Onverdiende nederlaag De Foresters tegen Hellas Lex Burgering organiseert In memoriam Chantal van de Brink Badmintontoemooi Thomas Ouwejan terug van vierlandentoemooi in Portugal SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Meisjes Terriërs zaalhockeyteam kampioen Ouder- kind toernooi ten bate van Alpe d' HuZes VOETBAL HEILOO - Zondag speelde De Foresters een belangrijke thuis wedstrijd om de koppositie tegen Hellas Sport uit Zaandam, terwijl twee andere kandidaten elkaar ook bestreden, namelijk de Kennemers en OFC. Het werd een boeiend duel, met De Foresters het meest in de aanval. Na acht minuten wist Bert Ineeia de 1-0 op het scorebord te zetten, waarna door onoplettendheid in de verdediging Hellas Sport gelijk kon maken: 1-1. In het veivolg van de eerste helft was er een grote kans voor spits Jesper Hut, maar hij kon de door Jeffrey Klijbroek hard op de paal geschoten bal niet in het doel krijgen. De tweede helft werd gespeeld tijdens voortdurend val lende sneeuwbuitjes. De Foresters kreeg kans op kans, maar slaagde er niet te scoren. Gio Kokoio Dingou viel nog in voor Endy Willems en het leek een gelijkspel te worden, totdat in de 89ste minuut Hellas Sport er in slaagde bij een uitval alsnog de winnende treffer te produceren. In de blessuretijd schoot Niels Haring nog op lat, maar de bal mocht er niet in... Het gelijke spel tussen De Kennemers en OFC was vervolgens een pleister op de toch wel diepe wond. is Thomas linker middenvelder en aanvoerder van de BI en staat met zijn team tweede na koploper Twente. Tijdens competitiewedstrij den komen regelmatig mensen van de KNVB kijken; op zoek naar jonge talentvolle spelers. Thomas heeft vorig jaar in september ook al met Jong Oranje -17 jaar meegedaan aan een toernooi tegen Italië en Israël. En hij was vorig jaar oktober opge roepen voor de voorronde voor de EK-kwalifieatie, maar door een bles sure kon hij niet spelen. Toch is het iedere keer weer spannend of hij in de selectie is opgenomen, want de 22 seleetiespelers krijgen pas twee weken voor elke oefeninterland of toernooi bericht of ze erbij zit ten. Voor Thomas was het dan ook opnieuw een grote eer, dat hij het afgelopen toernooi in Portugal erbij kon zijn. „Je leert ontzettend veel; het speltempo is veel hoger en je Thomas (vierde van rechts): 'Er gaat heel wat door je heen als je het volkslied hoort!' Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 9 februari is het meisjes Terriers zaalhockey team MB3 kampioen geworden. Na tien gespeelde wedstrijden ging afgelopen weekend de winst mee terug naar Heiloo. Vanaf december is door de meiden gestreden voor de titel en met suc ces gehaald. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Een prachtige erva ring rijker is de 16-jarige Jong- Oranje speler Thomas Ouwejan uit Heiloo weer terug op Hollandse bodem. In het vierlandentoemooi in Portugal, gehouden van 6 tot en met 13 februari, eindigde het Nederlands elftal onder 17 jaar op de derde plek. Maar de tegenstan ders waren dan ook de topvoet- ballanden Portugal, Duitsland en Engeland. Bondscoach Stuivenberg ziet het toernooi als een uitsteken de voorbereiding op de Eliteronde voor het EK-kwalifieatietoemooi eind maart. Thomas Ouwejan werd in de El van Foresters opgemerkt door scouts van AZ en speelt al weer zo'n zes jaar in de jeugd van de Alkmaarse eredivisieclub. Inmiddels speelt onder grotere druk dan in de Nederlandse competitie." De eerste wedstrijd tegen Portugal stond Thomas in de basis. Het werd een gelijkspel, maar het Nederlandse doelpunt ontstond