Doordacht pakket welzijnsdiensten S 1 Jong ontmoet oud VRIJWILLIGERS VACATUREBANK MAA TSCHAPPELIJKE STAGEPLAA TSEN Vrijwilligers maken het verschil Vrijwilligers Informatie Punt Veiligheid in en om het huis f 20 ^TING of SCHOLING ENTRAINING HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl NLdoet. 15 en 16 maart Oranje Fonds Brengt Beelden gieten in aluminiumcement if" i f Het Groot BukBuk-dictee Vilten voor gevorderden Culturen, godsdiensten en gebeurtenissen uit de wereldgeschiedenis 16 JANUARI 2013 UITKIJKPOST Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, telefoon 532 02 81e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag 10.00 -16.00 uur Het VIP organiseert cursussen en workshops voor mensen die bij vrijwilligersorganisaties werken in Heiloo. De kwaliteit van vrijwil ligerswerk wordt voor een groot deel bepaald door de kennis en vaar digheden van de vrijwilligere. Cursussen en workshops voorjaar 2013: Cursus Social media Workshop vacatures schrijven Excel voor beginners Bijeenkomst over vrijwilligerswerk in Heiloo Meer informatie over het cursusprogramma vindt u op onze website. Op 15 en 16 maart 2013 steken vele maat schappelijk betrokken Nederlanders de handen uit de mouwen tijdens NLdoet. Dit is de groot ste vrijwilligereactie van Nederland, georgani seerd door het Oranje Fonds. Ben of ken je een maatschappelijke organisatie waar vrijwil ligere nodig zijn voor een leuke klus of activiteit? Of heb je zin om samen met collega's, vrienden of teamgenoten bij een organisatie aan de slag te gaan? Doe dan mee met NLdoet. Meld je aan op www.nldoet.nl./heiloo Er komen dagelijks nieuwe activiteiten bij! Wij noemen de NLdoet klussen in Heiloo: Kom in beweging met paarden- Spirtit Epona Speelplaats moderniseren- peuterspeelzalen Heiloo Voorjaarsschoonmaak- Het beestenboetje Dagje uit met verzorgingstehuis- Viva zorggroep Stadswandeling Alkmaar met bewoners de Loet- Viva Zorggroep Opschonen Tereoulsterbos- Lionselub Alkmaar seniorensectie ons bij elkaar. voot sociale initi De meeste mensen vinden het eigen huis de meest veilige plek op aarde. Maar helaas valt daar wel het een en ander op af te dingen. De cijfers spreken voor zich: elk jaar moeten er meer dan honderd duizend ouderen medisch worden behandeld als gevolg van een val in en om het huis. Losliggende kleden en snoeren, spullen op de trap, een gladde badkamervloer, een te klein peertje. Als u zelf eens kritisch om u heenkijkt ziet u waarschijnlijk al gauw een paar dingen die beter kunnen. Maar een buitenstaander, en dan met name iemand die erop is getraind, heeft waarschijnlijk een scherper oog voor alle onveilige situaties die tot een ongeval kunnen leiden. De Stichting Welzijn Heiloo biedt daarom onder het motto halt, u valt aan houders van de servicepas een veiligheidscheck aan. Een vrijwil liger van Graag Gedaan komt dan bij u thuis om aan de hand van een checklist uw woonomgeving op veiligheid en risico's te onderzoeken. Dat kost 3,- als het in een uur kan worden gedaan. Het resultaat wordt met u besproken en u krijgt dan tevens advies over de wijze waarop u -tegen minimale kosten- de veiligheid kunt (laten) verbete ren. Natuurlijk bent u degene die beslist wat er gaat gebeuren en wie er wordt ingeschakeld. Voor de eenvoudige klussen kunt u trouwens ook een beroep doen op de vrijwilligers van Graag Gedaan. De volledige tekst van de hieron der genoemde en alle overige vaca tures is te zien op onze website. •Vrijwilliger gezocht om 1 keer per week een spelletje rummikub te spelen met een oudere vrouw De KBO (katholieke ouderen bond) zoekt bestuursleden voor verschillende functies: Voorzitter, secretaris en alge meen lid. Een 89-jarige mevrouw met geheugenklachten, zoekt gezel schap op de zondag die voor haar erg lang duurt. Dorcas zoekt een chauffeur voor het ophalen en inladen van 2e hands goederen Ben je op zoek naar een leuke en zinvolle maatschappelijke stage? Lees dan vooral verder! We heb ben twee bijzonder leuke projec ten in de aanbieding waarvoor je je nu aan kimt melden. Meer informatie daarover vind je elders op deze pagina onder Het Groot Buk-Buk-dietee en onder Jong ontmoet oud Best indrukwekkend als je even op je laat inwerken, op hoe veel verschillende gebieden je hulp kunt krijgen van Stichting Welzijn Heiloo (SWH). Veel van die diensten worden bij u "thuis bezorgd" door vrijwilligers. Voor de grotere klussen zijn er professionele diensten die (vaak tegen een gereduceerd tarief) worden aangeboden. De optelsom van al die steimtjes in de mg zorgt ervoor dat u zo lang en zo plezierig mogelijk zelf standig kunt blijven wonen, in uw eigen huis, uw eigen omgeving. Op eenvoudige wijze kunt u gebruik maken van de vele vormen van dienstverlening. U meldt zich aan voor de WelzijnHeiloo Seivicepas, betaalt daarvoor 24,- per kalen derjaar per huishouden, en u kunt een beroep doen op de diverse vor men van ondersteuning, diensten op divers gebied. Een telefoontje naar de receptie van het Trefpunt is toereikend. Coördinator van de