contact Loslopende honden buiten losloopgebieden 9 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bezwaar maken Afval en milieu Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 27 MAART 2013 Een aantal losloopgebieden grenst aan gebieden waar broedende vogels, jonge dieren en drachtig vee aanwe zig Is. Loslopende honden kunnen broedende vogels en jonge of drachtige dieren verstoren. Daarom wordt de komende tijd streng opgetreden tegen loslopende honden bulten de losloopgebieden. Baafjespolderpad Het Baafjespolderpad is vanaf dit jaar het hele jaar toegan kelijk. Honden zijn in de polder het hele jaar niet toegestaan, in verband met dieren, zoals hazen en vee (vooral schapen) van de pachters. Nljenburg Het losloopgebied op het landgoed Nijenburg is het bosge- deelte tussen de twee fietspaden, de Kuillaan in het noorden en de Kerkelaan in het zuiden. Op het speelveld, rond de Kattenberg, in het Overbos en de rest van Nijenburg geldt een aanlijnplicht. In verband met het broedseizoen treedt Natuurmonumenten op Nijenburg de komende tijd streng op tegen loslopende honden buiten het losloopgebied. Zuiderneg In het losloopgebied Zuiderneg mogen honden los lopen. Aan het losloopgebied grenzen weilanden met schapen. Helaas zijn er de laatste tijd schapen aangevallen door honden vanuit het losloopgebied. Met name nu de schapen drachtig zijn, vragen wij u om daar extra bedacht op te zijn en uw hond goed onder appèl te houden. Meer Informatie Voor meer informatie of meldingen kunt u contact opnemen met een medewerker van team Handhaving, telefoonnummer 072 535 67 52. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Hiervoor betaalt u griffierecht. Actualiseren vergunning Knaagdierencentrum Vanaf 28 februari ligt ter inzage de definitieve beschikking met voorschrif ten voor het actualiseren van de om gevingsvergunning, aspect milieu voor de Stichting Knaagdierencentrum, De Loet 3 te Heiloo. De defini tieve beschikking is niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbeschikking. Definitieve beschikking Op 9 september 2003 is een oprich tingsvergunning verleend aan Stichting Knaagdierencentrum voor een knaag dierencentrum. Op 1 oktober 2010 is Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo) in werking getreden. Op grond van artikel 2.30 Wabo moeten wij bezien of de milieuvoorschriften die aan die omgevingsvergunning zijn ver bonden, nog toereikend zijn gezien de ontwikkelingen op het gebied van de technische mogelijkheden tot bescher ming van het milieu en de ontwikkelin gen met betrekking tot de kwaliteit van het milieu. Wij hebben vastgesteld dat de voor schriften die verbonden zijn aan de omgevingsvergunning niet meer toereikend zijn en dat actualisatie noodzakelijk is. Op 14 mei 2012 hebben wij schriftelijk aan Stichting Knaagdierencentrum het voornemen kenbaar gemaakt om ingevolge artikel 2.30 van de Wabo de voorschriften, die aan de eerder genoemde vergunnin gen zijn verbonden, te actualiseren. Beroep Beroep wordt alleen nog toegekend aan belanghebbenden in de zin van art. 1:2 Algemene wet bestuursrecht (Awb): degene wiens belang recht streeks bij een beschikking betrokken is. Tegen deze beschikking kan beroep worden ingesteld door de aanvrager, betrokken adviseurs, degenen die eerder in de procedure tegen de ont werpbeschikking zienswijzen hebben ingebracht, degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de eventueel aangebrachte wijziging in de beschik king ten opzichte van het ontwerp ervan en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de beschikking. Gedurende zes weken kan beroep/voorlopige voorziening worden ingesteld tegen deze beschikking bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet bin nen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, wil het besluit niet na de terinzagelegging van kracht worden. De beschikking wordt pas van kracht nadat op voornoemd verzoek door de Raad van State is beslist. Aan het griffierecht, zowel voor een beroep als voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening zijn kosten verbonden. Ter inzage De definitieve beschikking en andere relevante gegevens liggen vanaf 28 februari tot en met 11 april ter inzage Vergadering gemeenteraad 4 maart De gemeenteraad vergadert maandag 4 maart in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. Naast de vaste punten staat op de agenda Hamerstukken (raadsvoorstellen waarover in de raadsvergaderingen geen discussie plaatsvindt) 8. Wijziging financiële verordening bij de informatiebalie in het gemeen tehuis. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. de Pijper van de Milieudienst Regio Alkmaar, tele foonnummer 072 548 84 66. Bespreekstukken (raadsvoorstellen waarover in de raadsvergadering dis cussie mogelijk is) 9. Bestemmingsplan De Houtwal 18-22 10. Zaakgericht werken/Het Nieuwe Werken 11Sluiting Meer informatie of aanmelden inspreken De stukken liggen ter inzage tot en met dinsdag 5 maart tijdens de opening suren in de openbare bibliotheek en bij de informatiebalie in het gemeentehuis. Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie, telefoonnummer 072 53 56 792 of via griffie@heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9