Lente in de Wimmenwnmerduinen? Marco van Basten bezoekt basisschool Het Kleurenorkest Deze week bij Conquista REGIO 17 Paaskippenspel Jacobus- en Johannesschool Paashazen gezien in Akersloot LLLLUJLÏ.JJ JjQvlj".i.H A UITKIJKPOST 3 APRIL 2013 REGIO - De lente gaat dit jaar wel erg laat van start, maar begin april moet er toch wel wat van te zien en te horen zijn in de Wimmenummerduinen. Uitlopende knoppen, hier en daar bloeiend speenkruid, zingende merels, misschien ook al een tjif tjaf of fitis. Maar we zullen vast ook nog wel sporen zien van de natte herfst: resten van paddenstoelen en veel water op het Starrevlak. En van de lange winter: vraatspo ren van konijnen aan de struiken. Trouwens, het landschap en de grote grazers zijn er in alle seizoe nen. Wandel mee met de maan delijkse IVN-natuuiwandeling op zondag 7 april. Start is om 10.00 uur bij Sportcentrum De Watertoren in Egmond aan Zee. Van te voren opgeven is niet nodig, wel zelf zorgen voor een toe gangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN (zie PWN. nl). Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen, IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel: 072- 5325110; kijk ook op www.ivnnkl. net. Marco van Basten deelde vorige week woensdag handtekeningen uit aan de leerlingen (en leerkrach ten) van basisschool Het Kleurenorkest in Limmen. Foto: Caroiien Breed LIMMEN - Basisschool Het Kleurenorkest wachtte op woensdag 27 maart een grote verrassing. Niemand minder dan oud-topvoetballer Marco van Basten, nu trainer van SC Heerenveen, kwam op bezoek! Leerlingen van groep 7 en 8 kon den Van Basten vrijuit de meest uiteenlopende vragen stellen, die hij uitvoerig beantwoordde. Ze waren in de glorietijd van Marco van Basten nog niet eens geboren, toch wisten de leerlingen wel dege lijk dat Van Basten een voetballer van wereldklasse is geweest. Ze wil den graag weten hoe het is om zo bekend te zijn. Zijn antwoord: „Dat is best raar, want ik ben ook maar gewoon mens." Van Basten ver telde uitgebreid hoe hij als jochie in Utrecht met zijn vriendjes vaak op straat en op het schoolplein voet balde en dat hij, toen hij vier of vijf jaar oud was, voor het eerst op een dinsdag een training mocht bijwo nen bij een plaatselijke voetbalclub. Echter, na uren vol verwachting thuis te hebben gewacht om te wor den opgehaald, bleek dat men ver geten was hem op te halen... Maar gelukkig voor het Nederlands voet bal kwam het een paar jaar later toch nog goed; op zijn zevende werd hij lid bij de club en al snel bleek dat hij talent had. „Als je ergens goed in bent, vinden mensen om je heen dat leuk en houden je in de gaten. Maar als je door tv en radio overal bekend wordt, ben je ineens van iedereen. Dat is een grote veran dering en heeft een grote invloed op je mens-zijn!" Op de vraag hoe hij het vindt dat zijn dromen zijn uitgekomen zei Van Basten dat hij er heel hard voor gewerkt heeft en dat hij dankbaar is voor alles dat hij heeft mogen bereiken. „Iets leuk vinden om te doen is de basis om ergens goed in te worden!" En die instelling sluit prima aan bij Het Kleurenorkest, waar volgens het Natuurlijk Leren wordt lesgegeven. De directeur en alle leerkrachten zijn opgeleid in methodieken over communicatie en persoonlijke ont wikkeling bij NTI NLP in Limmen. In kleine groepen wordt aan ieder kind veel aandacht besteed en dat schept ruimte voor persoonlijke ontwikkeling. Sinds het schooljaar 2011/12 is het Kleurenorkest offi cieel erkend en bekostigd door de overheid. Directeur Els Vonk is daar heel blij mee. Inmiddels telt de school zo'n tach tig leerlingen. Meester John Kuijs van groep 7 en 8 merkt dat leerlin gen, die in het reguliere onderwijs met moeite konden meekomen, zich op Het Kleurenorkest wel goed ontwikkelen. „De leerlingen leren hetzelfde als op andere scholen en worden net zo goed voorbereid op het middelbaar ondeiwijs. Alleen de manier van lesgeven bij ons is andere." AKERSLOOT - Afgelopen dinsdag zijn deze twee paashazen gezien in Akersloot. Gelukkig waren ze warm gekleed op hun tocht. Ze deelden paaseieren uit aan de kinderen op straat en trokken hiermee veel bekijks. Ook brachten ze een bezoek aan bejaardenhuis Strammerzoom. De chocolade-eitjes van de paas hazen Marieke en Fien vonden overal gretig aftrek. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Het Paaskippenspel op de fuserende Jacobus- en Johannesschool was een groot suc ces. Na de Paasviering in de kerk was het na de pauze de beurt voor het Paaskippenspel voor de kleuters. Het zonnetje scheen nog en ze gingen fanatiek in tweetallen op zoek naar de letters die de groep-achters, met kippenkop op, voor zich hielden, 's Middag was het de beurt aan de andere kinde ren die het spel aan de westkant van het dorp speelden. Aan de hand van rebussen moesten de kinde ren op zoek naar de adressen waar de groep-achters zich verstopt hadden. Aangeleverde foto LIMMEN - Woensdag 3 april is er Club. Voor iedereen tussen de 9 en 12 jaar is Conquista van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Om lekker na school even te komen chillen op de bank of achter de pc. Gezellig een potje poolbiljart spelen, of bowlen op de WIL Vrijdagavond 5 april is er weer Club - Xtra XL. Waar je van 19.00 tot 23.00 uur welkom bent om het weekend goed te beginnen! Nodig je vrienden uit en speel samen potje poolbiljart of chili gewoon lekker aan de bar met een drankje. Zaterdagochtend 6 april maken de Kids vanaf 4 jaar een krokodil van wasknijpers. Ze zijn heel gevaarlijk als je ze in het echt tegenkomt, maar deze krokodil kun je van heel dicht bij bekijken. De krokodil is gemak kelijk te maken, maar er moeten wel een paar onderdelen gezaagd worden. Zaterdagavond 6 april is er bij Club - Xtra een 2 in 1 game avond Vanavond wordt Conquista omge toverd tot een ware gamehal. Er staan negen computers klaar, waar op je de battle moet winnen van je tegenstander. Op de Wii kim je jou drumskills laten horen, of pak je liever de gitaar? Ook de playstation 3 staat gereed voor actie. Speel je toch lie ver een potje poolbiljart dat kan natuurlijk! Weer of geen weer: het landschap en de grote grazers zijn er in alle seizoenen. Foto: Paul ten Have T1 1 vi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17