welzijnsdien sten, in vakjargon: "voorliggende voorzieningen", is Claudia SpitZij neemt binnen SWH bovendien het project Gezelsehapsbank voor haar rekening en is ook coördinator van de gastvrouwen/heren van het Trefpunt. Ze is dan ook een bekend gezicht voor heel veel cliënten en vrijwilligere. Claudia voelt zich spin-in-het web; bij elkaar geteld is ze voor wel meer dan duizend personen een aanspreekpunt bij de Stichting Welzijn Heiloo. Dat vraagt snel schakelen en een hoop flexibi liteit. Ook komt ze regelmatig met mensen in contact die problemen op tafel leggen, waar haar collega's de welzijnscoach of de welzijnsad- viseur verder mee aan de slag Het vervaardigen van een beeld van alum iniumcement vergt een reeks opeenvolgende handelingen. Vanzelfsprekend het boetseren, maar ook het maken van een mal rondom het beeld, en dan natuur lijk u i tei ndelijk het zelf afgi eten en verder afwerken van het beeld. Het alu miniu mcement zorgt er voor dat het snel uithardt en extra sterk wordt, zodat het beeld alle weers omstandigheden trotseert. Start woensdag 27februari van 13.30- 15.30 uur o.l.v. kunstenaar/docent Jan Oudhoff Zes lessen voor Claudia Spit "Het gaat er om dat iedereen zo lang mogelijk en zo plezie rig mogelijk zelfstandig kan blijven wonen" kimnen. De goede samenwerking met de andere collega's van SWH is dan ook zeer belangrijk. Met plezier legt Claudia Spit uit welke soorten dienstverlening er voor houders van een seivicepas worden gerealiseerd. Het is een hele lijst en zeer divers: Graag Gedaan voor de kleine klusjes in en om de woning; Administratieve ondersteuning en Belastingaangifte; Computerondersteuning; Vrijwilligerevervoer; de Vriesvere maaltijden en niet te vergeten de Boodschappenseivice. Toen in Heiloo vorig jaar de SRV wagen stopte was er, niet verwonderlijk, ineens veel vraag naar de bood- schappenseivice. De vrijwilligere wagen een kleine vergoeding voor him tijd en werk zaamheden. Als het gaat om de grotere klus sen in en rond het huis, voor de persoonlijke verzorging (kapper, pedicure) bemiddelt de Stichting Welzijn voor de houders van een seivicepas. Ze krijgen informatie en advies en er wordt voor gezorgd dat een bedrijf of dienstverlener met wie goede ervaringen zijn opgedaan contact opneemt met de pashouder voor offerte of directe actie. Er is dus heel veel mogelijk. Bij de receptie in het Trefpunt ligt voor geïnteresseerden een brochure met volledige omschrijving van het pakket diensten. In de brochure staan ook de winkels in Heiloo die korting geven op vertoon van de seivicepas. Op 22 maart 2013 wordt in jonge rencentrum BukBuk een Groot Dictee gehouden. Middelbare scholieren uit Heiloo nemen het op tegen een groep volwassenen in een dicteewedstrijd. Ben je handig met taal? Heb je altijd je woordje klaar? Beheers je zowel het ABN (Algemeen Beschaafd Nederlands) als social media-taal Ben je nog op zoek naar een uit dagende maatschappelijke sta geplaats waar je inbreng serieus wordt gewaardeerd? Dan zoeken wij jou! De voorbe reidingen voor de dicteewed strijd starten al op 24 januari dus meld je snel aan bij het VIP, telefonisch of via de mail. Ouderen hebben een heel leven achter de rug, en kunnen daar over vaak boeiend vertellen. Daarom is er nu een initiatief om een aantal ouderen en jongeren bijeen te brengen die dan gedachten en ervaringen uitwisselen over verschillende onderwerpen. Bijvoorbeeld over school, uitgaan, verkering, etc.; hoe ging dat woeger en hoe zit het tegenwoordig? Hoe onderhield je contact toen er nog geen mobieltjes waren? En er zijn zeker nog een hoop andere onder werpen of zelfs brandende vragen waarover het leuk is meer te horen. De uitgewisselde verhalen worden uiteindelijk vastgelegd in een foto verslag, collage, boekje, filmpje. Iets tastbaars dat als herinnering Voor iedereen die al met het vilten heeft kennisgemaakt kom t er een korte vervolgcursus van 3 lessen, Op de dinsdagen 26 februari, 26 maart en 23 april van 19.30 - 21.30 uur gaat deze cursus o.l.v. kunstenares/docente Hiea de Lange plaatsvinden, Dr ie lessen voor 60,-. bewaard kan worden, ook hier is je eigen creatieve inbreng van harte welkom! Meld je snel aan. Het levertje een leuke en leerzame ervaring op en de ouderen in het verzorgingshuis kijken er naar uit! Dit project start in maart maar je kunt je vanaf nu telefonisch of via de mail aanmel den bij het VIP. De laatste jaren gaan steeds meer mensen naar andere landen en verve streken, Het is niet zo een voudig om alle informatie van lokale gidsen in een ju ist kader te plaatsen, Dit geldt trouwens ook voor veel wat via de media tot ons kom t, Otto van Os start een tienweekse cursus waarin hij in het kort een helder inzicht geeft in de belangrijkste wendingen in de wereldgeschiedenis, van pre historie tot heden, De cursus start woensdag 6februari om 14.00 en kost 50,- voor 10 lessen van anderhalf u ur. Locatie is de biblio theek van Heiloo. Aanmelden bij de Stichting Welzijn Heiloo, 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 20