Lars Nijman verzorgt gastoptreden bij AH Limmen percusion event Vastenactie in 2013 voor Burkino Faso Voetprints voor Nepal Inschrijving Egmondse Talentenshow 1 maart jpfcsa Presentatie jongeren over hun reis naar Burkina Faso 1 KORTOM Kunst kijken bij Limmen Cultuur Limmer IJsclub voor Jantje Beton mL r# 2 7 FEBRUARI 2013 n Tussen de leerlingen van de naaischool op het complex Zoodo staan (van links naar rechts) Berdien Oiling en Inge Bakker. Marit Bakker zit geknield. Aangeleverde foto LIMMEN - Zaterdag 2 maart wordt het 55 jarig bestaan van Slagwerkgroep Excelsior uit Limmen op een spectaculaire manier gevierd. Niemand minder dan Lars Nijman zal op deze avond het nieuwe drum stel van Excelsior aan het publiek laten horen. Lars werd vijf jaar geleden bekend door deelname aan HEILOO - Donderdagavond 28 februari kunt u zich in dorps huis De Schulp inschrijven voor de sponsorwandeling Voetprints voor Nepal. Deze wandeling wordt voor het vierdejaar gehouden en vindt plaats in de duinen bij Noordwijk op 26 mei. Er zijn wandelingen uitgezet van 25 en 12,5 kilometer maar ook EGMOND - Dit jaar houdt Jeugdbelangen Egmond aan den Hoef een gecombineerde playback en talentenshow voor basisschoolkinderen onder de titel: 'De Hoef's got talent!' op zondagmiddag 24 maart in het Dorpshuis Hanswijk. Heb jij een speciaal talent zoals live zingen, dansen, acrobatiek, sport, playbacken of een bijzon der muziekinstrument bespelen? Ken je een bijzondere act of wil je op het toneel laten zien wat jij alle maal kan solo of met een groep? Geef je dan spoedig op! In verband met de beperkte capaciteit en de nodige voorbereidingen is aanmel- het TV programma 'Bijna Beroemd' waar zijn drumkwaliteiten prima uit de verf kwamen en hij de win naar werd van dit programma. Niet alleen een genoegen om te horen maar vooral ook een groot genoe gen om naar te kijken. Dit nieuwe drumstel heeft Excelsior kunnen kopen van de financiële injectie die zij mochten ontvangen uit de bouwsteen spaaractie van Albert voor fietsers zijn er routes van 30 en 50 kilometer. De opbrengst van het evenement is voor de projecten in Nepal van de Stichting Veldwerk uit Heiloo. Vanaf 20.00 uur geeft Fred Valkering uitleg over Voetprints voor Nepal en het werk van Stichting Veldwerk in Nepal. Meer informatie vindt u op www.stich- ting-veldwerk.nl. ding vooraf nodig. Inschrijving is mogelijk voor solisten en groepen en de inschrijfformulieren zijn inmiddels verspreid via de Hoever basisscholen. De inschrijving voor 'De Hoefs got talent!' kan worden gedaan tot uiterlijk wij dag 1 maart door opgave van naam (of namen), telefoonnummer en omschrijving van de act en betaling van deelname bedrag van 2,- per persoon. Graag inleveren in gesloten enveloppe bij Angelique Blok, Lamoraalweg 1 of Mariska Wetsteijn, Lamoraalweg 18, Egmond aan den Hoef. Een eer ste advies is dat originaliteit extra beloond zal worden. Voor verdere vragen: stuur een e-mail aan jeugdbelang@gmail.com. Heijn. Natuurlijk is er veel meer te genieten op dit slagwerkspek takel in sporthal De Enterij. De harmonie Excelsior, onder leiding van Liesbeth Zonneveld, zal om 20.30 uur de aftrap nemen op deze muzikale happening met een geva rieerd goed in het gehoor liggend programma. In het werk Children of Sanchez zal het optreden van de harmonie overgaan in het optreden van de jubilerende slagwerkgroep Excelsior onder leiding van Floris van Tol. Het repertoire van de slagwerkgroep herbergt een aan tal bekende werken, zoals Eve of the War, Eloise, Umbrella en Waka Waka van Shakira. Het percussion event zal worden afgesloten met een optreden van de Noord-Hollandse slagwerkformatie Protocol. Deze formatie bestaat uit drie professio nele slagwerkei's die gebruik maken van typische slagwerkinstrumenten maar ook een aantal verrassende objecten. Na dit wervelende slag- werkgebeuren neemt de Limmense coverband The Garlics u mee om nog enkele uren te kunnen nagenie ten. Het enthousiasme van de band straalt over op een breed publiek. Om 01.00 uur zullen zij echter ook weer stoppen. Een gevarieerde avond uit voor slechts 10,-. De entreekaarten zijn bij alle leden ver krijgbaar en ook bij de service balie van AH Limmen. REGIO - Limmen Cultuur vindt plaats in de culturele boerderij Vredeburg aan de Dusseldorperweg in Limmen. De expositie bestaat uit schilderijen in diverse stijlen, beeldhouw werken, fotografie en sierraden maken. Op zondag zal er live muziek zijn, verzorgd door Hans Laduc 'fingerstyle' gitarist. Hij treedt al jaren op in binnen- en buitenland. De expositie zal op zaterdag officieel worden geopend door burgemeester A. Mans. Beide dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur, entree is gratis. LIMMEN - In de periode van 4 tot en met 9 maart wordt de jaarlijkse Jantje Beton Collecte gehouden. Van de opbrengst komt de helft ten goede van de vele jeugdprojecten van Jantje Beton (www.jantjebeton.nl) en de andere helft ten goede van jeugdactiviteiten van de collec terende vereniging. Jantje Beton ondersteund projecten waar kinderen op een veilige manier, samen buiten kimnen spelen. Dit jaar wordt in Limmen weer gecol lecteerd door de jeugdleden van de Limmer IJsclub, www.limmerijsclub.nl. LIMMEN - Precies een jaar geleden maakten vier jongeren onder leiding van Pastor Johan Oiling en Yvonne Zomerdijk van Stichting WOL een reis naar Burkina Faso. Zij waren een week te gast op Onderwijscomplex Zoodo in Ouahigouya en bezochten velschil lende dorpen. Nu, in het kader van het Vastenactieproject voor Onderwijscomplex Zoodo, willen zij graag vertellen over hun unieke ervaringen in Burkina. Door hun enthousiaste verha len, foto's en filmbeelden wordt u meegenomen op hun reis. Hun ontmoeting met de leerlingen van Zoodo. Hun inspirerende lessen om de leerlingen de eerste beginselen van het Engels bij te brengen. De ontroerende momenten van het bezoek aan de dorpen die zwaar getroffen waren door de voedsel- crisis, maar waar de dorpelingen evengoed een kip als geschenk wilden geven. De prachtige jurken en bloezen die de meiden van de modevakschool gemaakt hadden voor de feestelijke afsluiting. Er zijn twee avonden. De een is op woensdag 27 februari in de ontmoetingsruimte van de Comeliuskerk, Dusseldorperweg 74 in Limmen. De ander is op dins dag 5 maart in de ontmoetings ruimte van de Willibrorduskerk, Westeiweg 267 in Heiloo. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. De toegang is gratis en de koffie staat klaar. Vastenactie Donaties op de avonden zijn van harte welkom. Ook kimt u kunstnijverheid uit Burkina Faso kopen. De opbrengst is bestemd voor het Vastenactieproject: een vakopleiding voor autotechniek op Onderwijscomplex Zoodo. Tijdens de vastentijd voeren de kerken van de HALE regio actie voor dit project en zij worden hierin onder steun door Cordaid Vastenactie, die opbrengst met 50% verhoogd. Iedere geschonken euro is daarom voor het project 1,50 waar! Meer informatie op de website van WOL www. stichtingwol. com. In Kerkradio 80 op zondag 3 maart om 09.00 vertelt Johan Oiling wat vasten voor hem bete kent in deze moderne tijd en over de stichting WOL (Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen.) Herhaling van het programma maandagavond is op 4 maart om 20.00. Voor meer informatie kijkt u op www.rtv80.nl. Op dezelfde zender hoort u een programma van geestelijke muziek van Evert Spee uit Bergen op zondagmorgen 3 maart om 08.00 uur en maandag avond om 21.00 uur. Zaterdag wordt het 55 jarig bestaan van Slagwerkgroep Excelsior uit Limmen op een spectaculaire manier gevierd. Aangeverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17