Boekenweek met Marga van Praag in bibliotheek Reigers, padden en bloeiend speen kruid in het Heilooër Bos i l Bijeenkomst voor ouders Springschans-Oost Eigen Huis Tuin klust in Heiloo H E I L O O 3 Geen pech hebben is al mazzel genoeg' Leerlingenfestival Muziekvereniging Eensgezindheid Heiloo Cursus Tieneryoga Info uur CDA-fractie Op zondag 17 maart is er weereen IVN natuurwandeling UITKIJKPOST 13 MAART 2013 HEILOO - Naar aanleiding van de Boekenweek 2013 (Gouden tijden, zwarte bladzijden) heeft Bibliotheek Heiloo Marga van Praag uitgenodigd voor een afwisselende avond op dinsdag 19 maart, aanvang 20.00 uur. Marga vertelt over haar boek Jaap en Max. Als broers de oorlog over leefd en nadien allebei beroemd in Nederland. Max als volkszanger en Jaap als voorzitter van Ajax. Zij schetst daarbij een tijdsbeeld van de jaren 40 en 50, waarbij ook muziek een rol speelt. Marga van Praag, geboren op 14 september 1946 in Amsterdam, zong bij De Roodborstjes en maakte op haar elfde samen met haar vader haar eerste grammofoonplaatje. Na enkele jaren toneelschool en een cursus journalistiek, gaat ze achter de schermen bij de Vara aan het werk voor het kunstprogramma Signalement van Henk de By. Ook werkte ze onder meer mee aan de populaire tv-quiz Twee voor Twaalf en het satirische programma Hoe bestaat het. In 1980 gaat Marga van Praag naar de NOS en staat als verslaggever, presentator en redac teur aan de wieg van het nieuwe Jeugdjournaal. In 1993 maakt Marga de overstap naar het regu liere journaal. Na haar afscheid van de NOS in november 2008 maakt Marga een reeks portretten voor de tv-zender Het Gesprek, veelvuldig herhaald door TV-Noord-Holland en andere regionale omroepen. Toegangskaarten voor deze speciale avond zijn ad. 5,- 7,50 voor niet- bibliotheekleden) verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek. Reserveren is ook mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of telefo nisch (072-5330670). Niet-leden die vóór of binnen een week na deze avond lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen toegang (of krijgen 7,50 retour) en betalen ook geen inschrijfgeld a 3,-. Voor leden met een All-in abonnement is deze lezing gratis te bezoeken. HEILOO - Wat kan yoga voor- jou, als tiener, betekenen? De fase waarin je nu bent is een heel bijzondere. Yoga kan tijdens deze periode een belangrijke steim en inspiratiebron zijn.Het is goed voor je lichaam; je wordt er flexi bel en sterk van. Bij yoga gaat het niet over hoe je eruit ziet, meer over hoe je je voelt. Je maakt af en toe een pas op de plaats, kijkt naar binnen, en je brengt je drukke geest tot rust. Wat yoga voornamelijk van je vraagt is een goede band met jezelf. In april start ik met een cursus tieneryoga van 13 tot en met 17 jaar. Voor- meer informatie: www. astrid- kops.nl of bel 06-18852216. HEILOO - Op donderdag 14 maart houdt de CDA-fractie een info-uur. Wanneer u een onder werp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der- Werf tel. 072-5335150. E-mail naar werf.hlo.34@planet.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Afgelopen zondag reisde het leerlingenorkest van Muziekvereniging Eensgezindheid Heiloo af naar Krommenie waar het deelnamen aan het leerlingenfestival van Fanfare Onderling Genoegen. Onder leiding van Ikina van der Aar wisten de leerlingen in de beginnersklasse een welverdiende 84 punten te behalen voor de beoordeling van het stuk Easy Pop Suite van Dizzy Stratford. Met zowel de muzikale als de technische uitvoering scoorde het orkest veel punten, waarbij ook de opbouw van het programma en het enthousiasme erg gewaardeerd werd door de jury voorzitter Andries de Haan Aangeleverde foto HEILOO - Terwijl de bomen nog kaal zijn is het toch al lente in het Heilooër bos. Je kimt de reigers op hun nes ten hoog in de bomen zien zitten, of andere hoor je wel hun gekrijs. Hier en daar bloeit het speenkruid en de padden zijn bezig met him jaarlijkse trek naar het water. In de winter zaten ze verborgen onder de bladeren, maar in zachte, voch tige nachten gaan ze op weg naai de plek waar ze hun leven minstens vier jaar terug begonnen zijn. Dat