Aalsmeerse Plantenhal Zoek het voorjaar in de regio langs de binnenduinrand AH LIMMEN ZONDAG van II 12.00 ur uur k ah-limmen.nl H E I L O O BEDRIJF BELICHT Ga met Sanne morgen naar De Beeck. Is maar 15 minuten fietsen! ANDERS DAN ANDERE 5 Overige aagen i\\n wij open van 8.00 tot 21.00 uur Boekenweek met Marga van Praag KORTOM N LP Café 3.352,89 euro collecte voor Amnesty Oosthonk open dart ^Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. John en Kitty van Bennekom, De Hoefsmid 25, 1851 PZ Heiloo, tel. 072- 5331408, www.aalsmeerseplantenhal.nl,info@aalsmeerseplantenhal.nl. HEILOO - De Aalsmeerse Bloemenhal is al 44 jaar een begrip in Heiloo en omstreken. De winkel aan de Zevenhuizerlaan was van oorsprong de bevoorradingshal en opslagplaats voor kamerplanten, die door de firma Bruin op regionale markten werden verkocht. Veel iets oudere Heilooërs zullen zich ongetwijfeld nog de opvallende met hout betimmerde vracht wagen op de zaterdagmarkt van Alkmaar herinneren, waar vanaf de ach terklep Piet Duyn -met blauwe stofjas, pet en onafscheidelijke sigaar- als volleerd veilingmeester op meesterlijke wijze zijn handelswaar voor het hoogste bod aan de man bracht. De plantenhal werd geleidelijk een pimt waar mensen uit de buurt snel even aanwipten voor een paar mooie kamerplanten tegen betaalbare marktprijzen. De vader van Johan van Bennekom heeft 18 jaar bij de Aalsmeerse Bloemenhal gewerkt. Johan was er vroeger kind aan huis en kende het bedrijf en de handel van bin nenuit toen hij het twintig jaar geleden overnam. Hij en Kitty hebben het unieke marktconcept, hoge kwaliteit tegen zeer scherpe prijzen, met succes verder uitgebouwd. Zo succesvol, dat de Aalsmeerse Bloemenhal eigenlijk al jaren geleden uit zijn jasje groeide. De winkel werd te klein voor het uitgebreide assortiment in kamerplanten, binnen- en buiten- potterie, tuinplanten, zomer- en winterbloeiers, struiken, sierheesters et cetera. Daarom zochten Johan en Kitty naar een andere geschikte en vooral ruimere locatie met een betere bereikbaarheid en toch in de buurt. En die hebben ze gevonden aan De Hoefsmid op bedrijventerrein De Oude werf, even voorbij Karwei. Voor Johan en Kitty een enorme stap, maar ze zijn blij met de prachtig locatie: „We zijn dan ook dank baar voor de medewerking van de gemeente!" Op 9 oktober vorig jaar ging de eerste paal de grond in. In vijf maan den tijd is daar een prachtig eigentijds plantencentrum verrezen met een totaaloppervlak van circa 1500 vierkante meter; 600 vierkante meter overdekt voor kamerplanten en een aparte 'koude' tuin- en kuipplanten- kas. Aangrenzend ligt een ruime buitenplaats van 900 vierkante meter. Hier staan de struiken, heesters en klimplanten overzichtelijk opgesteld. De nieuwe vestiging is vanuit alle richtingen zeer goed bereikbaar en biedt ruime parkeergelegenheid voor de deur. Het pand ademt licht en ruimte en volop modem winkelgemak; brede winkelpaden waarlangs het nog verder uitgebreide assortiment in kamer- en tuinplanten, potterie, accessoires, bemestingsmidde len, pot- en tuinaarde et cetera overzichtelijk is uitgestald. Een aantal zaken blijven onveranderd; de Aalsmeerse Plantenhal biedt dezelfde hoogwaardige kwaliteit tegen zeer scherpe prijzen. Ook de persoon lijke, vertrouwde sfeer is meeverhuisd naar De Hoefsmid. De nieuwe Aalsmeerse Plantenhal opent op 1 maart feestelijk haar deuren. Als openingsknaller ontvangen de eerste 1000 klanten een goedgevulde Goodiebag met leuke cadeaus van Heilooër winkeliers. Daarnaast stimt de Aalsmeerse Plantenhal de komende tijd met waanzinnige aanbiedin gen. Nieuwsgierig? Kom