Mountainbikes voor Stichting Sportlijf Vakantie Poolse kinderen bijna zeker! Jeugdtheater Heiloo schittert in De Beun H E I L O O 3 DIERENBESCHERMING OUD PAPIER KORTOM Keer op Keer opsteker AWBZ WMO who cares? Klaverjassen in het Trefpunt Boekenmarkt Trefpunt Hersencollecte UITKIJKPOST 23 JANUARI 2013 HEILOO - Eind augustus namen Heilooër Peter Guit samen met zijn vriend Arie Luinenburg uit Eenigenburg in een Volvo P 1800 uit 1966 mee aan een 7000 kilo meterlange oldtimertoer dwars door zuidelijk Afrika. De toer was georganiseerd door Volvo Klassieker Vereniging. Aan hun deelname hadden de heren een sponsoractie gekop peld ter financiering van een fiet- senproject voor Stichting Sportlijf en de G-sporters. Want Peter Guit van TCH draagt alle G-sporters een warm hart toe en wil Patrick Rupsam van Sportlijf helpen om de sportactiviteiten met zijn kan jers, ondanks zware bezuinigingen, voort te zetten. Peter: „De reis was bizar mooi! We hebben spannende momenten meegemaakt, die we niet snel zullen vergeten. De Volvo heeft de reis overleefd, hetzij enigszins gehavend." Op www.money4redu- cedpgb.nl zijn alle belevenissen te lezen. De geslaagde sponsoractie heeft in combinatie met de steim uit de Alliander Foundation ruim 11.000,- opgeleverd en met dit bedrag konden acht mountainbikes, waaronder twee tandems, en de benodigde veiligheidshelmen wor den aangeschaft. De superstevige fietsen zijn speciaal aangepast aan G-sporters. Patrick Rupsam van Stichting Sportlijf: „Zo is de vering andere afgesteld en kan makkelijk worden geschakeld naar een andere versnelling." Uit dankbaarheid had den de G-sporters een tegenpres tatie bedacht in de vorm van een gezellig etentje in restaurant Klein Vamebroek, gehouden op vrijdag 18 januari. Alle sponsors waren uitgenodigd. Op het menu stond oer-Hollandse winterse kost. Voor het diner overhandigde wethou der Ouderkerken een symbolische cheque aan Patrick en de dolen thousiaste G-sporters. Ouderkerken gaf toe dat de gemeente Heiloo, hoewel sport en beweging belang rijk zijn voor iedereen en dus ook voor mensen met een beperking, niet ontkomt aan bezuinigingen op de AWBZ. Daarmee komt tevens de sportbegeleiding via het PGB zwaar onder druk te staan. En dat gaat ook Peter Guit aan het hart. Hij heeft een manier bedacht om voor de langere termijn kwets bare mensen ondersteuning te kun nen blijven bieden: de in oprichting zijnde G-Sport Foundation. „Ons doel is om vanuit een groot netwerk voor de lange termijn organisato rische en financiële ondersteuning te kunnen bieden aan verschillen de projecten en activiteiten voor G-sporters en andere kwetsbare groepen." Patrick kan bijna niet wachten om samen met zijn sportmaten op de pedalen te klimmen. „Vooral Dennis, die visueel gehandicapt is, heeft er zin in om op de tandem te stappen." Patrick heeft grootse plannen met de fietsen. Zo wil hij graag met de G-sporters een lange fietstocht maken naar het buiten land. „Maar daarvoor moeten we eerst flink oefenen!" TuoooW Patrick Rupsam van Stichting Sportlijf (links) ontvangt een mooie cheque ten bate van zijn sportmaten. Foto: Jeroen Drenth HEILOO - Als gevolg van een fikse bekeuring, die het hulpgoe deren transport afgelopen okto ber opliep werden de reserves van de Stichting Een Hart voor Polen flink aangetast. Dit geld was bestemd voor de bus reis van de 24 Poolse kinderen en him begeleiders voor een onbezorg de vakantie deze zomer in Heiloo. Kinderen uit de achterstands wijk Lipiny van onze zusterstad Swietochlowice, die het hard nodig hebben om even te kunnen ontsnap pen aan de schrijnende omstandig heden waarin zij leven. Met vereen de krachten werden acties op touw gezet om het financiële gat te dich ten. Zo werd met behulp van onder andere gastoudere een keretinza- melingsactie gehouden met een informatiekraam in winkelcentrum 't Loo. Bovendien werd actie onder- I Op zaterdag 2 en zondag 3 februari brengt Stichting Jeugdtheater Heiloo Een Zwarte Regenboog. Foto: Diederik Schiebergen nomen om meer leden voor de Club van 100 te weiven. Dat leverde een aantal nieuwe leden op en tevens enkele spontane donaties voor de busreis. Het bestuur kan dan ook tevreden terugzien op de enthousi aste medewerking van zoveel men sen. „Maar, we zijn er nog niet hele maal", constateert Nico Bakker, die de actie coördineert. „Uiterlijk begin februari moet het bestuur beslissen of de vakantie deze zomer door kan gaan. We hebben nog wel een aan tal leden nodig om deze vakantie zeker te stellen." Wilt u de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo onder steunen en of lid worden van de Club van 100? Neemt u dan contact op Nico Bakker voor meer infor matie (flyer), tel. 06-10285500 of npr.bakker@quicknet.nl. Donaties zijn welkom op rekeningnummer 12.05.13.900 t.n.v. Stichting Een Hart voor Polen Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 2 en zon dag 3 februari brengt Stichting Jeugdtheater Heiloo de voor stelling Een Zwarte Regenboog op de planken van de Beun. Het is een bewerkt theater stuk van Marja Schoonheym, de voormalige regisseuse van het Jeugdtheater, waarin veel zang, dans en acteerspel. Marja heeft vorig