Artsenpraktijk voor Homeopathie, Acupunctuur Sportduikgeneeskunde Archeologische lezing over Heiloo en Linunen De Loet en Overkerck in Hollandse sferen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Buiten is het nog steeds koud... Maar in De Beeck kun je al volop van de lente genieten! KORTOM Rommelmarkt Groot Barlaken Lezing geologie Nivon Lezing Kleurenpracht Opkikkertj'e van Keer op Keer Spreekuur Heiloo-2000 Collecte Natuurmonumenten Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck UITKIJKPOST 3 APRIL 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Nico van Amstel, Julianaweg 72, 1934 CH Egmond aan den Hoef, 072 - 5069838, www.amstelhoef.nl, e-mail: info@amstelhoef.nl. EGMOND - Dat reguliere geneeskunde en natuurgeneeskunde elkaar niet bijten, bewijst dokter Nico van Amstel. De interesse voor homeopa thie en acupunctuur was al gewekt tijdens zijn studie voor regulier arts. Na het behalen van zijn doctoraal heeft hij zich gespecialiseerd in acu punctuur door de driejarige opleiding voor artsen te volgen. Van Amstel wilde toen nog steeds huisarts worden, maar behandelde al wel familie, vrienden en kennissen met acupunctuur. Door mond-tot-mond reclame werd het steeds drukker in zijn praktijk; een klein kamertje aan huis in Amsterdam-Noord. Omdat hij na zijn artsexamen toch moest wachten tot een stageplek vrijkwam voor huisartsgeneeskunde heeft hij die tijd benut om bovendien de driejarige opleiding homeopathie voor artsen te volgen. „Ik wilde graag iets extra's bijleren, uit pure nieuwsgierigheid en inte resse." Zowel homeopathie als acupunctuur stimuleren het zelfgenezend vermogen als dit door omstandigheden verzwakt is geraakt; acupunctuur verbetert bovendien de algehele conditie van het lichaam door een bete re doorbloeding en kan dus ook worden toegepast om een betere sport- of leerprestatie te leveren. Homeopathie gaat ook uit van de hele mens; bij klachten worden de toegepaste middelen op het individu afgemeten. „Beide behandelmethoden kunnen reguliere interventies ondersteunen, omdat de bijwerkingen van medicijnen door homeopathie of acupunctuur kunnen worden verminderd. In veel gevallen worden er dan juist betere resultaten mee bereikt. De behaalde resultaten met homeopathie en acu punctuur zijn zo overtuigend, dat ik er niet omheen kan." Het gevolg was, dat Van Amstel nog voordat hij zijn artsenstudie in 1985 afrondde al een goedlopende praktijk voor acupunctuur aan huis runde. Sinds 1990 is de Artsenpraktijk voor Homeopathie en Acupunctuur aan de Julianaweg in Egmond aan den Hoef gevestigd, waarbij later nog een specialisatie als sportduikerarts (vanuit hobby) en medische begeleiding bij afvallen mid dels de BIAmed-methode kwam. Al bijna dertig jaar behandelt hij dagelijks mensen met uiteenlopende klachten. Velen daarvan, zoals mensen met chronische aandoeningen, slapeloosheid, darmklachten, gewrichtsklach ten et cetera, worden door de reguliere geneeskimde als 'uitbehandeld beschouwd, maar ook rugklachten, hormonale problemen en allergieën reageren goed. „Niet alles kan genezen worden, maar in veel gevallen kun nen de klachten worden verlicht en verdere achteruitgang worden voorko men." Nico van Amstel heeft zich gespecialiseerd in ooracupunctuur. „Alle lichaamsfuncties corresponderen met punten in het oor. Hersenaetiviteit als gevolg van acupunctuur is zichtbaar op een MRI-sean. Ooracupunctuur is zeer effectief maar is precisiewerk, vergt heel veel ervaring, goede ogen en een vaste hand. Voor mensen die angst hebben voor naalden biedt de moderne lasertechniek uitkomst. Perfect; ook voor kinderen. Dit is geheel pijnloos, maar in sommige gevallen zijn dan meer behandelingen nodig." Na het stellen van een uitgebreide diagnose stemt Van Amstel de behan delmethode op de persoon af. Voor de één is behandeling met acupunc tuur effectief, teiwijl de ander bijvoorbeeld baat heeft bij een behandeling met homeopathische middelen of een combinatie van beide. HEILOO - Baduhenna, de arche ologische werkgroep uit Heiloo, houdt op maandag 8 april weer een archeologische lezing. De lezing wordt gegeven door Mark van Raaij, een groot kenner van de archeologie van deze regio. Hij vertelt over de resultaten van de vele archeologische onderzoe ken van de laatste jaren in Heiloo en Limmen voor wat betreft de late middeleeuwen. De 14de eeuw is voor de bevolking een van de ingrij pendste periodes in de Hollandse geschiedenis geweest. Het grootste deel van de bevolking bestond vóór de 14e eeuw uit zelfvoorzienende boerengemeenschappen. Daar kwam vooral in de 14e eeuw grote verandering in. Mark van Raaij zal aan de hand van vele illustraties van archeologische waarnemingen en kaartmateriaal vertellen over de