Passieconcert door Limmen Cultuur in de Protestantse Kerk Informatie avond Bloemendagen Limmen Onderscheiding voor André Dekker Leden brandweer in het zonnetje gezet regio 19 Nederland kent een rijke Matthaus traditie Nick Viergever op de Sint Maartenschool LIMMEN - De laatste uitvoe ring in de reeks winterconcer- ten georganiseerd door Limmen Cultuur zal geheel in het teken staan van twee beroemde pas- siewerken uit de Barok. In de sfeervolle kerk aan de Zuidkerkenlaan zal op zondag 17 maart de ontroerende muziek van twee beroemde componisten, die hun genialiteit hebben ingezet voor het verklanken van de diepste emo ties bij het lijdensverhaal, ten geho re worden gebracht. Stabat Mater. Dit werk van de Italiaanse compo nist Giovanni Baptiste Pergolesi (1710-1736) staat bekend als een van de kostbaarste juwelen uit de Barok. In twaalf delen verbeeldt het stuk met een middeleeuwse tekst het verdriet van de Moeder Maria bij het zien van het lijden en sterven van haar Zoon. Om de emoties in Pergolesi's compositie te begrijpen hoef je niet religieus te zijn; de gevoelens van de moeder die de muziek weergeeft zijn uni verseel en van alle tijden. De diep menselijke toon die de componist aanslaat en die vertolkt wordt door de vocalisten en instrumentalisten zal ook deze keer ons hart verove ren. Matthaus Passion. Het tweede deel van het concert zal bestaan uit een compilatie van verschillende hoogtepunten uit de beroemdste Passie van Johan Sebastian Bach (1685-1750). Nederland kent een rijke Matthaus traditie. In tal van ker ken en concertzalen wordt het wellicht meest bekende werk van Bach jaarlijks uitgevoerd. Geen wonder, Bach raakt met zijn schit terende muziek iedereen die de moeite neemt om deze tot zich door te laten dringen. De Passie wordt op verschillende wijzen uit gevoerd; van enorme bezettingen met een flink orkest, tal van solis ten en diverse koren, tot kleine ensembles, enkele solisten en een klein koor. In de intieme Kerk van Limmen past de kleinschalige benadering helemaal. Onder lei ding van Gerard Leegwater, die zelf het klavecimbel bespeelt, treden de bekende regionale zangeres sen Sabine Kirsten (sopraan) en Stephanie Gerieke (mezzosopraan) op als solisten, teiwijl een klein koor de prachtige koralen vertolkt. De begeleiding is naast het klave cimbel in handen van een strijk kwartet dat bestaat uit de violisten Renate Smit en Jeanne Biessen, de altviolist Laurens Moreno en Mariëtte Laport op cello. Het bijzondere concert vindt plaats op zondag 17 maart om 15.00 uur in de Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Entree: 10,- De kerk is open vanaf 14.30 uur. Reserveren: telefonisch: 072-5052235, Via e-mail: limmen- cultuur@hotmail.com of via www. limmencultuur.nl. Donderdag vindt in café de Lantaarn in Limmen de jaarlijkse infor matie avond over de Bloemendagen plaats. Aangeleverde foto LIMMEN - Donderdagavond 14 maart vindt in café de Lantaarn in Limmen de jaarlijkse informa tie avond plaats. Op deze avond is iedereen wel kom die wel eens wil weten hoe mozaïeken gemaakt worden, ieder een die erover denkt om een keertje mee te doen en natuurlijk diegene die dit jaar meedoen. De avond wordt gevuld met twee films, het maken van de mozaïe ken en de resultaten van vorig jaar en een film van 20 jaar geleden. De Stichting Bloemendagen Limmen heeft een compleet nieuwe website laten ontweipen door Paul Stroet, hij heeft al eerder de website van de Sintmaarten school en nu ook van het Gezondheidscentrum Limmen gemaakt. De Stichting is er erg trots op dat hij ook voor hun een nieuwe website wilde ontwikkelen. Tijdens deze avond wordt het deelnemers gedeelte voor het eerst getoond en uitgelegd. Voortaan zal bijna alles via de website geregeld kimnen worden. Natuurlijk is er ruimte voor dis cussie, wagen stellen en het doen van mededelingen. Misschien wilt u een keertje meedraaien met een ploeg om alles te ervaren zodat u volgend jaar ook kimt meedoen, of misschien wilt u voor de gezel ligheid een ploeg helpen met het maken van een mozaïek, alles is bespreekbaar. Er zijn verschillende leden van de Stichting aanwezig en ook vele prikploegen zijn aanwezig, zo kunnen alle vragen beantwoord worden. Er zal ook over het voort bestaan van de Bloemendagen wor den gesproken, wordt de route door het gehele doip aangehouden of worden de mozaïeken op een cen trale plek in het doip neergezet? LIMMEN - Net als in Heiloo werd ook Limmen vergast op hoog bezoek. Nick Viergever, spits van AZ, kwam in de groepen 7 en 8 van de Sint Maartenschool vertellen over het belang van gezonde voeding, bewegen en respect voor elkaar, ook buiten het sport veld. Dit alles in het kader van de AZ Rabo voetbaltoer, gehou den op diverse scholen in Noord Holland. Aangeleverde foto LIMMEN - In sporthal de Enterij werd vorig weekend het AH Limmen Percussion Event in Sporthal de Enterij in Limmen gehouden. Dit slagwerkspektakel werd gehouden in verband met het 55- jarig bestaan van slagwerkgroep Excelsior uit Limmen. Het was een bijzondere avond waarbij zowel de harmonie Excelsior als de slag werkgroep Excelsior zich op uit stekende wijze aan het publiek presenteerden. Ook het optreden van Lars Nijman, die het nieuwe drumstel heeft ingeslagen, sprak tot de verbeelding. Een verras send onderdeel tijdens dit percus sion event was de huldiging van André Dekker. Burgemeester Mans van de gemeente Castrieum heeft hem de versierselen opgespeld die horen bij de onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau. Het had de koningin behaagd hem deze onderscheiding toe te kennen voor het vele vrijwilligers werk dat Dekker voor de muziek vereniging heeft verricht. Dat vrij willigerswerk begon in 1965 door het geven van les aan de nieuwe jeugdige leerlingen. In 1972 heeft hij de voorzittershamer van zijn vader overgenomen van zowel de harmo nie Excelsior als van de Drumband Excelsior. Van de harmonie is hij 27 jaar voorzitter geweest en van de drumband is hij dat nog steeds, dus inmiddels veertig jaar. In die periode is André Dekker de grond legger geweest van veel muzikale evenementen waaronder het per cussion event dat afgelopen zater dag gehouden werd. Maar ook de AH Limmen Night of the Proms - de grondlegger van de jaarmarkt in Limmen - Waterconcerten op het Stet en vele andere concerten. Samen met zijn vrouw werd hij in het zonnetje gezet, waarbij er ook nog een bijzondere rol voor zijn zoon was weggelegd. De heer Dekker wordt met zijn echtgenote toegesproken door zijn zoon die hem namens de slagwerk groep toesprak en een cadeau overhandigde. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17