CiRoPack Nieuw Vame is er door H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG m it PRUS Stormloop van Heiloo-2000 Bergmans en Ouderkerken Extra gat van miljoen Tenslotte vermeld ik: UITKIJKPOST 6 FEBRUARI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. Tekst en foto: Carolien Breed Ciska en Rob van der Wal, De Oude Werf 10, 1851 PW Heiloo, tel. 072 - 5320006, www.ciropack.nl,info@ciropack.nl. HEILOO - Je staat er niet bij stil, maar overal kim je producten van CiRoPack tegenkomen. Want in veel winkels zijn kartonnen reclame uitingen aanwezig, die op de Oude Werf in Heiloo geproduceerd worden. CiRoPack is producent en totaalleverancier van kartonnen verpakkin gen en verpakkingsmaterialen, in elk gewenst formaat. Van standaard kartonnen dozen met Flexo-opdmk tot en met specialistisch kwaliteits maatwerk, en in alle gewenste hoeveelheden; van één tot duizenden en meer. Ook displays, folderhouders en andere Point of Sale (POS) mate rialen waarvan karton de basis vormt, behoren tot het buitengewoon diverse assortiment van CiRoPack. ,,Je kunt het zo gek niet bedenken of CiRoPack kan het leveren!" Het klantenbestand van CiRoPack is dan ook zeer divers; van een particulier met een webwinkel, bekende winkel ketens, de film- en muziekwereld tot en met de groothandel. CiRoPack bedient de markt in heel Noord-Holland en iets daarbuiten. CiRo is een samenvoeging van de eerste twee letters van grondleg gers Ciska en Rob van der Wal. Rob zit al vanaf 1986 in het vak en was algemeen directeur van een groot verpakkingsbedrijf. Het bedrijf werd uiteindelijk door een grote multinational overgenomen, maar Rob was teveel ondernemer in hart en nieren om zich naar zo'n grote, doorgaans logge organisatie te schikken. Flexibel kunnen schakelen en snel kun nen inspelen op wat de markt op dat moment vraagt. De klant 'ontzor- gen'; dat is wat hij en Ciska willen bieden! In 2005 zijn Ciska en Rob dan ook voor zichzelf begonnen, in 2006 vestigde CiRoPack zich in het voor zijn doel zeer geschikte pand aan de Oude Werf. „Om een onderscheidende speler in de verpakkingsmarkt te zijn, moet je als bedrijf alles aankunnen. Daarom hebben we vanaf dag één geïnvesteerd in een goed machinepark waarmee dit mogelijk wordt gemaakt." Het stansen en cacheren van bijzondere vormen behoren tot de specialiteiten van het bedrijf. Veel drukkerijen en reclamebureaus weten CiRoPack daarom te vinden voor de perfecte eindafwerking van een opdracht. Bedrukte vellen kunnen bij CiRoPack op elk formaat kar tonplaat worden geperst en vervolgens in de gewenste vorm worden gestanst of uitgesneden. CiRoPack heeft duurzaamheid hoog in het vaandel; dit is te merken in de algehele bedrijfsvoering, waar zuinig met energie wordt omgespron gen, maar ook in de toegepaste materialen. Zo is golfkarton, de belang rijkste grondstof voor de eindproducten van CiRoPack, vervaardigd van gerecycled papier. En in het zogeheten 'kraftpapier' wordt kweekhout uit Zweden verwerkt. Ook het wagenpark is 'milieuwenselijk' zoals Rob het liever noemt. De elektrische bestelwagen wordt voor kleine bestel lingen in de buurt gebruikt. De vrachtwagen, die voldoet aan de laatste milieunormering, wordt efficiënt ingezet voor grote bestellingen in de regio. En dat de bedrijfsfilosofie van CiRoPack, 'Wij denken in oplos singen; de klant krijgt wat hij wil!', succesvol is, bewijst de gestage groei van het Heilooër bedrijf. Eindelijk slaagde de