Junior Clubkampioenschappen bij Badmintonvereniging 't Vennewater G-Bowlen Heiloo vindt haar giganten Zilver en brons voor TIOS Kom in Beweging bij de PCC-Maalwater Run Walk Prijzenregen AV Tnas bij opening van atletiek seizoen SPORT 23 UITKIJKPOST 17 APRIL 2013 Zaterdag waren er maar liefst twintig mensen met een beperking op de vervolgclinic bowlen afgekomen. Aangeleverde foto G-BOWLEN HEILOO - Zaterdag waren er maar liefst twintig mensen met een beperking op de vervolg cli nic bowlen afgekomen en deze mensen trakteerden zichzelf maar vooral ook de begeleiders op een fantastische bowling show. Omdat de begeleiders, die vooral bestonden uit mensen met veel bowling ervaring, deze keer wat meer aandacht aan enkele een voudige grondbeginselen van het bowlen aan de spelers besteedde, werden de resultaten dan ook direct aanmerkelijk beter wat een enthousiaste weerklank bij de spe lers vond. De high five's werden dan ook regelmatig uitgedeeld en zelfs enige zeer ervaren, in de competitie uitkomende bowlingspelers, moes- TURNEN HEILOO - Afgelopen zaterdag deden Han Ying Min, Daniëlle Dam en Amy de Leeuw mee met de regiofinale divisie 5 turnen in Amsterdam. De turnsters hadden alle drie een goede start op him eerste toe stel. Daniëlle (11.65) en Han Ying (11.95) op vloer en Amy (11.40) op balk waar ze rotsvast op bleef staan. Op brug deed Daniëlle er nog een schepje bovenop door een 12.00 rond te turnen. Haar eerste sprong ten toch even in him ogen wrijven van ongeloof. Of was het vanwege dat deze mensen zonder schroom him emoties in plezier, teleurstelling en verdriet tijdens het spel tonen. Soms kreeg men het gevoel dat wij als mensen zonder beperking, heel vaak te kort schieten op dit gebied dus aan ons de vraag, hoe beperkt zijn wij eigenlijk? Na afloop was er nog een geza menlijke afronding waarin enkele spelers te kermen gaven dat ze het heel lijn vonden dat ze zo goed geholpen waren met het bowlen. Op de zaterdagen 27 april, op 11 mei en afsluitend op 1 jimi, kan er weer van 11.30 tot 13.00 uur gebowld worden. Ben jij geïnteresseerd en wil je graag meedoen? Raadpleeg www.sportraaadheiloo.nl en geef je vóór donderdag 25 april op zodat je plaatsje verzekerd is. over de pegasus mislukte maar de tweede sprong bracht haar naar de vierde plaats in het algemeen klas sement. Ook Han Ying wist haar wedstrijd goed uit te turnen en scoorde vol doende pimten om zich te plaatsen voor de districtfinale. Amy leidde tot en met het derde toestel het klassement. Helaas werd er bij brug zwaar gejureerd waardoor zij haar koppositie verloor. Ze eindigde op een prachtige tweede plaats waar door zij verdiend de zilveren plak kreeg omgehangen. BADMINTON HEILOO - Voor de jaarlijkse Junior Clubkampioenschappen stroomde zaterdag 13 april om 12.30 uur de badmintonhal 't Vennewater vol met recreatieve en competitie spelende jeugdle den. De verschillende poules (enkel, dubbel, mix) waren ingedeeld op leeftijd en speelsterkte. Voor de allerjongste spelertjes (onder 9 jaar) was het veelal de eerste keer dat ze een échte wedstrijd speelden. Met ontwapenend enthousiasme lieten ze zich allemaal van him beste kant zien. De categorie onder 11 jaar liet zien over wat meer (wedstrijd) ervaring te beschikken. Schijnbaar ontspannen en zelfverzekerd speel den meisjes en jongens him best mogelijke potje badminton en wer den mooie punten gemaakt. Tussen de jongens en meisjes jeugdspelers (onder 17 jaar) werd in de enkel partijen ongemeen fel gestreden. Het aanstormend jong talent moest het opnemen tegen de oudere jeugd; dit jaar was deze oudere jeugd nog sterker en meer ervaren. Maar dat kan volgend jaar weieens heel anders zijn. Voor de meeste partijen jongens dubbel, meisjes dubbel en gemengd dubbel waren drie sets nodig om uiteindelijk de finales te bepalen. Het speelniveau was aan elkaar HEILOO - Samen met Atletiek Vereniging Trias, vraagt Rotary Club Heiloo u om in beweging te komen voor een goed doel bij de PCC-Maalwater Run Walk. Dat kan op zondag 21 april. Tussen 10.00 en 11.00 uur star ten twee mooie wandelingen door de prachtige omgeving. Vanaf 14.00 starten de recreatie hardlopers met naar keuze 2 of 4 kilometer. Er is ook weer de Bambinirun van 400 meter op de atletiekbaan. Om 15.00 uur is de start van de wed- strijdloop over 10 kilometer. Het startschot wordt gegeven