'Voel je vrij' natuurgeneeskunde en lichaamsgerichte therapie Ria en Tim lopen de Egmond Wandel Marathon voor het Reumafonds i H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF 'Ik zie je in het Baafje' Vogels in de winter Verzelfstandiging Het Baafje is prioriteit UITKIJKPOST 23 JANUARI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Carla Groot, Zandweg 2e, 1934 BJ Egmond aan den Hoef, tel. 06 22930447, www.voeljevrij.eom, e-mail: carla@voeljevrij.com. EGMOND AAN DEN HOEF - Natuurgeneeskundige Carla Groot van 'Voel je vrij' heeft al van jongs af belangstelling voor gezondheid en natuurgeneeskunde. Het interesseert haar hoe geestelijke en/of lichame lijke klachten zich kunnen ontwikkelen en wat de gevolgen zijn. Vanuit die interesse is Carla aan de opleiding Natuurgeneeskunde begonnen. Ze heeft de 6,5-jarige hbo-opleiding in Bloemendaal, naast een drukke baan in de reiswereld, met succes afgerond. Carla heeft zich gespeciali seerd in Lichaamsgerichte Therapie. In 2010 volgde ze haar hart, stopte met haar baan en startte aan de Zandweg in Egmond aan den Hoef haar eigen praktijk voor natuurgeneeskunde en lichaamsgerichte therapie 'Voel je vrij'. „Natuurgeneeskunde is de oudste en de meest pure vorm van geneeskunde en gaat ervan uit dat de mens een natuurlijke genees kracht heeft ter voorkoming en genezing van ziekten. In de praktijk wordt een prikkel (therapie) gegeven die lichaam en geest in staat stelt aan zijn genezing te werken. Hierbij wordt rekening gehouden met de aard van de klacht, de erfelijke aanleg en de huidige conditie. Reinigen, ofwel het afvoeren van afvalstoffen, vormt een belangrijk onderdeel van de natuurgeneeskunde. Lichaamsgerichte therapie wil zeggen dat het lichaam als leidraad wordt genomen. In het lichaam liggen zowel pret tige als niet prettige ervaringen opgeslagen. Naast de fysieke uitwerking van een behandeling (zoals ontspanning van de spieren, stimulering van de bloedsomloop, het afvoeren van afvalstoffen en een betere verdeling van de energie) is er ook ruimte voor de geestelijke uitwerking." Carla oriënteert zich zo goed als mogelijk op de cliënt met de hulp vraag als uitgangspunt. Na een intake, waarin de hulpvraag uitgebreid aan bod komt, wordt aan de hand van een digitale oogfoto (iriseoop) en een inspectie van de voetreflexzones een natuurgeneeskundige diagnose gesteld. „Zowel in de ogen als in de voeten wordt het lichaam weerspie geld. Hieruit valt veel af te lezen." Aan de hand van haar bevindingen stelt Carla in overleg met haar cliënt een behandelplan op. Therapievormen die ze aanbiedt zijn onder andere voetreflexologie, klassieke massage, rebalancing, massage met warme edelstenen en Breuss massage. Hierbij maakt ze gebruik van etherische oliën. Naast deze therapievormen geeft ze gezondheidsadviezen en zet ze waar nodig natuurlijke middelen in die het genezingsproces kunnen ondersteunen. „Talrijke klachten komen voor natuurgeneeskunde in aanmerking, vooropgesteld dat niet de klacht maar de mens centraal staat. Aandacht voor wat er is, respect en de helende kracht van aanraking voeren de boventoon." De praktijkruimte van 'Voel je vrij' wordt gedeeld met Acupunctuur Egmond, zie www.acupimctuuregmond.nl. 'Voel je vrij' is aangesloten bij de beroepsvereniging NWP, waardoor consulten door veel zorgver zekeraars geheel of gedeeltelijk worden vergoed vanuit het aanvullende zorgverzekeringspakket. Carla besluit: „Wees welkom; ook als je vrij bent van klachten maar behoefte hebt aan een (preventief) gezondheids advies of een ontspannende massage. Voel je vrij!" HEILOO - Op zaterdag 26 en zondag 27 januari vindt de tien de editie van de PWN Egmond Wandel Marathon plaats met start en finish in Egmond aan Zee. Het afwisselende parcours over 10,5 of 21,1 kilometer leidt langs het Noordzeestrand en door het Noordhollands Duinreservaat. Vorig jaar waren er 15.000 enthousiaste deelnemers. Dit bericht in de krant was voor Ria en Tim van der Lans uit Heiloo aanleiding om zich in te schrijven voor deze uitdagende wandeling. Aanstaande zaterdag gaat het gebeu ren en lopen zij de halve marathon over het strand naar Bakkum en door de duinen weer terug naar Egmond aan Zee. Tijdens de vijfde editie in 2008 deden zij ook al met succes mee aan deze wandelmara thon en toen konden zij met hulp van vrienden, kennissen en buren 550 overmaken aan het Reumafonds. Een jaar later kreeg Ria last van artrose in haar linkervoet, zodanig dat zij niet meer zonder pijn kon lopen en fietsen. „Uiteindelijk heeft dr Burger van het MCA in Alkmaar enkele voetbeentjes met een paar nietjes vastgezet (echt waar!) en na een jaar revalideren gaat het fietsen en wandelen weer als vanouds." Ria en Tim beseffen nu maar al te goed, dat sporten en een goede gezondheid niet vanzelfsprekend zijn en daarom horeca zorgt voor een gezellige ambiance. Waarom ziet de gemeen te dit toekomstscenario niet zitten? Hoe ziet Heiloo eruit in 2030? Zo dus! Joke Bart Vrienden van het Baafje Wat maakt een doip bijzonder en prettig om te wonen? Vraag het je buren, je dorpsgenoten, jong, minder