Nieuwe vestigingen Forte Kinderopvang Nieuwe notaris in Heiloo Twee jubilarissen bij Van der Borden Hans Laduc terug uit Nashville met nieuwe cd H E I L O O sasM INGEZONDEN MEDEDELING [tOsidd© Laélao© Inloopspreekuur Hildebrandhof 15 Tekst verwerken met Word Stoomlocomotief Bello Zondagmiddag Café Kunstgeschiedenis Snertmaaltijd Digitale fotobewerking Administratie de baas Acryl voor beginners Neoclassicisme Verhuizen UITKIJKPOST 16 JANUARI 2013 REGIO - Forte Kinderopvang heeft per 1 januari kinderdagverblijf Toddie en buitenschoolse opvang De Leeuwenkuil (gevestigd in basisschool De Duif) overgenomen. Door de overname kan Forte nu ook kinderopvang aan de allerkleinsten in Heiloo aanbieden. Ook hebben de twee vestigingen inmiddels officieel een nieuwe naam gekregen. Bij het overnemen van de vestigingen bleken de namen van beide vestigingen niet meegenomen te kunnen worden. Daarom hebben de medewerkers samen nieuwe namen verzonnen die passen bij Forte Kinderopvang én bij Heiloo. Voor het kin derdagverblijf is de nieuwe naam De Vogeltuin geworden. Het natuurlijke karakter van deze naam past niet alleen goed bij Forte Kinderopvang, maar ook zijn er vele soorten vogels in de grote tuin van het kinderdagverblijf te vinden. De BSO gaat BSO Mariënstein heten: vernoemd naar de straatnaam, zoals een goede gewoonte is voor alle BSO's van Forte die in een school zijn gevestigd. Met de overname van de twee goed bezochte vestigingen ziet Forte Kinderopvang veel kansen om nu, maar ook in de toekomst haar kwa litatieve kinderopvang in Heiloo aan te bieden. Doordat de pedagogische visie van vorige eigenaar Kinderopvang Humanitas en Forte Kinderopvang veel op elkaar lijken zal er voor de bestaande klanten niet veel veranderen. Dezelfde pedagogisch geschoolde medewerkers blijven zorgen voor een individuele begeleiding, een veilige omgeving en een stimulerende sfeer waarin kinderen zich thuis voelen. Voor meer informatie kimt u kijken op www.fortekinderopvang.nl of bellen met tel. 0251-658058. HEILOO - Mr. N.M.E. (Nicolette) van der Ploeg- Pot is onlangs door de Rechtbank te Alkmaar beëdigd als notaris in Heiloo. Zij volgt notaris Mr. R.H.C. (Rein) Winter op, die sinds 2007 was geas socieerd met mr. G.J. (Gerard) van Leersum. Vanwege deze opvolging is ook de naam van het notariskan toor aan de Kennemerstraatweg 83 veranderd: 'Winter Van Leersum Notarissen' heet nu 'Van Leersum Van der Ploeg Notarissen'. Nicolette van der Ploeg heeft er in eerste instantie niet bewust voor gekozen om notaris te worden. Ze begon als secretaresse op een notariskantoor in Alkmaar en in 1992 is zij bij mr. Winter in dienst getreden. Zij voelde zich zo goed thuis in het notariaat, dat zij naast haar werk rechten ging studeren. Na het behalen van haar bul notarieel recht in 2003, werd Van der Ploeg kandidaat-notaris op het kantoor van Winter Van Leersum. Nu Rein Winter zijn ambt heeft beëindigd -hij blijft aan het kantoor verbonden als adviseur- ligt er voor Nicolette van der Ploeg opnieuw een mooie uitdaging in het verschiet. Het nieuwe team Van Leersum Van der Ploeg Notarissen is actief op alle rechtsgebieden, waaron der familierecht/erfrecht, onder nemingsrecht en onroerend goed, maar de specialisatie ligt vooral bij estate planning. Van der Ploeg: „We vinden het belangrijk dat de drem pel naar ons notariskantoor laag is. Je kimt bij ons gewoon binnenstap pen. We helpen mensen met vraag stukken die vaak van grote beteke nis zijn voor de rest van hun leven. Deze