1 Duinlopers beleven ideale 'Egmond' Nino Honigh: veni vidi vici in Limmen Michel van der Sluijs loopt voor KiKa t Turnsters Vierde Divisie van GTH door naar finale sport 19 1 p SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 16 JANUARI 2013 De Duinlopers liepen op zondag 13 januari de kwart en halve marathon van Egmond: een prachtige winterdag, volop zon, nauwelijks wind en een strak, breed strand. Aangeleverde foto HARDLOPEN EGMOND - De Duinlopers lie pen op zondag 13 januari de kwart en halve marathon van Egmond: een prachtige winter dag, volop zon, nauwelijks wind en een strak, breed strand. Voor de debutanten Duinlopers is de aanloop naar de start super span nend als ze van het ene startvak doorschuiven naar het volgende, totdat uiteindelijk het startschot klinkt. De meer ervaren Duinlopers weten dat het de eerste kilometers in de hardlopende mensenmassa nog wat zoeken is naar het eigen tempo. Vanaf het strand vindt ieder een zijn eigen ritme. Het enthousi aste aanmoedigen van het publiek helpt op zwaardere momenten. De drumbands en opzwepende beats langs de route maken dat de ver moeidheid even vergeten wordt. De Champion-vrijwilligers met fruit en drinken staan op de juiste plekken. Als vanouds voelt de Bloedweg als kuitenbijter van formaat. En heuvel op bij de vuurtoren moet voor een laatste keer het 'doorbijtersgen' aan gesproken worden. Alle Duinlopers finishen en hebben een glimlach MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Limmenaar Nino Honigh werd donderdagavond aan de Pagenlaan in Limmen gehuldigd. Op het NK baanwielrennen in Apeldoorn behaalde hij drie gou den en twee zilveren medailles. Na de felicitaties en een woord vooraf en uitreiking van de bloemen door van oor tot oor als bij hen die felbe geerde Egmond-medaille om de nek wordt gehangen. De Duinlopers trainen op woens dag 09.00 uur en op zaterdag 09.30 uur vanaf de PWN-parkeerplaats bij Anno-Nu in Egmond-Binnen. Iedereen die zijn looptechniek wel verbeteren, wil trainen voor langere afstanden, sneller wil worden of in groepsverband wil hardlopen, is welkom. Voor meer informatie kim je mailen naar deduinlopers@gmail. com of ga naar www.duinlopers. blogspot.com. Of kom gewoon naar de verzamelplaats en haak aan. REGIO - Michel van der Sluijs heeft een droom; hij wil graag voor zijn vijftigste de marathon van New York gelopen hebben. Ter voorbereiding heeft hij vorig jaar intensief getraind en dacht zijn droom te kunnen verwezenlijken. Het goede doel dat hij aan zijn deelname had gekoppeld was KIKA. Michel heeft in totaal bijna 8000,- ingezameld, ruim meer dan het vereiste minimum van 5500,-. Alles leek op rolletjes te verlopen, totdat Sandy langs de oostkust raasde en een spoor van vernieling achterliet in New York en omge ving. Op het laatste moment, Michel had zijn startnummers al opgehaald, werd de marathon afge last. Daarom wil Michel dit jaar, de laatste kans voor zijn vijftigste ver jaardag, een tweede poging wagen en wederom loopt hij voor KIKA. Het geld van vorig jaar heeft inmid dels bij KIKA een bestemming gekregen, Michel heeft zijn spon sors 16 december bedankt voor hun steim. Hij hoopt dit jaar meer geld in te zamelen, om samen met zo'n 160 andere runners, die voor KIKA de marathon van New York lopen, meer kinderen met kanker te kimnen steunen! Michel woont in Alkmaar, maar zijn vaste hardloopronde, die hij vier keer per week loopt, door kruist Heiloo; de Zanderslootweg, het Heilooërbos richting Limmen of de Egmonden en Castrieum. Bovendien wonen een aantal van zijn vrienden in Heiloo. Hoewel de marathon afgelopen november niet doorging, hebben het verblijf in het aangeslagen New York en het samenzijn met de andere KIKA run ners veel indruk op hem gemaakt. „Velen waren teleurgesteld dat de marathon niet doorging. Iedereen had immers flink getraind om goed voorbereid aan de start te verschij nen. In sommige delen van New York was de ravage goed zichtbaar; metrostations die onder water stonden, allerlei huisraad op straat, delen waar de stroom was uitgeval len en 's avonds in donker gehuld waren. In andere delen van de stad was er weinig van te merken. Toen we de startnummers gingen afhalen, was bij de organisatie nog steeds niet bekend of de marathon wel of niet door zou gaan. Ik denk dat de mensen in Nederland eerder van het nieuws op de hoogte waren dan degenen die in New York waren." Michel is trotse vader van twee gezonde kinderen, maar de ver halen die hij van mede KIKA ren ners hoorde tijdens zijn verblijf in New York hebben hem gesterkt in zijn voornemen om de New York Marathon 2013 weer voor dit goede doel te lopen. Hij is van plan om een ludieke inzamelaetie te houden voor KIKA. Iedereen die Michel wil sponsoren kan dit doen via www. mnforkikanewyork.nl. Via 'run ners' komt men op het profiel van Michel van der Sluijs terecht. Felicitaties, een woord vooraf en uitreiking van de bloemen door Rob Kramer, Nino's vroegere jeugdbaantrainer. Aangeleverde foto Rob Kramer, jarenlang de jeugd baantrainer van Honigh, werd het peleton van bijna twintig renners voor de wedstrijd over zestig minu ten weggeschoten. Direct al werd het initiatief genomen door het duo uit Limmen: Nino Honigh en Kay Pronk. Lange tijd leek het erop dat Pronk eerst de kat uit de boom wilde kijken om te bezien hoe sterk die Honigh dan wel was. De aap kwam weldra uit de mouw, toen bleek dat het gaatje wat Honigh had, niet meer door Pronk gedicht kon worden. Zienderogen reed Honigh verder weg van Pronk, die na afloop beaamde het geen schan de te vinden door als tweede achter zo een veelzijdige Honigh te eindi gen. Voldaan nam Nino Honigh na afloop de felicitaties voor deze zege in ontvangst en zei dat dit uitstapje, naast zijn hoofddoelen: de weg en de baan, voor herhaling vatbaar is. Want voegde Nino Honigh, alvorens op de mtb naar huis te fietsen nog toe: wat is er nou mooier, dan een eigen mountainbikepareours in de achtertuin te hebben! Nino woont hemelsbreed op honderd meter afstand aan de Visweg. i, w Michel loopt vier keer per week zijn vaste hardloopronde door Heiloo, onder meer langs de Zanderslootweg. Aangeleverde foto r&K/.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15