The Voice of Ypestein op Oranjebal Zondagavondconcert op Nijenburg Heilooër verzetsstrijders in boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' Volt in café La Strada Fotoproject 'betovering' bij De Buitenkans U I T P A G I N A 9 Expositie bij De Jong dierenarts Ode aan André Hazes door Lesley Williams oooooooooooooooooooocoo i 00000000000000000000 UITKIJKPOST 17 APRIL 2013 HEILOO - Tot en met eind juni exposeert Marion Herrmann bij de dierenartspraktijk aan de Commandeurslaan in Heiloo. Marion is al haar hele leven gek op dieren. In haar kennissenkring zit ten een aantal kunstenaars die haar hebben aangespoord om te gaan schilderen. In 2012 is zij begonnen, met Michiel Molenaar en Willemien Brand, als haar grootste grootste inspiratiebron nen. Langzamerhand vindt zij haar eigen stijl. Schilderen is haar tweede passie geworden. Aangeleverde foto HEILOO - 30 april is het zo ver! Voor de laatste keer wordt Koninginnedag gevierd en ook in Ypestein zal het feest weer losbarsten. De 23ste editie van Oranjebal begint ook dit jaar weer met The Voice of Ypestein, een show waar in talenten tussen de 5 en 14 jaar HEILOO - Lesley Williams is een van de bekendste vertolkers van het Andre Hazes repertoire. De treffende gelijkenis met André Hazes is niet alleen zijn uiterlijk, maar ook zijn stem en zijn hart. Als contrast met de grote festivals vindt Lesley het heel bijzonder om in het Sierhuis-Mini-Theater zijn zangkwaliteiten te laten horen. In deze voorstellingen maken hij en u een keuze uit zijn lievelingsre pertoire. Zondag 21 april, aanvang: 12.30 uur. Reserveren via www. sierhuistheater.nl, tel. 072-5072157 06-53829929 of ben@bensierhuis. nl. Locatie: Nijverheidsweg 4, Heiloo. Veiwacht: zondag 5 mei: Gerard Borst, zanger, gitarist en troubadour. HEILOO - Op zondag 21 april om 20.00 uur, vindt een avondcon cert op Nijenburg plaats. Dit concert vloeit voort uit een samenwerking tussen Vereniging Hendriek de Keyser en het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds en is onderdeel van honderd concerten in bijzondere gebouwen die in het weekend van 19 en 20 april worden gehouden. Het NMF, Nationaal Muziekinstrumenten Fonds, stelt musici kostbare muziekinstrumen ten beschikbaar. Concerten met deze instrumenten vinden van 19 tot 21 april plaats door heel Nederland. Vereniging Hendriek de Keyser stelt haar gebouwen daarvoor beschik baar. Zo ook Nijenburg in Heiloo. Op zondagavond 21 april wordt een concert gegegeven door vier musici van het Residentieorkest die tezamen het ensemble 'Leidse Hout' vormen. Het gezelschap bestaat uit een fluitist, twee violis ten en een contrabassist. Van 20.00 HEILOO - Het boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' is het resul taat van een jaar lang intensief onderzoek en het houden van ruim tachtig uitgebreide inter views met mensen, die zich de oorlogsjaren in Heiloo nog goed kunnen herinneren. De makers van het boek zijn Jaap de Graaf en Josta de Graaf- Gieltjes. Ze doken in oude archieven en hielden interviews met oudere Heilooërs, of him nabestaanden, die uitgebreid over de oorlogsjaren kun nen vertellen. Zo komt in het boek Joke Bolweg- Bakker aan het woord, dochter van Anton Bakker, is 10 jaar als haar vader wordt weggevoerd. 'Het was 's morgens vroeg dat die Duitsers voor de deur stonden en de boel kwamen inspecteren. Ook al von den ze niets, toch werd hij gearres teerd en meegenomen. Nadat mijn vader was weggevoerd hadden wij nog een heel moeilijke periode tot het eind van de oorlog voor de boeg. Mijn vader weg, geen inkomen meer en vervolgens een heel strenge win ter met grote voedselproblemen. De weken dat mijn vader in Vught gevangen zat, kwam er nog wel eens een brief maar toen hij naar Dachau was gedeporteerd, hebben we nau welijks meer iets van hem verno men, je verkeerde in grote onzeker heid. Toen mijn vader in het kamp zat, moest mijn moeder voor alles zorgen. Er was een keukenraam, dat zette ze op een kiertje en daar ging een touwtje door waar ze een hekje aan vast had gemaakt. Als er dan bijvoorbeeld een meeuw onder zat, trok ze aan het touwtje en had ze die vogel gevangen. Op die manier wist ze wel eens een meeuw te van gen, die slachtte ze in de keuken en maakte er soep van. Ik zat op de meisjesschool aan de Mallevoortsdijk, bij de nonnen. Op een ochtend kwam ik vroeg de trap af, ik zou naar pianoles en toen ston den er een heleboel mensen bene den. Dat was de ochtend dat ze mijn vader kwamen halen. Hij was verra den. Ik weet nog dat mijn vader in één van de weinige brieven die we van hem kregen, vroeg hoe het met die twaalf schapen was die hij had gekocht, daar bedoelde hij de twaalf mensen mee die hij nog zou krijgen voor onderdak. Hij zat