Jury Heilooër Sportverldezing is er uit Mees Rijnenberg districtkampioen Ed Zeekant vindt de dubbels het best bonhoeffer sport 16 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Diploma's Zwembad Loos Eigenwijs Open Huis: zaterdag 2 februari 2013 van 10.00 - 13.00 uur Baketballende kinderen bij Sport@school HEILOO - De lijst met voorge dragen sporters en sportteams is nauwkeurig bestudeerd en beoordeeld door de kritische driekoppige vakjury van de Heilooër Sportverkiezing 2012. Ron Zweiver, oud-volleybalinter- national en Olympisch kampioen in '96 en tegenwoordig hoofdtrainer van het Talent Team (Jong Oranje heren), Astrid Langedijk- Ranzijn, oud-tumster in de Nederlandse top en al jaren docente lichame lijke opvoeding en Ingrid Ruiter- Vel, die als fysiotherapeute bij de Olympische Spelen in Londen was, hebben zich over de genomineerde kandidaten en teams gebogen en een weloverwogen keuze gemaakt. De uitslagen van de acht categorie- en worden bekend gemaakt tijdens de feestelijke tweede editie van Sportgala Heiloo, op zaterdag 26 januari in Fletcher Heiloo. Jurylid Ron Zweiver over de selectieprocedure: „Het blijft lastig om totaal velschillende sporters te beoordelen; eigenlijk is het appels met peren vergelijken. We hebben bij de sportman, sportvrouw en sportploeg dan ook gelet op wat de sporters het afgelopen jaar heb ben gepresteerd en in welke sport. Sommigen zijn kampioen van een club geworden, anderen timmeren nationaal of zelfs internationaal aan de weg. Daarnaast hebben we gekeken naar de inspanning die een sporter of sportteam heeft geleverd om tot een bepaalde prestatie te komen. Zo kost het veel doorzet tingsvermogen om na een blessure terug te komen op het oude niveau. Wel jammer dat niet alle ingezon den voordrachten op dit pimt vol doende achtergrondinformatie bevatten." Voor de Heilooër sportverkiezing van het jaar komen alle takken van sport in aanmerking. Toch zijn niet alle sporten vertegenwoordigd bij de binnengekomen voordrachten. Ton Verberne van de organiseren de SportRaad geeft aan dat op dit gebied nog veel iets te winnen valt. Hij hoopt dan ook dat voor de vol gende Heilooër sportverkiezing ook sporters uit alle sporten worden voorgedragen. Want Heiloo kent een grote diversiteit aan sport. „Het doel van het sportgala is aandacht voor en het stimuleren van sport in Heiloo. Het biedt bovendien een podium om nieuwe leden en vrijwil ligers te werven; verenigingen kun nen zich via de voorgedragen spor ters profileren en laten zien wat hun sport te bieden heeft." Het sportgala, gepresenteerd door Kirsten van Teijn en geregisseerd door Marleen Houter, biedt een afwisselend programma met gast sprekers (onder andere een verte genwoordiging van AZ), optredens van onder meer Caroline, bekend van The Voice Kids, Theaterbende en het ensemble van Dick Groot met zangeres Jet Stam. Kortom: een feestelijke avond waarin wordt teruggeblikt op het afgelopen sport jaar en ook jonge talenten, de aan gepaste sporters, de masters en de vrijwilligere, de mensen die het sporten mogelijk maken, in de spot lights worden gezet. Om het sportgala bij te kunnen wonen is een entreekaart verplicht. Op moment van schrijven zijn nog enkele entreekaarten beschik baar, maar op is op! Gezien de grote animo wordt aangeraden om op tijd te komen; de deuren gaan al open om 19.45 uur (dus een kwartier vroeger dan eerder aangekondigd) en het avondvul lende programma start om 20.30 uur. Welkomstdrankje en koffie/ thee worden aangeboden door de organisatie. Overige consumpties zijn verkrijgbaar met consumptie- munten die op de avond zelf tegen contante betaling (niet pinnen) te koop zijn. Ton Verberne