X 'L Bach-cantate in Witte Kerk Heiloo Boeiende vriendenvoorstellingen in theater de Beun Filmavond bij De Buitenkans Start Landelijke Poëzieweek met Poëziecafé in Bibliotheek Heiloo U I T P A G I N A 9 Atelier Conny Riemers geopend Inschrijving geopend voor Kunst6daagse yr Expositie bij dierenartspraktijk J. De jong UITKIJKPOST 23 JANUARI 2013 HEILOO - Op zondag 27 januari van 13.00 tot 17.00 uur kunt u het atelier van kunstenares Conny Riemers- Lahnstein bezoeken. Het atelier is gelegen op het oude St. Willibrord terrein (tegenwoor dig GGZ-NHN), Overtoom 3-A, Heiloo. Conny beoefent de Knipkunsttechnieken en past ze in haar kunstwerken toe op een moderne manier. Daarnaast tekent ze portretten in pastel. Vele prachtige grote knipkunstwerken en pastels zijn te bewonderen. Scharen en papier liggen klaar om zelf de knipkunsttechniek te proberen. U kunt zich inschrijven voor de diverse Knipkunst workshops en por trettekenen die in maart gaan starten en de mogelijkheden bespreken over lezingen Knipkunst en High Tea's in haar atelier of bij uw vereniging/organisatie. Voor meer informatie, ook over work shops, kinderfeesten door mevrouw Snoepjes miss Smartie, en silhouetknippen: www.connyrie- mers.com of tel. 06-83220710. Het atelier van Conny is ook op afspraak te bezoeken. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 27 janu ari zal om 16.00 uur in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) het eerste Cantate-uur van de serie van vier cantate-dien- sten in 2013 plaatsvinden. Wellicht maakt de verplaatsing naar de namiddag (16.00 uur in plaats van 19.00 uur) het voor velen gemakkelijker om dit Cantate-uur bij te wonen. Uitgevoerd zal wor den cantate BWV 124 'Meinem Jesum lass ich nicht' van Joh. Seb. Bach. Deze cantate is geschre ven voor de zondag van Epifanie ('Driekoningen'), waarbij de evan gelie-lezing het verhaal is van de 12-jarige Jezus in de tempel. Hij is in debat met de schriftgeleerden en onvindbaar voor zijn bezorgde oudere. De tekst van de cantate verwijdert zich echter wel enigszins van dit verhaal, door de thematiek van het vinden van Jezus te verbin den met het sterven en het loslaten van de wereld. De muzikale uit voering van deze cantate is in han den van Gerard Leegwater en het Collegium Vocale Camerata. Verder medewerking verlenen Sabine Kireten - sopraan, Paul Barten - alt, Albert van Ommen - tenor en Gerard Rooker - Bas. Liturg is ds. Hanneke Ruitenbeek. De toegang is vrij, maar een financiële bijdrage in de collecte bij de uitgang wordt zeer op prijs gesteld. HEILOO - In het kader van de jaarlijkse Vrienden voorstellin gen - waarvoor niet- Vrienden overigens net zo welkom zijn als Vrienden - presenteert de Stichting Vrienden van de Beun komend weekend twee voorstel lingen. Allereerst komt zaterdag 26 januari om 20.15 uur het LOS Muziektheater met de voorstel ling 'FCKD'. LOS bestaat uit vier vrouwen: Femke Vemij, Charlotte Waardenburg, Kim de Fuijk en Dookje van Dieren, die elkaar leer den kennen op het conservatorium in Arnhem. Vier verschillende per soonlijkheden, die samen muzikaal cabaret maken: 'lekker los'. Ze wil len ontroeren, intrigeren, provo ceren, aan het lachen maken, en ze gaan daarbij vaak uit van situa ties die vooral voor vrouwen heel herkenbaar zijn. Daarom staat de vooretelling in de programmagids met een knipoog aangekondigd als 'Vriendinnenconcert'. Misschien daarom des te intrigerender voor mannen? Zondag 27 januari om 14.00 uur komen er drie musici die de Vrienden van de Beim speciaal voor deze gelegenheid bij elkaar hebben gebracht: zangeres Simone Awhina, die al eerder met succes optrad in Heiloo, gitarist Pieter Nanne en zanger-pianist Roon Staal. Ze noemen zich voor de gelegen heid Three of a Kind. Simone heeft een veelbewogen levensverhaal, dat op www.simoneawhina.com/bio- HEILOO - Donderdag 31 janu ari is het weer Landelijke Gedichtendag. Op deze dag orga niseert Bibliotheek Heiloo voor de eerste keer een Poëziecafé. De Landelijke Gedichtendag vormt de start van de eerste Nationale Poëzieweek, die loopt