Derde verlies op rij voor HZV/ het Vennewater Het Woordenboek van de Derreper Taal is uit Vier reünies in Joeb Lezing Christa Anbeek in Akersloot 'Hoe leef je met de dood?' Goud en zilver voor Dojo 't Loo Pouw pakt punt na slijtageslag SPORT REGIO KORTOM Balspelletjesmiddag bij Meervogels '60 Finalewedstrijd van AV Trias 27 FEBRUARI 2013 UITKIJKPOST ZAALVOETBAL HEILOO - HZV miste deze avond weer een hoop spelers; Simon Duindam en Miloud Weijers zijn beiden geblesseerd en Simon Admiraal en Steef Kaandorp (wintersport) moesten ook ver stek laten gaan. Hiervoor in de plaats werden Ruben Bugter (jeugdspeler) en Dennis Nanne opgeroepen door coach Niels Kraakman. HZV begon matig aan de wedstrijd en dit werd al snel in de score uitgedrukt. Met rust stonden de gasten al met 0-3 voor. De Amsterdammers speelden scherper aan de bal en waren veel feller zonder bal, wat een verdiende voorsprong opleverde. HZV zette hier zelf wel nog een aantal kans jes tegenover; schoten van Dennis Nanne en Frederik Dijksma misten doel en Sven de Zeeuw kon zijn voet net niet goed tegen de bal zetten na een een-twee met Tjeerd Meijer. HZV kwam een stuk beter de rust uit. Binnen vijf minuten maakten zij twee goals. Tjeerd Meijer punterde de bal knap in het hoekje en Dennis Nanne bekroonde een goede actie met de aansluitingstreffer. Al gauw was het echter weer 2-4, na simpel balverlies kwam Plein 83 er met een scherpe counter uit en verdub belden zij weer de voorsprong. Het was wederom Tjeerd Meijer, die een mannetje passeerde en de bal strak in de verre hoek schoot: 3-4. Het werd echter al gauw 3-5, en met tien minuten op de klok besloot coach Kraakman met een vliegende keep te gaan spelen. Al binnen twee minuten werd dit afgestraft en stond de 3-6 op het bord. HZV ging door, wist via Dennis Nanne nog een maal te scoren maar kreeg in de slotfase ook nog de 3-7 om de oren. AKERSLOOT - Op 22 febru ari heeft handbalvereniging Meervogels '60 een balspelle tjesmiddag gehouden. Ongeveer 28 kinderen waren naar de Lelie gekomen, om te proeven aan de handbalsport. Er waren vier spel len uitgezet; handballen, estafette, pimten gooien in het wandrek/ op doel gooien en balvaardigheid. Kinderen werden verdeeld op leeftijd en zo zijn ze alle onder delen afgegaan. Het was erg leuk om te zien hoe bij elk onderdeel de trainers het niveau aanpasten naar de leeftijd van de kinderen. Uiteindelijk werd er een partijtje handbal gespeeld. Na dit succes wordt deze middag nog een keer tje gehouden in de meivakantie. Kijk op www.meervogels60.nl voor mee informatie. HEILOO - Op zondag 3 maart houdt AV Trias de finalewedstrijd van het TATA Runnersworld cross circuit. Het circuit bestaat uit acht verschillende wedstrijden door de hele provincie. De strijd in het klassement zal worden beslist op een zwaar parcours in recreatiegebied het Maalwater. Er zal worden gefmist op de atletiekbaan aan het Maalwater. De wedstrijd begint om 10.30 uur voor de pupillen en zal worden afgesloten om 11.30 uur met de 9 kilometer voor de senioren. Voor meer informatie www.avtrias.nl. EGMOND - De Egmondse vlag mag uit, want eindelijk is het zover! Na vele maan den van noeste arbeid is het 'Woordenboek van de Derreper Taal' klaar. Op 27 februari overhandigt ini tiatiefnemer Kees Zwart van 'de Parel', in het bijzijn van wethouder Jan Mesu en enkele genodigden, de eerste exemplaren aan de leden van de werkgroep Derreper Dialect, die samen met dis. Stephan de Vos verantwoordelijk zijn voor de tot standkoming van deze hommage aan de imieke kusttaal van Egmond aan Zee. Op zaterdag 2 maart, tus sen 13.00 en 16.00 uur, zitten vrij