in het verzet, de bonkaarten voor de onderdui kers werden door mensen van het verzet bij ons gebracht, die kwamen bij ome Dirk (Bakker) vandaan. Ik moest wel eens van die illegale blaadjes rondbrengen maar voor de rest weet ik er niet zo veel van, daar werd nooit over gesproken. Lees het volledige verhaal in het boek 'Heiloo, een doip in oorlogs tijd.' Het boek is niet alleen interes- kunnen laten zien wat ze in huis hebben; of je nu playbackt, danst of zingt, het mag allemaal! Alle kin deren die mee doen zullen worden beoordeeld door een ervaren en deskundige jury. Want net als bij iedere wedstrijd kan er maar één iemand als winnaar worden uit geroepen. Deze zal naar huis gaan met de enige echte felbegeerde Voice of Ypestein-wisselbeker! Dus ben jij tussen de 5 en 14 jaar en wil je op het grote podium van Oranjebal jouw talent laten zien? Geef je dan snel op via www.oran- jebalheiloo.nl/voice. Natuurlijk hoopt de organisatie ook op een groot publiek dat deze talenten van eigen bodem zal toe juichen! HEILOO - Op zaterdag 20 april is de band Volt aan de beurt om het podium van La Strada te laten schudden. Volt speelt ste vige pop/rockcovers, overgoten met een identiek Volt sausje. Volt speelt niet klakkeloos num mers na, maar geeft er een eigen draai aan. Gitarist Kees Geerts speelt de sterren van de hemel. Bassist Jan Vellema rockt de bas, maar speelt ook geweldig gitaar. Samen laten zij him gitaren zingen. Drummer Erik Mensink zorgt voor een heerlijke rit mische invulling. De Heiloose zan geres Marjolijn Baltus legt haar ziel en zaligheid in de origineel gekozen liedjes. Maak een reis in de tijd met Volt en geniet van nummers van onder andere The Beatles, David Bowie, Pearl Jam, Stone Temple Pilots, Blondie, Anouk, Waylon en Duffy. Volt start om 22.00 uur, maar je kunt al eerder uit je dak gaan met het voorprogramma 'Get out your roof. De toegang is gratis. Voor meer informatie: www.eafelastrada. nl of www.voltmusic.nl. tot 21.00 uur spelen zij werken van Beethoven, Sehulhoff en Mozart. Na het concert worden een hapje en drankje geserveerd en is er gelegen heid tot een korte bezichtiging van het huis. Nijenburg is voor kaart houders op 21 april vanaf 19.40 uur geopend. Het huis is niet rolstoel toegankelijk. Kaarten en informa tie kunnen worden verkregen via www.muziekinstmmentenfonds. nl. Organisatorische medewerking wordt verleend door de Historische Vereniging Oud Heiloo. VOO I Op zaterdag 20 april is de band Volt aan de beurt om het podium van La Strada te laten schudden. Aangeleverde foto Anton Bakker sant is voor de oorlogsgeneratie, maar ook voor iedereen die na de oorlog is geboren. Ook bevat het interessant beeldmateriaal en foto's uit die tijd. Voor meer informatie: info® uitkijkpost.nl of tel. 072-5330175. Het boek is verkrijgbaar bij De Schrijverij aan de Heerenweg 199, en Bnma bij 't Loo, voor 17,50. HEILOO - Dit is je kans op eeu wige roem! Wat je daarvoor moet doen? Je fotografeert wat jij ervaart als betovering. Betovering is het moment waarop je voor het eerst de zee zag of toen je vlinders in je buik had van ver liefdheid. Een betovering ervaar je zelden, het is een uniek moment. De Buitenkans en GGZ-NHN organise ren tijdens de Kimst6daagse (25 tot en met 30 jimi) van Heiloo het foto project betovering. Verbeeld jouw betovering in maximaal vijf foto's en stuur deze, met een beschrijving van maximaal 250 woorden per foto. Inzenden vanaf 1 maart tot 1 juni naar: droomfoto@ggz-nhn. nl. Een jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de 15 beste inzendingen uit. De foto's van de winnaars worden afgedrukt op groot formaat banners en in bui zenframes geëxposeerd op het ter rein van GGZ-NHN. De jury bepaalt vervolgens welke drie inzendingen voor een extra prijs in aanmerking komen. Deze prijswinnaars krijgen naast de beloofde eeuwige roem hun foto afgedrukt op canvas. Je kunt ook nog de Publieksprijs win nen. Deze foto wordt voor de prijs winnaar op canvas afgedrukt. Dat is nog niet alles, want alle inzendingen worden in Galerie de Buitenkans op een groot scherm geprojec teerd. Daardoor kan iedere inzender zijn of haar betovering terugzien! Deelname is kosteloos. De jury kijkt vooral naar de originaliteit en creativiteit van je foto's. Met het fotoproject betovering proberen de organisatoren een brug te slaan tussen burgere met psychiatrische problematiek en bezoekers van de Kimst6daagse. Na de afsluiting van de Kimst6daagse zullen de foto's in het hoofdgebouw tentoongesteld worden. Kijk naar fotosuggesties voor betovering en de spelregels van deelname op http://www.de-bui- tenkans.org Stichting de Buitenkans wenst je alvast veel succes!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9