Gouden Dagen vervult wens van AZ supporters Overhandiging cheque Stabilitas aan G-team HSV I Bibliotheek klaar voor de toekomst H E I L O O 3 de Bibliotheek Herinrichting bibliotheek is afgerond Zaterdag 2 maart open dag En verder: UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2013 */llW '•-MT JS Nel Stoop, Hans Ursem, Cees Heijnes, Jan Zoon en Piet Lammers namen de cheque van Stabilitas (Ferry Bierman en Cees Bakker) dankbaar in ontvangst. Van het G-team waren Samuel, Joren, Timo, Finn, Michelle en Mike aanwezig. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Afgelopen weekend zijn twee bewoners van woon zorgcentrum De Loet en een mevrouw van woonzorgcentrum Overkerck bij de wedstrijd van AZ-NAC in Alkmaar geweest. Hiermee ging een grote wens van de heer Haanstra in vervul ling, hij is al jaren een trouwe fan van AZ. De eerste contacten met AZ werden op de Beursvloer gelegd die in het AFAS stadion werd gehouden. De bewoners kregen een VIP arrangement aangeboden en mochten de wedstrijd zelfs in een skybox bekijken. Ondanks dat de wedstrijd werd verloren is dit een onvergetelijke dag gewor den. Het vervoer vanuit De Loet werd geregeld en bekostigd vanuit Gouden Dagen. Het initiatief waar mee ViVa! Zorggroep en Stichting Welzijn Heiloo meer willen doen voor de (kwetsbare) ouderen in de Heiloose gemeenschap. Het comité van Gouden Dagen onder voorzitterschap van burge meester Romeijn stelt de belan geloze inzet van de Alkmaarse voetbalvereniging zeer op prijs en hoopt dat andere maatschap pelijke organisaties in de regio dit voorbeeld gaan volgen, opdat nog meer wensen van oudere inwoners van Heiloo door Gouden Dagen kunnen worden vervuld. Heeft u een wens of kent u iemand in uw omgeving die graag nog eens een lang gekoesterde wens in vervulling wil zien gaan, of bent u geïnteresseerd geworden en wilt u meehelpen om wensen in vervulling te laten gaan door bij voorbeeld als vrijwilliger mee te helpen met een activiteit, geef u dan op bij de coordinator van het Vrijwilligere Informatie Punt (VIP): 072-5320281. Binnenkort zullen op tal van plaatsen in Heiloo de nieuwe wens kaarten liggen waarmee wensen kunnen worden ingediend. HEILOO - Stabilitas, opgericht in 1937, was binnen GGZ Heiloo een zelfstandige voetbalvereni ging. De vereniging telde drie elftallen en was decennialang een begrip in het bedrijfsvoet bal. Twee jaar geleden echter besloot het bestuur de vereniging wegens gebrek aan jonge aanwas op te heffen. Aan 74 jaar bedrijfsvoetbal kwam een einde. Aan oud-voorzit ter Cees Bakker en oud-secretaris Ferry Bierman restte de taak om een goede bestemming te vinden voor het overgebleven spaaipotje van de vereniging. En die hebben ze gevonden in het G-team van HSV. Ferry Bierman: „De contacten tus sen HSV en Stabilitas waren er al, onder meer door de wedstrijden, die Hartlepool United FC op het voetbalveld van Stabilitas heeft gespeeld." Het G-team van HSV is ook een keer uitgenodigd in de skybox van GGZ bij AZ, waar GGZ toen nog over beschikte. Een hele happening, waarbij de G-spelere als Vips met een bus werden opgehaald en werden getrakteerd op een hapje en een drankje tijdens een span nende wedstrijd. Toen Ferry ter ore kwam, dat het G-team nieuwe trai ningspakken nodig had, vooral de kleintjes hadden nog geen trainings pak, hebben de heren besloten dat dit een goede en leuke bestemming voor het overbleven kasgeld van Stabilitas is. Op woensdag 20 febru ari werd een cheque ter waarde van 1250,- overhandigd aan de begelei ders van het G-team van HSV; Nel Stoop, Hans Ursem, Cees Heijnes, Jan Zoon en Piet Lammere namen de gulle gift dankbaar in ontvangst. En van het G-team waren Samuel, Joren, Timo, Finn, Michelle en Mike van de partij. Zij gingen na afloop nog even een heerlijk balletje trap pen! Vlnr: De heer Schut, Marjon Seekles van De Loet, de heer Haanstra, mevrouw Koomen en Vera Kaandorp van De Loet bij de wedstrijd van AZ-NAC in Alkmaar. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. G/-- f Priming. Vi1.ii.dit Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Vrijdag 1 maart, aan vang 15.30 uur is de feestelijke heropening van Bibliotheek Heiloo. Met de onmisbare hulp van tientallen vrijwilligers is door alle medewerkers de afge lopen maanden keihard gewerkt aan de herinrichting van de bibliotheek van Heiloo. Alle wanden hebben een frisse nieuwe kleur gekregen, het hele inventaris is verplaatst en opnieuw ingedeeld. Jeanette Braam is trots op het eindresultaat: ,,De herinrich ting was nodig omdat na verloop van jaren het verband van de vorige indeling uit 2003 was verdwenen waardoor een aantal 'knelpunten' waren ontstaan, bijvoorbeeld op de jeugdafdeling. Die ruimte moest vaak worden ontruimd als er grote activiteiten plaatsvonden. De jeugd heeft nu een eigen, aantrekkelijke ruimte. De bibliotheek heeft een architectenbureau ingeschakeld, dat zo'n prachtig en evenwichtig masterplan heeft uitgewerkt, dat we er alles aan hebben gedaan om dit in één keer te realiseren. Het overzicht is terug en door de nieu we indeling en presentatietafels is beter zichtbaar wat de bibliotheek in huis heeft. Het is belangrijk dat bij binnenkomst meteen duidelijk wordt, waar iemand moet zijn." De vernieuwde bibliotheek heeft volop aandacht voor de nieuwe media. Om de kosten zo laag mogelijk te houden zijn alle bestaande materialen hergebruikt. Daarnaast is de herinrichting moge lijk gemaakt door fondsenwerving, zoals een schenking van Rabobank en de vakkundige hulp van over buurman Chris Asma. De indeling is nu logischer en door toepassing van verschillende kleuren overzichtelijk geworden; en toch één geheel. De jeugd en volwassenen hebben elk een aparte afdelingen. „Per afde ling zijn de genres duidelijk aange geven. Zo is de jeugdafdeling ingedeeld in drie werelden (Wij Willen Weten, Avonturen en Lekker Lezen) en biedt bijvoorbeeld de afdeling Andere Lezen leesmateriaal voor volwassenen met een leesprobleem. Ook het Vrijwilligers Informatie Punt heeft een eigen ruimte gekre gen." Directeur Jeanette Braam is trots op de herinrichting van 'haar' bibliotheek. Foto: Caroiien Breed Westerweg 250 HeÜOO tel. 072-5330670 info@bi bli otheekhei loo. nl www. bi bliotheekhei loo. nl U heeft vanaf eind november 2012 al kennis kunnen maken met de nieuwe indeling van de bibliotheek. Deze dagen wordt de laatste hand gelegd. Zo wordt de bewegwijzering aangebracht, worden sfeervolle lampenkap pen opgehangen en de nieuwe mobiele expositiepanelen in gebruik genomen. Op vrijdag 1 maart verricht wet houder J. Ouderkerken de officiële opening van de heringe richte bibliotheek. Op zaterdag 2 maart zet de bibliotheek daarom haar deuren wijd open met een open dag voor alle inwoners van Heiloo. De Bibliotheek is deze zaterdag geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Iedereen is van harte welkom! Wat u op de open dag onder andere kunt verwachten: - Rondleidingen met achtergrondinformatie. - Vraag het de directeur (vragenuurtjes van 11.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 14.00 uur). - Presentatie auteurs uit Heiloo. - Verkoop afgeschreven materialen. - Klik&Tik; basis digitale vaardigheden: probeer het zelf! - Voorlezen voor kinderen. - Boek-O-Matie: peuters en kleuters maken zelf een verhaaltje en nemen dat op met de iPad. - 25% korting op een jaarabonnement bij inschrijving. - Geen lid? Leen gratis ter kennismaking 1 boek, dvd enzovoorts (met legitimatie). - Alle materialen met leengeld (zoals dvd's, games en sprinters) leent u deze dag gratis. - Aardigheidje voor alle bezoekers. En uiteraard staan voor de kin deren de Wii en Xbox weer aan! Uitgebreide informatie over de open dag vindt u ook op www.bibliotheekheiloo.nl. - Donderdag 28 februari, 10.00 uur lezing van Jan van der Giessen over de cultuurgeschiedenis van Wenen. - Woensdag 6 maart start de Kinderjury Heiloo. Alle kinderen van 6 tot 12 jaar, die van lezen én van nieuwe boeken houden, kunnen zich nu al opgeven! - Woensdag 6 maart: voorleesfeestje om 14.30 uur. - Dinsdag 19 maart, 20.00 uur: avond met Marga van Praag in het kader van Boekenweek 2013. - Dinsdag 26 maart: Tabletcafé met om 19.00 uur speciale gast Paul Mare en vanaf circa 20.00 uur kimnen tableteigenaren en geïnteresseerden him ervarin gen uitwisselen. Lees meer op www.bibliotheekheiloo.nl. Volg ons ook op Facebook en Twitter!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3