gemeen teraad er maandagavond 4 februari in om te besluiten over 'Nieuw Varne', de nieuw bouwwijk op de gronden van de voormalige campings aan de Omloop, tegenover zwem bad en recreatiegebied. In november staakten bij één afwezige de stemmen, 9 tegen 9. In december kwam het niet tot een stemming omdat Heiloo-2000 voldoende steim kreeg voor zijn voorstel om de zaak nog eens verder onder de loep te nemen. Maar nu zat iedereen klaar voor de finale. Omdat één lid van de raad afwezig was (Van Splunteren van de WD, dus wederom 19 min 1) kon het opnieuw uitlo pen op een gelijk spel, maar dat gebeurde niet. Aan het voorstel van het college werd een amen dement gehecht van de PvdA, dat behelsde dat de drie appar tementengebouwen aan de noordzijde van het plangebied ten hoogste drie woonlagen gaan tellen met een maximale bouwhoogte van 10,5 meter, met een gebouwdichtheid voor het hele plan van maximaal 24 woningen netto per hectare. Heiloo-2000 en de WD waren met een verder strekkend amen dement gekomen, maar zagen dit verworpen (met 8 tegen 10 stemmen, alleen de NCPN ging hierin mee), waarna het PvdA- amendement zelfs met algeme ne stemmen werd aangenomen. Zoals fractievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo-2000 zei: 'Beter een half ei dan een lege dop'. Tenslotte werd ook het collegevoorstel met algemene stemmen aangenomen, al wer den daar nog wel enkele andere amendementen aangeplakt, waaronder een over wadi's en een over de groenstrook langs de Zeeweg, waarover zo dade lijk meer. Maar zo kwam dus deze avond een - voorlopig?! - einde aan de stormloop van Heiloo-2000 tegen het 'Stedenbouwkundig masterplan Nieuw Vame', dat voorziet in een woonwijk met mim 200 woningen inclusief 40 zorgwoningen voor ouderen (waarbij sprake is van 'intramu rale zware zorg') en 12 wonin gen voor jongeren met een beperking. Hessel Hiemstra van het CDA noemde het 'historisch' 'dat Heiloo-2000 door de bocht' was. Net als de andere poli tieke partijen was Heiloo-2000 natuurlijk blij met het stevige aantal zorgwoningen, maar in vele van de discussiebijdragen van de fractievoorzitter, Dick Bergmans, hoorde je de weerzin van zijn partij tegen dit project, dat binnen korte tijd tot een pri oriteit van het college was uit gegroeid, waarbij de aandacht voor die veel eerder geplande nieuwbouwwijk, Zuiderloo, ver bleekte. Heiloo-2000 veiweet het college zelfs te grote toe geeflijkheid tegenover de pro jectontwikke laar van Nieuw Vame, het Bouwfonds. 'Wensen en grollen' van deze project ontwikkelaar hadden wel een erg grote rol gespeeld, aldus Bergmans. Fel was Bergmans ook over het groen aan de zuidzijde van het plangebied, aan de Zeeweg, tussen De Omloop en de Ringweg, zeg tussen de beide rotondes. Zijn partij kwam met een amendement om 'de omvang van de huidige groen voorzieningen in de door de gemeente ingebrachte groen strook niet aan te tasten Toen de verantwoordelijke wethouder, Jacob Ouderkerken (PvdA), 'volmondig ja' had gezegd op een vraag uit de raad of er voor gezorgd zou worden dat er 'vanaf de Zeeweg geen zicht zou zijn op het achterlig gende parkeerterrein', achtte een grote meerderheid van de raad dat amendement over bodig. Bij de stemming hier over ging alleen de NCPN met Heiloo-2000 mee. Heiloo-2000 en het college botsten in de personen van Bergmans en Ouderkerken deze avond wel flink op elkaar. Bergmans veiweet het college dat antwoorden op vragen van zijn partij telkens