Koopavond Dorcas Winkel Heiloo ZwangerFit® bij Fysiotherapie Waal Collecte Nierstichting Van der Steen Autobedrijf Heiloo viert 25 jarig jubileum Schoenendoosactie Willibrorduskerk groot succes H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Zondagmiddag Café Chocolade Kerstprogramma Muzikale High Tea Administratie de baas Het Rode Kruis Transferverf Mergelbeeld Portret/model tekenen UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2012 HEILOO - Zaterdag kreeg de winkel van Dorcas bezoek van de Sint en zijn Piet. Ongeveer veertig vrijwilligere wachtten met spanning op de dingen die zouden komen, dit gelet op de reputatie van deze Sint. Veel waardering sprak de Sint uit voor de oudste vrijwilliger van 82 jaar, maar ook voor de jongste van 12 jaar die om de week op een zaterdag met zijn vader de klan ten helpt bij de elektra. Bedankjes waren er ook voor twee middelbare scho lieren voor him maatschappelijk stage op de zaterdag, gedurende drie maan den. De Sint was ook zeer lovend over twee jonge vrijwilligers die in deze crisis tijd nog geen werk hebben kunnen vinden, maar wel bereid zijn om de handen uit de mouwen te steken. Van de inbreng van de goederen tot aan de kassa werd menig vrijwilliger door de Sint, met veel gelach in het ootje genomen, maar wel bedankt voor zijn en haar inzet. Het bestuur van de win kel kreeg een wel heel bijzondere boodschap van de Sint, namelijk om nog dit jaar de deuren van de winkel te openen tijdens de koopavond op vrijdag 14 december van 19.00 uur tot 21.00 uur. Het bestuur heeft deze opdracht aangenomen en zal de klanten op deze koopavond van harte welkom heten. Het inbrengen van spullen is op deze koopavond overigens niet mogelijk. HEILOO - Een zwangerschap vergt veel van je lichaam. Een goede con ditie is dan belangrijk. Fysiotherapie Waal in Heiloo biedt ZwangerFit®: fit ness voor vrouwen die onder professionele begeleiding actief willen blijven sporten tijdens him zwangerschap en na de bevalling. „Tijdens de zwanger schap en de bevalling levert het lichaam een topprestatie", zegt fysiothera peute en ZwangerFit® -docente Femke van Baareen, zelf moeder van twee jonge kinderen. „Je kunt het vergelijken met het lopen van een marathon: om goed te kunnen presteren is een optimale voorbereiding nodig. Met een goede conditie krijg je minder snel last van zwangerechapskwaaltjes en je herstelt sneller na de bevalling." ZwangerFit® is een veilig en spor tief alternatief voor bijvoorbeeld zwangerechapsgym of belastende sporten. Deze vernieuwde opzet van zwangerechapsbegeleiding is de bundeling van jarenlange ervaring op het gebied van zwangerechapsgym met de laatste inzichten over peripartum bekkenpijn en kermis van bekkenbodemfuncties. De lessen zijn optimaal afgestemd op zwangere en pas bevallen vrouwen. Iedere cursist krijgt een intake, waarbij de persoonlijke situatie en eventue le problemen in kaart worden gebracht. De trainingen zelf zijn in groepsver band, met maximaal zeven deelnemers. Tijdens de trainingen wordt gebruik gemaakt van onder meer cardio- en fitnessapparatuur, grote oefenballen en gewichtjes. Ook de theoretische kant van zwanger zijn en bevallen komt aan bod. Persoonlijke adviezen betreffende bekken en bekkenbodem kimnen al in een vroeg stadium van de zwangerschap gegeven worden. Meedoen kan vanaf de zestiende week van de zwangerschap tot negen maanden na de bevalling. ZwangerFit® wordt elke dinsdag en donderdag van 20.00 tot 21.00 gegeven in de praktijk van Fysiotherapie Waal aan de Strandwal 20 in Heiloo. Voor meer informatie: Femke van Baarsen, tel. 072-5331266 of e-mail: zwangerfit@live.nl. HEILOO - Tientallen vrijwilli gers in Heiloo hebben zich weer ingezet voor de Nierstichting. Tijdens de nationale collecte week is het geweldige bedrag van bijna 7000,- ingezameld door jong en oud. Namens de Nierstichting Heiloo dank aan alle collectanten maar vooral aan de gulle gevers die dit hebben mogelijk gemaakt. Met dit geld kan er onderzoek worden gedaan naar preventieve, innovatieve behandeling en een beter leven voor nierpatiënten. www.nieretichting.nl HEILOO - Van der Steen Autobedrijf Heiloo viert 25 jarig jubileum met wedstrijd voor basisscholen Heiloo. Op 1 november was het 25 jaar geleden dat Joop en Maarten van der Steen besloten him eigen auto bedrijf te starten. Him ondernemer schap en lef heeft er voor gezorgd dat het bedrijf is uitgegroeid tot een begrip in de omgeving. Hun motto is dan ook niet voor niets: Van der Steen Autobedrijf Heiloo, al 25 jaar dé mobiliteitspartner in uw regio! Het bedrijf heeft een wedstrijd uit geschreven onder de basisscholen van Heiloo met het thema; 'Knutsel een autootje die past in een schoe nendoos'. Joop en Maarten waren verrast door de creativiteit van de kinderen. Het was niet eenvoudig om de twintig mooiste exemplaren uit te zoeken! De winnaars ont vingen een cheque van Bart