Open dag mondhygiënist Joyce Landman Wandelen voor water weer een groot succes Open Dag Mondhygiëmstenpraktijk Heiloo Geslaagd voorjaarsconcert Caecilia g Tandartspraktp H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Oproep aan archeologieliefhebbers voor uw bedrijf^Wat kost daE voor 250 woorden of 150 woorden met foto voor 250 woorden met foto. Mail uw tekst en foto naar redactie@uitkijkpost.nl INGEZONDEN BRIEF De Loet Paardenstront UITKIJKPOST 1 7 APRIL 2013 HEILOO - De NVM organiseert samen met haar leden op 20 april van 10.00 tot 16.00 uur de eerste Dag van de Mondhygiënist; het beroep dat zich in haar 100-jarig bestaan ruimschoots bewezen heeft. Preventie is zeer effec tief in de mondzorg en daarmee kostenbesparend. Het levert directe gezond heidswinst op voor zowel de mond als de algehele gezondheid. Dus laat deze kans om de praktijk te bezoeken niet aan uw mond voorbij gaan. Doe gerust uw mond open, voor vragen over mondgezondheid, een mondzorgadvies, ook voor de kinderen of laat een tandvleescheck uitvoeren. Voor alle geïn teresseerden is er een mondverzorgingspakket, voor de kleinsten een mas kerade, voor wie durft een lipsticker en maak kans op een elektrische bor stel. Bij monde van de patiënten, waarvan sommigen al meer dan een kwart eeuw ervaren: A healthy smile is Joyce forever, Heerenweg 36 in Heiloo, tel. 072-5330756, www.mondhygienist-landman.nl. HEILOO - Baduhenna is een enthousiaste club die bezig is met de archeologie van Heiloo en omstreken. Het museum in het souterrain van het GGZ Hoofdgebouw aan de Kennemerstraatweg 464 is onder andere elke eerste zaterdag van de maand van 14.00 tot 16.00 uur open voor iedereen. U kimt altijd een kijkje nemen, maar de medewerkers willen ook graag de archeologische vondsten beter presenteren en de verhalen over alle opgravingen vertellen en opschrijven. Hiervoor zoeken zij creatieve mensen voor de inrich ting en het uitwerken of in elkaar zetten van vondsten. Fotografen, tekenaars en knutselaars zijn van harte welkom en ook mensen die het verhaal van de bewoningsge- schiedenis kimnen onderzoeken, vertellen of documenteren. Alle moderne communicatiemid delen kunnen hiervoor gebruikt worden. U kunt zich ook bij de educatiegroep aansluiten. Rondleidingen worden gegeven en veel schoolklassen komen langs. Baduhenna is er voor jong en oud, voor speurneuzen en verhalenvertellers, denkers en doeners. Op donderdag 25 april is er om 20.00 uur een bijeenkomst bij Baduhenna waar de activitei ten worden gepresenteerd. Graag vooraf opgeven via e-mail: srab. baduhnna@gmail.com. Voor meer inlichtingen: Marielies van Lente, tel. 072-5321668 of www.badu- henna.nl. HEILOO - De groepen 7a en 7b van De Zuidwester in Heiloo en Basisschool Sint Maarten uit Limmen liepen eind maart door de ijzige storm een ronde van zes kilometer met zes liter water op hun rug. Dit is onge veer wat leeftijdgenootjes in ontwikkelingslanden moeten doen om aan drinkwater te komen. Door een stevige wandelpas en het luidkeels zingen van coupletten potjes met vet, werd in Heiloo een totaal bedrag van 2440,- bij elkaar gebracht. Wandelen voor Water vindt elk jaar plaats rond 22 maart in de week van VN Wereld Water Dag. Het doel is tweeledig: kinde ren bewuster maken van drinkwa terproblemen in de wereld, en ook laten zien dat ze daar iets aan kun nen doen door geld in te zamelen voor drinkwaterprojecten. De orga nisatie en sponsoring van de leer lingen in Heiloo en Limmen werd verzorgd door Rotary Club Heiloo. Als extra beloning mocht een groepje scholieren op de foto met de burgemeester! Aangeleverde foto HEILOO - In het kader van de 'Dag van de mondhygiënist', omdat dit beroep 100 jaar bestaat, kan iedereen op zaterdag 20 april vrijblijvend een kijkje nemen bij Mondhygiënistenpraktijk Heiloo in Gezondheidscentrum De Strandwal 32 in Heiloo. De praktijk van de geregistreerde mondhygië nisten Simone Hackenitz-Hoogendoom en Nicole Koomen is hier sinds 1990 gevestigd en werkt samen met alle tandartsen in Heiloo (en omgeving). Een doorverwijzing is niet meer nodig; sinds 