Musea GGZ open tijdens museumweekend Eerste woningen Zuiderloo bijna klaar Prikactie Stop Zwerfvuil in Mariënstein H E I L O O 3 de Bibliotheek k 0 u D PAPIER Buiten koud? Kom je warmen in de bibliotheek! Verkoop materialen Workshop sociale media Opfrisavond verkeerstheorie Spreekuur tuinontwerp Avond over koningschap Peuterochtend UITKIJKPOST 3 APRIL 2013 Wethouder Schmalschlager en Dick Tromp, directeur van Kennemer Wonen waren aanwezig op de kijkmiddag van de woningen, die binnenkort worden opgeleverd. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Tijdens het museum weekend van 6 en 7 april zijn bij GGZ NHN, locatie Heiloo twee musea te bezoeken: museum Sint Willibrordus en de expo sitie van Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. De musea zijn op beide dagen geopend van 11.00 tot 16.00 uur. De kapel is dit jaar helaas gesloten. Het museum Sint Willibrordus bezit een collectie over de geschie denis van de psychiatrie en in het bijzonder over de geschiedenis van de Sint Willibrordusstiehting en zijn broeders die hier in 1929 een psy chiatrische inrichting voor mannen startten. Vele medewerkers van de Sint Willibrordusstiehting onder kenden het belang van het bewaken van deze geschiedenis. Het museum beschikt dan ook over een zeer uit gebreide collectie. Er is van alles te zien zoals gebruiksvoorwerpen en meubilair, therapeutische attri buten, historische foto's en films, religieuze gewaden en kerkelijke gebruiksvoorwerpen, medisch instrumentarium en tastbare herin neringen aan het dagelijks leven van broeders en patiënten. Willibrordus was als het ware een dorp binnen het doip Heiloo met alles wat daar bij hoort zoals een kapper, een bak kerij, een schoenmaker, een weverij en een wasserette. Hiervan vindt u veel terug in het museum. De vrij willigere kunnen u boeiende verha len vertellen, mede omdat zij zelf bij de Sint Willibrordusstiehting, later Sint Willibrord en nog later Psychiatrisch Centrum Willibrord hebben gewerkt of nog werken, maar nu bij GGZ Noord-Holland Noord. Stichting Regionale Archeologie Baduhenna Stichting Regionale Archeologie Baduhenna (SRAB) heeft een inte ressante expositie samengesteld van bodemvondsten uit Heiloo en omgeving. Sinds de oprichting van de archeologische werkgroep zijn er tal van prehistorische vindplaatsen ontdekt waaruit blijkt dat Heiloo al De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt sirgeproduceerd op een waterloos y V, offset rotatiepers, de milieu- Sr Priming, v.i.imii. vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. ruim voor het begin van de jaartel ling bewoond werd. Zo werd er op het volkstuinencomplex Vlooiendijk een drinkplaats uit de late bronstijd aangetroffen. Deze leverde onder meer scherven en slachtafval op van de vroegste bewoners. Toch kimnen er nog oudere vondsten veiwacht worden, want de strandwal waarop Heiloo ligt, is al ruim 4000 jaar oud. Maar ook kunnen vindplaatsen uit het verleden op een andere manier in het landschap bewaard blijven. Op de locatie waar SRAB de res ten van de funderingen van het voormalig kasteel Ypestein heeft teruggevonden is door middel van een kunstwerk een openluchtpo dium verrezen. In oude waterputten waarvan de wanden vaak bestaan uit hergebruikte houten tonnen zijn aardige vondsten gedaan uit de 13de tot 16de eeuw. Tevens kunt u een kijkje nemen in de werkruim te. www.baduhenna.nl. De musea bevinden zich in de souterrains op het terrein van GGZ Noord-Holland- Noord, Kennemeretraatweg 464 in Heiloo. Als u een van beide poorten onder doorgaat, vindt u direct aan de linkerkant na deze poorten de entrees. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. HEILOO - De oproep om op zaterdag 30 maart met buurt genoten het zwerfvuil in de wijk Mariënstein op te ruimen leverde, behalve buurtgenoot Inge en haar dochtertje Fay, niet al te veel respons op, maar Hans de Vries, initiator van Stop Zwerfvuil geeft niet op. Hij en zijn vrouw ruimen met enige regelmaat rondzwervend afval op, dat vaak achteloos wordt ach tergelaten in de plantsoenen. „Het is toch vreemd dat mensen hun eigen woonomgeving vervuilen. Je stuit op de raarste dingen, zoals de achterkant van een magnetronoven, grote stukken plastic, kapotte tegels en dergelijke." Hans hoopt dat goed voorbeeld