Smit en de drie scholen met de meeste prijswinnaars ontvingen bovendien een geldprijs voor de school. De eerste prijs, 1000 euro is gewon nen door De Springschans. De tweede prijs, 500 euro ging naar de Jan van Rijckenborghschool en de derde prijs 250 euro werd in ontvangst genomen door de Sint Radboudschool. Joop en Maarten en alle medewer kers kijken met veel plezier terug op de feestmaand. „Maar vanaf 1 december kijken we, ondanks alle negatieve economische berichtge ving weer met dezelfde ambitie van vijfentwintig jaar geleden vooruit!", aldus Joop en Maarten. „We blijven de ontwikkelingen in de mobiliteits branche op de voet volgen om de klanten van nu en die van de toe komst zo goed mogelijk van dienst te zijn!" HEILOO - Ruim 200 kinderen, die in moeilijke omstandigheden leven, krijgen vanuit Heiloo een steuntje in de rug. Een versierde schoenendoos met schoolspullen, toiletartikelen, een knuffel en ander vrolijk speelgoed. Wat zullen ze er van genieten. De Willibrorduskerk heeft veel mensen ontvangen in haar 'schoe- nendoosactiekraam'. Er werden heel wat dozen in die kraam samen met parochieleden gevuld. Maar ook reeds versierde dozen werden van uit de kraam mee naar huis geno men om thuis te vullen. Alle dozen zijn donderdag 29 november inge laden en naar Purmerend gebracht. Daar worden ze transportklaar gemaakt en vertrekken ze naar een bestemming buiten Nederland. Waarheen precies, dat is nog niet bekend. Maar wat wel zeker is, is dat daar veel glimlachjes op de snoeten van de kinderen zullen ver schijnen. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Op 9 december is het zondag middagcafé in het Trefpunt weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Presentatie en proeverij op zon dag 9 december om 14.00 uur. Patissier/ chocolatier Arend C. Top vertelt gepassioneerd over de geschiedenis van cacao, de bewer king van de cacaoboon. Chocolade is overheerlijk, het voedt, en smel tend in je mond raakt het alle smaakpapillen. Entree 7,50. Meld tevoren uw komst via tel. 072- 5331297 Theo en Els Spigt verzorgen op zondag 23 december een sfeervol keretprogramma. Zij brengen een gezongen kerstverhaal ten gehore. Ook is er voordracht en worden er liederen gezongen. In het program maboekje staan alle liedteksten, u kunt dus ook meezingen! Aanvang 14.00 uur. Entree 7,50. High Tea is komen oveiwaaien vanuit Engeland, waar het al ander halve eeuw bestaat als Afternoon Tea. Bestanddelen zijn thee, zoe tigheden, hartigheden en sfeervolle muziek. Zondag 6 januari organise ren wij van 14.00 tot 16.30 uur een 'kleine' High Tea, met muzikale begeleiding van toetsenist Henk Vasbinder. Entree 10,-, aanmel den via tel. 072-5331297. Heeft u moeite met het ordenen van uw post en papieren? Neem alles op woensdag 30 januari om 19.00 mee naar het Trefpunt en ga aan de slag onder begeleiding van professional organizers Ineke van Steenoven en Monique del Prado. Resultaat? Eindelijk overzicht! Bel 072-5331297 voor inlichtingen en om u op te geven. Het Rode Kruis presenteert zich op woensdag 9 januari in het Trefpunt. Deze organisatie is wereldwijd actief en er werken 30.000 vrijwilligere. Telefooncirkel, boottochtjes per Henry Dimant, gezinsvervangende tehuizen, nood hulp, alles passeert de revue met film en presentatie. Aanvang 10.00 uur. Toegang gratis, belt u even dat u komt? 072-5331297. De eerste les van de korte cur sus stoffen bedrukken/verven met transferverf is op maandag 7 januari van 19.30 tot 21.30 uur. Transferverf gebruik je indirect, je verft namelijk op papier en dat kim je op verschillende manieren afdrukken op stof. We experimen teren met het veiven zelf, met spe ciale krijtjes en we gaan het papier manipuleren. Natuurlijk gaan we onder leiding van docente Gerda Pauwelussen ook de verschillende mogelijkheden van het afdrukken uitproberen. Deze cursus bestaat uit drie lessen en kost 35,50, exclusief materiaalkosten 15,-. De cursus mergelbeeld voor beginners onder leiding van Trudi Buis begint op vrijdag 4 januari om 09.30 uur. Mergel is een zachte steensoort die zich makkelijk laat bewerken, de cursus is daarom ook zeer geschikt voor mensen die min der kracht in hun handen hebben. De prijs is 80,- voor zes lessen van twee uur, exclusief steen 2,- per kilo). Op vrijdag 11 januari om 13.30 uur start de cursus portret- en modeltekenen en schilderen. Theo Leering. vertelt en demonstreert stap-voor-stap hoe een portret wordt opgebouwd en hoe het gebruik van hulplijnen en het plaat sen van licht- en schaduwpartijen het maken van een goed gelijkend portret vergemakkelijkt. In het begin van de cursus wordt veel geschetst met houtskool, daarna gaat u aan de slag met kwasten en acrylverf. De prijs is 200,- exclu sief materialen 35,-. De cursus bestaat uit 19 lessen en is geschikt voor beginners en voor gevorder den. |5t ftlMU)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7