Laatste juwelen bij de Beun Afscheidsconcert The Zemsonites Voorjaarsconcert Harmonieorkest Caecilia: 'Spring is in the air' Expositie in het Trefpunt door Hanny Kracht en Arie-jan Vennik Nieuwe expositie bij De Buitenkans 1 wi V 'In U I T P A G I N A 11 KORTOM Frog on the Tyne in Limmen ATC-kaartjes maken bij Nivon K. UITKIJKPOST 3 APRIL 2013 Voor de voorstelling van Seth Gaaikema is nog een aantal kaart jes verkrijgbaar. Aangeleverde foto HEILOO - Ook al lijkt het nog midwinter, het theaterseizoen loopt toch alweer ten einde. Maar voordat het zover is, zijn er nog een paar juweeltjes te bezoeken in theater De Beun. Lenette van Dongen op 4 april is al uitverkocht, maar voor good old Seth Gaaikema (zondagmatinee 14 april) zijn nog kaarten verkrijgbaar. 'Wat ik nog graag zou willen!' heet zijn voorstelling over dromen en verlangen. Voor Shakespeare lopen Heiloo en omgeving blijkbaar niet warm, want 'Othello' in het moderne jasje van De Spelerij moest helaas wor den afgelast. Op 26 april komt de jonge cabaretier Stefan Pop met 'Mijn blauwe periode'. Sketches, anekdotes en scheipe teksten, soms tot aan het absurde toe, maar altijd met een grote kem van waarheid. De laatste voorstelling van dit the aterseizoen is een heel bijzondere. Op de avond voor Dodenherdenking spelen Kevin Hassing en Michiel Bakker onder regie van Gerardjan Rijnders het drama 'Bent', geschre ven door Martin Sherman. Het stuk stond in de jaren tachtig van de vorige eeuw in West End en op Broadway en werd in 1997 ook ver filmd. Het gaat over de liefde van twee homo's ('Bent' betekent zoiets als 'Van de verkeerde kant') in het concentratiekamp Dachau. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.vrienden- vandebeim.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en vanaf circa een halfuur voor aan vang van de voorstelling ook in de hal van het theater. HEILOO - De vrolijke familie band The Zemsonites, bekend van onder andere het Oranjebal, speelt voor het laatst op zater dag 6 april in Hotel Borst te Bakkum. Aanvang 21.00 uur. Entree gratis. The Zemsonites 'kofferen' swin gende nummers vooral uit de jaren '70 en '80. Gruppo Sportivo, Blondie, Karen Young en The Romantics passeren in een Hot Shot de revue. Lekkere muziek, enthousiasme en gezelligheid. The Zemsonites is acht man sterk. De leadzang komt voor rekening van zussen en broer Helma, Lonneke, Joke en Martin Lute. De muzikanten hebben him spo ren reeds dik verdiend in onder andere Headline. Op drums Gerard Kotten, bas Simon Boersen, gitaar Menno de Wit en op toetsen Gert- Jan Dekker. Wees op tijd, want vol=vol. HEILOO - Verlangt u ook zo naar de lente? En is een retour tje Gran Canaria niet haalbaar? Kom dan op zaterdag 6 april naar het voorjaarsconcert van Harmonie Caecilia. Hoe hard het buiten ook vriest, harmonie Caecilia gaat het voorjaar inluiden! Onder het motto Spring is in the air spelen het Jeugdorkest en het A-orkest vrolijke en aanstekelij ke blaasmuziek. Dit alles onder lei ding van dirigente Alida Holwerda. Het programma kent vooral lichte muziek. Na het Jeugdorkest treedt het A-orkest op, met onder meer met een zonnig Frans chanson van Michel Fugain, een mooie Engelse mare en een paar echte Nederlandse harmoniewerken van componisten Bert Appermont en Carl Wittrock. Samen spelen de twee orkesten ook muziek uit de Disney-film A Bug's Life. Een koperensemble van enkele harmonieleden brengt een verassend intermezzo uit Italië. In de pauze is er de voorjaarelo terij met heel veel mooie prijzen. Het Voorjaareconcert begint om 20.00 uur in de Cultureel Centrum LIMMEN - Na twee jaar geleden in Heiloo de sterren van de hemel te hebben gespeeld zijn ze weer terug in Nederland. De Engelse band Frog on the Tyne komt op zondagmiddag 7 april naar café De Lantaarn, Dusseldorperweg in Limmen voor een eenmalig optre den in Nederland. Ze staan garant