en Ron Zwerver van de vakjury van de Heilooër Sportverkiezing hebben de winnaars gekozen. Foto: Caroiien Breed TURNEN LIMMEN - Op zaterdag 19 januari werd in Beverwijk het districtskampioenschap van het district MidWest geturnd. Mees Knijnenberg uit Limmen, die dit seizoen uitkomt bij de pupil len 8 in de tweede divisie, had goede hoop op de titel. In de plaatsingswedstrijd in december werd hij kampioen van het rayon Noord. Nu kwamen er tur ners uit de rest van Noord-Holland en de provincie Utrecht bij. De wedstrijd begon voor Mees met een matige sprong (17.65). Bij de brug haalde hij het hoogste cijfer (16.50) ondanks een misser aan het begin. Mees liet zich niet kennen en kwam later beter in de wedstrijd. Met een keurige vloeroefening (17.10) en mooiestrakke oefening op ringen (17.10) haalde hij een eindtotaal van 99.50 pimten. Goed voor een gou den medaille. Het landelijke tum- toernooi gaat op 2 en 3 februari van start. In Tilburg wordt dan de 1/8 finale voor het NK Turnen gehou den. Het Nederlands kampioen- HEILOO - De allereerste diplo ma's van 2013 zijn ook alweer uitgereikt. Op woensdag 16 januari was het al vroeg in de ochtend druk bij zwembad Loos. Bijna veertig kinderen stonden in T-shirt, korte broek en water schoenen klaar om te laten zien dat ze zich zowel op hun buik als op hun rug al goed in het water kunnen redden. Ze hebben dan ook allemaal hun 'Red jezelf- brevet dik verdiend. De geslaagden zijn: Diploma A: Miki Alleman, Liva Dekker, Tijn Gooijer, Milan Paap, Anouk Staartjes. Diploma B: Thomas Admiraal, Robin Bus, Twan van Kessel, Jeremy Kuiper, Tim Laméris, Sophie Ligteringen, Gerard Roozen, Rosanne Shoehuijs, Max Theeuwen- Groeneveld, Eline Tervoort, Daphne van Velzen, Tess Weijere. Diploma C: Nali Chaushli, Vinee Geerking, Guy Huguenin, Job Ooijevaar, Lotte van de Sluijs. Red Jezelf: Indira van Dam, Elisa van Kleef, Nika Kloosterman, Abel Vlug, Pablo van Ginkel, Donna Schelhaas, Senne Sehoeber, Koen Kloosterman, Teije Hes, Jona Mulder, Otto Bosch, Sophie ter Buurkes de Vries, Micha Grob, Dean Albaniei, Stan van der Laan, Jeroen Kalverdijk, Mia- Jolie Jaspare, Sara van Uitert, Sibbe Ham, Kaya Kolkmeijer, Ruben Groot, Mees Cornelissen, Treasure Vermeulen, Lucas Masdee, Max van der Velden, Elisa Huis, Pien de Boer, Sam van Dongen, Jurre Ligthart, Abel Riezebos, Didi Boereen, Britt Bierman, Quali Mohamed, Yara Reitsma, Mohammed Bashiir, Pien Stuttenheim, Esmeralda Peguero-Abreu, Mees Dekker, Deborah de Groot. DARTEN HEILOO - In het Oosthonk kon den darters hun hart weer eens ophalen. Het 301 dubbel in dub bel out toernooi werd een span nend avondje darten. Jaco Wolvers zette al vroeg in de avond de hoogste in op 160 en met nog vijf darts een snelste leg op acht darts. Die snelste leg behield hij maar in de halve finale scoorde Jeroen Kleverlaan de hoogst moge lijke in met 170. Pascal van Soest was er ook snel bij met een hoogste out van 160 en dat werd niet meer verbeterd. Bij de dames pakte Susan Admiraal de eerste plek en Michelle Wensveen werd tweede. In de run ners up finale kwam Bas Zeekant tekort om Barry Stet te verslaan maar zijn vader Ed kon in de win ners fmale wel een 0-2 achterstand tegen Hans Meijne ombuigen in een 5-3 overwinning. Zaterdag 9 maart is het volgende toernooi. schap wordt in jimi gehouden in de van Satuma hopen daar natuurlijk topsporthal in Almere. De turners bij te zijn. pieter kieftstraat 20 postbus 316 T (0251) 65 91 19 info@bonhoeffer.nl 1900 ah castricum F (0251) 65 52 43 www.bonhoeffer.nl Oecumenische school voor mavo, havo, atheneum en gymnasium Mees behaalde goud in Beverwijk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13