willigers van Historisch Egmond voor u klaar in het HIC, tegenover de slotfundamenten in Egmond aan den Hoef. Hier ligt de voorraad van dit prachtige woordenboek in gelimiteerde oplage te koop en de opbrengst zal geheel ten goede komen aan cultuurhistorische pro jecten in de Egmonden. REGIO - Het JOEB gebouw aan de Herenweg 69 te Egmond-Binnen, wie is er niet opgegroeid? In het Patronaatsgebouw van 1942 tot en met 1955, op de kleuter school en bij de kabouters van 1956 tot en met 1967 en... in Joeb van 1968 tot nu! En nu wordt 2013 het laatste jaar dat de jeugd van het gebouw gebruik kan maken. Het is hard aan onderhoud toe maar de gemeente bouwt liever een nieuw Joebgebouw bij de Schulp waardoor het cultu rele leven meer gecentreerd wordt. Dat betekent met tranen in de ogen afscheid nemen en dat wil men in stijl doen. Door het houden van vier reünies voor de jongeren van vroe ger. De eerste wordt gehouden op zondag 17 maart, dan is iedereen die geboren is voor 1959 vanaf 16.00 welkom. De tweede reünie wordt gehouden op zondag 21 april, dan hoopt men allen geboren van 1960 tot en met 1969 weer te zien in him oude clubgebouw. Nummer drie wordt gehouden op zondag 23 jimi voor diegenen die geboren zijn van 1970 tot en met 1979 en de vierde op zondag 15 september voor de 1980 tot en met 1989'ers. De reü nies vangen aan op 16.00 uur. Elke reünie heeft zijn eigen dj's met de muziek uit die tijd. Om 18.00 wordt een warm buffet gepresenteerd. Oud-dj's neem je platenkoffer mee! Meld je aan op hafre@planet.nl of bel Fred Valkering op tel. 072- 5070599. In verband met het buffet wil de organisatie graag weten hoe veel oud Joepers er komen. REGIO - In Nederland wordt al jaren volop gedebatteerd over het levenseinde. Het gaat dan vooral over eutha nasie, de noodzaak van palliatieve zorg en een zelfgekozen dood na een voltooid leven, een debat dat vooral in medische en juridische termen wordt gevoerd. De vraag hoe je met de dood kunt leven blijft onderbelicht. Deze eenzijdigheid doorbreekt Christa Anbeek (1961), hoofddocent aan de Universiteit voor Humanistiek en remonstrants predikant met haar boek Overlevingskunst, waarin zij stilstaat bij de mogelijke beteke nis van het leven in het perspec tief van de dood. In haar boek Overlevingskunst doet Anbeek ver slag van haar speurtocht naar 'een antwoord op de dood'. Zorgvuldig onderzoekt ze het werk van de auteurs Enquist, Hemmerechts en De Martelaere. Is dood misschien minder dood dan we dachten, zoals de cardioloog Pirn van Lommei in zijn spraakmakende boek Eindeloos bewustzijn suggereert? Bestaat er een niet-cerebraal bewustzijn? De bewijslast van de sceptici tegen de stelling van Van Lommei weegt zwaar, concludeert ze. Anbeek verdiept zich in de lering van boed dhistische denkers over de dood. En als ze in haar boek terugkeert in de Westerse wereld confronteert ze de bewondering voor de natuur van Franciscus van Assisi met die van Richard Dawkins. Christa Anbeek heeft haar boek geschreven als een De kampioenen van Antwerpen, links Gaby de By, rechts Jasmijn Lesterhuis. Foto: Menno Lesterhuis HEILOO - Dit weekend werd het International Antwerp Open Judotoernooi gehouden. Voor de senioren een mooie kans om wedstrijdritme op te doen, voor de judoka's tot 18 jaar een meetmoment om deelname af te dwingen voor de European Cups dit voorjaar. Timo Lesterhuis (senior, -100 kilogram) stond lekker te judoën, verloor alleen de finale tegen de Fransman Seyba Thiam en bracht het zilver mee naar huis. Bij de judo ka's tot 18 jaar deden Gaby de By (-57 kilogram), Maaike Stevenson en Jasmijn Lesterhuis (beiden -70 kilogram) mee. Ook Gaby en Jasmijn brachten het beiden tot de finale. Gaby won in de finale van Hilde Jager en Jasmijn won even eens in de finale van Swaen van Koningsbruggen. Hiermee werden beide judoka's kampioen en heb ben een goede positie om door de bondscoach uitgekozen te worden om deel te nemen aan International Thuringer Cup in Erfurt over vier weken. Maaike eindigde als vijfde, helaas net buiten de prijzen maar verdiende wel rankingpunten. In Beveiwijk werd gelijkertijd het Noord Hollands kampioenschap tot 15 jaar gehouden. Hier wist Bruno van Beek als tweede te eindigen en kwalificeerde zich hiermee voor het Nederlands Kampioenschap op 9 maart. De jongste judokaatjes van Dojo 't Loo namen vorige week deel aan het ontwikkelingstoemooi in Anna Paulowna; Daan Pepping (-27 kilo gram) wist al zijn wedstrijden te winnen en werd kampioen! Jonne Coolegem en Benjamin Kuus wisten beiden twee wedstrijden te winnen, maar dit was helaas niet genoeg voor de prijzen. SCHAKEN brief aan haar dochter Roos. Dat maakt het boek tot veel meer dan alleen een zienswijze. Het maakt het tot een uitgesproken existenti eel document; tot een zienswijze die aanspreekt. Christa Anbeek schreef verschillende boeken over zoektoch ten naar de diepere zin van leven en dood. Ze is remonstrants predikante maar werkt niet in kerkelijk ver band. Ze was 10 jaar werkzaam als geestelijk verzorgster in de GGZ. Ze is verbonden als hoofddocent aan de Universiteit voor Humanistiek en aan het Remonstrants Seminarium. Plaats: de protestantse kerk aan het Dielofslaantje in Akersloot. Aanvang 14.30 uur. Toegang 7,50 inclusief consumptie. Reserveren bij Koosje Wiegman, tel. 0251-319171 of koosje.wiegman@hetnet.nl. LIMMEN - Op vrijdag 22 febru ari speelde SV Vredeburg de negentiende ronde van de interne competitie. Het leverde een enkele vlotte remise op, maar ook een aantal prachtige schaakgevechten. De broers Dylan en Allard de Vries deden elkaar niet veel pijn en toverden binnen een kwartier een remisestelling op het bord. De remise tussen Hans de Goede en Ronald van der Storm had meer voeten in aarde. Van der Storm won keurig een kwaliteit, maar slaagde er vervolgens niet in een sluitend pad naar winst te vinden. Jan de Graaf veroverde een stuk van Ozair Dahi, maar wel ten koste van twee gevaarlijke vrijpionnen. De Graaf moest materiaal terug geven om deze pionnen te stuiten, met remise als logisch gevolg. Gijs Pouw en Jan Brantjes maakten een ware slijtageslag van hun enerve rende partij. Brantjes verklaarde na afloop nog nooit zo'n lange partij te hebben gespeeld. Hij had zelfs de achterzijde van het notatiebiljet nodig gehad, zoveel zetten waren het. Maar de geconcentreerde Pouw, wiens torens in het eindspel sterker waren dan de paarden van Brantjes, pakte het punt. Ook het topduel tussen Bert Hollander en Bob Stolp was boeiend. Hollander leek een krachtige aanval in han den te hebben, maar de koele Stolp verdedigde zorgvuldig en wist de kansen met subtiele manoeuvres te keren. Met de overwinning ligt Stolp op weg voor titelprolongatie. Dick Aafjes permitteerde zich in de opening van zijn partij tegen Hidde Ebels een dubieuze loperzet. De 17-jarige scholier veroverde het stuk en schoof vervolgens gedeci deerd naar de winst. Cees Dinkla etaleerde zijn goede eindspeltech niek tegen Barry Blekemolen. Met berekende zetten maakt hij gebruik van de overbelasting van het witte paard en won fraai. Komende week speelt Vredeburg 2 de bondswedstrijd in Heiloo tegen nota bene Oppositie 1, teiwijl het eerste achttal HWP Haarlem ont vangt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 18