Krant Deelt u een bijzonder Oranjemoment? Open boerderijdag Ter Coulster Hof megadruk Wethouder Désirée Schmalschlager wordt burgemeester in Limburg rae Artsenpraktijk voor Homeopathie, rX^m Acupunctuur Sportduikgeneeskunde deze week in Bedrijf Belicht Heiloo 5 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Nieuws uit Heiloo 3-11 Nieuws uit de regio 15-17 Sport in de regio 19-21 Familieberichten 22-23 Bloemendagen uitgesteld Mooie resultaten turnsters GTH 3 APRIL 2013 Henny Stoop V uitvaartverzorging Heiloo e.o. E.J. Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 332 0343 eek HEILOO - Op 30 april zal de troonswisseling plaatsvinden. Dan is de abdicatie gepland van koningin Beatrix en de inhuldi ging van haar oudste kind, prins Willem-Alexander als nieuwe Koning der Nederlanden. Koningin Beatrix is 33 jaar onze vorstin geweest en daar wil de Uitkijkpost graag met een speciale pagina bij stilstaan. Heeft u een mooie herinnering aan onze vorstin? Heeft u haar een keer in het echt ontmoet? Heeft u prinses Maxima een keer de hand mogen schudden of een ander lid van het Koninklijk Huis? Staat u op de foto met een van de prinsen? Of heeft u zelf een foto gemaakt van prinses Maxima? Lijkt u wellicht zelf enorm op prins Willem Alexander, zijn vrouw of is uw kleinkind een look- alike van de kleine Arnalia? Heeft u een mooi portret van haar geschil derd, of een beeld gehouwen? Wilt u een persoonlijke boodschap aan haar schrijven of een lofdicht? Mail uw tekst en/of foto naar redactie@uitkijkpost.nl! Op 1 april gingen de koeien van Brouwer de Koning de wei in. Een aantal zeer nieuwsgierige dieren bestudeerde de mensenmenigte aan de overkant van de sloot: wie bekijkt nou wie? Foto: Caroiien Breed HEILOO - Als de koeien van boer Brouwer de Koning voor de eerste keer in het voorjaar de wei in mogen, levert dat altijd weer een mooi schouwspel op dat doorgaans vele toeschou wers trekt. Dit jaar viel deze rituele koeien- dans samen met de open dag op boerderij Ter Coulster Hof, gehou- advertentie den op maandag 1 april. En omdat velen vanwege Pasen vrij waren en de zon zich van haar beste kant liet zien, werd het aantal bezoekers van de open dagen van voorgaande jaren verreweg overtroffen. Een leger aan vrijwilligers zorgde dat alles in goede banen werd geleid. Er was voor jong en oud van alles te zien, te proeven en te beleven; pasgeboren lammetjes, kalfjes, boter 'schudden', kinderen konden zich laten schminken, er was een springkussen, paardrijden, diverse kramen zoals van Baduhenna met archeologische vondsten afkomstig van landgoed Ter Coulster. En een grabbelton voor Wilde Ganzen; de opbrengst komt ten goede aan ont wikkelingsprojecten in Zambia. Alle stallen en bijgebouwen waren toe gankelijk voor publiek, zodat men kon zien hoe bijvoorbeeld koeien gemolken worden. Het hoogte punt was klokslag 12.00 uur, toen circa honderd dansende koeien vol verwachting de wei in denderden. Door het ontbreken van sappig mals gras vanwege het zeer koude voorjaarsweer, richtten de dames hun aandacht al snel op iets anders, dat zich aan de andere kant van de sloot bevond. Nieuwsgierige koeien bestudeerden de mensenmenigte, waardoor je jezelf kunt afvragen: wie bekijkt nou wie? HEILOO - Wethouder Désirée Schmalschlager wordt per 1 juli de nieuwe burgemeester van Nuth. De raad van die gemeente heeft haar unaniem als beste kandidaat voorgedragen. Schmalschlager is sinds medio 2010 wethouder in Heiloo. Ze werd geboren in Heerlen en is opgetogen over de voordracht: „Ik heb altijd terug naar Limburg gewild, het mooi ste stukje Nederland. De omgeving, de cultuur en het gemoedelijke. Het klikte ook meteen tijdens de sollici tatiegesprekken. Schmalschlager is wethouder namens Heiloo2000 D66/GroenLinks. Haar takenpakket bestaat uit duurzaamheid, grond bedrijf, volkshuisvesting, ruimte lijke ordening met betrekking tot de projecten, beheer openbare ruimte, waaronder waterhuishouding, groenbeheer, klein onderhoud, afvalinzameling, gladheidbestrij ding, accommodaties. De voorzit ter van de vertrouwenscommissie in Nuth is enthousiast. Hij roemt vooral Schmalschlagers persoon lijkheid en haar talrijke contacten in onder meer politiek Den Haag. „Ze is aardig én toch ook heel zake lijk", voegde Jack Jetten van de Lokale Partij Groot Nuth eraan toe. De gemeente Heiloo feliciteert wet houder Désirée Schmalschlager met haar voordracht als burgemeester van de Limburgse gemeente Nuth. Burgemeester Hans Rorneyn: „Ik feliciteer Désirée Schmalschlager met haar voordracht voor burge meester van de gemeente Nuth. Het kwam voor ons onveiwacht. We wensen haar veel succes met deze nieuwe stap in haar carrière. Ik heb haar leren kennen als een harde werker." Officieel moet de koning (ministerie van Binnenlandse) het besluit nog nemen, maar het kan zo maar zijn dat Désirée Schmalschager de eerste burgemeester wordt die door de nieuwe koning Willem Alexander wordt benoemd. Foto: Caroiien Breed ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 022Ó 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK 00K OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 78 NUMMER 11\

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 1