samenleving in de 14de eeuw op de strandwal. In de 12de/13de eeuw trokken veel mensen van het plat teland naar de steden en deze ont wikkelden zich explosief. Hierdoor begon het platteland ontvolkt te raken. In de stad was echter een grote vraag naar levensmiddelen en grondstoffen voor de ambachts lieden. U zult zien hoe Heiloo hier van profiteerde in de 14de eeuw en ook wat voor een invloed dit op Limmen had. Na de 14de eeuw ver anderen de tijden weer en komt er de opstand van het Kaas-en brood volk (1491/92). Vanaf de 16de eeuw ontwikkelde Alkmaar zich als kaas stad. Ook dat heeft zijn invloed op de regio. De lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden in Cultureel Centrum De Strandwal - De Olvendijk 2 (terrein GGZ) Heiloo. De lezing is gratis. In verband met de beschikbare plaatsen graag aan melden via e-mail: srab.baduhen- na@gmail.com, of bij Marielies van Lente, tel. 072-5321668. HEILOO - De laatste week van maart werden de bewoners van De Loet en Overkerck extra ver wend. Omdat de verzorgingscentra van Viva Zorggroep een roerig jaartje achter de rug hebben, waarin de bewoners van De Loet naar de tij delijke huisvesting naast restaurant Klein Vamebroek zijn verhuisd, von den er -in plaats van de jaarlijkse Verwendag- in beide centra een hele week lang leuke activiteiten plaats. Een op en top Veiwenweek in het teken van 'Ik hou van Holland'! De Veiwenweek werd mogelijk gemaakt door inzet van de Vrienden van De Loet en Overkerk, vrijwilli gers en de medewerkers. Met optre dens van een troubadour en een Westfriese dansgroep; genieten van een massage- en/of nagelbehande ling; een markt met oude ambach ten met onder andere Oudhollands snoep, poffertjes en een draaior gel; in Volendammer kleding op de foto. Tijdens de creatieve ochtend kon men klompen beschilderen. En degenen, die de koude maartse tem peratuur niet deerde, konden genie ten van een ritje met de paarden tram getrokken door twee prachtige Friese paarden. Een heerlijke week waar menigeen nog lang met veel plezier aan zal terugdenken! Ook meneer en mevrouw Van der Hoek hadden veel zin in het ritje met de paardentram en zaten helemaal vooraan. Iedereen had zich goed ingepakt om zich ondanks het zonnetje tegen de maartse kou te weren. Foto: Carolien Breed HEILOO - Op zondag 14 april vindt op het Groot Barlaken (plan Oost) in Heiloo een gezellige buurtrommelmarkt plaats. Van 10.00 tot 15.00 uur kunt u rond neuzen tussen de aangeboden spullen, waaronder kleding, huis raad, boeken, speelgoed, meubels en andere snuisterijen. HEILOO - Vrijdagavond 5 april om 20.00 uur zal de heer J. Vellekoop van de Universiteit Utrecht voor de afdeling Geologie van het Nivon in Heiloo, een lezing verzorgen over 'massaex tincties', ofwel het meermalen in de geologische geschiedenis massaal uitsterven van aller lei levensvormen. Iedereen is welkom in het vroegere Hofdijkschoolgebouw (ingang aan de Westzijde), Mariënstein 178A te Heiloo. Bijdrage voor leden van het Nivon 3,50 en anderen 5,-. Meer informatie op: www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht houdt op 9 april een lezing over het ringen van wildzangvogels. Naast het vang en ringwerk komen determinatie en het vaststellen van leeftijd en geslacht van vele soorten, van voornamelijk inheemse zang vogels, aan de orde. De lezing wordt gegeven door de heer H. Wagenaar, om 19.30 uur in het clubgebouw aan het Zevenhuizen. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje 300,- aan een vereniging of stichting. De opkik ker van de maand april gaat naar Voetbalvereniging Limmen. U kunt Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Op donderdag 4 april kunt u, voorafgaande aan de frac tievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwo ner van Heiloo bezighouden. Die kunnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk treffen. U bent wel kom om 20.00 uur in het gemeen tehuis (oude ingang). Graag voor af even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris Rob Levie, tel. 06-54901626 of via rob.levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor meer informatie op www. heiloo-2000.nl. HEILOO - Natuurmonumenten houdt dit jaar tot en met 6 april een collecte. In de onmiddellijke nabijheid van Heiloo onderhoudt Natuurmonumenten het landgoed Nijenburg met de tot het landgoed horende boerderijen. Extra giften zoals tijdens de collecte maken het mogelijk natuurgebieden te ver rijken met nieuwe fiets- en wandel paden, kanoroutes, uitkijkpunten en informatiepanelen. Meer weten over Natuurmonumenten, www.natuurmonumenten.nl. ADVERTENTIE hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2 - 1862 BC Bergen Tekst en foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5