voor een spetterend optreden met zowel eigen nummers als covers van bekende artiesten. Aanvang is 17.30 uur en de toegang is gratis. HEILOO - Bij het Nivon in Heiloo kimt u kennis maken met ATC- kaartjes. Een workshop onder leiding van docente Ina Bennen wordt gehouden op dinsdag 9 april van 13.30 tot 15.30 uur. Een ATC-kaartje is een soort visitekaartje. Het idee kwam van een Zwitserse kunstenaar die de kaartjes uitdeelde aan vrien den en bekenden. ATC-kaartjes mogen ook alleen maar geruild of weggegeven worden. Vereieren kan met vele materialen. De docente helpt u en zorgt voor het materiaal. U kunt zich opgeven bij Nivon Heiloo, tel. 072-5333127 of 072-5333217, info@nivonheiloo. Deze workshop vindt plaats in de Hofdijk, Mariënstein 178A in Heiloo, www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Hanny Kracht is twin tig jaar geleden begonnen met beeldhouwen. Naast een druk ke baan als impresario toog zij wekelijks voor les naar kunste naarscentrum Perspectief in Bakkum. Aanvankelijk werkte Hanny veel met klei of was, maar de laatste 14 jaar verliest zij haarzelf in steen. Niets is mooier dan van een ruw brok speksteen, seipentijn, albast, hardsteen of marmer een beeld te maken volgens Hanny. Zij maak voornamelijk mollige vrouwen figuren. Sinds 2007 werkt Hanny in haar eigen atelier en geeft zij cursussen 'werken met spek steen' bij de Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege in Castricum. Hanny haar werk is ook te zien op: www.hannykracht.nl. Arie-jan Vennik is 20 jaar gele den begonnen met pentekeningen gemaakt van oostindische inkt. Hij is na een paar jaar gestopt, maar heeft drie jaar geleden de draad (pen) weer opgepakt. Zijn voorkeur gaat uit naar oude, of historische gebouwen uit Heiloo. Hij maakt de tekeningen middels arceertechniek, dat wil zeggen kleine streepjes naast elkaar, en is autodidact. De teke ningen zijn realistisch, met zoveel mogelijk detail en worden alleen gedurende de wintermaanden gete kend. Arie-jan is pas tevreden als de sfeer is overgebracht op het papier. de Strandwal van GGZ Willibrord, aan de Kennemeretraatweg 464 te Heiloo. Vanaf 19.45 is de zaal open. Kaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar via concerten@caecilia-heiloo.nl of aan de zaal. Donateurs en kinderen tot en met 12 jaar gratis. Meer informa tie via: www.caecilia-heiloo.nl. HEILOO - Tot en met 26 mei wordt door Galerie de Buitenkans een expositie gehouden met werk van Corina Gerritsen, Remco Sterk en Simon Borst in de Trog. Corina Gerritsen uit Alkmaar is keramiste en meester goudsmid, haar grote passie is keramiek. Haar hobby is haar werk geworden en dit combineert zij met haar tweede lief de: sieraden maken. Nu zij in beide een aantal jaren heeft lesgegeven, merkt zij dat het overbrengen van de verschillende technieken haar lust en haar leven is. Remco Sterk (1969) uit Castricum maakt kleurrijke pastels op zwart karton. Droom en realiteit lopen door elkaar heen. De kleuren van zijn kunstwerken zijn warm en geheimzinnig. Pastel is al meer dan tien jaar zijn specialiteit. Simon Borst (1961) uit Alkmaar schildert plein-air, de natuur is zijn atelier. Te midden van elementen zoals lichtval, structuren en ruim telijke objecten probeert hij zijn stijl te vinden. Kleurrijk figuratief en licht-abstract. Met veel durf en gevoel voor ambacht probeert hij iets toe te voegen aan het werk wat tot nu toe gemaakt is. Kunst ziet hij als middel om te communiceren met mensen in binnen en buitenland. De Trog bevindt zich aan de Bullaan 4 te Heiloo en is geopend op van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot en met 17.00 uur. werk van onder andere Simon Borst, is tot eind mei te zien in Galerie de Buitenkans. Aangeleverde foto Jong en oud treden samen op bij voorjaarsconcert van Harmonie Caecilia. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11