weer wa gen opriepen, dat beloften niet werden nagekomen, kortom dat 'onze inbreng niet serieus is genomen'. Hij wenste dat er in deze kwestie door het col lege 'alsjeblieft meer respect vol' met zijn partij was omge gaan. Hij verwierp met kracht het veiwijt dat hij had gehoord 'dat Heiloo-2000 alleen op zijn eigen gelijk uit was' en geen oog zou hebben voor het algemeen belang. Ouderkerken zei dat er 25 wagen van Heiloo-2000 waren beantwoord en dat het veiwijt van gebrek aan res pect hem 'erg veel pijn' deed. Toen het ging over het groen aan de Zeeweg - ook typerend genoeg 'bosstrook' genoemd - zei Ouderkerken dat Bergmans bezig was om hier 'een icoon' van te maken. Voor de realisatie van de gehele woonwijk Nieuw Vame wordt uitgegaan van een ter mijn van ongeveer tien jaar. In vier fasen moet de wijk stap voor stap ontwikkeld worden, te beginnen met de zorgwonin gen, die komen aan de zuidzijde van het plangebied. Uiteindelijk wordt er gebouwd voor alle doelgroepen. Andere elementen van het 'stedenbouwkundige masterplan' zijn: groene lobben, levensloopbestendig woonpro- gramma, eenrichtingsverkeer, (half)verdiepte parkeervoorzie ningen bij de appartementen gebouwen en afwatering van hemelwater met behulp van wadi's. Over die wadi's werd nog wel een amendement aan genomen van de WD - alleen de PvdA was tegen - waarin het college onder meer werd opge roepen 'geen wadi toe te pas sen in Nieuw Varne alvorens in de raadscommissie Openbare Ruimte de alternatieven en hun kosten te bespreken'. Termijn: 'uiterlijk in juni 2013'. Minstens zo ernstig was deze avond een ander groot onderweip, dat dan ook mim bediscussieerd werd, namelijk de verliezen die als gevolg van de economische crisis en dan vooral de crisis op de woning markt moeten worden geno men op grondexploitaties in de Boekelermeer (bedrijventer rein) en Zuiderloo en Zandzoom (woningbouw). Geconstateerd werd dat de Zandzoom 'voor de helft in de ijskast' gaat en dat 'ambities moeten wor den bijgesteld'. Zoals Dick Bergmans van Heiloo-2000 het zei: 'We kimnen het niet meer betalen en we zullen het geld er ook niet meer voor krijgen.' Fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA zei: 'Tot 2008 waren we als gemeente welva rend met een algemene reserve van 26 miljoen. Na de besluit vorming van vanavond is daar nog maar 8 miljoen van over.' Hessel Hiemstra van het CDA zei dat 'onze verkiezingspro gramma's voor een groot deel als vervallen' moesten wor den beschouwd. Het woord 'historisch' viel meerdere malen en wethouder Désirée Schmalschlager sprak van een 'draconisch' besluit. De door het college voorgestelde ver- liesnemingen en een daarmee gepaard gaande wijziging van de rekenrente leverde een begrotingsgat op van ongeveer 1 miljoen euro, en dat betekent dus nog meer bezuinigen. De raad volgde het college una niem, meer smaken waren er niet. Met dien verstande dat de politieke partijen de aansluiting op de A9 er wel graag in wilden houden, behalve de NCPN. dat Willem Gomes van de NCPN bij het onderwerp Lokaal gezondheidsbeleid zeer uitge breid inging op gevaren van UMTS/GSM-masten en zoge naamde chemtrails, maar van diverse kanten het veiwijt kreeg dat hij voorbereidende vergade ringen - volgens verantwoor delijk wethouder Hero Veger waren dat er zelfs vier - geen van alle had bezocht om met name met deskimdigen hierover van gedachten te wisselen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5