Méér tuin(geluk) met minder werk wanneer DECQRETTE 'Groeien doe je niet zo maar' 4U> SxArw/wvey, IrtsfcC'T'sj Groei bloei presentatie (of niet) KORTING op Decorette huismerk terrasschermen, rolluiken en sereens Natuurlijk Tuingeluk ontstaat door: 'T LOO HEILOO TELEFOON 072-5337901 Kunststof draadgordijnen Aluminium kettinggordijnen Doe-het-zelfgordijnen Decorette elektrisch terrasscherm met Somfy motor WD D N ATELI ER HEILOO - STATIONSPLEIN 28 - 072 5320505 Een nieuwe trend is in de maak. Een tuin waarin u nog maar beperkt zelf werkt omdat de rest gedaan wordt door Moeder Natuur. Een coproductie waarbij u zelf de regie in handen heeft. Er ontstaat vanzelf meer leven als u kiest voor een natuurlijke aanpak. En er is niet eens zoveel voor nodig! De inrichting wijkt ook niet erg af van een normale tuin. Met een flin ke dosis zorgvuldig gekozen beplan ting en een gezonde bodem bent u al halverwege. Moeder Natuur ordent en regelt de rest. Voor u dus alle tijd om te genieten van alles wat groeit en bloeit. Een natuurlijke tuin is niet slor diger dan een normale tuin. Elke tuinier bepaalt daarin de eigen norm. In een natuurlijke tuin hoef je wel veel minder te doen. Sterker nog, een aantal zaken moet je aan Moeder Natuur overlaten, zoals de vertering van het blad in de bor des. Het gazonmaaisel mag blijven liggen. En de bloemen die zijn het mooist als u ze gewoon laat verwil deren. Een tuin hoeft niet groot te zijn om een coproductie met Moeder Natuur aan te gaan. Het is juist leuk om van een kleine stadstuin ook een eigen natuurwereldje te maken. Er is wel enige creativiteit voor nodig. U zou eens kunnen gaan kijken in De Tuinen van Appeltern. Daar zijn natuurlijke voorbeeldtuinen te zien. www.appeltem.nl Meer weten? Vraag het gratis boekje 'Natuurlijk Tuingeluk' aan op www.tuingeluk.info Voldoende beplanting; ten min ste 2/3 deel van de tuin moet beplant zijn. Velschillende leefwerelden; een houtstapel, een schaduwplek, vlinderstruiken, een border met bodembedekkers of een plek waar het gras wat hoger wordt. Natuurlijke materialen; 'open' bestrating, Engels hekwerk, boomstammen, split, zand, keien, turf en leem. Een gezonde bodem; luchtige grond met veel voedingstoffen. Favoriete planten voor uzelf maar ook voor de vogels, vlin ders en bijen. Oude tegels en stapelstenen voor leuke stapelmuurtjes waar insecten zich prettig voelen. Een (boom)hut; er moet mimte zijn om te spelen en te bouwen. De wilgentenen uit eigen hak- bos bieden uitkomst. Een moeras of spetterplek; geweldig met een zandstrandje om in te spelen Een vogel en hakbosje. Besdragende stmiken en een knotwilg zetten de toon. HEILOO - Op 22 april geeft Leo Groenleer van DCM in de Cultureel Centrum De Strandwal, Olvendijk 2 te Heiloo zijn presentatie 'Groeien doe je niet zo maar', om 20.00 uur. De presentatie zal gaan over het voeden van de planten in de moes tuin, de siertuin en het gazon op een milieuvriendelijke manier met organische meststoffen. DCM is een producent van organische voe dingsstoffen voor onder andere de sier- en moestuin. Maar, wat zijn voedingsstoffen voor de plant, wat is bodemleven, en waaivan worden organische meststoffen gemaakt? Op deze en nog veel meer vragen zal Leo Groenleer antwoord geven. En natuurlijk als u zelf vragen hebt, zal er gelegenheid zijn deze te stellen. Tijdens de presentatie zullen mooie foto's van tuinen in binnen- en bui tenland te zien zijn. Zo zullen beelden te zien zijn van de tuinen van Villandry in Frankrijk, Bamsdale Gardens van Geoff Hamilton, de tuinen van Sissinghurst en de Wisley Gardens in Engeland. Een wervelende pre sentatie die de tuinliefhebber niet mag missen. Na de pauze is er mime gelegenheid tot hetstellen van vra gen. De toegang is voor G B-leden gratis, niet leden betalen 2,-. Torresol Nederlands topproduct in ruim 100 kleuren en dessins op maat gemaakt 5 jaar garantie op de motor

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15