Lintjesdragers planten Koningsboom in Willem-Alexanderplantsoen Hortus Bulborum eindelijk in bloei! Alleen voor echte vroege vogels. VanlO.OOuur tot 20.01 Koningsspelen in Limmen i/i/ op zondag! ah-limmen.nl Overige dagen 8.00 tot 21.00 uur open TARD Ga mee lammetjes kijken met Conquista! regio 16 i MEI 2013 J Gerard Glorie (links) controleert samen met zijn collega Anton Nijssen de bloemen op ziektes en dwalingen. Aangeleverde foto LIMMEN - Geen bloem te zien bij de officiële opening op 5 april. Dat was in al die 85 jaar van het bestaan van de historische bol- lentuin nog nooit gebeurd. Intussen is het weer is eindelijk bijgetrokken, waardoor de bol len weelde van 4.500 verschillende soorten eindelijk weer kleur begint te krijgen. Een van de rondleiders is de Castrieummer Gerard Glorie. Z'n hele leven zat hij in het bollenvak in de kop van Noord-Holland, omdat grond voor uitbreiding in Castrieum ontbrak. Toen hij er officieel mee stopte, werd hij vrijwilliger op de tuin. Gerard: „Toen ik tien jaar gele den in de Hortus een kijkje kwam nemen, vroeg de beheerder mij, of ik niet bezoekers wilde rondleiden. En zo is het van lieverlee steeds meer geworden en ben ik weer in m'n oude vak gerold. Rooien, sorte ren, controleren op ziektes, dwalin gen eruit halen; al dat soort werk." Overigens wil Gerard er wel uitdruk kelijk bij vermeld hebben dat hij lang niet de enige is, die op de tuin werk. „We zijn hier met veel meer mensen, die uit het vak komen." Het belang rijkste is in elk geval dat iedereen die nu langs komt op de Hortus weer volop kan genieten van alles wat er is te zien. En uiteraard is er in de bol lenschuur een prachtige sortering te koop naast souvenirs, plantenboeken en ansichtkaarten. Tot en met 17 mei is de Hortus aan de Zuidkerkenlaan 23A in Limmen, naast het Hervormde Kerkje, dagelijks geopend, www.hortus-bulbomm.nl. immen LIMMEN - Op vrijdag 26 april vierden de basisscholen in Nederland De Koningsspelen. Rem en Liedewij Pronk van eve nementenbureau Albatros heb ben, met hulp van vele vrijwilli gers, zes stoere activiteiten in Limmen uitgezet. De groepen 5 tot en met 8 van de CAL-gemeente hebben een uitnodi ging gekregen om mee te doen. In totaal deden er 1250 kinderen aan mee. Sommige mensen uit Limmen schoten bij het zien van de voor bereidingen meteen te hulp. Veel materialen die gebracht werden, zoals boomstammen, legertrucks, tenten, kuubkisten, kranen, stro balen, bouwmateriaal en moun tainbikes, maakten de dag nog spectaculairder. Ook de leerlingen van het Willem Blaeu, Bonhoeffer en het Jac. P. Thijsse College heb ben hun steentje bijgedragen door te helpen als begeleiders. Aan de westkant van Limmen stonden drie onderdelen uitgezet: mountainbi- ken in combinatie met recordpogin gen, zumba- en streetdanee en het meest populaire onderdeel freerun- ning. Door de regen was het laatst genoemde onderdeel een activiteit om nooit te vergeten. Er werden salto's, buikschuivers en vele trucs uitgehaald. De wasmachines in de CAL-gemeente zullen veel draaien dit weekend! Aan de oostkant van Limmen waren ook drie onderdelen uitzet. Bij het Stet konden de kinde ren kennismaken met de zogenoem de 'legeroefeningen' en werden ze op een sportieve wijze gecoacht. Weer of geen weer, de kinderen gin gen ervoor! Door de enthousiaste begeleiding hebben de kinderen erg genoten in Limmen. Aangeleverde foto REGIO - