Tweede KVO ster voor Winkelhof 't Loo CBS de Duif start met Digitale Topschool Silhouet La Locanda weer kans op prijs Informatiemiddag Dyslexie in bibliotheek Heilooër villa filmlocatie voor De Ontmaagding van Eva van End H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING Kleuters Elckerlyc maken huizen van karton OUD PAP IE R UITKIJKPOST 6 FEBRUARI 2013 HEILOO - CBS de Duif is gestart met een proef met digitaal onderwijs via de Digitale Topschool voor kinderen die snel door de standaard stof heen- werken en extra uitdaging nodig hebben. Het ondeiwijs gaat digitaal, via e-mail. Dat wil zeggen dat het een vorm van afstandsleren is, die is opgezet door de stichting Cognitief Talent. Daarbij worden digitale hulpmiddelen gebruikt zoals Ipads. Naast deelname aan de Digitale Topschool gaan de leerlingen ook samenwerken met maatjes en op termijn met andere scho len. In de praktijk komt het er op neer dat leerlingen een keuze maken uit een geselecteerd aantal opdrachten. Daarbij worden ze begeleid door speci alisten en studenten in een bepaald vakgebied. Leerlingen die aan dezelfde opdracht werken worden maatjes. De maatjes helpen, ondersteunen en leren van elkaar via social media. Alle deelnemende leerlingen hebben een eigen inlogcode en kunnen op school en thuis in contact komen met elkaar en de docenten van de Digitale Topschool. Aan het einde van dit schooljaar zal de school de proef evalueren en beoordelen of deze nieuwe manier van werken voor meer kinderen en groepen op CBS de Duif kan worden ingezet. HEILOO - Yassine heeft in december vorig jaar al de 'In de Kijkerprijs' mogen ontvangen; een uiting van waardering voor een jong dan wel inno vatief bedrijf en in het leven geroepen door ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo. En het succes dendert voort, want Silhouet La Locanda zit bij de laatste dertig ondernemingen, die kans maken op de titel 'Beste Onderneming van Noord- Holland 2012/2013' in de categorie MKB Klein. Voor de selectie van de genomineerden en de uiteindelijke winnaar is een jury samengesteld met prominenten uit het Noord-Hollandse bedrijfs leven onder juryvoorzitterschap van Jan van Run, gedeputeerde Provincie Noord-Holland. De volgende ronde behelst een bedrijfsbezoek door een team van deskimdigen. Daarbij wordt gelet op strategie en visie, communi catie, personeel, financiën, maatschappelijk ondernemen, regionale betrok kenheid en kennis en innovatie. Op basis van de bezoeken nomineert de jury tien bedrijven die op 24 april tijdens de verkiezingsavond in de Philharmonie te Haarlem meedingen naar de hoofdprijs. HEILOO - Op 12 februari houdt Bibliotheek Heiloo van 14.00 tot 17.00 uur een informatiemiddag voor kinderen en jongeren met een leesbeperking. Ouders en leerkrachten zijn ook welkom. Daisy's, voorleessoftware, iPads, e-readers; er bestaan geluk kig veel hulpmiddelen die het lezen makkelijker kunnen maken. Daarom heeft Bibliotheek Heiloo een aantal organisaties en erva ringsdeskundigen gevraagd om een presentatie te verzorgen. Ook het onderwerp dyslexie wordt van velschillende kanten belicht. Arlene Haveman (Woortblind) ver telt hoe het is om dyslexie te heb ben, en wat er al op jonge leeftijd gedaan kan worden. De boeken van Suzanne Buis worden ook uit gegeven in het speciale lettertype Dyslexie. Zij is van 15.30 tot 17.00 uur aanwezig om dit te laten zien. Balans is een landelijke vereniging voor oudere en professionals. Maiy Boots geeft informatie over hoe je problemen kimt oplossen, waar je terecht kunt voor professionele hulp en hoe je vergoedingen kimt krijgen. Danielle van der Werf (OBD Noordwest) zet uiteen op welke