Hoogtepunten rijgen zich aaneen in De Beun Uitvoering Heilooër Volkslied op bijzonder muziekweekeinde in mei Nationale Voorleesdagen van start met workshop 'Voorlezen met gebaren' NIEUWSBERICHT AH Ligdag altiid.°PZ0Ouur H E I L O O 00 "ur 1 Overige dagen zijn wij open van 8.00 tot 21.00 uur ah-limmen.nl 3 Plan voor Music Meeting Heiloo 2013 gepresenteerd Bedoeling is dat het een jaarlijks terugkerend evenement is Nieuwe expositie in Het Trefpunt INGEZONDEN BRIEF Transparant? 2013 is uitgeroepen tot het jaar van het voorlezen UITKIJKPOST 16 JANUARI 2013 Op zaterdag 19 januari vindt de uitgestelde voorstelling Verlies plaats met Isa Hoes in een hoofdrol. Foto: Nick van Ormondt HEILOO - Een nieuw jaar, een nieuw geluid. Voor musici uit Heiloo ligt een bijzondere ambi tie in het verschiet: samen repe teren voor de collectieve uitvoe ring van het Heilooër Volkslied. De Muziekwerkgroep Heiloo heeft onder artistieke leiding van dirigent Teimis van der Zwart een plan gemaakt om in 2013 te begin nen met een bijzondere muziekma nifestatie, Music Meeting Heiloo. In het weekeinde van 25 en 26 mei komen Heilooër muzikanten uit ver enigingen en groepen bij elkaar om in openbare optredens eigen reper toire ten gehore te brengen en te repeteren voor een gezamenlijke uit voering van het 'Heilooër Volkslied'. Het Volkslied zal, vrij naar dichter Nicolaas Beets die een tijdlang in Heiloo zijn domicilie had, worden gecomponeerd door Teimis van der Zwart. Deze Heilooër dirigent en musicus, hij is onder andere eerste hoornist van het Orkest van de acht tiende Eeuw, heeft onlangs de stich ting Sinuet opgericht waarin zijn muzikale initiatieven samenkomen. Music Meeting Heiloo is een van deze activiteiten. Bedoeling is dat het een jaarlijks terugkerend evenement wordt met een oplopende ambitie. Is in 2013 een gezamenlijk optreden met het Heilooër Volkslied mede het doel, een jaar later staat een speci ale uitvoering van 'Carmen' op het programma. Music Meeting Heiloo zal zich afspelen op het terrein van de GGZ aan de Kennemerstraatweg, waar verschillende podia worden ingericht. Deelnemende muzikan ten kunnen hier eigen repertoire ten gehore brengen, nieuwe leden wer ven en, last but not least, in het open baar repeteren voor het Volkslied. De gezamenlijke uitvoering daarvan zal op zondag het grote sluitstuk vor men van de muziekmanifestatie. Het ambitieuze plan voor Music Meeting Heiloo wordt vrijdag 18 januari aan de Heilooër muziekverenigingen gepresenteerd in Het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2. Teimis van der Zwart zal aanwezig zijn, als ook leden van de Muziekwerkgroep Heiloo die de organisatie van het muziekweekeinde in handen heeft. Geïnteresseerden kunnen zich opge ven via mailadres MusicHeiloo® gmail.com. HEILOO - In theater De Beun in Heiloo volgen de hoogtepun ten elkaar deze maand snel op. Vrijdagavond 18 januari presen teert de Stichting Vrienden van de Beun de jonge cabaretière Louise Korthals, met haar eer ste avondvullende program ma, Vlieguur. In 2011 won zij de finale van het Amsterdams Kleinkunst Festival. 'Een indrukwekkende theater maakster', vond de jury. Twee maan den geleden speelde ze de première van Vlieguur. De Volkskrant gaf VIER sterren en schreef: 'Wat een zangeres! Wat een actrice! Wat een lef! Wat zij nu in haar Vlieguur presteert, roept herinneringen op aan de grote vrouwen van twee cabaretgeneraties terug: Jasperina HEILOO - Tot 15 februari expo seert Wilrna van Esch in het Trefpunt in Heiloo. Wilrna van Esch is geboren in Eindhoven, op 31 oktober 1947. Ze verhuisde naar Valkenswaard en van daaruit volgde ze in Arendonk (België) een deeltijdopleiding op de kunst academie. Na het eerste bmgjaar koos zij voor de richting tekenen omdat ze dat een heel goede basis vindt. Tijdens het vierde leerjaar heeft zij wegens verhuizing moe ten stoppen met de opleiding. Daarna heeft ze driejaar bij een nicht van haar, die kunstenares is en sehilderslessen geeft, schilde ren geleerd. Wilrna schildert voor namelijk met acryl en gebruikt in de regel veel heldere kleuren. Haar schilderijen zijn heel divers. WilmavanEsch® hotmail.com. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. de Jong en Adèle Bloemendaal. Alles perfect gedoseerd met een fraai slotbeeld: trek je fiets uit de modder en rij met dat ding. Het is een genot om op haar bagagedrager te zitten.' Het Parool schreef: 'Wat een energie, wat een levenslust, wat een geboren performer.' In Vlieguur wordt Louise begeleid door Erik Verwey aan de vleugel. Een dag later, op zaterdag 19 januari dus, vindt de uitgestelde voorstelling plaats van het toneel stuk Verlies met Isa Hoes in een hoofdrol. Dit stuk is gebaseerd op een boek van het wereldberoemde schrijversechtpaar Nicci Gerrard en Sean French, beter bekend als Nicci French. Speciaal voor de Nederlandse lezers schreven zij in 2002 de novelle Verlies, die uitkwam ter gelegenheid van de Maand van het Spannende Boek. Léon van der Sanden zorgde voor de theaterbe werking. Het jongste kind van een echtpaar wordt levenloos in het zwembad aangetroffen. Algauw beginnen de gezinsleden elkaar te verdenken van het onheil... En op woensdag 23 januari kunt u in De Beim een try-out meemaken van het nieuwe cabaretprogramma van Micha Wertheim, Voor je het weet. Dit is alweer de zesde voor stelling van deze tegendraadse thea termaker. Waar de voorstelling over gaat, wil Wertheim nog niet verklap pen. Maar voor je het weet heb je de kaartjes in huis, voor je het weet zit je in de zaal, voor je het weet is het begonnen en voor je het weet is het weer voorbij. Alledrie de voorstellin gen beginnen om 20.15 uur. Ze kos ten respectievelijk 16,- 24,- en 17,-. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website www.vriendenvandebeun. nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en vanaf circa een halfuur voor aanvang van de voorstelling ook in de hal van het theater. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met de advertentieafdeling op tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Van 23 januari tot 3 februari staat Bibliotheek Heiloo weer helemaal in het teken van de Nationale Voorleesdagen. Het boek 'Nog 100 nachtjes slapen' van Milja Praagman is prentenboek van het jaar en staat deze periode centraal. En wat is een betere start van de Nationale voorleesdagen dan een workshop waarbij voorle zen voor de allerkleinsten tot een feest wordt. Tijdens de workshop 'Voorlezen met gebaren', leert Uit de berichtgeving over het Baafje blijkt dat het college uit allochtonen bestaat, waarbij enige de kennis uit het verleden ont breekt. In de vorige eeuw werd een deel van de ligweide van het Baafje aangewend voor woningbouw 'De Rietvink'. De raad bepaalde dat de opbrengst als doelreserve zou worden gebruikt, waaruit de nega tieve exploitatie helemaal c.q. voor een groot deel kon worden gedekt. Hierdoor kon het Baafje in lengte van jaren voor de burgerij worden veiliggesteld. Een groot adviserend accountantskantoorwas van mening dat deze doelreserves in één grote reserve diende te worden onderge bracht, omdat de doelen vastlagen en zodoende bekend waren. Door dit samenvoegen blijkt deze doelre serve, zonder dat de raad zich daar over ooit heeft uitgesproken, door de fmancieel verantwoordelijke voor algemeen gebruikelijke zaken te zijn aangewend. Het gevolg is dat door deze onwetendheid de discus sie over de tekorten van het Baafje steeds weer oplaaien. Lubbers deed eens een greep in een pensioenfonds en partijgenoot Veger doet dit bij de reserve van het Baafje. De ervaring leert ons dat dit soort zaken zeer slecht uitpakken voor hen die het betreffen. Zij het, Lubbers bood zijn excuses aan, niet dat het iets aan het probleem oploste. Dit college doet net of haar neus bloed, over transparantie gesproken! A. J.M. ten Hoope Heiloo Cathelijne Zevenbergen de deel nemers (ouders met baby's tot 1,5 jaar) de beginselen van babygeba- ren. Hierbij maakt ze gebruik van het prentenboek van het jaar: 'Nog 100 nachtjes slapen'. De gebaren die bij dit boek horen staan cen traal in de workshop. De workshop wordt gehou den op woensdag 23 januari, 09.30 tot 10.30 uur in Bibliotheek Heiloo. De deelnamekosten zijn 3,50 voor leden en 5,- voor niet leden. Opgave tot 21 janu ari bij Bibliotheek Heiloo (tel. 072- 5330670 www.bibliotheekheiloo. nl). Jaar van het Voorlezen 2013 is uitgeroepen tot het jaar van het voorlezen. Dit om het belang van voorlezen nog maar eens te onderstrepen. En met voor lezen kun je nooit te vroeg begin nen! Met gebaren erbij is voorlezen extra leuk. Op deze manier biedt je je kind de mogelijkheid om zich te uiten voordat hij of zij kan praten. Iedereen kan babygebaren ont dekken. Het is een leuke en fijne manier om met je kind bezig te zijn. Als tweede activiteit tijdens de Nationale Voorleesdagen wordt op vrijdag 25 januari om 10.30 uur het boek 'Nog 100 nachtjes slapen' interactief voorgelezen. Speciaal voor peuters (2 tot 4 jaar) en hun ouders of oppas. Daarna gaat iedereen in de bibli otheek op ontdekkingstocht door prentenboekenland. Inloop met koffie/limonade vanaf 10.00 uur. Toegang vrij. ADVERTENTIE 'Open* gftLimmen f Printing. v.i.n.iiu

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3