velen doet volgen en dat de actie Stop Zwerfvuil zich als een olie vlek in het dorp zal verspreiden. „Want samen zwerfvuil opruimen is gezellig en vele handen maken licht werk; in een ochtend maak je met een aantal mensen al gauw een groot gebied schoon. Bovendien zal een schone woonomgeving minder snel uitnodigen om vuil achter te laten." Hans wil ook kinderen meer bewust maken van zwerfvuil en heeft binnenkort een gesprek met HEILOO - De eerste eenge zinswoningen in Zuiderloo worden binnenkort opgele verd. Toekomstige bewoners mochten op woensdag 27 maart voor het eerst alvast een kijkje komen nemen en maakten dan ook dankbaar gebruik van deze mogelijkheid. Positieve reacties alom, want de 'eerste wijk' in Zuiderloo is ruim en licht van opzet. „De plek voelt goed aan!", aldus een enthousiaste toe komstige bewoner die bijna niet kan wachten om haar nieuwe stek, dicht bij de oude woonkern van Heiloo, te betrekken. Ook wethouder Désirée Schmalschlager en Dick Tromp, directeur van Kennemer Wonen, waren aanwezig op de kijkmiddag. De aannemers zijn een half jaar geleden begonnen aan het bouw project in Zuiderloo van opdracht gever Kennemer Wonen, dat totaal 39 ruime eengezinswoningen en 32 appartementen telt. Bij de bouw van de woningen is naast betaalbaarheid en kwaliteit ook volop aandacht geschonken aan duurzaamheid en een zuinig energieverbruik. Zo zijn de eengezinswoningen voorzien van vloerverwarming en zonnecollecto ren voor de warmwatervoorziening. De gebruikte materialen zijn niet alleen duurzaam, maar ook mooi in het bouwontwerp opgenomen. Wethouder Désirée Schmalschlager is trots dat de wijk nu echt zicht baar is en kijkt met plezier uit naar de ontwikkeling van de volgende 275 woningen, die nu in de eerste fase staan gepland. Zij is, gezien de vele positieve reacties, niet de enige die de wijk als een aanwinst voor Heiloo beschouwt. De eerste wonin gen worden, als alles volgens plan verloopt, nog voor de zomer opge leverd. Meer informatie over de wonin gen en kavels in Zuiderloo vindt u op www.zuiderloo.info de wethouder om scholen en ver- informatie, stuur een e-mail naar enigingen te benaderen. Voor meer Hans, stopzwerfvuil@gmail.com. Inge en haar dochtertje Fay hadden gehoor gegeven aan de oproep van initiator Hans de Vries om het zwerfvuil in de wijk Mariënstein op te ruimen. Foto: Caroiien Breed Westerweg 250 Heiloo tel. 072-5330670 i nfo@bi bliotheekhei loo. nl iviviv.bibliotheekheiloo.nl Vrijdag 5 april, 15.00 - 19.00 uur Opvallend bij deze verkoop is het grote aantal informatieve boeken, waaronder een paar interessante naslagwerken. Daarnaast ook deze keer weer veel romans, jeugdboeken, cd's, dvd's, tijdschriften enzovoorts. Iedereen is van harte welkom. Bibliotheek Heiloo start dinsdag 9 april (10.00 tot 12.00 uur) met een tweede workshop Klik&Tik samen op het web. Dit is een online oefenprogramma, dat gebruikers leert werken met sociale media. Bestaat uit vijf dagdelen. Kosten 20,- (niet leden 25,-). Donderdag 11 april, 19.30 uur Verkeersschool Vereterre zal op deze zeer informatieve avond de kennis van het verkeer even goed opfrissen. Met ruim aan dacht voor de verschillende voorrangsregels en typisch Heilooër verkeerssituaties. Voor jong en oud! Toegang 2,- 3,- voor niet leden). Het is voorjaar en de tuin moet heel andere, maar hoe pak ik dat aan? Met deze vraag kunt u terecht op het gratis spreekuur met een regionale tuinarchitect op vrijdag 19 april van 13.30 tot 16.30 uur. Er staan 20 minuten per consult gepland. Opgave vooraf in verband met de ver wachte belangstelling. In de aanloop naar de inhul diging van Willem-Alexander vertelt de in Heiloo woonachtige Lars Andereson op dinsdag 23 april, 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo over het pas uitgekomen boek over Beatrix: 'Ik zal hand haven'. Lars Anderson heeft in zijn werk voor de NOS de konin gin van dichtbij gevolgd tijdens haar koningschap. Dit was de basis voor het boek. Tijdens deze boeiende avond vertoont Lars ook foto's en filmfragmen ten uit zijn privéeolleetie. Vrijdag 26 april, 10.30-11.30 uur Iedere laatste vrijdag van de maand. Thema deze keer: Kleine Kangoeroe. Lees meer op www.bibliotheekheiloo.nl. Volg ons ook op Facebook en Twitter!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3