manier kinderen en oudere, leer krachten en dyslexie-experts van de Ondeiwij sbegeleidingsdienst samen werken. Mathieu van de Water (Opdidakt supplies) demonstreert diverse ondersteunende middelen, maar vooral de voorleessoftware ClaroRead, ook bruikbaar in het ondeiwijs. Enkele ervaringsdeskun digen laten u bovendien kennisma ken met het streamen van daisy's, lezen op de iPad en lezen met de e-reader. HEILOO - Op basisschool Elckerlyc in Heiloo hebben de kleuters woningen van karton gemaakt. De kinderen zijn zo trots op hun dorp dat ze graag even voor de camera poseren! Volgende week gaat de kleuterbouw in nieuwbouwwijk Zuiderloo kijken hoe een echt huis wordt gebouwd. Aangeleverde foto Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. HEILOO - Op 30 januari is op het Internationaal Film Festival Rotterdam de Nederlandse speel film De Ontmaagding van Eva van End van regisseur Michiel ten Horn in première gegaan. De film is vanaf 14 februari te zien in de bioscoop en via UPC On Demand. De tragikomedie vertelt het verhaal van de familie Van End, een doodnormaal gezin met zijn eigen gewoontes, tradities en al dan niet scheve omgangsvormen. En daar is ineens Veit, de vleesgewor den perfectie in de vorm van een Duitse uitwisselingsstudent. De vijf gezinsleden gaan zichzelf heruitvin den en dreigen hierbij niet alleen steeds verder van zichzelf, maar ook van elkaar verwijderd te raken. De film, opgenomen in de zomer van 2011, speelt zich voor een groot gedeelte af in het huis van de familie Van Mever. Een paar maanden voor het draaien reed er een busje door hun straat. Er werden ook foto's gemaakt. Niet veel later viel een verzoek door de brievenbus, met de vraag of de familie Van Mever bereid zou zijn him huis voor filmopnames ter beschikking te stellen. Dit was precies de locatie die ze zochten! Na enige aarzeling stemde Piet van Mever toe. „De filmopnames zouden een maand duren. Wij kregen een tij delijke vakantiewoning in Akersloot. Het hele huis is leeggehaald, al onze meubels werden keurig opgesla gen." Dochter Stella is vorige week met een vriendin naar de première in Rotterdam gegaan. Piet is blij dat het huis weer Thuis' is, met alle eigen meubels op zijn plek. Maar hij is trots op het eindresultaat; wederom een prachtige film die grotendeels is opgenomen in Heiloo Hollywood. De Ontmaagding van Eva van End speelt zich voor een groot gedeelte af in het huis van de familie Van Mever. Op de foto de familie Van End en de Duitse uitwisselingsstudent Veit. Foto: A-Film Entertainment HEILOO - Donderdag 31 januari kreeg Winkelhof 't Loo de tweede KVO ster toegewezen! Burgemeester Rorneyn zal - in aanwezigheid van de werkgroep KVO - om 16.00 uur de ster onthullen. De tweede ster is toegekend omdat het winkelcentrum aan alle daaraan gestelde voorwaarden voldoet. In de afgelopen twee jaar is door de werkgroep KVO (gemeente, winkeliers, poli tie, brandweer) gewerkt aan het nog veiliger maken van het winkelcentrum. Politie-, brandweercijfere en de gehouden enquête onder winkeliers heeft aangetoond dat het winkelcentrum vei liger is en men zich veili ger voelt, ten opzichte van twee jaar geleden. De Kiwa (de instantie die de keurin gen verzorgt) heeft via een audit geconstateerd dat 't Loo de tweede ster terecht krijgt toegewezen. Uit de percentages uit de enquête, blijkt dat Winkelhof 't Loo zeer hoog scoort als het gaat om veiligheid. Op de foto staan (VLNR) Rob Smeele van het C.C.V. (Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid), Kees Groot, voorzitter werk groep Keurmerk Veilig Ondernemen en wethouder Hero Veger.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9