uit een vrije trap van Thomas. „Portugal maakte in de laatste minuut de gelijkmaker uit een penalty." De tweede wedstrijd tegen het fysiek sterke Duitsland zat Thomas op de bank. Het werd 3-1 voor Duitsland. „Duitsland speelde veel sneller en heeft terecht gewonnen." De laatste wedstrijd tegen Engeland heeft Thomas de hele tweede helft gespeeld. Uitslag: 1-0 voor Nederland. „Engeland heeft veel goede individuele spelers, maar wij waren als team beter!" Maar wat misschien nog wel de meeste indruk op Thomas heeft gemaakt, was de sfeer voor aanvang van elke wedstrijd. „Ik ben trots dat ik het Oranjetenue mag dragen en dat ik het land mag vertegenwoordi gen. Er gaat heel wat door je heen als je het volkslied hoort!" Hij hoopt dan ook dat hij bij de selectie voor de Eliteronde zit. Want alle inter nationale ervaringen maken hem sterker als voetballer, de sport waar hij alles voor over heeft. Hij zou het geweldig vinden om later als prof voetballer in de eredivisie uit te komen. Bridgeclub 't Oosthonk Gespeeld werd woensdagavond 20 februari: A-lijn: 1. L. Santifort- L Eveleens 67,08%, 2. Fam. Turk 66,67 3. J- Tromp -A. Bakker 55,00 B-lijn: 1. J. van Leeuwen - T. Bras 60,00 2. H. Franse - J. Kaandorp 59.17 3. M. Oostelbos -J. Menger 56,25 Heilooer Bridge Club Uitslagen vierde zitting vierde ronde. Donderdagavond competitie: A-lijn: 1. Leering- Turk 65; 2. Fam. Koot 55,42; 3. Coebergh - Tiel 55,42; 4. Mak- Stark 52,50. B-lijn: 1. Kuijper-Van Os 63,33; 2. Fam. Leek 62,08; 3. Van der Wardt - Koenders 60,42; 4. Flaanstra - Rutjes 55,42; C-lijn: 1. Lampe - Muller 53,48; 2. Fam. Piet 62,61; 3. Fam. Rey 52,50; 4. Van Kappel-Oei 52,25. Dinsdagavond competitie: A-lijn: 1. Plas - Coezijn 63,59; 2. Coebergh - Kemmere 59,90; 3. Klerk - Stark 55,21; 4. Van der Mark- Ribberink 53,13. B-lijn: 1. Lodder- Schaaper 61,11; 2. Ontrop - Noordenbos 57,64; 3. Elsman -Voskuil 51,39; 4. Poulissen -Verhey 47,92- HEILOO - Op zondag 17 maart van 14.30 tot 17.30 uur wordt in sporthal d'Enterij te Limmen een heel bijzonder badmin tontoemooi gehouden. Lex Burgering, 12 jaar, uit Limmen doet op 6 juni voor de twee de maal mee met team CAL d'HuZes aan Alpe d'HuZes. Hij fietst net als vorig jaar voor zijn oud-klasgenootje Chantal die de strijd tegen kanker vorig jaar 11 oktober verloor. Om iets in haar gedachten te kunnen doen wilde hij graag wat met de sport die Chantal beoefende; badminton. Daarom wordt er op zondag 17 maart in sporthal d'Enterij een ouder-kind badmintontoemooi gehouden om geld in te zamelen voor stichting Alpe d'HuZes. D'Enterij stelt de zaal van 14.30 tot 17.30 uur beschikbaar en er kimnen maximaal 48 teams meedoen. Een team bestaat uit één kind in de leeftijd tot 16 jaar en een speler/speelster van 16 jaar of ouder. Het gaat een gezellig en sportief toernooi worden waarin plezier voorop staat. Er wordt in tijdsblokken gespeeld, van 14.30 tot 16.00 en van 16.00 tot 17.30 uur, waarin de poulewedstrijden worden gespeeld. Zo hoeft een team niet de gehele drie uur klaar te staan om te spelen. De inschrijfkosten zijn 10,- per team, hiervoor krijgt men naast leuke wedstrijden ook een flesje sportdrank en een mueslireep. Inschrijven moet als team en kan tot 14 maart via een mailtje naar burries@quicknet.nl onder vermel ding van badmintontoemooi 17 maart. Meld u snel aan want vol is vol! Meer informatie over Lex kunt u lezen via www.teamcal.nl klik op team 3 en hierna op zijn naam. Gerda en Lex Burgering gaan samen weer helemaal voor het goede doel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19