Rabobank ondersteunt Pannaveld Zuidwester Helpt u Stichting Een Hart voor Polen Heiloo? Opening Jubileumjaar 300 jaar Runxputmirakel bij OLV ter Nood Luisteren naar klassieke muziek in Bibliotheek Heiloo Decorgroep Reunion naar Tanzania H E I L O O 15 INGEZONDEN MEDEDELING Muzikaal kerstfeestje in Bakkum UITKIJKPOST 19 DECEMBER 2012 HEILOO - Leerkrachten en oudere van obs de Zuidwester zijn afgelopen maanden bezig geweest met het opknappen van het schoolplein. Er zijn diverse leuke spelen met speciale verf op de tegels geschilderd. Daarnaast hebben het bestaande voetbal- en basketbalveld him belijning weer terug gekregen. Om het schoolplein helemaal af te maken wilde de school graag een 'pannaveld' laten plaatsen. Hiervoor heeft de school financi ële ondersteuning gekregen uit het Coöperatiefonds van Rabobank Noord- Kennemerland. Op donderdag 6 december werd hiervoor een cheque uit gereikt aan de school tijdens een bijeenkomst van de bank in de Abdij van Egmond. Door de bijdrage van 3000 euro en de financiële steim van de OR kan binnenkort het pannaveld worden gerealiseerd. REGIO - Zaterdagmiddag wordt het wel heel gezellig in Het Oude Theehuys als verschillende muzikanten bekende en min der bekende kerstliedjes spelen en zingen. Het programma is afwisselend. Zo spelen De Kerstkerels, zij openen de middag met instrumentale vertolkingen op klarinet, accordeon en basklari net. Dan Toon Hollanders, solo met zang en gitaar. Gevolgd door Jos Kraakman en René Rtthland. Zij doen het op de bluegrassma- nier met banjo, gitaar en tweemaal zang. Als laatste de vierkop pige folkband Boudicca's Voice. Zaterdagmiddag 22 december, aanvang 14.00 uur. Het Oude Theehuys is te vinden op het ter rein van Dijk en Duin. Aangeleverde foto HEILOO - Stichting Een Hart voor Polen Heiloo (HvP) zet zich het gehele jaar belangeloos in om haar projecten uit te voeren. Een van de projecten is de Kindervakantie, waarbij 24 kinderen uitpartnergemeente Swietochlowice naar Heiloo komen voor een brood nodige vakantie. Zij verblijven gedu rende 14 dagen bij gastgezinnen in en rond Heiloo. De Stichting kan daarbij rekenen op vele vrijwilligere met elk hun eigen bijdrage in welke vorm dan ook. Maar dat is niet vol doende. De kinderen worden met de autobus gebracht en gehaald. Dit is voor de begeleiders en de kinderen een veilige maar ook dure oplossing. Om in 2013 wederom Poolse kinderen naar Heiloo te kimnen halen vraagt de Stichting uw finan ciële hulp! Voor meer informatie kunt u terecht bij Nico Bakker, tel. 06-10285500. Ook staat de Stichting zaterdag 22 december met een kraam in winkelcentrum 't Loo waar u alle informatie over de stichting kunt krijgen. HEILOO - Komend jaar is voor de bedevaartplaats van OLV ter Nood in Heiloo een heel bijzonder jaar, omdat het op 8 december 2013 exact 300 jaar geleden was dat het zogenoem de 'Mirakel met de Runxput' plaatsvond in een tijd dat vee pest Heiloo en omstreken teis terde. Geïnspireerd vanuit het voorge slacht trokken katholieke boeren 8 december 1713 op naar de plek waar ooit de eerste Genadekapel stond en waar zich de Runxput bevond. Tijdens de Reformatie was de Runxput gedempt met stenen van de volledig verwoeste kapel die was afgebroken tot op het fun dament. Niets herinnerde toen nog aan de bedevaartplaats van wel eer. De overlevering leert dat de radeloze boeren zich op de oude kapelplaats in gebed verenigden en dat toen van onder het puin onver klaarbaar water begon op te wel len. Door dit merkwaardige vooival trokken pelgrims opnieuw massaal naar de oude kapelplaats. Deze bijzondere