is een van die raadselach tige dingen in de natuur die vooral het voorjaar zo bijzonder maken. Op zondag 17 maart is er weel een maandelijkse natuurwan deling van het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. Zoals gewoonlijk start men om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemeretraatweg voor een wandeling van ongeveer twee uur. Waterdicht schoeisel en aan het weer aangepaste kleding aanbevo len! Een donatie (richtlijn 2 euro 50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072- 5325110. Lodewijk Hoekstra, de bekendste tuinman van Nederland, ging afgelopen woensdag aan de slag op de Kennemerstraatweg in Heiloo. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Woensdag 6 maart streek het team van het popu laire RTL 4 programma Eigen Huis Tuin in Heiloo neer. Het huis aan Kennemerstraatweg 141, waarvan de bewoners zich hadden opgegeven voor het programma, was uitgekozen tot Klushuis van de Week. Productieleider Marloes van Wensveen legt uit dat op één dag een lijst met allerlei nog voorhanden klussen door het team van Eigen Huis Tuin samen met familie en vrienden van de bewoners wordt afgewerkt. Presentator en tuinman Lodewijk Hoekstra nam de tuin- klussen voor zijn rekening. Aan de tuin was nog helemaal niets gedaan, dus een flinke uitdaging voor één dag. TV-klusser Thomas Verhoef en presentatrice Quinty Tmstfull verzorgden de klussen binnens huis. Een hele organisatie en een race tegen de klok, die met twee cameraploegen is opgenomen. Het draaien begon al 's ochtends vroeg, met shots hoe het huis er voor de klusdag uitzag. De hele dag werden de vorderingen gefilmd en aan het einde van een intensieve dag wer den de uitgevoerde klussen van de lijst gevinkt. Hoe het eindresultaat geworden is, is te zien op zaterdag 30 maart bij RTL 4 om 18.05 uur. HEILOO - Op woensdag avond 6 maart hield de Intergemeentelijke Stichting Openbaar Basisonderwijs (ISOB) een tweede bijeenkomst voor ouders van kinderen van de OBS De Springschans in Plan Oost in Heiloo. De week daarvoor had ISOB oudere geïnformeerd over het voorgenomen besluit om de dislo catie Oost af te bouwen. Vanwege dat voorgenomen besluit is onrust ontstaan. Ook de gemeente Heiloo had hierover reacties gekregen. ISOB organiseerde daarom een tweede bijeenkomst om vragen van oudere over het voorgenomen besluit te beantwoorden. ISOB had de wethouder ondeiwijs, de heer J. Ouderkerken van de gemeente Heiloo, uitgenodigd om bij de bij eenkomst aanwezig te zijn. Oudere konden op die manier tijdens de bij eenkomst zowel aan de ISOB alsook aan de gemeente vragen stellen. Op deze tweede avond werd nog maals door het College van Bestuur van de ISOB benadrukt, dat het nog langer openhouden van de disloca tie voor minder dan 70 leerlingen zowel vanuit onderwijskundig als financieel perspectief niet meer ver antwoord is. De afgelopen drie jaar is veel extra energie en geld geïnves teerd om de school te laten groeien. Dit heeft helaas niet tot het gewens te resultaat geleid. Prognoses geven aan, dat er ook op termijn geen groei is te veiwachten. De wethouder, de heer J. Ouderkerken, benadrukte dat hij het betreurt dat het openbaar ondeiwijs uit de wijk verdwijnt, maar dat hij begrip heeft voor het standpunt van het schoolbestuur. Hij gaf daarbij aan dat het de verantwoordelijkheid is van het schoolbestuur om een locatie op te heffen. De gemeente is verantwoordelijk voor het in stand houden van voldoende openbaar onderwijs binnen de gemeente en dat is volgens de wethouder bij het opheffen van deze dislocatie niet in het geding. Ook op deze tweede avond rea geerden ouders emotioneel en teleurgesteld op het voorgenomen besluit tot sluiting van de disloca tie. Er werd vooral kritiek geuit op wijze waarop het bestuur over dit voorgenomen besluit met hen heeft gecommuniceerd. De ISOB zal nu op korte termijn conform de Wet Medezeggenschap Scholen het voorgenomen besluit ter advisering voorleggen aan de medezeggenschapsraad van de school. Na weging van dit advies zal het college van Bestuur van de ISOB een definitief besluit nemen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3