Gratis WOZ-waardescan Broekman Makelaars Geslaagden computer typenJ tekstverwerken Warmteverliesmeting Heiloo Energie H E I L O O 11 INGEZONDEN MEDEDELING PAPIER ierenbescherming Proef de lente bij Lizzy's Choice NoteBook koor Zondagmiddag Café Fotoboek maken Fitmaand Heiloo Veilige en opgeruimde PC Belastingaangifte Opgeven voor Dictee De Zonnebloem Marinemuseum Vooruitblik zomer 2013 Maak je stamboom Humanitas Vluchtelingen bezoeken huisvuilcentrale UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2013 REGIO - Afgelopen weken is in diverse gemeenten de WOZ beschikking bij woningeigenaren op de deurmat gevallen. Uit eerste peilingen blijkt dat de WOZ- waarden in de meeste gevallen minder zijn gedaald dan de gemid delde woningprijs. Bij veel mensen rijst dan ook de vraag of de WOZ-waarde omlaag kan. Broekman Makelaars heeft ook dit jaar een gratis scan waarmee zij voor vele woningen direct kunnen zien of de WOZ-waarde te hoog is. Is dit het geval, dan kan bij de gemeente een bezwaarschrift worden ingediend. John Duinmaijer: Vorig jaar hebben wij de WOZ-waarden van enkele honderden woningen gecontroleerd. Circa 35% daarvan was te hoog. Voor de eigenaren van deze woningen hebben wij bij de betreffende gemeente een bezwaar schrift met een taxatierapport ingediend. In 89% van de gevallen zijn wij in het gelijk gesteld en is de WOZ-waarde aanzienlijk verlaagd. Let wel op: Het bezwaar moet binnen zes weken na ontvangst van de beschikking bij de gemeente zijn. Voor meer informatie ga naar www.broekmanmakelaars.nl. HEILOO - In februari 2013 slaagden voor het diploma computertypen/ tekstverwerken van de VSLM: De Windhoek Egmond-Binnen: Britt Bakker, Bart Huiberts, Bregje Jansen, Jaimy Scheerman, Tay Teivoort, Rosanna Wentink; Pax Christi Limmen: Monique Aardenburg, Emma Bmijns, Ilja van Duin, Thomas Endel, Danique Gaarthuis, Sander Groot, Rick Hageman, Loïs Metzelaar, Jenna Vleugel, Moïse van der Wal, Thomas van der Wijk; Zuidwester Heiloo: Tessa Bakker, Julian Blaauboer, Lara Dijkhuis, Alyza de Graaf, Sam Klaver, Bart Komen, Isa Koops, Wouter Koops, Celise Kraakman, Lotte Morssink, Sjors Plaum, Jordi Quinten, Milo Raven, Daniël van Rooijen, Sanne de Ruiter, Jaimy Versterre, Joris Versterre, Dion de Visser, Max Vreeswijk, Tom Op de Weegh; Sint Maartenschool Limmen: Kevin Baltus, Fleur le Belle, Emma van den Berg, Bodine de Boer, Guido Bollweg, Floortje Doomenbal, Fenna van der Graaf, Meike Groot, Flora Kuus, Carolien van Noord, Gijs Pepping, Daan Romein, Michael Sweep, Cas Lagerwaard, Cas de Goede, Christiaan Segerius; Visser 't Hooft Castricum: Jenna Assink, Sophie Broeken, Kiki van Goor, Maarten Hielema, Maaike Huisinga, Lieke Huisinga, Thijs Klappe, Nick Monteban, Ruben van Overveld, Eva Overpelt, Shanti Raghosing, Roemer Remigius, Tij men Remigius, Lizzy Vlaar, Tessa Vlek. Zij werden opgeleid door Spierings Opleidingen te Heiloo. HEILOO - Heiloo Energie gaat begin maart warmtebeeld opnamen maken van woningen van haar leden. Aan de hand van de kleurenbeelden is te zien, waar de isolatie goed en minder goed is. U kimt ook opnamen van uw woning laten maken door u deze week nog aan te melden via www.hei- looenergie.nl. Zie ook de advertentie in dit blad. Heiloo Energie is een initi atief van inwoners van deze gemeente en heeft tot doel energie te besparen en duurzaam op te wekken. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 51-50071, e-mail: info@dierenbe- schermingnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Vermist Langharige poes, bruin/zwart gemê leerd, lichte buik, gechipt, 2 jr, Coco, Laan van Frans Heiloo. Rode kater, klein wit befje, wit aan voorpootjes, 3 witte ringen om staart, gec., gechipt, 4 jr, Storm, Joh. Venneerstr. Akersloot. Gevonden Blauwgrijs konijn, hangoor, getatou- eerd, spoorwegovergang Kerkelaan Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Zaterdag 2 maart hou den Lizzy's Choice (voorheen De Theeklipper) en Highertea een theeproeverij in de winkel aan de Heerenweg 246. De nieuwe voor jaarstheeën zijn binnengekomen en worden ter proeverij aangebo den. Om echt in de Engelse sferen te komen presenteert Highertea heerlijke Engelse lekkernijen, zoals scones en carrotcake. Vanaf 10.00 uur staat de thee klaar, en hopen zij u te mogen begroeten! Naast dat Lizzy's Choice de thee speciaalzaak van Heiloo is bieden zij ook de heerlijkste koffieboon soorten eventueel vers gemalen, belgische