Nieuwjaarsreceptie Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo Uitzendorganisatie Werk in Uitvoering Nivon basiscursus patchwork/quilten BEDRIJF BELICHT H E I L O O rk in uitvoering 5 Jaarvergadering Ijsbaan Heiloo 301 dart toernooi EHK Klaverjasclub Thema Indonesië op de Radboudschool ZENDORGANISATIE UITKIJKPOST 16 JANUARI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op 5 januari werd de nieuwjaarsreceptie van de Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo (SZWH) gehouden. Toekomstige bewoners, fami lie, comité van aanbeveling en burgemeester van Heiloo, de heer Romeyn keken, onder genot van een drankje, terug op het afgelopen jaar en vooruit naar 2013. SZWH is een ouderinitiatief, actief vanaf 2008. Doel is het realiseren van een twaalftal appartementen met een gemeenschappelijke ruimte voor jong volwassenen met een licht ver standelijke beperking, waar zij, met enige begeleiding, zelfstandig kun nen wonen. De toekomstige woonwijk Nieuw Vame zou een uitermate geschikte locatie zijn voor dit initiatief omdat het een woonservicewijk wordt, centraal gelegen is wat betreft openbaar vervoer, winkels en ove rige voorzieningen. De toekomstige bewoners zien elkaar regelmatig tijdens de diverse activiteiten die SZWH voor ze organiseert. Zo leren ze elkaar beter kennen en samen te werken tijdens de maandelijkse kookworkshops. Tijdens zijn nieuw- jaarsspeech moest vice-voorzitter en mede-initiatiefnemer, Terence Moolenaar, helaas bekennen dat er nog weinig vooruitgang is geboekt met betrekking tot de realisatie van het plan Nieuw Vame. Enkele politieke partijen in Heiloo hebben bezwaar gemaakt tegen het steden bouwkundig masterplan, waardoor de bouw van het appartementen complex voor SZWH ernstige vertra ging oploopt. Voor de toekomstige bewoners (en hun ouders) een fikse teleurstelling. Sommigen van hen hopen nu al bijna vijf jaar op een zelfstandige woning waarin zij, met enige begeleiding, met veel plezier kimnen wonen. De hoop van SZWH is nu gevestigd op de politieke par tijen binnen de gemeente Heiloo om het prachtige plan Nieuw Varne goed te keuren. Zodra het accoord er is, kan de Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo in 2013 volle kracht vooruit en kimnen zij op de eerst volgende nieuwjaarsreceptie wel licht het glas heffen op het begin van de bouw van de appartementen. Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo is nog op zoek naar nieuwe mede bewoners. Voor meer informatie: www.zelfwonenheiloo.nl De toekomstige bewoners van Stichting Zelfstandig Wonen, op de nieuwjaarsreceptie. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 24 janu ari houdt de ijsbaan Heiloo haar jaarvergadering, om 20.00 uur bij Fletcher Hotel (Kwartje Koffie) te Heiloo. Seizoenkaarthouders zijn welkom. HEILOO - Genoeg les gehad op de tv de laatste weken dus kom nu zelf gooien. Het Oosthonk houdt zaterdag 19 januari een 301 dub bel in dubbel out dart toernooi. Deelname kost vijf euro, de deur is vanaf 19.00 uur open en men start met gooien om 20.00 uur. Behalve lekkere prijzen zijn er natuurlijk ook weer ranking pun ten te verdienen. Het Oosthonk vindt ue aan de Oostkanter num mer 14 a te Heiloo. Informatie via tel. 06-33747770/ 06-46331274 of kijk op www.oosthonk.nl/darten. HEILOO - Op maandag 21 januari is er weer een klaverjasdrive. Iedereen is, het liefst met partner, welkom in Cultureel centrum De Strandwal naast de Kapel, op het GGZ terrein. Bent u een regelma tige bezoeker en u kunt een keer niet, of als u voor het eerst komt, meld dit even bij één van de onderstaande bestuursleden. Dan kan men daar rekening mee hou den! De zaal is open vanaf 19.00 uur. Start om 19.30 uur en eindi gen om 22.