vraagstukken behandelen we met grote zorgvuldigheid en per soonlijke aandacht. Het gaat altijd om maatwerk en dat maakt ons beroep zo boeiend. Elke cliënt is weer anders. Het is erg inspirerend om met mijn ervaring en deskundig heid mensen te kunnen helpen." Voor meer informatie of voor het maken van een afspraak: 072-5337800 of info@vanleersumvanderploeg.nl. HEILOO - De bewoners van De Loet zijn ondertussen gesetteld op hun tijdelijke plek aan De Omloop 22C, tot er over enkele jaren een prachtig nieuw gebouw op de oude plek verschijnt. Door deze tijdelijke verhuizing dreig den de achtergebleven buurt bewoners him vaste plek kwijt te raken, waar men dagelijks van een warme maaltijd, koffie/ thee, activiteiten et cetera kon genieten. Gelukkig is de ViVa! Zorggroep hierop ingespron gen door een appartement aan de Hildebrandhof 15 te huren. Omwonenden, maar ook andere belangstellenden kunnen hier op maandag tot en met vrijdag tegen een geringe vergoeding koffie/thee drinken, op alle werkdagen een warme maaltijd te gebruiken of aan een activiteit deel te nemen. Sinds kort is het echter ook mogelijk om met uw vragen over (thuis)zorg, huis houdelijk werk, verblijf in een verzorgingshuis, personenalar- mering, gebruik van maaltijden aan huis, lidmaatschap van ledenservice SenZ et cetera op de Hildebrandhof 15 langs te komen. Elke maandagochtend, van 10.00 tot 11.00 uur is de cliëntconsu lent/wijkverpleegkundige van de ViVa! Zorggroep aanwezig zijn om u te woord te staan. Mr. N.M.E. van der Ploeg-Pot HEILOO - Gitarist Hans Laduc is terug uit Nashville, waar hij het groot ste 'Fingerstyle' gitaarfestival van Amerika meemaakte en zelfs optrad. Vier dagen lang met ruim duizend topgitaristen in een hotel was een imieke erva ring. Zo kon hij ervaren hoe Fingerstyle gitaar gepeeld behoort te worden en heeft daardoor nog meer zijn eigen stijl ontwikkeld. Het 'Ryrnan audito rium', het concertgebouw van Nashville, heeft een akoestiek die de beste van de USA genoemd wordt. Daar in de studio is de titelsong van de cd is opgenomen. Met behulp van fotomateriaal gaat Hans over zijn Nashville reis vertellen. Als speciale gast komt Marika Lansen komt enkele songs zingen en speelt Hans met gitarist Felix Gayet de stukken die zij samen in Nashville deden. 26 januari in de Witte kerk van Heiloo aanvang 20.15 uur Entrée 10,- inclusief glühwein. Voorverkoop bij de Schrijverij in Heiloo, informatie via h.laduc@quicknet.nl. HEILOO - Op maandag 14 janua ri kregen Pieter van der Borden en Loek Pekelharing ieder het makelaarsstafje uitgereikt door Wout van de Ridder, voorzitter van de NVM-afdeling Noord-Holland Noord. Dit gebeurde in aanwezig heid van onder meer de vorige (Jan en Emmy van der Borden) en de vierde generatie Van der Borden (Jan Jaap en Anne Sophie). Het makelaarsstafje is een traditioneel ambtsteken van rechtsmacht, waar mee eeuwenlang het beroep make laar praktisch werd uitgevoerd. Het heeft aan het uiteinde een stempel, waarmee de koop van onroerend goed werd bezegeld. Na verloop van tijd werd het makelaarsstafje steeds meer een waardigheidsteken, dat tegenwoordig wordt uitgereikt na 25 jaar als beëdigd makelaar onroerend goed werkzaam te zijn geweest; met een goede en onberispelijke staat van dienst. Pieter van der Borden is de derde generatie Van der Borden makelaars en stapte begin jaren '80 in het bedrijf van zijn vader Jan van der Borden. In 1988 werd hij in de rechtbank officieel beëdigd als makelaar. Ook Loek Pekelharing werkt al sinds 1972 bij makelaardij Van der Borden, waaivan de laatste 25 jaar als beëdigd makelaar. En een volgend jubileum is in aantocht: op 1 mei viert Makelaardij Van der Borden het 80-jarig jubileum. