'Kunst en spiritualiteit' in Akersloot T-Race and the Old Dix bij de jazz session club Twee praktijken samengevoegd tot Groepspraktijk Akersloot bonhoeffer T-Race and the Old Dix bij jazz session club Vredeburg Informatieavond ouders: Open Huis: Nieuwjaarsparty De Uylenspieghels groot succes Eigenwijs dinsdag 22 januari 2013 aanvang 20.00 uur zaterdag 2 februari 2013 van 10.00 - 13.00 uur LIMMEN - Zaterdag werd er door carnavalsvereniging De Uylenspieghels in samen werking met Feestartiesten.nl een nieuwjaarsparty georganiseerd in de Burgerij. Iedereen werd ontvangen met een glaasje bubbels om met elkaar te proosten op het nieuwe jaar. Rond 21.00 uur opende Prins Tyl XIV de avond met een terugblik op het afgelopen jaar en een offi cieel deel: het uitreiken van de cheque van 111,11 en de Riddering van Jaap Kaandorp. De cheque ging dit jaar naar stichting Vrienden van Dampegheest. Deze stichting zet zich in voor het behoud van het zwembad in Limmen. Jaap Kaandorp ontving uit handen van prins Tyl XIV Erik Lamers de 'Gortige Gortzak' voor al zijn inspanningen voor de vereniging de afgelopen jaren. Na het officiële gedeelte met de sleuteloverdracht door de burgemeester barstte het feest los. De voetjes gingen van de vloer onder de begeleidende klanken van Marcel Dool, Richard Hollands en DJ Bee. Nog maar een paar weken en dan is het zover! Voor meer foto's en informatie over de komende feesten van carna valsvereniging De Uylenspieghels: www.uylenspieghels.nl. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zondag 20 janu ari, om 14.30 uur vindt in de Dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot een lezing plaats over 'Kunst en spiritualiteit'. Kunsthistorica drs. Christine Bangert vertelt over hoe de kunst vanaf het eerste prehistorische Idolenbeeldje, door de eeuwen heen vaak een uitingsvorm is van de spi rituele beleving van de mens. De lezing wordt rijkelijk geïllustreerd door dia's. Er wordt een beeld gegeven van de ontwikkeling van de negentiende eeuwse figuratieve schilderkunst naar de abstracte kunstvormen van de twintigste eeuw. Hier zal uitgebreid worden ingegaan op de rol van de vroege modernist Wassily Kandinsky en zijn ideeën over de abstracte kunst als de vertolker van de innerlijke stem. Aan zijn theorieën over het effect van kleuren en vormen op de mense lijke geest, de relatie tussen muziek en schilderkunst en de 'klankkleur', zal ook aandacht worden besteed. LIMMEN - Ruim vier jaar bestaan T-Race and the Old Dix nog maar. Toch hebben ze in die tijd al een behoorlijke naam opgebouwd, hetgeen resulteerde in best veel optredens. Het orkest speelt dixielandmu- ziek, maar dan net even iets anders en moderner werk wordt zeker niet geschuwd. Het bijzondere is, dat de meeste muzikanten verscheidene instrumenten kimnen bespelen, waardoor het verrassingseffect heel groot is. Alle leden van het orkest hebben zeer veel ervaring en heb ben in vele bands en combo's opge treden. Wouter Borgers (saxofoon) is met zijn 69 jaar de jongste van de groep, teiwijl Jan van Weelden (cla rinet) al bijna 82 is. De gemiddelde leeftijd van T-Race and the Old Dix is 74, maar de muziek die ze spelen is jong, fris en vrolijk. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl. pieter kieftstraat 20 postbus 316 T (0251) 65 91 19 info@bonhoeffer.nl 1900 ah castricum F (0251) 65 52 43 www.bonhoeffer.nl AKERSLOOT - Het vertrek van huisarts Tiems uit Akersloot heeft er voor huisarts Markvoort toe geleid dat zij de praktijk van hem heeft overgenomen en per 1 januari de twee huisartspraktij ken heeft samengevoegd tot één groepspraktijk aan De Kwekerij: Groepspraktijk Akersloot. „Hans Tiems heeft in december de persoonlijke keuze gemaakt om een praktijk in het midden van het land over te nemen. Aangezien hij in korte tijd een besluit moest nemen, komt zijn vertrek voor veel patiën ten nogal plotseling." Tiems was sinds 2004 de opvolger van dokter Germans, die voor veel Akersloters jarenlang him vertrouwde huisarts is geweest. De huisartspraktijk is in 2002 verhuisd naar De Kwekerij, waar het gezondheidscentrum gedeeld werd met de huisarts praktijk van Marjolijne Markvoort. Zodoende konden beide praktijken gemakkelijk voor elkaar waarne men en samenwerken. De twee praktijken tellen samen ongeveer 4800 patiënten. Door het vertrek van de heer Tiems is het een logische stap, dat mevrouw Markvoort en haar collega's de praktijk voortzetten. Weliswaar onder een nieuwe naam, maar met behoud van alle vertrouw de medewerkers. Het team van Oecumenische school voor mavo, havo, atheneum en gymnasium Groepspraktijk Akersloot bestaat uit vier huisartsen (Marjolijne Markvoort, Laetitia Hartman, Anna Floor Sluis en Jidske Berkhout), vier praktijkondersteuners en vier doktersassistentes. „De voordelen van de samenvoeging zijn dat de twee losstaande computersystemen nu één worden, waarmee flexibel en adequaat goede zorg geboden kan worden. Patiënten kimnen aan geven met welke arts zij bij voor keur een afspraak willen maken. De praktijk is nu het gehele jaar geopend. Bovendien is het zowel voor Akersloot als voor het team overzichtelijker geworden en is het leuk om met elkaar samen te wer ken." Meer informatie: www.huis- artsen-akersloot.nl. Het vertrek van huisarts Tiems uit Akersloot heeft er voor huis arts Marjolijne Markvoort toe geleid dat zij de praktijk van hem heeft overgenomen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11