Bob van Unnik terug op Beat FM 106.3 Hart voor Polen zoekt kleding en gastgezinnen üT< Music Meeting Heiloo enthousiast over compositie •r H E I L O O L 3 Oranjebal steunt Heilooolympics! Vierstemmig volkslied van Heiloo nu op muziek •f UITKIJKPOST 17 APRIL 2013 Hart voor Polen is weer druk bezig om 24 kinderen naar Heiloo te halen voor een welverdiende vakantie. Archieffoto HEILOO - De Stichting Een Hart voor Polen is druk bezig met de voorbereidingen om het voor de 26ste keer mogelijk te maken om 24 kinderen uit Swietochlowice, in juli naar Heiloo te halen. Nog even en het licht staat op groen. Financieel gezien ziet het er goed uit. Mede dankzij de vele donaties naar aanleiding van de Club van 100 kan de bus worden besteld die de kinderen uit Polen moet halen en terugbrengen. Langs deze weg een zeer gemeend hartelijk dank van de Stichting aan een ieder die heeft bij gedragen om dit mogelijk te maken. De Stichting kent als een van haar doelen om jaarlijks 24 kinde ren uit de armenwijk Lipiny van het voormalige mijnwerkersstadje Swietochlowice naar Heiloo te halen voor een broodnodige veer tiendaagse vakantie. Uit een jaren lange ervaring weet de Stichting dat het verblijf van de kinderen in Heiloo voor velen een extra stimu lans is om thuis in Polen een stapje extra te kimnen zetten, zowel thuis als op school. Om het ook dit jaar mogelijk te maken alle kinderen te ontvangen zijn er nog enkele gastgezinnen nodig. Bijna alle ervaringsdeskundi gen van vorig jaar doen weer mee, maar er vallen ook wat gastgezinnen De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. af. Gastgezinnen zijn heel belang rijk voor de Stichting. Zij vormen een belangrijke schakel tijdens de vakantie. Het gastgezin biedt onder dak, gastvrijheid en verzorging aan twee jongens of twee meisjes in de leeftijd van acht tot tien jaar. Daarnaast begeleiden zij de kinde ren tijdens diverse activiteiten en uitjes gedurende de vakantie. De Stichting zorgt voor een leer zaam en onderhoudend programma. Maar er is ook ruim de gelegenheid voor eigen initiatieven van de gast gezinnen om thuis of elders leuke dingen te doen. „Een geweldige ervaring met leuke, spannende, ont roerende, liefdevolle en waardevol le belevenissen en herinneringen", zo zeggen de gastgezinnen eenslui dend. Kinderkledingbeurs Vast onderdeel van het vakan tieproject is de zogenaamde kle- dingbeurs. Daarbij wordt voor de meisjes en jongens kleding uitge zocht dat in de loop van het jaar is verzameld, zij kunnen deze tweede hands kleding goed gebruiken. De Stichting wil graag nog kinderkle ding ontvangen in de maten 116 tot 176, vooral meisjeskleding. U kimt hiervoor Elly Bakker con tacten op elly.bakker.groen@gmail. com of even bellen op 072-5335160. U kunt haar ook bellen voor meer informatie als u in de periode 6 tot 20 juli als gastgezin aan het vakan tieproject wilt meewerken. HEILOO - Vrijdag heeft Stichting Oranjebal een cheque over handigd aan Heilooolympics ter ondersteuning voor de activiteiten op 18 mei. John Hoetjes en Niels Sprenkeling, beiden bestuurslid van Stichting Oranjebal Heiloo, overhandig den vrijdagmiddag de cheque aan Jeroen Haastra, voorzit ter van Heilooolympics. „Met deze bijdrage geven wij weer een deel van de opbrengst van het Oranjebal terug aan Heiloo" aldus John Hoetjes. „Heilooolympics is weer een warme aanvulling op het goe- dedoelen-aanbod in Heiloo". Stichting Oranjebal Heiloo organiseert al 23 jaar het jaar lijkse Oranjebal Festival op Koninginnedag. Sinds 2011 is Stichting Oranjebal Heiloo een zelfstandige stichting en geen onderdeel meer van Wykvereniging Ypestein. Met de opbrengsten worden lokale goede doelen gesteund. Goede doelen uit Heiloo kimnen zich aanmelden voor een bijdrage van Stichting Oranjebal Heiloo op info@oranjebalheiloo.nl. HEILOO - November 2011 nam Bob van Unnik, radiomaker en presentator van Heiloo Centraal bij Beat FM, afscheid van zijn trouwe luisteraars, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Dus Bob is 'back' bij Beat FM 106.3. Maar dit keer niet alleen. Samen met Linda, de nieuwe, enthousiaste medepresentatrice, werkt Bob aan een nieuwe reeks korte en langere duopresentaties. Zoals interviews met bekende en/of