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Deze cursus begint op dinsdag 5 februari om 13.30 uur. Als je han dig met teksten in de computer om kunt gaan scheelt dat veel tijd. Word is het veel gebruikte pro gramma om teksten aan te passen, op te maken, plaatjes toe te voegen en nog veel meer handige functies. Enige basiskennis is vereist. Vier lessen van anderhalf uur voor 55,- exclusief cursusboek 15,-. Bob de Mon van Modelspoorclub Alkmaar weet alles over de Bello, die vanaf 1920 tot in de jaren '50 tussen Alkmaar en Bergen reed. Hij komt dat allemaal op zondag 20 januari in het Trefpunt vertel len. De presentatie begint om 14.00 uur en de entree is 5,-. Het wordt zeker een middag vol herkenning. Het zondagmiddagcafé in het Trefpunt is weer geopend op 20 januari van 13.30 tot 16.30 uur. De nieuwe cursus van kunsthis toricus Anja Kalis gaat over moder ne kimst. Welke oude meestere zijn inspiratiebron van hedendaagse kunstenaars? De eerste les is op dinsdag 22 januari van 10.00 tot 12.00 uur. De prijs is 72,50 voor 6 lessen. Vrijdag 25 januari om 18.00 uur in het Trefpunt. Onbeperkt erwten soep met roggebrood en katenspek, vloerbrood en roomboter. Daarna koffie/thee met appeltaart. Tijdens deze gezellige maaltijd is er boven dien een gratis verloting. Prijs 7,95. Aanmelden bij de receptie van het Trefpunt, doe dat tijdig want vol is vol. Op dinsdag 29 januari start om 15.30 uur de cursus digitale foto bewerking voor beginners. U leert uitsnijden, belichting aanpas sen, retoucheren, kleurcorrecties maken, werken in lagen en plaatsen van tekst in de foto. Vijf Lessen van 1,5 uur voor 99,-, exclusief cursus boek met programmatuur 24,95. Moeite met het ordenen van uw post en papieren? Neem op woensdag 30 januari alles, inclu sief kantoorspullen, mee naar het Trefpunt en ga aan de slag onder begeleiding van twee professional organizers, Ineke van Steenoven en Monique del Prado. Resultaat? Eindelijk overzicht! De workshop is van 19.00 tot 21.30 uur. U betaalt 17,50 en krijgt daarvoor ook nog een uurtje gratis advies aan huis. Op woensdag 13 februari van 09.30 tot 11.30 uur en op vrijdag 15 februari van 13.30 tot 15.30 uur start deze cursus voor beginners. Zes lessen voor 70,-, exclusief materiaal onder leiding van docen te Trudi Buis. De volgende cursus Cultuur geschiedenis gaat over het Neoclassicisme en start dinsdag 5 februari om 14.00 uur. De eeuw van Voltaire en de Franse Revolutie is er een van conflicten tussen godsdienst en filosofie. Ook grote klassieke componisten als Mozart, Haydn en Beethoven wagen om aandacht, alsook bouwkunst en beeldende kunsten. Deze cursus is een multimediale reis in de tijd langs diverse landen. Prijs 70,- voor zeven lessen, inclusief uitge breide syllabus. Themabijeenkomst in het Trefpunt op woensdag 13 februari om 10.00 uur. Voor de pauze geeft Kennemer Wonen een presentatie over wat er zoal komt kijken als u van een koophuis naar een huur huis verhuist. Na de pauze wordt de film 'Thuiskomen' gedraaid en vertelt de heer Couzijn van de Viva Zorggroep over opname in een zorgcentrum en hoe de toekomst er voor de zorgcentra uitziet. De toe gang is gratis maar meldt u tevoren even via tel. 072-5331297 dat u van plan bent te komen?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7