langs en geniet van zoveel keuze in groen! De Aalsmeerse Plantenhal is ook elke koopzondag geopend. REGIO - Omdat in de Wimmenummerduinen het open duingebied vanaf 1 maart geslo ten is vanwege het broedsei- zoen zal de maandelijkse IVN- natuurwandeling zich op zondag 3 maart richten op de binnen duinrand. U volgt dan grotendeels de grens tussen aan de ene kant de opgesto ven duinen en anderzijds de oude strandvlakte, waar later bollenland van is gemaakt. Dat zijn heel ver schillende landschappen, waar PWN als beheerder recent nog wat meer variatie in heeft aangebracht. Naast die velschillende landschappen en him begroeiing zullen we ook zoeken naar tekenen dat het echt HEILOO - De Boekenweek begint zaterdag 16 maart en duurt tot en met zondag 24 maart. De 78ste Boekenweek draait met het thema Gouden Tijden, Zwarte Bladzijden om ons bewogen en roemrijke ver leden. Ons verleden kent roemrijke perioden, maar evenzovele scha duwkanten. Het is een geschiedenis van heldendaden en verraad, van glorieuze gebeurtenissen en van rampspoed. In de literatuur zijn de velschillende kanten van de geschiedenis veelvuldig terug te vinden. Bibliotheek Heiloo heeft Marga van Praag uitgenodigd voor een afwisselende avond op dinsdag 19 maart vanaf 20.00 uur. Marga vertelt over haar boek Jaap en Max. Als broers de oorlog over leefd en nadien allebei beroemd in Nederland. Max als volkszanger en Jaap als voorzitter van Ajax. Zij schetst daarbij een tijdsbeeld van de jaren '50. Toegangskaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek of via tel 072-5330670. HEILOO - Ben jij iemand met een NLP practitioner of master practitioner opleiding? Onbewust doe je vast veel met alle kennis die je hebt opgedaan en zou je er ook wel weer eens bewust mee bezig willen zijn? Het NLP café is de plek om bewust met jouw NLP kennis aan de slag te gaan. Dinsdagavond 5 maart in buurt huis het Oosthonk, de Oostkanter 12a te Heiloo, deelname kost 8,50. (leden wijkvereniging 1,- reductie) Vanaf 19.30 uur is het Oosthonk open. Graag aanmelden via saskia@deboomwortel.nl of telefonisch op 06-50263274. HEILOO - De collecte van Amnesty International, die in de week van 10 tot en met 16 febru ari werd gehouden heeft in de gemeente Heiloo 3.351,89 euro opgebracht. 37 vrijwilligere heb ben gecollecteerd. HEILOO - Zaterdag 9 maart houdt het Oosthonk het vijfde dart toer nooi van dit seizoen. Het betreft een 501 single toernooi, deelname kost 5,-, de deur gaat om 19.00 uur open en om 20.00 uur start het gooien. Informatie op www. oosthonk.nl of tel. 06-33747770. lente wordt. Men rekent sowieso op sneeuwklokjes en misschien zijn er ook al speenkruidbloempjes te zien. Het fluitenkruid is goed gegroeid en de knoppen aan de bomen en strui ken zijn al wat gezwollen. U hoort steeds meer lente aankondigende zangvogels, zoals mezen, heggen- mussen en zanglijsters. En wie weet zijn er spechten die roffelen op een dode tak in het abelenbosje. De wandeling begint om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egmond aan den Hoef en duurt ongeveer twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN (bijvoorbeeld bij de auto maat aan de Woudweg). Warme en wind- en waterdichte kleding aan bevolen! Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen, IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110. Men rekent sowieso op sneeuwklokjes en misschien zijn er ook al speenkruidbloempjes te zien. Aangeleverde foto ADVERTENTIE hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2-1 862 BC Bergen OPBN ch Kimmen Tekst en foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5