Brons voor Jasmijn Lesterhuis op Dutch Open Espoir Brons voor turnster Bente Knijnenberg Zaalhockeyclinic E-jeugd HV de Terriërs Alle turnsters GTH door naar finale Team CAL d'HuZes zet zich dit jaar ook weer in voor stichting Alpe d'HuZes SPORT 19 V U I T K IJ KPOST 16 JANUARI 2013 Bente Knijnenberg (midden, rechts) en haar teamgenoten deden goede zaken in de rayoncompetitiewedstrijd. Aangeleverde foto Jasmijn Lesterhuis heeft net Nederlands kampioen Chantal Walhout met ippon gegooid. Foto: Menno Lesterhuis TURNEN LIMMEN - Afgelopen zaterdag deden dertien turnsters van TIOS uit Limmen mee met de tweede rayoncompetitiewed strijd. Deze dag konden de turnsters zich plaatsen voor de halve fmale. Bij de pupillen deed Benek de Winter het heel goed op sprong (13.90), maar greep net naast de medail les (zesde). Mila Dekker en Meike Groot wisten zich te plaatsen voor de halve finale. Aan de andere kant van de zaal liet Bente Knijnenberg een hele mooie vloeroefening zien ZAALHOCKEY HEILOO - Alweer voor het tweede jaar vond de Rabobank Zaalhockeyclinic voor de E-jeugd van De Terriërs plaats bij sporthal het Vennewater. Op de laatste donderdag van de kerstvakantie konden jongens en meisjes in de leeftijd van 8 en 9 jaar, kennismaken met zaalhockey. En wat een opkomst! In totaal 57 jongens en meisjes schreven zich 's morgens in. De clinic begon met een warming up, verzorgd door twee trainers, die meededen in het kader van de hoekeytrainer Jongste Jeugd cursus die zij volgen. Na de war ming up, kregen alle trainers een (12.50). Ook balk turnde ze heel sterk (11.30) en eindigde daarmee op een mooie vierde plaats. Naast Bente gaan ook Suzanne de Jong en Mei-lin Bakker door naar de fmale. In de tweede wedstrijd was het Nina Burgering die net naast de medailles greep. Zij ein digde op de zesde plaats met twee plaatsen onder haar Lisa Hoeben. Beide turnsters stromen door. Pien Pepping wist haar vloeroefening nu goed uit te voeren en haalde samen met Anouk van Dijk en Isa de Wildt voldoende punten voor de halve fmale die plaatsvindt op 16 maart in Amsterdam. team toegewezen. In een carrousel training kwamen diverse oefenin gen, speciaal gericht op zaalhockey, voorbij. De clinic werd afgesloten met een toernooi. De teams hielden dezelfde samenstelling als bij de training. De trainers werden 'omge doopt' tot coach. Opvallend was hoe veel zaalhoe- keytalent al bij de E-jeugd aanwe zig is. Geweldig ook om te zien, hoe snel de kinderen doorhadden, dat het in de zaal toch iets andere hockeyen is dan op het veld! Laag zitten, niet hoog spelen van de bal en natuurlijk de balken gebruiken. Ze hadden het snel door! Het toer nooi werd gewonnen door het team 'Hockeystyle'. Een geweldige pres tatie! JUDO HEILOO - Ruim 1700 judoka's uit 18 landen stonden dit week end op de mat in Eindhoven op wat ook wel het Open Nederlands kampioenschap wordt genoemd. Het zeer sterk bezette toernooi is ook één van de officiële meetmomenten waarin wordt uitgemaakt wie namens Nederland naar het EK en WK mag. Uit Heiloo kwamen Jasmijn Lesterhuis en Maaike Stevenson in actie in de klasse tot 18 jaar en tot zeventig kilogram. Maaike verloor in de eerste ronde met een arm- klem van de Zweedse Gustafson en kreeg geen herkansing doordat de Zweedse twee ronden verder geblesseerd uitviel. Jasmijn lootte de eerste ronde vrij en maakte in de tweede ronde korte metten met de Duitse Rather door binnen der tig seconden met een houdgreep te winnen. Daarna moest Jasmijn, zelf nummer twee van Nederland, het opnemen tegen de Nederlands kampioen Walhout. Met spette rende ippon door een goed getimde WIELRENNEN REGIO - Ook dit jaar is team CAL d'HuZes weer op 6 juni aanwezig op Alpe d'Huez om zich in te zetten voor stichting Alpe d'HuZes. Dit jaar doet team CAL mee met twintig deelnemers verdeeld over drie teams. Het