Krant Een Koningsboom op Boomfeestdag Kinderbibliotheek voor kinderen van Meander en Paulusschool A P E L L A Sport 15 Moen Opticiens deze week in rubriek Bedrijf Belicht Heiloo 5 VOORJAARSBIJIagE! Familieberichten Radboudschool gehaakt zich naar zesde plaats riet kan ik niet wegnemen wei de zorg er omheen NLdoetop zorgboerderij in Egmond Zinderende finale van de Battle of Talents Heiloo Nieuws uit Heiloo 3-12 Nieuws uit de regio 13 Sport in de regio 15-19 °P de achterzijde van deze Krant vindt u weer onzo n ijr JJW Een aantal vrijwilligers heeft in goede samenwerking met de scholen het initiatief genomen de kinder bibliotheek in Ypestein voor de beide basisscholen voort te zetten. Aangeleverde foto Henny Stoop J uitvaartverzorging Heiloo to E.J. Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 532 0345 HEILOO- Zondag 17 maart vond de finale van de Battle of Talents Heiloo plaats in theater De Beun. Isabel Pronk met haar begeleider Galeyn Tenhaeff wonnen zeer verdiend de hoofdprijs van deze battle die uitgereikt werd door wethouder Jacob Ouderkerken. De 18 kandidaten, die uit de voorrondes in de finale zaten, lieten hun muziekstukken en dansen in het bomvolle theater De Beun horen en zien. Het publiek was soms muisstil en ontroerd, daarnaast uitzinnig en enthousi ast over de prestaties. De vakkundige jury had geen gemakkelijke taak, zoveel talenten met zeer diverse stijlen. Na beraad konden zij uiteindelijk unaniem Isabel Pronk met haar prachtig en inge togen gezongen nummer 'At Last' van Etta James tot winnaar uitroepen. Daarnaast werden Sam de Muijnck en Falko de Graaf uitgeroepen tot winnaars in de categorie dans, Linde Visser (viool) werd winnaar Muziek Jongtalent. Tobias Osinga (blokfluit) en Eva Eldermans(zang) kregen de aanmoedigingsprijs voor hun prestatie. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Omdat de kinderen van Ypestein zo ver van de bibli otheek wonen is in het verleden door de Bibliotheek Heiloo in de Ypsalon een uitleenpost voor de kinderen ingericht. Toen er bezuinigd moest worden heeft de bibliotheek besloten de uit- leenposten in Ypestein en de verzor gingshuizen De Loet en Overkerek te sluiten. Een aantal vrijwilligers, van wie er een aantal mime erva ring had als voorlees-oma, heeft in goede samenwerking met de scho len het initiatief genomen de kin derbibliotheek in Ypestein voor de beide basisscholen voort te zetten. De scholen hebben voor een schap pelijke prijs de kasten en de boeken van de bibliotheek overgenomen. Elke donderdagochtend zijn er drie vrijwilligers aanwezig om per och tend vier klassen te ontvangen. De jongere kinderen worden eerst voor gelezen, de grotere kinderen mogen in de kring over him boek vertellen en daarna zoeken ze allemaal een nieuw boek uit. Zo heeft elke klas voor de komende zes weken een nieuwe leesvoorraad. Ook is er mate riaal voor projecten, spreekbeurten en werkstukken. De kinderen en de leerkrachten zijn zo enthousiast over deze activiteit, dat er een tekort aan boeken dreigt te ontstaan, terwijl de scholen daar nauwelijks budget voor hebben. Gelukkig schenkt de kring loopwinkel Keer op Keer gratis elke maand een flinke doos recente kin derboeken en heeft de Rotaiyelub Heiloo driehonderd euro geschon ken om veelgevraagde of bekroonde kinderboeken te kunnen aanschaf fen. De initiatiefnemers zijn daar uiteraard heel blij mee en hopen nog lang met him activiteiten te kunnen doorgaan. advertentie HEILOO - Op woensdag 20 maart is het voor de 57ste keer natio nale Boomfeestdag. Heiloo krijgt er dit jaar een bijzondere boom bij. De leerlingen uit groep 3 van CBS De Duif en burgemees ter Hans Romeyn planten op 20 maart een echte Koningsboom. De Willem Alexanderboom is de vierde 'koninklijke boom' die Heiloo zal sieren. Vanwege de troonswis seling wordt dit jaar een speciale boom: de tilia, ofwel 'koningslinde', geplant. Deze boom gaat de 'Willem Alexanderboom' heten en krijgt net als de andere drie 'koninklijke bomen' een boomkrans. Dit is een smeedijzeren sierhekwerk waarin de tekst 'Willem Alexander kronings- boorn 2013' is verwerkt. Eind april, rond de troonswisseling, onthult de burgemeester deze boomkrans. In Heiloo zijn op drie verschillende plaatsen bomen geplant ter ere van een koninklijke aangelegenheid. Alle bomen staan op de monumentale bomenlijst van Heiloo: De Wilhelminaboom is een eik die staat in de voortuin van Kennemerstraatweg 134. De oude eik die op deze plek stond is begin deze eeuw vanwege ouderdomsge breken vervangen door een nieuwe eik. De tekst op de boomkrans is: 'Kronings Eik van Koningin Wilhelmina 6 september 1898. De Julianaboom is een linde die staat in het plantsoen aan de Laarmanstraat/ Van Doornstraat. Op 7 januari 1937 werd deze boom geplant. Aan de boomkrans is een plaquette van hardsteen bevestigd met de tekst: Ter herdenking van het huwelijk van HKH Prinses Juliana en ZPH Prins Bemhard. De Beatrixboom is ook een linde en staat in park Ypestein. De tekst op de plaquette van hard steen is hier: Ter herdenking van het 25 jarig huwelijk op 10 maart 1991 van HM koningin Beatrix en ZKH Prins Claus. Op 4 april 1991 werd deze 25 jarige zilverlinde geplant. Programma 20 maart Het programma van de boomfeest dag begint op 20 maart om 10.15 uur op de locatie: hoek Ewisweg Pastoor van Muijenweg. Na de ont vangst, door medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, gaat men over tot het planten van de boom. Daarna volgt een toespraak van burgemeester Hans Romeyn. Na afloop ontvangen de leerlingen van De Duif nog een leuk aandenken aan deze bijzondere boomfeestdag. Rond 10.45 uur is het programma afgelopen. .ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK OOK OP WW WU IT K IJ K PO STN L JAARGANG 78 NUMMER 12

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 1