tot 7 februari. Het thema van dit jaar is grafie/mijn-levensverhaal te lezen is. Het evenwicht dat ze nu in zichzelf gevonden heeft, is te horen in haar zang. Met Pieter Nanne, die zowel klassiek gitaar als jazzgitaar heeft gestudeerd, treedt ze vaker op. Hij beheerst allerlei uiteenlopende soorten gitaarmuziek en heeft al drie solo-cd's uitgebracht. Ook Roon Staal heeft een mooie stem. Die lijkt wat op die van Art Garfunkel, en het is dan ook niet verwonderlijk dat hij onder andere nummers van hem speelt. Maar met zijn pianospel geeft hij er wel zijn heel eigen invulling muziek. Het Poëziecafé is een mix van poëzie lezen, poëzie schrijven en poëzieliefhebbers ontmoeten. Het eerste café wordt gehouden op donderdag 31 januari van 14.00 tot 16.00 uur. Iedereen die van poë zie houdt is welkom. U wordt uit genodigd zelf poëzie mee te nemen om voor te lezen. Dit kunnen zelf geschreven gedichten zijn, maar aan. En vergeet niet dat op woens dag 23 januari om 20.15 uur Micha Wertheim in theater De Beim staat met de try-out van zijn vooretelling 'Voor je het weet'. Wertheim: obser vator, provocateur, grappenmaker. Waar zal hij nu weer mee komen? Voor al deze vooretellingen kos ten de kaarten 17,-. Ze zijn verkrijg baar via www.vriendenvandebeun. nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en vanaf circa een halfuur voor aanvang van de voorstelling ook in de hal van het theater. ook poëzie die u mooi vindt. Het Poëziecafé in Bibliotheek Heiloo wordt begeleid door de in Heiloo woonachtige stadsdichter van Alkmaar: Margreet Schouwenaar. Als de middag een succes wordt is de bibliotheek van plan vaker een Poëziecafé te organiseren. De kof fie en thee staan klaar. De toegang is gratis. HEILOO - Stichting De Buitenkans heeft als doel beeld vorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden middels positieve beeldvormingsactiviteiten. Een activiteit is het maandelijks organiseren van filmvoorstellin gen. De toegangsprijs is de kosten van een kop koffie. Naderhand is er gelegenheid om in gesprek te gaan of vragen te stellen aan erva ringsdeskundigen. Maandag 28 januari is de vertoning van de film: Black Butterflies Aanvang 20.00 uur (persoonlij kheidsstoornis) Dichteres Ingrid Jonker is al van kleins af aan op zoek naar een liefde en een thuis. Haar vader, die deel uitmaakt van de Apartheidsregering als minister van censuur, heeft haar afgewezen. Op een bepaald moment heeft Ingrid een relatie met twee mannen tegelijk. Ingrid hoopt dat ze op deze manier de rust kan vin den waar ze al jaren naar op zoek is. Meer weten over de psychia trie? Welkom in de Trog, Bullaan 4, Heiloo (tegenover de brandweerka zerne), www.de-buitenkans.org. HEILOO - De laatste week van jimi staat voor Heiloo weer in het teken van de Kunstödaagse. Zes dagen lang wordt Heiloo omge toverd tot Kleurrijk Heiloo, met exposities, muziek en poëzie bij middenstand, in ateliers en op bij zondere locaties. Voor beeldend kunstenaars, muzikanten en voor drachtskunstenaars is het vanaf nu mogelijk om in te schrijven, via www.kunst6daagse.nl. Het vrijwilligereteam, onder inspi rerende leiding van coördinator Conny Riemers, al begonnen met de voorbereidingen. Het LOS Muziektheater brengt zaterdag 26 januari de voorstel ling 'FCKD'. Foto: EvaBroekema HEILOO - Vanaf half januari is in de dierenartspraktijk J. De Jong op de Commandeurslaan een aantal schilderijen en lino leum printen te zien die gemaakt zijn door Cassandra Bertels uit Heiloo. In de dierenartspraktijk zijn drie grote acrylschilderijen te zien, waarbij het vrije gebruik van verf en een losse toets kenmerkend zijn voor de manier waarop zij het liefste schildert. In de afgelopen drie jaar is het duidelijk geworden dat bruggen voor haar een dankbaar en inspirerend onderwerp zijn. De brug als structuur, onderdeel van een landschap maar ook als meta foor heeft de brug een diepere betekenis. Cassandra is nog lang niet uitgeschilderd en er zijn alweer een aantal grote doeken in de eerste verf opgezet. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9