brunci Nieuwe tentoonstelling in de Trog Drie jonge Castricummers in de Beun U I T P A G I N A 9 In tijden van oorlog BOEK VAN DE WEEK 0 u D PAPIER Expositie in het Trefpunt In tijden van oorlog door Alexis Jenni Alexis Jenni voor€ 25»" Heerenweg 57-691851 KL Heiloo tel. 072 5324830 Doorzijn eigenzinnige aanpak onderscheidt Theo Leering zich Marius van Duijn, Joppe van Driel en Matthijs de Wit leerden elkaar op het Bonhoeffer College kennen UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2012 HEILOO - Hanny van den Berg - Godijn exposeert tot 4 januari in het Trefpunt. Haar werk is zeer gevarieerd, realistisch, maar ook fantasierijk. Ze schildert mensen maar ook strand, duinen, landschappen en bloemen. Het meeste werk is met acrylverf geschilderd, maar er worden ook heel leuke en vrolijke taferelen in aquarel geëxposeerd. Aangeleverde foto Victor Salagnon geeft schilder les aan een jongeman, die in ruil daarvoor Salagnons verhaal belooft op te schrijven. Dat verhaal is de geschiedenis van drie recente oor logen: het Franse verzet tegen de Duitsers, de confrontatie met de vrijheidsstrijders in Indochina en de burgeroorlog in Algerije. Salagnon, voormalig parachutist, maakte ze allemaal mee, werd meegezogen in het geweld, maar bleef trouw aan zijn penseel en zijn geliefde. Alexis Jenni (Lyon, 1963) was een onbekende biologieleraar uit Lyon, totdat hij met zijn debuut de belangrijkste literaire prijs van Frankrijk in de wacht sleepte. In tij den van oorlog werd gepubliceerd in augustus 2011 en drie maan den later bekroond met de prix Goncourt. De roman is een bestsel ler in Frankrijk met ruim 350.000 verkochte exemplaren. De vertaal rechten zijn verkocht aan dertien landen. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. HEILOO - Tot en met 4 febru ari wordt door Galerie de Buitenkans een expositie gehouden van Theo Leerling, Bart van Wonderen en Gea van Moorselaar in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. De Trog is geopend op van don derdag tot en met zondagmiddag van 12.00 tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org. De stichting Buitenkans heeft als doel beeldvorming rondom de psychi atrie te beïnvloeden middels posi tieve beeldvormingsactiviteiten. Een activiteit is organiseren van tentoonstellingen. Theo Leerling (1970) uit Heiloo heeft een grafi sche opleiding. Daarna heeft hij de reproductie tekenopleiding gevolgd in Haarlem. Na jarenlange zelfstu die is hij sinds 1997 parttime en vanaf 2007 full time werkzaam als beeldend kunstenaar. Daarnaast is hij docent tekenen en schilderen. Zijn sciencefiction schilderijen kenmerken zich door de humor die zij uitstralen. Hij balanceert gewaagd met de composities en brengt personen in een wereld die niet bestaat. Door zijn eigenzinnige aanpak onderscheidt Theo Leerling zijn met zijn genre als typische heden daagse realist. Bart van Wonderen(1966) gebo ren en getogen in Bergen maakt deel uit aan het Kunstcollectief 'Samen Sterk' Hij begint in 2010 met schilderen. Op zijn schilderij en krijgt hij positieve reacties. Uit onverwachte hoek is het plezier in het schilderen ontstaan. Zijn wer ken zijn vooral abstract, figuratief, met kleurencombinaties. Het is in het begin een soort van afleiding, tijdverdrijf en ontspanning. Nu is het veel meer creëren en presente ren. Gea van Moorselaar(1938) gebo ren en getogen in Nieuwe Niedorp begint in 1980 met het maken van keramiek beelden. Ook maakt zij daarna creaties van aluminiumce- ment. Het inspireert haar om haar sculpturen in brons te laten gieten. Zij werkte tien jaar bij de brons gieterij 'De Hooischuur', waar zij begon omdat ze het hele procédé van was tot bronzen beeld wilde leren. Brons is zulk mooi materiaal, en heeft nog altijd haar voorkeur. De laatste jaren maakt zij voorna melijk keramiek beelden. De inzet van haar werk is vooral emoties en karakters neer te zetten. HEILOO - Op zaterdag 8 decem ber komen Kim van Zeben en Poolvogel naar Theater de Beun voor een Dubbel Cabaret. Kaarten kunt u kopen bij De Schrijverij, het Trefpunt, de biblio theek in Heiloo en via www.vrien- denvandebeim.nl, en op de avond van de voorstelling ook in de hal van het theater. Poolvogel heeft een hoog Castricums gehalte: drie van de vier mannen op het podium, Marius van Duijn, Joppe van Driel en Matthijs de Wit, leerden elkaar op het Bonhoeffer College kennen. De vierde man op het podium is musi cus Jense Meek. De groep won al diverse prijzen, waaronder zilver op het Amsterdams Kleinkunst Festival. Poolvogel maakt een uitdagende mix van muzikaal, fysiek en absurdistisch cabaret. Telkens als je veiwacht op het verkeerde been gezet te worden, slaat de groep tóch de voorspelbare weg in. Of andersom. Bij het schrij ven en produceren werd Poolvogel begeleid door Peter Heerschop en Viggo Waas. Peter over Poolvogel: 'Ze zijn slim, grappig, vreemd en toch heel aanraakbaar. Je kunt er maar het beste vanaf het begin bij zijn geweest.' Poolvogel speelt na de pauze. Daarvóór kunt u kennismaken met Kim van Zeben, met haar pro gramma 'Het Syndroom van Zeben'. Op zaterdag 8 december komen Kim van Zeben en Poolvogel naar Theater de Beun voor een Dubbel Cabaret. Aangeleverde foto Werk van Bart van Wonderen, tot 4 februari te zien in Galerie de Buitenkans. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9