opvallende Heilooërs, live radiover slagen van evenementen en gebeur tenissen in en om Heiloo. Linda had zich bij het Vrijwilligers Informatie Punt voor Beat FM aangemeld en Bob is dolgelukkig met zijn nieuwe collega. Linda vond radio al leuk om naar te luisteren, maar vindt het nog leuker dat ze er aan meewerkt om een radioprogramma tot stand te brengen. „Mijn interesse in mensen en communicatie was er al; radio maken is een andere manier om mensen te ontmoeten. Bovendien komen allerlei onderwerpen aan bod en dat maakt het juist zo veel zijdig!" Vanaf heden zijn wekelijks opgenomen korte interviews te beluisteren bij Beat FM 106.3 (dage lijks tussen 07.00 en 08.00 uur en 19.00 en 20.00 uur); op internet via www.beatfrn.nl. Het eerste inter view 'Aan tafel met.dat ongeveer tien minuten duurt, was met Tom ten Hoope. In de uitzending van deze week is Teunis van der Zwart aan het woord over Music Meeting Heiloo en het Heilooër volkslied. En vanaf zaterdag 20 april vertelt Lars Anderson over het boek 'Ik zal handhaven', waarin 33 jaar koningin Beatrix wordt belicht. Daarnaast zijn Bob en Linda van plan het vaste uitzenduur van het voormalige pro gramma Heiloo Centraal (donderdag 20.00 uur) weer uit te bouwen tot een volwaardige radio-uitzending, 'Heiloo en de regio' geheten. Met items die in de studio en/of op loca tie worden opgenomen. Zo zullen Bob en Linda ook aandacht beste den aan Heiloo Olympics. Kortom: houd Beat FM 106.3 in de gaten! Er wordt nog dringend gezocht naar een geluidstechnicus; ook vrijwilli gere met interesse in radio zijn altijd welkom! Aanmelden kan via het VIP in Bibliotheek Heiloo of via Bob van Unnik, b.van.unnik@kpnplanet.nl. Samen met Linda, de nieuwe, enthousiaste medepresentatrice, werkt Bob aan een nieuwe reeks korte en langere duopresenta ties die te beluisteren zijn op Beat FM 106.3. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Het Heilooër volkslied staat op muziek. Artistiek leider Teunis van der Zwart van Music Meeting Heiloo, de muziekma nifestatie die in het weekeinde van 25 en 26 mei wordt gehou den, presenteerde het afgelopen vrijdagavond aan de deelnemen de koren en orkesten. „Het is een simpel lied, want het moet door iedereen kunnen worden meegezongen", vertelde Teunis aan de verzamelde musici. Maar omdat hij het vierstemmig heeft gemaakt en het lied 'aangekleed' heeft met een intro voor instrumentalisten, klinkt het indrukwekkend - bijna als een nationaal volkslied. De aan wezige vertegenwoordigers van muziekmakend Heiloo hadden er een bewonderend applaus voor over. In het bijzonder voor de ver sie waarbij Teimis een vooruitblik had gecomponeerd op 'Carmen', de opera waarvan de uitvoering voor volgend jaar op het program ma staat. Het Heilooër Volkslied is vanaf deze week te downloaden via www.teunisvanderzwart.nl De repe titie eivan door de deelnemende koren en orkesten, maar ook door individuele zangers en muzikan ten, is op zaterdagmiddag 25 mei. Diezelfde middag houden alle aan de Music Meeting deelnemende verenigingen openbare repetities waarbij het publiek informatie kan vragen en uitleg krijgt over de stuk ken die worden gerepeteerd. Zondag 26 mei belooft het op het terrein van de GGZ een buitenge woon gezellige middag te worden. Buiten vindt een braderie plaats, binnen in het ontmoetingscentrum De Strandwal laten de plaatselijke muziekverenigingen zich van him beste kant horen. De gezamenlijke uitvoering van het Heilooër volks lied zal het spectaculaire sluitstuk worden van deze eerste editie van Music Meeting Heiloo. Allerlei bekende Heilooër muziekgroepen doen mee, zoals het Heilooër Kamerorkest, het Oratoriumkoor en de Streetband van St. Caecilia. Individuele zan gers en muzikanten kimnen zich nog opgeven voor het gelegenheids koor en -orkest dat het Heilooër Volkslied uitvoert. Ook doet de orga niserende werkgroep een beroep op vrijwilligere die in de organisatie van de muziekmanifestatie willen bijspringen. Opgaven en informatie via musicheiloo.gmail.com. Vertegenwoordigers van muziekmakend Heiloo zijn enthousiast over het Heilooër volkslied dat gecomponeerd is door Teunis van der Zwart (zittend in het midden). Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3