geloofsimpuls maakte dat de devotie tot OLV ter Nood de daarna komende eeuwen zou over leven en de Genadekapel in 1909 werd herbouwd. Naast deze merk waardige gebeurtenis, wordt het komend jaar ook herdacht dat de grote Bedevaartkapel in 2013 hon derd jaar oud is. Het Jubileumjaar is vol van extra activiteiten op de bedevaartplaats. Zo zijn er in de maanden mei en oktober prachtige Mariaeoneerten en in juni worden er interessante lezingen gehouden door Antoine Bodar en een beken de sportman. Verder is er vanaf medio april een gids te verkrijgen op de bedevaartplaats waarmee de zogenoemde Puttentocht kan worden gemaakt. Behalve langs het Putje op de bedevaartplaats voert de tocht langs twee oeroude putten waaivan gezegd wordt dat het water eveneens een heilzame kracht bevat. Het Jubileumjaar zal 1 januari om 16.00 worden geopend met een feestelijke viering van de Heilige Eucharistie op het Hoogfeest van de Moeder van God. Het programma van deze viering vindt u op www.olvternood.nl. SsBSJu. t*- i'V Het Jubileumjaar zal 1 januari om 16.00 worden geopend met een feestelijke viering van de Heilige Eucharistie op het Hoogfeest van de Moeder van God. Archieffoto Uitkijkpost HEILOO - Ook in 2013 houdt Bibliotheek Heiloo weer een cursus Luisteren naar klassieke muziek. Vanaf 10 januari zal oud-muziekbibliothecaris Gert Floor op zes achtereenvolgen de donderdagochtenden een muziekstuk bespreken. Onder de indruk van zijn reis naar Wenen zal Gert Floor, onder het motto: Muziek in Wenen door de eeuwen: Meer dan Mozart-hits en Strauss-walsen!, de volgende com posities bespreken: J.H.Sehmelzer: Lamento sopra la morte Ferdinandi III; Jos. Haydn: Die Jahreszeiten; W.A. Mozart: Serenade voor 13 Blazers KV 361; Fr. Schubert: Kwintet voor 2 violen, altviool en twee eelli in C gr.t. D 956; Anton Bruckner: Symfonie nr. 9; Alban Berg: Vioolconcert. Data en tijdstip: 10, 17, 24, 31 januari en 7, 14 febru ari, van 10.15 tot 12.00 uur. Plaats: Bibliotheek Heiloo, Westeiweg 250. Informatie en reserveren: klanten service van Bibliotheek Heiloo (tel. 072-5330670, www.bibliotheekhei- loo.nl). HEILOO - De Decorgroep van het projectkoor Reunion gaat in januari naar Tanzania, om daar vrijwillig mee te helpen bou wen aan het dokterhuis van de Blauwe Zusters in Ushetu. Wat begon als een opmerking van één van de leden van de decor groep van projectkoor Reimion: „Hé kimnen we daar niet helpen met bouwen?" wordt nu voor vijf mannen werkelijkheid. Projectkoor Reimion heeft in november 2011 drie uitvoeringen gegeven in de Beim in Heiloo. Reunion around the world heette het project en hieraan was een goed doel gekoppeld; Een dokterehuis bouwen, bij een mis siepost van de blauwe zustere in Ushetu. Ushetu is een klein plaatsje midden in een uitgestrekt gebied in Tanzania. Afgesloten van stroom en water wordt het daar voor de man nen zeker behelpen. Water moet van ver komen en gekookt wordt er nog op kolen of open vuur. Met regenwater wordt cement en stenen gemaakt. Stroom wordt met zon necellen opgewekt en is niet altijd voorradig. Zonder schroef- en eir- kelzaagmaehine's, maar met puur handwerk, proberen de mannen een maand de plaatselijke bevolking te helpen. Ze gaan van het minste van het minste uit, dan kan het altijd nog meevallen. Voor de lokale bevolking worden er spullen mee genomen, zoals medische spullen, kleding (oude trainingspakken Foresters), ballen, speelgoed enzovoorts. Ted van Schagen, Kees Mol, Kees-Jan Sprenkeling, Arnold en Jasper Henselmans vertrekken naar Tanzania. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15