Heiloo. Maar ik sta echter totaal niet achter alle klaagzangen van de afgelopen weken. Nee, het is niet leuk om een bekeuring te krijgen. Zeker als je vergeten bent je parkeerschijf neer te leggen. Dat kan iedereen over komen. Maar helaas zit daar wel een consequentie aan vast. Betrapt, dan een bon. En ik geloof de men sen die zeggen, dat ze maar 5 a 10 minuten weg zijn en bij terugkomst een bon op him autoruit vinden. Maar denken die mensen nou echt dat de BOA's dit weten? Kan mij niet voorstellen dat ze telepathisch begaafd zijn. En ze liggen echt niet achter bosjes te wachten om een bekeuring uit te delen. En ja, de BOA's doen hun werk, opgedragen door de gemeente Heiloo. Om dit nu te gaan vergelijken met wat er na de Tweede Wereldoorlog gezegd werd door sommige soldaten, gaat mij toch echt te ver. Iedereen maar zeuren als een ander verkeerd geparkeerd staat, maar als het om hun zelf gaat, is het ineens niet eer lijk als ze een bon krijgen. Waarom niet? Lieve mensen, ik ben het helemaal met jullie eens dat het niet leuk is om een bekeuring te krijgen, maar als je je niet houdt aan de regels (gewild of niet) dan krijg je een bekeuring. Maar laten we ophou den de BOA's aan te vallen over hun werkzaamheden. Als jullie het niet eens zijn met het beleid van de gemeente Heiloo, klaag dan bij de burgemeester. Marjolijn Pouw Heiloo Enige tijd geleden parkeerde ik mijn auto op de Harddraverslaan in Alkmaar. Ik moest iets afgeven op de parallellopende Wilhelminalaan, waar men niet kan parkeren van wege de daar langsrijdende bus sen. Zo snel mogelijk liep ik over het gazon en stapte over de hekjes (de parkeerautomaat slaat niet aan voor een paar minuten parkeren). Ik had net aangebeld bij het betref fende huis, toen ik ineens twee parkeerwachters bij mijn auto zag staan. Ik rende op dezelfde manier terug onder de uitroep: 'ik moet alleen even iets afgeven!'. Ze maanden me tot kalmte, staken het bonboekje weer in de zak en zei den: 'het is goed zo, mevrouw'. Ze liepen vriendelijk groetend door en ik bedankte hen hartelijk. Zo kan het dus ook! A.C. Posch- Michels Heiloo Desatreus wanbeleid, discuta bele werkmethode, sociale onrust, slachtoffers, schande, onrechtvaar dig, dictoriaal, weerzinwekkende werkwijze, authoriteir optreden. Deze woorden lees ik in de ingezon den brieven in de Uitkijkpost. Zijn de briefschrijvers verontwaar digd over de verkrachting en moord van vrouwen in de Democratische Republiek Congo, de brand en dood van vele werknemers in een textiel fabriek in Bangladesh, het proces in Argentinië over het afwerpen van politieke gevangenen in zee, de daden van Dutroux in België? Nee, dat is een ver-van-mijn-bed- show en raakt hun portemonnaie niet. Het gaat over het parkeerbe leid van de gemeente Heiloo. Zielig! J.P.I. Mann Heiloo Ik stoor mij al een paar weken aan de ingezonden stukjes over de BOA's. Met dure woorden worden deze mensen, die gewoon hun werk (goed) doen, afgekraakt. Wij willen allemaal graag (gratis) parkeren bij onder andere 't Loo, daarom zijn de blauwe zones ingevoerd. Deze zone geldt ook voor mensen die graag langer willen parkeren en 'per onge luk' him parkeerschijf vergeten of op een verkeerde plek parkeren om even snel een boodschap te doen. Ik heb ook een tip voor de BOA's: graag meer controleren bij scholen en op laad- en losplekken, zodat andere weggebruikei's zich ook niet hoeven te storen aan de vrachtwa gens, die hard nodig zijn om onze winkels te bevoorraden (andei's komen er nog meer klachten in de Uitkijkpost). H. Meijer Heiloo Beste Ton Förch uit Heiloo U krijgt van mij deze rijm cadeau. Afgelopen week in de Uitkijkpost, ik vond het zo raar. Ik stond gewoon versteld van uw com mentaar. Dat iemand uit Heiloo zich druk maakt over de intocht in Limmen met zwarte Pieten en Sinterklaas. U heeft daar een heel relaas. Over wansmaak, kindermis handeling, commercie en het uit het verband trekken van een kinder feest. Al vraag ik me heel nieuws gierig af of u er ook bent geweest. Want van de mensen die er waren en ik heb gesproken over dit festijn, vonden allen deze intocht ontzet tend fijn. Natuurlijk werkte het weer ontzettend mee die dag, en genoot iedereen ook van de leuke dansoptredens die men in het park zag. In de kerk waar de huwelijks ceremonie plaatsvond en verdwe nen ook vele pepemoten in ieders mond. Het was er super druk, gezel lig en een ieder genoot. En waarom is mijn verbazing dan extra groot. Voorop de Uitkijkpost deze week is te lezen en het is echt waar. Over een bruiloft bij de intocht in Heiloo van een koninklijk Pietenpaar. Ik vind het geweldig dat ook hier een extra verhaal rondom de intocht wordt gedaan. En hiervoor Sinterklaas met zeven tig Pieten is klaar gaan staan. Als u zich hier zo aan stoort, is het u die niet bij zo'n intocht hoort. Laat de kinderen en alle andere oudei's toch gewoon lekker genieten. Van leuke intochten met Sinterklaas en vele zwarte Pieten. Want ook volgend jaar hebben wij in Limmen zeker weer een leuke intocht heel speciaal En stoort alleen u zich waarschijn lijk weer aan ons gespeelde ver haal Sleutelpiet Gardiola Limmen ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5