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. Tekst en foto: Carolien Breed Rick de Geus, Koelmalaan 350, unit 3.2, 1812 PS Alkmaar, tel. 072 -2010320, www.uwiu.nl, e-mail: info@uwiu.nl. ALKMAAR - De kracht van uitzendorganisatie Werk in Uitvoering is, naast kennis van de lokale arbeidsmarkt, net dat stapje extra willen doen. „Veel grote landelijke uitzendbureaus hebben ingewikkelde bedrijfs structuren met hoge overheadkosten en kimnen zich daardoor die extra inspanning minder veroorloven. Uitzendorganisatie Werk in Uitvoering kan zich dankzij de kleinschalige opzet flexibel opstellen, waardoor efficiënt en daadkrachtig op veranderende arbeidssituaties kan worden ingespeeld." Aldus Rick de Geus, oprichter van de jonge en dynamische uitzendorganisatie Werk in Uitvoering (UWIU). Hij is in 2009 'low bud get' begonnen met één vestiging in de regio Schiphol. Hij heeft bewust voor een centraal gelegen locatie gekozen; om de markt goed te kunnen bedienen, is een uitzendorganisatie het beste op zijn plek in het centrum van de bedrijvigheid. „Schiphol is een aanjager van de Nederlandse eco nomie; de regio trekt zowel veel bedrijven als werkzoekenden aan." Dat zijn formule werkt, bewijst de groei van UWIU. Sinds vorig jaar okto ber heeft het bedrijf ook een vestiging in Alkmaar; in het KPN gebouw (de 'Telefooncentrale') aan het Noord-Hollands kanaal. Van hieruit wil het vierkoppige team van UWIU de Kop van Noord-Holland bedienen. Rick de Geus heeft, voordat hij UWIU oprichtte, dertien jaar in dienst verband in de uitzendbranche gewerkt en kent de 'ins and outs' van het vak. Door zijn brede ervaring wist hij vanaf het begin precies welke rich ting hij met UWIU opwilde; een flexibele uitzendorganisatie die efficiënt te werk gaat. Korte lijnen zorgen voor een sterke betrokkenheid met opdrachtgevers en uitzendkandidaten. Rick heeft van meet af aan een stevig fundament gelegd voor zijn bedrijf; als kwaliteitswaarborg voor opdrachtgevers en uitzendkandidaten voert UWIU betrouwbare certi ficaten zoals ABU, de branchevereniging voor uitzendorganisaties, en Stichting Normering Arbeid. Op dit moment is de VCU certificering in ontwikkeling. UWIU kan putten uit een breed netwerk aan opdrachtge vers en kan bemiddelen voor mensen op zoek naar passend werk; op elk niveau en in ieder vakgebied. Voor mensen die een nieuwe carrièrestap willen maken. Maar ook voor werkgevers en werknemers als door een veranderend personeelsbeleid van het bedrijf herplaatsing een oplos sing is. Ook werkzoekenden die worden doorverwezen door het UWV of gemeenten worden, uitgaande van de mogelijkheden die iemand heeft en eventueel aan de hand van aanvullende opleidingen, door UWIU bege leid naar een nieuwe werkplek. UWIU maakt zich sterk om Wajongers, jongeren met een arbeidsbeperking, in het reguliere arbeidsproces te integreren. Rick ziet volop mogelijkheden in bijvoorbeeld de horeca, de binnenvaart, de techniek en logistiek. „Wij zoeken opdrachtgevers die met Wajongers om weten te gaan. Door het aanbieden van snuffelsta ges, veel individuele begeleiding en opleidingen tot de startkwalificatie is een traject mogelijk dat leidt tot een arbeidsovereenkomst waar beide partijen baat bij hebben. De opdrachtgever heeft tegen een gereduceerd tarief een medewerker en Wajongers wordt de kans geboden een vak te leren!" 072-5333127 en meer informatie: www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Het Nivon Heiloo organiseert een basiscursus patchwork quilten. Deze cursus onder leiding van docente Trudie Konijn start bij vol doende deelnemers op 30 januari van 09.30 tot 11.30 uur. U leert de beginselen van patchwork en quil ten: het aan elkaar naaien van de velschillende lapjes (machinaal en handmatig). U leert patronen lezen en tekenen, mallen maken en wer ken met rolmes en liniaal. Een een voudige start, met veel mogelijkhe den. De Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. Voor informatie/opga ve: Ria van der Laan, tel. 072- 5333217 en Reina Mulder tel. HEILOO - De komende vijf weken staat de Radboudschool in het teken van Indonesië. Maandag 14 januari werd dit thema officieel geopend. De leerkrachten zongen een Indonesisch liedje: 'Naik naik ke puncak gunung'. Velen waren gekleed in Indonesische kledij. Na het liedje werd een traditionele dans opgevoerd en de kinderen waren erg onder de indruk van dit alles! Er zijn door kinderen veel vragen opgesteld. Hierdoor wordt ook gekeken naar wat de kinderen willen leren, naast dat wat ze al is aan geboden. Op deze manier gaat men vijf mooie weken tegemoet waarin veel geleerd wordt, kinderen veel aspecten van Indonesië ontdekken en ze kwaliteiten van zichzelf ervaren. Uiteindelijk komt er een gezamenlijke afsluiting waarbij ook een goed doel uit Indonesië wordt gesteund. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5