Uitvaartzangeres Julia van Kappel Avond over koningschap door Lars Anderson Mistig tietsexamen WN voor Heilooër basisschoolleerlingen H E I L O O BEDRIJF BELICHT Hoi! Zaterdag 20 april is er weer Meidenavond in De Beeck. Niet vergeten hè? 5 Ar;/. Toch nog lente op Nij'enburg Keer op Keer opsteker Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck UITKIJKPOST 17 APRIL 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Heerenweg 181, Heiloo, tel. 06 20831142, www.uitvaartzangeresjuliavankappel.nl, e-mail: juliavankappel@hotmail.com. HEILOO - Het definitieve afscheid van een dierbare wint aan kracht door een muzikaal akoestisch live optreden tijdens de uitvaart. Uitvaartzangeres Julia van Kappel zingt klassieke liederen en wordt hier bij begeleid op de piano door Wirn Rijnsburger. Julia is een echt gevoelsmens en zij en haar vader bezochten voor heen vaak samen een uitvaart van een familielid, gezamenlijke vriend of bekende. Wat beiden verwonderde was, dat de muzikaal intermezzo's doorgaans ingevuld worden met muziek, afkomstig uit een cd-speler. Echt gezang vonden ze warmer. Op verzoek van bekenden heeft Julia regelmatig bij uitvaarten gezongen, geheel in stijl van de overleden per soon. Hierbij werd ze instrumentaal begeleid door haar vader. „Mooie, met gevoel gezongen liederen zijn niet alleen warmer en persoonlijker, maar ik ben ervan overtuigd dat je zo ook de overleden persoon iets meegeeft!" En dat gevoel werd alleen maar sterker toen ze op de begra fenis van haar vader, tevens haar muziekmaatje, zijn lievelingslied had gezongen. Voor Julia is zingen een grote passie. „Als ik zing, vergeet ik alles om me heen en kan ik mijn emoties ontladen." Rond haar twintig ste volgde ze haar eerste zanglessen in Engeland. „Ik was daar toen als au pair en verdiende wat bij als straatartiest." Terug in Nederland heeft ze jarenlang zanglessen gevolgd bij sopraan Karin ten Cate. „Karin organiseerde regelmatig leerlingconcerten voor publiek en ook daarbij merkte ik dat ik het heerlijk vind om muziek met anderen te delen." In de jaren daarna heeft Julia onder andere bij een vijfstemmig dameskwintet gezongen onder leiding van zangdocen te Monica Notten, bij wie Julia ook privé zangles heeft gevolgd. En bij NOOM, het Noord-Hollands Operette en Opera Musicalkoor, waar ze ook solostukken zong. Sinds twee jaar heeft Julia zangles van Sabine Kirsten uit Alkmaar. Julia liep al een tijdje rond met het idee om vaker bij uitvaarten te zingen. Het overlijden van haar vader heeft haar extra gemotiveerd om door te zetten. Per toeval ontmoette ze vorig jaar Wim Rijnsburger (diri gent en pianist) en tijdens de kennismaking bleek dat hij een soortge lijk idee had. Dit zijn ze samen gaan uitwerken. Julia: „Er was meteen een klik tussen ons; we hebben qua muziek dezelfde smaak en vullen elkaar muzikaal prima aan!" Samen repeterende is een veelzijdige klas sieke repertoirelijst tot stand gekomen met passende werken van Bach, Handel, Schubert, Mozart, Verdi, Caccini en anderen, met uitloop naar het lichtere genre. Op de website zijn een aantal geluidsopnames te horen. Men kan drie tot vijf stukken uitkiezen, die door Julia en Wim live worden gebracht tijdens de uitvaart. Als extra mogelijkheid kan een verzoeknummer worden aangevraagd, bijvoorbeeld het lievelingsnum mer van de overleden dierbare. En aangezien Julia niet vanuit commer ciële motieven maar puur vanuit haar hart zingt, kan de opdrachtgever -en dat is vrij imiek- het optreden achteraf naar eigen inzicht financieel waarderen. HEILOO - Na het klagen over de lange winter wordt het nu tijd voor lentevreugd! De maan delijkse IVN-natuurwandeling op zondag 21 april gaat vooral door het Engelse Werk, het parkgedeelte ten zuiden van het Landhuis Nijenburg. Dat is een paar jaar geleden opgeknapt en we gaan bekijken hoe dat er nu bijstaat. Hopelijk hebben de verschillende 'stinzenplanten' moed gevat om te gaan bloeien en de vogels om te zingen. Zoals gewoonlijk starten we om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo voor een wandeling van onge veer twee uur. Opgeven is niet nodig. Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bel len: 072-5325110. HEILOO - In de aanloop naar de inhuldiging van Willem Alexander vertelt Lars Andersson op dinsdag 23 april, 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo over zijn pas verschenen boek over Beatrix: 'Ik zal handhaven'. De in Heiloo woonachtige Lars Andersson heeft in zijn werk voor de NOS de koningin van dichtbij gevolgd tijdens haar koningschap. Dit was de basis voor het boek. Lars Anderson werkte als journa list bij het Noord Hollands Dagblad en van 1976 tot 2006 bij de NOS. Eerst als redacteur en verslaggever bij het Journaal, als eindredacteur van het Half Zes-Joumaal en NOS- Laat en vanaf 1995 als hoofdredac teur van NOS Actueel. In die functie was hij verantwoordelijk voor de live-uitzendingen rond het Koninklij k Huis, zoals Koninginnedag en Prinsjesdag, maar ook bij de speci ale gebeurtenissen als verlovingen, huwelijken en begrafenissen in de familie. Daarnaast werden onder zijn leiding de tv-gesprekken met de koningin gemaakt en documentai res over haar en Willem-Alexander. Het belooft een fantastische avond te worden met foto's en filmfrag menten waarin de koningin aan het woord komt. In de pauze verkoopt en signeert Lars Andersson zijn boek. Toegangskaarten voor deze spe ciale avond zijn a 5,- 7,50 voor niet-bibliotheekleden) verkrijgbaar bij de klantenservice van de biblio theek. Reserveren is ook mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of telefo nisch (072-5330670). Niet-leden die vóór of binnen een week na deze avond lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen toegang (of krijgen 7,50 retour) en betalen ook geen inschrijfgeld a 3,-. HEILOO - Woensdag 10 april gaf wethouder Jacob Ouderkerken op een mistig parkeerterrein van Het Baafje om 08.30 uur het startsein voor het Fietsexamen. Hieraan deden 271 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de Heilooër basisscholen mee. Het Fietsexamen is een goede voorbereiding op de nabije toe komst, voor als de jongeren zelf standig naar de middelbare school zullen fietsen. Als eersten vertrokken de leerlin gen van Meander. De kinderen leg den op de fiets een uitgestippelde fietsroute dwars door het dorp af, waarbij door havo-3 leerlingen van scholengemeenschap Willem Blaue op controlepunten werd gelet op diverse belangrijke verkeershan- delingen en -onderdelen. De havo leerlingen, die zo hun stage hebben ingevuld, zijn in de voorbereiding hiertoe door WN begeleid. Jan Grootenboer van Veilig Verkeer Nederland legt uit: „Achterom kij ken en handuitsteken wordt vaak vergeten, dat zien wij uit de resul taten van voorgaande examens. Bij de spoorwegovergangen kijken wij of er goed naar de rode knipper lichten gekeken wordt, ook roton des blijken niet makkelijk. Daarom verzorgt de Heilooër afdeling van WN verkeerslessen op de basis scholen, die worden afgesloten met het Fietsexamen, opgesplitst in een praktijk- en een theoriegedeelte. Daaraan gekoppeld vindt een fiets- controle plaats, want tijdens het examen moeten de fietsen in een goede staat verkeren, anders kan er niet worden deelgenomen aan het examen." De volgende dag werd op de scholen het theorie-examen afgenomen. Woensdag 10 april gaf wethouder Jacob Ouderkerken op een mistig parkeerterrein van Het Baafje om 08.30 uur het startsein voor het Fietsexamen. Foto: Carolien Breed HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker van 200,- aan een vereniging en/of stichting die zich belangeloos inzet voor de medemens. De opsteker van de maand april gaat naar Lotte Abbas uit Heiloo. Zij gaat samen met Sammy de Rijke vrijwilli gerswerk doen in een weeshuis is Kenia. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. ADVERTENTIE hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2-1 862 BC Bergen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5