jaar het stokje overgedragen aan de jon gere generatie theatermakers: het nieuwe A-team bestaat uit Sanne Himmelreich (toneelregie), Martina Kaandoip (choreografie en algeme ne leiding) en Pepijn van der Sande (zang en muziek). Alle drie heb ben in him jeugd onder regie van Marja bij het Heilooër jeugdtheater gespeeld en hebben zich nadien in de muziek- en theaterwereld ver der ontwikkeld. Leeftijdgenoten Sanne en Martina hebben him opleiding met succes afgerond aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kimsten en geven beiden les, Sanne als theaterdocent bij Artiance en Toonbeeld en Martina werkt als dansdocente veel met jonge kinderen. Pepijn studeert aan het Conservatorium in Amsterdam. Kortom: drie jonge, gedreven the ater- en muziekmakere die maan denlang met het superenthousiaste, hechte jeugdtheaterteam keihard gerepeteerd hebben om te komen tot een eigentijdse, vernieuwde ver sie van het stuk. In het vier bedrijven tellende Een Zwarte Regenboog belandt Mila, die alles zwart-wit bekijkt, alleen van zwart-witte kleding houdt -en al helemaal niet van kleur- in een groe ne wereld waar vreemde wezens, zoals nimfen en padverkennere, zich ophouden. Het wordt nog vreemder voor Mila wanneer ze vandaar in een gele, een rode en een blauwe wereld terechtkomt. Elk bedrijf vertelt een verhaal, waarin Mila tegen een aan tal misstanden aanloopt die om een oplossing vragen; en dat met haar zwart-witte kijk op de wereld. Maar de gekleurde werelden moeten ook behoorlijk aan Mila wennen. Alle ingrediënten voor een levendig, hilarisch en humorvol stuk met een eigentijds vleugje romantiek zijn aanwezig. Het wordt gebracht in schitterende kostuums en wisselen de decors. Martina: „De kostuum- ploeg heeft enorm haar best gedaan, want in alle bedrijven worden com pleet andere kostuums gedragen. We hebben van Marja de vrije hand gekregen om het stuk te bewerken." Sanne vult aan: „De rode draad van het verhaal is in stand gehouden, maar gaandeweg hebben we het stuk herschreven naar de huidige tijd. Het is wonderlijk hoeveel er in tien jaar veranderd is, als je alleen al de huidige spreektaal neemt." Zang en muziek is het terrein van Pepijn. „Naast veel liedjes uit de oude versie zijn er ook een aantal nieuwe in verwerkt." Zo is in feite een hele nieuwe vooretelling ont staan. De vooretellingen van Een Zwarte Regenboog zijn op zater dag 2 februari om 15.15 en 20.15 uur en op zondag 3 februari om 12.15 en 15.15 uur. Kaarten a 8,- zijn verkrijgbaar bij de Schrijverij (Heerenweg en Het Hoekstuk) en aan de kassa van De Beun tijdens openingsuren. Kijk voor meer infor matie op www.sjth.nl. Vermist Kater, donkergrijscypers, witte bef, buik en voetjes, vlekje in linker oog, gec„ gechipt, zwart bandje met kokertje, 4,5 jr, Milo, Kennemerstraatweg Slimpad Heiloo. Poes, effen donkergrijs, klein wit befje, witte pootjes, gechipt, rood halsbandje belletje, 7 jr, Grijsje, omgeving rotonde Stationsweg/ Heerenweg Heiloo. Zwarte kater, gec., 1.5 jr, Kees, Vrieswijk Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. HEILOO - Kringloopwinkel Keet- op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker aan vereniging en/of stichting die zich belangeloos inzet voor de medemens. Om in aanmerking te komen voor deze opsteker kunt u een verzoek indienen. De for mulieren zijn verkrijgbaar bij de kassa waar ook de opstekerbus hangt. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200-. De opsteker van de maand januari gaat naar Stichting Kartini voor kinderhulp in Indonesië. U kunt de kring loopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - De fractie van D66GroenLinks nodigt de inwoners van Heiloo uit op een themaavond over de verande ringen in de AWBZ en de Wmo. Met een presentatie door twee specialisten, Fons Hopman, senior beleidsadviseur bij CVZ, College Voor Zorgverzekeraars en Hil Rabenberg, directeur bestuurder bij dno Doen, Begeleiding, Opvang en Wonen, een Maatschappelijke opvangin stelling in Noord-Holland-Noord. Daarna gelegenheid tot vragen over dit belangrijke onderwerp. Woensdag 30 januari in wijkge- bouw de Ypsalon, De Hucht 4. Inloop vanaf 19.30, aanvang 20.00 uur. Kijk ook op www.d66groen- links-heiloo.nl HEILOO - Donderdag 24 januari is er weer gezellig klaverjassen van de SBO in het Trefpunt Heiloo. Aanvang 13.30 uur. Prijs voor deelname is 3,- inclusief koffie/ thee en mooie prijzen. Voor infor matie, tel. 072-5119891. HEILOO - Op 26 januari 2013 van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en pla ten heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072- 5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Voor onderzoek naai en voorlichting over bijna dertig hersenaandoeningen houdt de Hereenstichting Nederland voor de zeventiende keer de jaarlijkse inzameling. Van maandag 4 tot en met zaterdag 9 februari wordt daartoe landelijk de hersencol lecte gehouden. U kunt helpen door u op te geven als collectant zodat u er zeker van bent dat ook bij u zal worden gecollecteerd voor dit doel. Voor informatie: regio-coördinator Ben Heijink in Heerhugowaard, tel. 072-5743957.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3