2006 is behandeling door een mondhygiënist voor iedereen laagdrempelig toegankelijk. Simone bena drukt het belang van gebitsonderhoud; ook op jonge leeftijd. „Een gezond en onderhouden gebit is belangrijk voor de ontwikkeling van een kind en voorkomt ellende op latere leeftijd. Kinderen tot 18 jaar vallen in het basis pakket van de zorgverzekering." Op zaterdag kunnen kinderen een poets diploma verdienen en zich laten schminken. Volwassenen kimnen langsko men voor een tandvleescheck of voor andere wensen of vragen, zoals over de kleur van het gebit. Na afloop ontvangen alle bezoekers een uitgebreid informatiepakket en maken kans op een elektrische tandenborstel of mond verzorgingspakket. Mondhygiënistenpraktijk Heiloo, Gezondheidscentrum De Strandwal 32 (ingang Kanaalweg) in Heiloo, tel. 072-5352556, www.rnondhygienistheiloo.nl. HEILOO - Op zaterdag 6 april gaf harmonie Caecilia uit Heiloo een geslaagd voorjaarsconcert. De lente werd ingeluid door zowel het Opleidings- als Groot orkest onder leiding van diri- gente Alida Holwerda. Vooral de jeugd stal de show. Bijzonder was het gastoptreden van de achtjarige Marthe-Maria uit Heiloo. Met slechts drie lessen op de klarinet gaf zij als gastspeelster een solo ten beste tussen de meer geoefende jeugd. Het enthousiaste publiek kon na afloop van het con cert met een zonnig humeur huis waarts! Marthe-Maria Twisk uit Heiloo verraste na slechts drie les sen op de klarinet met een heuse solo tijdens het voorjaarsconcert van Harmonie Caecilia. Bijzonder was het gastoptreden van de achtjarige Marthe-Maria uit Heiloo. Foto: Ritske Velstra wijk in en laten de knollen op voet en fietspad schijten. Opruimen, ho maar. De gemeente doet er het nodige aan, maar niet achter iedere knol kan een ambtenaar lopen om een bekering uit te delen. De oplos sing is om de poepzak veiplicht te stellen, maar beter zou het zijn als manege Mors zelf de paarden voorziet van een poepzak c.q. de meisjes, respectievelijk ouders leert de stront op te mimen. Reeds op jonge leeftijd leerde ik van mijn grootvader/dierenarts om nooit in paardenvijgen te stappen, omdat deze vol gevaarlijke bacteriën zitten en een gevaar zijn voor de gezondheid. Het risico, dat bacte riën uit paardenstrond op voet- en fietspaden de woning binnen wor den gedragen met alle gevolgen van dien, is groot. Als dit grote probleem echt is opgelost, worden de knollen voor mij weer de edele paarden. H.G.F. Steenhuisen Heiloo Afgelopen vrijdag werd in Heiloo de eerste paal van het nieuwe zorg centrum De Loet in de grond gesla gen. Voor de Viva-Zorggroep een heuglijk feit. Voor de omwonenden aan de Bosboom Toussaintweg bepaald niet. Integendeel... Het nieuwe Loet-gebouw (124 apparte menten) wordt imposanter dan het oude gebouw (85 appartementen), en krijgt twee lange, brede vleugels die tot bovenop de bestaande par keerplaatsen (langs de Bosboom Toussaintweg) zullen reiken. De gemeente Heiloo vond dat ken nelijk prima. Immers, de parkeer plaatsen lagen op gemeente-grond, hetgeen inmiddels verkocht is aan de Viva-Zorggroep. Pal voor diver se woningen, op luttele meters afstand, wordt een metershoge appartementen-muur opgetrokken. Bizar. Onbegrijpelijk ook dat de gemeente Heiloo heeft ingestemd met het creëren van zo'n nauw straatje, terwijl de hele 'Plan Oost'- wijk juist zo fraai en ruim opgezet is. Waarom er gekozen is voor deze drastische wijziging wist de betref fende Vastgoed-manager evenwel niet te vertellen. Ook bij de Viva- Zorggroep en de gemeente Heiloo had men geen idee. Hoe dan ook, vanaf november 2014 zullen de dominante vleugels de sfeer en het straatbeeld in de Bosboom Toussaintweg gaan bepa len. Het rustieke, doodlopende woonhofje zal haar charme verlie zen. Diverse woningen zullen tot in lengte van dagen tegen immense muren opkijken. Fijn vooruitzicht. Henk Beentjes Heiloo Al decennia is er in Heiloo het probleem met de paardenstront op voet- en fietspaarden. In Ypesteijn lopen de meisjes met hun knollen vanaf manege More parmantig de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7