jong en ouder: groen, goede scholen, sportvoorzieningen, zwembad het Baafje, je hoeft er de Elsevier-enquete (beste plaat sen om in te wonen) maar op na te lezen. Geschiedenis en 'wat er allemaal gebeurt' geeft mensen een gevoel van ergens thuis te zijn. De belangstelling voor( lokale) geschiedenis is enorm en het besef groeit dat erfgoed het waard is om voor de toekomst te behouden. Zwembad Het Baafje maakt daar onderdeel van uit. De boekhandels liggen vol met eeuwen van mijn vader en met lokale geschiedenis boeken. Dat komt niet uit de lucht vallen, dat beantwoordt aan een gevoel van zorg voor je verwor venheden. Het openluehtbad het Baafje bestaat al 43 jaar in Heiloo. Tijdens de lente en zomer hebben zeer veel inwoners van Heiloo en omstreken er leren zwemmen en genoten van de prachtige baden en ligweides. Gedurende de laat ste jaren is dit beeld veranderd, er zijn tekorten op de begroting en sluiting sluipt dreigend binnen. Nu zijn er gemeentelijke plannen om een overdekt zwembad te bouwen, er kan langer in het jaar gezwom men worden: ontegenzeglijk een feit, maar er gaat toch niets boven zwemmen in de openlucht, jong en oud door elkaar. Hierdoor kent Heiloo elkaar of leert elkaar ken nen. Is het Baafje eenmaal weg, dan komt het nooit meer terug en dat mag niet gebeuren! Help schrij ven aan het nieuwe boek: De Eeuw van het Baafje! Elja Stark Heiloo willen zij met hun sportieve prestatie opnieuw het Reumafonds steimen. Zij hebben hun eigen actiepagina gemaakt op internet, met daarop him motivatie en u ziet een overzicht van alle donaties en een serie foto's. „De teller staat nu op 260,-, maar het streefbedrag is net als vijf jaar geleden 500,- Hopelijk wilt u ook een 'duit in het zakje' doen. Doneren kan heel gemakkelijk via: www.just- giving.nl/nl/ria-tim of via de site van het Reumafonds. Een paar weken geleden belde een mevrouw van het Reumafonds die dit initiatief zo leuk vond, dat zij een interview met ons wilde. Het resultaat hieivan staat nu op www.reumafonds.nl." Ria en Tim van der Lans trotseren weer en wind op de wandel schoenen voor het goede doel. Aangeleverde foto Afgelopen zaterdagmiddag blies de ijskoude oostenwind mijn 10-jari- ge zoon en z'n vriendje voorwaarts in de Butterlaan. Het was bok koud en de jongens zijn bijna bij het huis van het vriendje aangekomen waar de kachel en warme choco mel wacht. Ineens wordt de zwarte Adidas muts met fel oranje strepen (zie bijlage) van het hoofd van mijn zoon gerukt. Er fietsen 4-5 jongens van middelbare schooltijd weg rich ting het station. Het is niet duidelijk wie de muts heeft en de twee jonge tjes blijven peiplex achter. Ze zoe ken nog op het Stationsplein en bij het station, maar kunnen de muts niet vinden. Ik zou het tof vinden als de held nog een stapje verder gaat in z'n heldendom en de muts terugbrengt op Stationsweg 72. Desnoods stilletjes door de brieven bus. Dan ben je voor ons een kanjer en is mijn zoon dolblij. Erwin Hoetjes Heiloo Voor veel mensen is de winter een periode van ijspret en schaat sen, maar het heeft ook zijn minder leuke kanten. Veel watervogels vin den niets meer te eten omdat alles is dichtgevroren en ze hebben dus dringend onze hulp nodig. Sinds het invallen van de strenge vorst zijn wij met vrijwilliger Theo dagelijks bezig met het bijvoeren van alle soorten (water)vogels in deze regio, waar wij bijna een dagtaak aan heb ben. Regelmatig vinden we doodge vroren waterhoentjes en de eerste dode uitgehongerde reiger is ook al een feit. Dankzij de medewerking van een bekende supermarkt kun nen we beschikken over oud brood, om in de grootste eerste behoefte te voorzien, maar voor het watervo- gelvoer en ééndagskuikens moeten wij zelf opdraaien en dat kost ieder jaar scheppen geld dat wij uit eigen zak moeten betalen. In voorgaande jaren mochten wij rekenen op men sen die ons een donatie stuurden en ook dit jaar hopen wij weer op uw zeer gewaardeerde medewer king. U kimt uw gift storten op: bankrekeningnummer ABN-AMRO 41.11.70.643 t.n.v. C. Veen te Heiloo. Met dank namens alle dieren in nood! En: Ine Veen en Jean Thomassen Heiloo Openluchtzwembad Het Baafje is een parel in Heiloo, een fantasti sche zwemvoorziening voor jong en oud. Wat beweegt de gemeente om tijd, energie en veel geld te stoppen in een regionale zwemvoorziening? In plaats van een unieke bestaande voorziening, Het Baafje, te optima liseren? Uit onderzoek van Drijver en partners (gedaan in opdracht van de gemeente) blijkt dat zwem bad Het Baafje veel beter beheerd en geëxploiteerd kan worden. De tekorten worden dan terugge bracht. De Vrienden van het Baafje denken dat er uitstekende partijen zijn die het beheer en de exploita tie van het Baafje van de gemeente kunnen overnemen. Denk aan bij voorbeeld Sportfondsen, exploitant van sport- en vrijetijdsvoorzienin- gen. Bij betere exploitatie zijn er doelgroepenactiviteiten; je kunt je zwemdiploma in het Baafje halen in de zomermaanden via een snel- eursus; jong en oud kunnen aqua- joggen of leren duiken. Een goede

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5