bonbons, Oudhollands snoep en diverse kado artikelen zoals de befaamde theeboeketten. Lizzy's Choice Heerenweg 246 Heiloo 072-5337474, www.lizzy- schoice.nl of www.highertea.nl. HEILOO - In het kader van de activiteiten van de werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo hebben 20 vluchtelingen en begeleiders een rondleiding ontvangen in het gebouw van de huisvuilcentrale van Alkmaar. Dit was een veivolg op de milieu-avond voor deze groep in het Trefpunt van een jaar geleden. Daar kregen ze te horen en te zien hoe in Heiloo het afval wordt verzameld en verwerkt. Veel van de vluchtelingen die hier wonen hebben er inmiddels een sport van gemaakt him afval zo goed mogelijk te scheiden. Na een inspirerende inleiding kreeg de groep een rondleiding door het complex. Daar zagen ze hoe het afval wordt aangevoerd en uiteindelijk in de vier verbrandingsovens terecht komt. Het bezoek aan de huisvuilcentrale betekent voor deze groep nieuwe bewoners van Heiloo ongetwijfeld een stimulans om door te gaan met een goede verwerking van him afval. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 3 maart treedt het gemengd koor NoteBook op in het Trefpunt. Dit koor telt 30 leden en gebruikt orkestbanden met live ondersteuning van een drummer. Aanvang 14.00 uur, entree 7,50. Op 3 maart is het zondagmiddag café in het Trefpunt weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Deze workshop bestaat uit drie lessen en start dinsdag 5 maart om 13.30 uur. We downloaden een pro gramma waarmee we van digitale foto's een fotoboek samenstellen, klaar om te laten afdrukken. U leert werken met lay-out, achtergrond en tekst toevoegen. Prijs 45,- exclu sief handleiding €5,-. De fitmaand van Heiloo begint op woensdag 13 maart met een gezondheid-check door een ver pleegkundige en een intakegesprek. Daarna volgt een persoonlijk advies en wordt gedurende een maand twee keer per week onder begelei ding getramd. Ook eindgesprek en advies voor de toekomst. De kosten zijn totaal 52,50. Aanmelden via 072-5331297. De workshop start dinsdag 5 maart om 15.30 uur en staat in het teken van veiligheid en overzicht; wat weet je/doe je/ kan beter. U leert veilig werken op internet en met e-mail, zodat virussen geen kans hebben. En u leert hoe u de computer overzichtelijk en schoon houdt. Soms is het beter om daar voor een ander programma te installeren. Prijs 33,- voor twee lessen exclusief cursusboek 10,-. Uw jaarlijkse belastingaangifte moet voor 1 april. Als u wat hulp kimt gebruiken en in het bezit bent van een servicepas komt een van onze vrijwilligere u daarbij graag helpen, kosten 10,-. Opgeven bij de receptie van het Trefpunt. Donderdag 21 maart van 13.00 tot 15.30 uur is het Groot Heiloo Dictee in de BukBuk."Generatiemix"; een klas middelbare scholieren van het P.C.C. gaat de strijd aan met andere generaties. Aanmelden hiervoor via 072-5331297, deelname is gratis. Voorbereidingsles op donderdag 15 maart om 14.00 uur in het Trefpunt, met onder andere aandacht voor social-media taal en afkortingen. Dinsdagmorgen 5 maart 2013 houdt De Zonnebloem een presenta tie in het Trefpunt. De Zonnebloem organiseert voor mensen vanaf 18 jaar met een fysieke beperking reisjes, uitstapjes, theater, gezel lige middagen. Aanvang 10.00 uur, toegang gratis maar belt u even 072-5331297 dat u van plan bent te komen? Middagtochtje per touring car naar het marinemuseum in Den Helder op zondag 24 maart. Vertrek Trefpunt 13.00 uur, terug 18.00 uur. Na de koffie op het ramschip "de Schorpioen"worden de schitterende collecties scheepsmodellen,schilderijen, uni formen bekeken. Prijs 19,95 incl. entree museum. Bel voor reserve ren 072-5331297. Gezellige middag op woensdag 20 maart in het Trefpunt-Heiloo met vertoning van filmpjes/ foto's van onze middagtochtjes en van gezelschapsbank-clubs. Ook infor matie over ons zomerprogramma. Aanvang 13.30 uur, entree en toe gang zijn gratis, belt u even 072- 5331297 dat u komt? De drieweekse cursus stamboom onderzoek (genealogie) start vrij dag 22 maart om 19.30 uur. Gebruik wordt gemaakt van het cursusboek "Stamboom maken op de PC" en het gratis stamboomprogramma Aldfaer. Prijs 70,-, exclusief cur susmateriaal 19,95 Opgeven en/of info via 072-5331297 Wat doet Humanitas Themabijeenkomst met power- pointpresentatie op dinsdag, 26 maart om 10.00 uur Toegang gra tis, reserveer uw plaats via 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11