Afscheid van Sportraad Heiloo u, HSV vecht zich naar gelijkspel Mountainbiken houdt tegen WA Assendelft schaatsertjes zomerfit Tjerk Voskuil hield lang stand tegen teruggekeerde Simon Smit a h D2 De Foresters ^0 wint Eastercup sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 1 SpM 3 APRIL 2013 De Basis HEILOO - Vrijdagavond heeft Sportraad Heiloo helaas afscheid moeten nemen van André en Urselien Pos. Het is de bedoeling dat André en Urselien voor drie jaar naar Spanje gaan waar zij een aantal tenten gaan beheren op een camping in de nabijheid van Tarragona. Zij hebben dit verleden jaar bij wijze van proef een half jaar gedaan en het was beide partijen zo goed bevallen dat zij nu onder de voor waarde van het tekenen van een driejarig contract, deze job voor lan gere tijd mochten gaan uitvoeren. Het nemen van dit besluit viel voor Urselien iets moeilijker als voor André maar uiteindelijk hebben zij de knoop doorgehakt. Voor de Sportraad is het wel een aderlating want vooral André heeft het project Sport@School verder van de grond getild wat inmid dels met financiële ondersteuning vanuit NOC/NSF - Sportimpuls, uitgegroeid is tot een volwaardig instituut. André was in dit project MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Ijsbaan de Meent is weer dicht. Het schaatsseizoen voor de jeugd van de Limmer IJsclub is dus ook weer voorbij. Twee weken geleden is het win- tergebeuren op een sportieve manier afgesloten op het moun- tainbikeparcours 'Natuurlijk Limmen' aan de Pagenlaan in Limmen. De groep van vijftig kinderen in de leeftijd van 6 tot 16 jaar was opgedeeld in twee groepen naar leeftijd. Afwisselend werden bin- de coördinator waarin hij in eerste instantie de contacten legde met de door de directie leden voorgestelde contactpersonen/leerkrachten van geïnteresseerde basisscholen en daarnaast de geïnteresseerde sport verenigingen. Op dit moment doen alle elf basis scholen mee waarin nu negen ver schillende soorten sport al aan alle kinderen van groep 3 tot en met 8 kan worden aangeboden. Gelukkig is voor André binnen de Sportraad wel een alternatief gevonden in de persoon van Matthijs de Moei die al zeer regelmatig met André binnen dit project, optrok. Urselien liet zich ook niet onbetuigd en zette zich in voor de sponsorwerving ten bate van het Sportgala. Mede door haar inzet werd het Sportgala een groot succes. Onder het genot van een hapje en een drankje bij Dorssports liet Frans Endel nog enige herin neringen in him korte loopbaan de revue passeren en werd als waarde ring voor hun vele en goede werk voor de Sportraad een cadeau over handigd. nen spelletjes gedaan en buiten, ondanks de hele dag regen, werd er genoten van de mountainbike sport. De komende lente en zomer kan de schaatsjeugd de conditie bijhouden door te skeeleren, lopen en op de zaterdagmorgen van 09.00 tot 10.00 uur mountainbiken op complex 'Natuurlijk Limmen'. Deze moun tainbiketraining wordt verzorgd door de Stichting Kids and Parents Bikeschool (KPB) onder leiding van Ton Kramer. Inlichtingen bij Marieke van Zilt van de Limmer IJsclub: j eugdschaatsen@limmerij s- club.nl. Wéér een corner op het SVA-doel. HEILOO - Tweede Paasdag kwam SVA uit Assendelft in Heiloo. Al binnen één minuut kreeg Tim van Hekken een kans, maar hij schoot via de keeper corner. Deze werd goed verwerkt door de SVA-goalie en direct ver uitgetrapt, gemist door een verdediger waar een comer uit ontstond, die wel werd gepromoveerd tot doelpunt. Na een klein half uur redde René opnieuw, maar de volgende aanval was raak. De rust liet een 0-2 ach terstand zien. Dit lieten de rood/gelen niet op zich zitten en de ene na de ande re aanval golfde op het doel van de Assendelvers af, totdat Rick Houtenbos de bal goed onder con trole bracht na een prima voorzet van Benno Kaandorp; dat bete kende 1-2 in de 60ste minuut. Een paar minuten later schoot Tim van Hekken net voorlangs en een goede comer van Mare Baars werd ternau wernood door Rick overgekopt. Na een scrimmage voor het HSV- doel werd de bal niet goed wegge werkt, 1-3. Enkele minuten later was de spanning weer volledig terug nadat Jesper de Vré een strak ke comer van Mare goed inkopte: 2 - 3, hierna gevolgd door een hard schot van ongeveer dertig meter Foto: Hans Ursem van Jesper dat door de keeper werd gekeerd. De spanning liep op, de bal werd twee keer van de SVA-lijn gehaald, maar in de negentigste minuut trok Tom Hafkamp de bal goed op Mare Baars die de 3-3 in de touwen schoot. Zondag komt Fort. Wormerveer op bezoek in Heiloo met als inzet de koppositie. Paaszaterdag mocht HSV aantre den in Krommenie met oudgedien de René Buur onder de lat omdat Thomas de Vries geblesseerd was. René heeft een prima wedstrijd gespeeld en mede door zijn red dingen was de achtste overwinning op rij een feit. Sporting Krommenie werd met van 2-1 verslagen. De komende lente en zomer kan de schaatsjeugd de conditie behouden met mountainbiken Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - Simon Smit was na een lange tijd afwezigheid weer present bij schaakvereniging Oppositie, en werd aan het begin van de avond kort welkom geheten door de voorzitter. Door al die gemiste partijen is zijn positie op de ranglijst (25ste) ver beneden zijn stand. Hij zal daar door de komende weken verschil lende lager geplaatsten ontmoeten. Tjerk Voskuil was de eerste 'geluk kige', die de schaakkracht van top per Simon mocht testen. Hij bood lang goed tegenstand maar moest uiteindelijk zijn meerdere erkennen in Smit, die daar overigens nog niet veel mee opschoot op de ranglijst. Maar dat is uiteraard voor hem niet het belangrijkste. Hij is weer terug. Herman Maas speelde voor de tweede keer tegen Joop van Nes. Deze laatste had hun vorige tref fen op zijn naam gebracht. Herman trok via een mooie overwinning de onderlinge stand weer gelijk. Cor van Etten had een volkomen gewonnen stelling tegen Timardi Verhoeff, maar wist die na enkele 'grafzetten', zoals hij zelf zei, vak kundig om zeep te helpen, uiter aard daartoe verleid door het ver fijnde eindspelinzicht van Timardi. Bouke Woudstra blijft maar winnen. Nu was Richard Sauer het haasje. Overigens had Richard de vorige partij tegen Bouke gewonnen, dus ook hier is sprake van een hersteld evenwicht. Kees Jongkind had tegen de kop loper Albert Bouma een licht stuk ingeleverd tegen twee pionnen. Dat bleek tegen een slimme speler als Albert toch te weinig. Alex Kotis trapte tegen Volkert Smoor in een gemeen aftrekschaakje. Dat kost te hem de dame en de partij. Leo Koeleveld, pas lid geworden, moet er, naar eigen zeggen, nog een beet je in komen. Deze keer moest Eric Huffnagel echter alle zeilen bijzetten om hem tot overgave te dwingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19