door nie mand minder dan Toon Gerbrands, Directeur Algemene Zaken van AZ. ATLETIEK HEILOO - Afgelopen weekend is voor AV Trias uitstekend begonnen. Vrijdagavond werd op eigen accomodatie de eve ning games georganiseerd voor C/D junioren (12 tot en met 15 jaar). Meer dan 200 junioren uit Noord Holland kwamen uit op drie atletiekonderdelen. Voor Trias werd het een groot succes. Britt Ooijevaar won de 80 meter sprint in 10.8 seconde, Stan Nijhuis won het hoogspringen 1.45 meter, Michel van den Hoven won de 1000 meter in 3.13.6 seconden. C junior Dave Wesselink won zelfs twee onderdelen: het verspringen 5.08 meter en de 300 meter hor den. D junior Puck de Waard werd keurig tweedebij het discuswerpen en derde bij de 60 meter sprint. Sarah Dekker werd op de 60 meter gewaagd; er werd -naarmate de middag vorderde- steeds gevarieer der gestreden om de beslissende punt te maken. Drops, smash, clear, cross; er werd op het scheipst van de snede gespeeld. De wedstrijden werden vaak met slechts een klein puntenversehil beslist. De jeugdspe lers hadden allemaal een superspor- De inschrijfgelden lopen van 2,50 tot 10,-. Inschrijven kan via www. pccmaalwatemm.nl of op de dag zelf op het Trias terrein. De netto opbrengst gaat naar de Stichting Playing for Success. Playing for Succes is in 1997 in Engeland door Tony Blair begon nen. Doel was om kinderen die minder presteren door gebrek aan motivatie en zelfvertrouwen, in een topsportomgeving die motivatie en zelfvertrouwen te laten herwin nen. Sinds 2010/2011 zijn dergelijke leercentra ook in Nederland te vin den. In september 2013 gaat Playing for Success Alkmaar van start. Deelnemers van 9 tot 14 jaar worden door de scholen aangemeld en zij tweede. De pupillen hadden afge lopen zaterdag de opening bij Hera in Heerhugowaard. De grote groep Trias pupillen deed het opvallend goed. Opvallende prestatie's waren er onder andere voor Jens Oosterink die de drie Kamp won voor team genoot Sijvert Commandeur die keurig tweede werd bij de A2 jon gens. Bij de meisjes A2 was het Jip de Waard die tweede werd bij de drie kamp. Bij de 1000 meter werd in deze categorie podium gehaald door Jelrner van der Kamp, Nienke Maderom en Lisa Genet. Bij de Al meisjes was het Suus de Visser die een prijs won op de 1000 meter Raoul Tophoff deed dit bij de jon gens Al, Amber Knippen deed het keurig op de drie kamp door vijfde te worden. B meisje Jetske Zuurbier en B jongen Huib Schong liepen de tieve middag waarop iedereen veel partijen speelde. De supporters kregen volop spannend, dynamisch badminton te zien. Al met al geslaag de Junior Clubkampioenschappen 2013 bij Badmintonvereniging 't Vennewater. Alle uitslagen zijn terug te lezen op www.badrnintonvennewater.nl. krijgen gedurende een tiental weken een buitenschoolspakket aangebo den bij AZ. Er wordt spelenderwijs gewerkt aan taal- en Tekenvaardig heid waarbij steeds elementen uit het stadion of de voetbalclub een rol spelen. In de Alkmaarse stichting werken veel schoolbesturen (ook uit Heiloo) samen met de gemeente Alkmaar, het Sportbureau Alkmaar en AZ. Het Petrus Canisius College is een van de deelnemende onderwijs instellingen. Het PCC is ook hoofd sponsor van de PCC-Maalwater Rim&Walk. De opbrengst daarvan zal worden gebruikt om ICT midde len aan te schaffen die door de leer lingen zullen worden gebruikt. 1000 meter weergaloos en stonden op het podium. B jongen Merlijn Zinger werd derde op de driekamp dit kwam mede door zijn geweldig woip bij het balwerpen. Alleskimner en C pupil Laura Croux won zowel de drie kamp als de 600 meter. Mika Kloosterman werd tweede op de 600 meter. De B junioren (16/17 jaar) had den afgelopen zondag in Woerden eompetite. Onderleiding van trainer Hans Schouten werd er vooral op de sprint en spring nummers uitste kend gepresteerd. Pasealle Twisk, Daphne v/d Hoven, Femke Brink en Emma v/d Pal liepen een uitsteken de 4x100 estafette. De B junioren van AV Trias afgelopen weekend in Woerden Boven Hans Schouten, Emma v/d Pal, Daphne v/d Hoven, Pasealle Twisk, Kathy Agasi, Celine Ruiter, beneden Femke Brink en Melissa Molenaar. Han Ying, Daniëlle (brons) en Amy (zilver). Aangeleverde foto Jesse Koenders in actie op weg naar de eerste plaats bij badmin tonvereniging 't Vennewater. Foto: Coos Keijser

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 23