merendeel komt uit onze CAL gemeente net als de diverse begeleiders die weer mee gaan. Ook zijn er een aantal die naast het beklimmen van Alpe d'Huez zich deze dagen als vrijwilliger inzetten voor stichting Ad6. De training fre quentie is al aardig omhoog bij de teamleden door trainingen in duin TURNEN REGIO - Zondag 13 januari kwamen zes turnsters van GTH in actie op de tweede compe titiewedstrijd vierde divisie. Pupillen twee turnsters Isabella Buijs en Nadja Boersen turnden in de ochtendwedstrijd. De meisjes begonnen op balk, beide waren een beetje onstabiel. Het tweede toestel was de vloer, Nadja turnde een mooie oefening: 12.70. De wedstrijd werd vervolgd op sprong, beide meisjes sprongen goede overslagen. Aan de brug werd de wedstrijd afgesloten, Isabella liet hier een strakke oefening zien: 13.10! In de middagwedstrijd kwamen pupillen één turnsters Silke Dekker, Annabel Jonkhart en juniorturnsters Demi de Visser en Raquel Schouten in actie. Silke en Annabel turnden een perfecte bmgoefening. Silke behaalde het hoogste cijfer (13.95) en Annabel een mooie 13.60! Op de balk turnde beide meisjes stabiele oefeningen. Op vloer turnde Annabel voor het eerst de arabier-flikflak, zij straal de tijdens haar oefening (11.90). De sprong was het laatste toestel, Silke sprong hier een supereprong: 14.00! Op de andere baan openden heupworp won Lesterhuis dit maal. De halve fmale tegen de Belgische Berger ging na een klein foutje verloren. De strijd om het brons tegen Van de Berg besliste Jasmijn wederom binnen dertig seconden en op strand. Full of Life Limmen en Castrieum draagt een belang rijke bijdrage aan de conditie van team CAL. Eigenaar Koen Rooks sponsort het gehele team door mid del van gratis spinnen waarbij er op vrijdagavond in Limmen een speci ale spinningles voor de teamleden is. Tevens mogen de teamleden ook gebruik maken van de andere voor zieningen in dit Sport and Health center en is hun conditie bij aanvang en wordt deze vlak voor het afreizen bekeken. Natuurlijk heeft team CAL ook weer diverse sponsoracties om geld voor dit goede doel binnen te halen. Als eerste is er op zondag 10 februari een strandtoertocht waarbij Strandpaviljoen Zoomere al Demi en Raquel de wedstrijd met twee goede sprongen, aan de brug werden prima oefeningen geturnd. Op de balk waren zowel Demi als Raquel erg sterk, twee nette oefe ningen leverden een 11.50 en 11.90 op. Op het laatste toestel moest Demi helaas stoppen met de wed- met een houdgreep. Eind februari is het tweede meetmoment op Open Antwerpse Judotoernooi. Daar zal ook Gaby de By, die terugkomt van een blessure, weer op de mat ver schijnen. heeft toegezegd hier weer aan mee te werken als sponsoring. De orga nisatie loopt hier al voor en binnen kort komt er een persbericht waarin u leest waar men zich kan aanmel den en met verdere informatie. Ook is het weer de bedoeling om een Benefietsconcert te organiseren en is het benaderen van sponsoren volop begonnen. Zoals u merkt is team CAL weer volop in beweging en hopen zij weer op steim van vele mensen. De site wordt binnenkort aangepast en ook gaan wij via facebook de 'lucht' in, zodra dit allemaal loopt zullen wij hier over berichten. Team CAL hoopt dat ook 2013 weer een top jaar mag worden. strijd, zij viel geblesseerd uit. Raquel turnde de wedstrijd keurig uit op vloer (11.00)! In het eind resultaat werd Isabella negende, Nadja achtste, Annabel elfde, Silke vijfde, Demi elfde en Raquel vierde. Alle turnsters zijn doorgestroomd naar de finale. Donderdag vond de Rabobank Zaalhockeyclinic voor de E-jeugd van De Terriërs plaats. Aangeleverde foto Zondag 13 januari kwamen zes turnsters van GTH in actie op de tweede competitiewedstrijd vierde divisie v.l.n.r.: Raquel, Annabel, Isabella, Silke, Nadja en Demi. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19