APK Service Heiloo feestelijk geopend Winnaar Lapponiashow Peek juwelier Combinatie van creativiteit met goed onderwijs Berger Scholengemeenschap Leo Erkamp dankbaar voor Ondememingsprijs h e 1 l 0 0 Uw advertentie 6 Rouwen, hoe doe je dat Tekst verwerken met Word Digitale fotobewerking Administratie de baas Verhuizen Acryl voor beginners Neoclassicisme Belastingaangifte Marinemuseum Minicursus mindfulness Internet en e-mail 23 JANUARI 2013 UITKIJKPOST HEILOO - Zaterdag 19 januari vond op feestelijke wijze de officiële ope ning plaats van APK Seivice Heiloo, de jongste aanwinst op het gebied van autoreparatie en -onderhoud. Gediplomeerd en ervaren automonteur Chiel Keet biedt in het ruime 'no nonsens' garagebedrijf op De Hoefsmid 26 betaal bare autoservices in de buurt! Zoals een snelle en betaalbare APK keuring, gespecialiseerde aircoservice, bandenservice zoals een bandencheck en/of -opslag en uiteraard klein- en groot onderhoud en reparatie van alle auto merken. Handige sleutelaars wordt de mogelijk geboden om zelf te sleutelen; een professionele brug en de benodigde gereedschappen zijn per dagdeel te huur. APK Service Heiloo beschikt over twee bruggen en geavanceerde uit lees apparatuur om alle automerken van elke nodige services te voorzien. APK Seivice Heiloo, De Hoefsmid 26 (achter Karwei), 1851 PZ Heiloo, tel. 072-7370199, www.apkseiviceheiloo.nl,info@apkseiviceheiloo.nl. HEILOO - Steiven is een onder deel van het leven. Tijdens het leven ondergaan we verschil lende processen van rouw. Rouwen vraagt veel tijd, energie en aandacht. Voor rouwen zijn geen regels, iedereen rouwt op zijn eigen manier. Rouwen is hard werken en rouwen mag! Elke laatste wij dagavond van de maand, van 20.00 tot 22.00 uur is er een inloopavond in Atelier Lioba op de Handelsweg 10 in Heiloo. In een ontspannen sfeer ontmoet u lotgenoten die prak tische tips en gedachten uitwis selen. Of die er enkel zijn om te luisteren of de sfeer te proeven. Gastvrouw op deze avond is Lioba de Geus-Liefting. Zij is erva ringsdeskundige in rouwverwer king en biedt een luisterend oor. De eerste avond is op 25 januari. De entree is 5,- met inbegrip van een drankje. Informatie via info® atelier-Lioba.nl, tel. 072-5322966 of 06-43257666. minimaal 2 x per maand, full color in de Uitkijkpost voor €65,-btw Interesse? bel 072 5330175 0f mail: info@uitkijkpost.nl BERGEN - Vanuit Heiloo naar school in Bergen gaan bijzon der? Voor de leerlingen van de BSG is dat heel gewoon. Elke dag komen jongeren op de flets, scooter of met het openbaar ver voer naar Bergen. „De sfeer op de open dag sprak mij erg aan", verklaart Isa uit Heiloo. „Ik heb een hele fijne mentor, ze is heel aardig maar ook duidelijk. Ik kan altijd bij haar terecht, dat is heel prettig." Noortje voegt toe: „De meeste klasgenoten van mijn oude school kozen voor een middelbare school in Heiloo of Castricum. Ik vond juist de creativiteit op de BSG veel leuker en de school voelde minder druk." Beau heeft vooral voor de BSG gekozen vanwege de creati viteit en de kleinschaligheid: „De oefenruimtes van muziek zijn echt te gek. Al die kimstvakken voelen soms net als pauze, zo leuk is het." HEILOO - Vrijdag 14 december werd de eerste Heilooër Ondememingsprijs 2012 uitgereikt aan Leo Erkamp van Erkamp Projectservice B.V. De Ondememingsprijs is een jaarlijkse wisselprijs voor een in Heiloo geves tigde ondernemer die zich in de loop der jaren bewezen heeft, innovatief en/ of duurzaam onderneemt waarbij personeel de kans krijgt zich te ontwikke len en waarvan het bedrijf een maatschappelijke waarde vertegenwoordigt voor Heiloo. Volgens het juryrapport heeft Erkamp Projectservice *passie voor stoffering van vloer en wand, waarbij milieu en duurzaamheid centraal staan en nieuwe innovatieve producten en werkwijzen worden toegepast die aansluiten op de wensen van de klant. De onderneming investeert in de ont plooiing van de medewerkers en is bovendien maatschappelijk betrokken, toont belangstelling voor plaatselijke organisaties en sponsort plaatselijke sportverenigingen.' Erkamp is blij met deze prachtige blijk van waardering, maar was op die wij dagavond zo verrast dat woorden hem te kort schoten om zijn dankbaarheid uit te uiten. „Via deze weg wil ik iedereen die Erkamp Projectservice heeft aanbevolen voor de Ondememingsprijs 2012 alsnog heel hartelijk bedanken!" Meer weten? Kijk op www.berger- 072-5894118. De school is te vinden sg.nl, mail info@berger-sg.nl of bel aan De Rondelaan 34 in Bergen. Beau, Noortje en Isa gaan met plezier naar de Berger Scholengemeenschap. Foto: Marco Bakker. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Deze cursus begint op dinsdag 5 februari om 13.30 uur. Als je handig met teksten in de computer om kimt gaan scheelt dat veel tijd. Word is het veel gebruikte programma om teksten aan te passen, op te maken, plaatjes toe te voegen en nog veel meer handige functies. Enige basis kennis is vereist. Vier lessen van anderhalf uur voor 55,- exclusief cursusboek 15,-. Op dinsdag 29 januari start om 15.30 uur de cursus digitale foto bewerking voor beginners. U leert uitsnijden, belichting aanpas sen, retoucheren, kleurcorrecties maken, werken in lagen en plaatsen van tekst in de foto. Vijf lessen van 1,5 uur voor 99,-, exclusief cursus boek met programmatuur 24,95. Moeite met het ordenen van uw post en papieren? Neem op woensdag 30 januari alles, inclu sief kantoorspullen, mee naar het Trefpunt en ga aan de slag onder begeleiding van twee professional organizers, Ineke van Steenoven en Monique del Prado. Resultaat? Eindelijk overzicht! De workshop is van 19.00 tot 21.30 uur. U betaalt 17,50 en krijgt daarvoor ook nog een uurtje gratis advies aan huis. Themabijeenkomst in het Trefpunt op woensdag 13 februari om 10.00 uur. Twee presentaties. Over de verhuizing van koophuis naar huurhuis En over opname in een zorgcentrum. De toegang is gratis maar meldt u tevoren even via tel. 072-5331297 dat u van plan bent te komen? Op woensdag 13 februari van 9.30 tot 11.30 uur en op vrijdag 15 februari van 13.30 tot 15.30 uur- start deze cursus voor beginners. Zes lessen voor 70,-, exclusief materiaal onder leiding van docen te Trudi Buis. De volgende cursus Cultuurgeschiedenis gaat over het Neoclassicisme en start dinsdag 5 februari om 14.00 uur. Deze cursus is een multimediale reis in de tijd langs diverse landen. Prijs 70,- voor zeven lessen, inclusief uitge breide syllabus. Onze deskimdige vrijwilligers staan paraat om te helpen bij uw jaarlijkse belastingaangifte, tegen een kleine vergoeding. Er wordt tegelijkertijd ook gekeken naar de zorg- en de huurtoeslag. U kimt zich opgeven bij de receptie van het Trefpunt. Zondag 24 maart organiseren we een middagtochtje per touring car naar het marinemuseum-Den Helder. Vertrek Trefpunt 13.00 uur. Na de koffre op het ramschip 'de Schorpioen' worden de schitte rende collecties scheepsmodellen, schilderijen, uniformen, wapens en onderscheidingen bekeken. Herbeleef de naoorlogse periode van de wederopbouw. En ontdek de techniek achter de marine. Kosten: 19,95 inclusief entree museum. Deze cursus begint op woensdag 30 januari om 9.30 uur. U leert om met ontspannen aandacht open te zijn voor wat zich aandient in het leven. 'Eigen wijsheid' binnen jezelf ervaren en zo stress leren hanteren geeft zelfvertrouwen en levens kunst. Je kimt de levensgolven niet stoppen, je kunt wel leren surfen. De prijs van de cursus is 67,50 voor vijf lessen. Op maandag 18 februari om 09.30 uur begint de cursus Internet en E-mail, speciaal voor de begin nende internet gebruiker. U leert informatie zoeken, en andere han dige toepassingen op internet. En u leert de kneepjes van e-mail. Voor- deze cursus is algemene basisken nis over de computer vereist. Vijf lessen van twee uur voor 99,- exclusief cursusboek 15,-. HEILOO - Tijdens de grote Lapponiashow die bij Peek juwelier gehouden werd, konden loten worden ingevuld waar men een sieraad mee kon winnen. Alle bezoekers van de show mochten een gokje wagen, zo ook mevrouw Van der Heijdt. Tijdens deze loting werd er een winnaar uit alle deelgenomen for mulieren getrokken. Op 29 januari is er dan ook een prachtig Lapponia col lier aan haar uitgereikt. De Lapponiashow werd gehouden op 22 tot en met 25 november, en betreft een prachtig sieraden- merk met zowel zilve ren als gouden siera den. Het Finse merk kenmerkt zich door de bijzondere vormgeving die geïnspireerd is op de natuur. De verschil lende ontwerpers bin nen Lapponia creëren sieraden die een ieder prachtig staan, net zo mooi als om de hals van mevrouw Van der Heijdt! Mevrouw Van der Heijdt (links) wordt gefeliciteerd door Rita Peek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 6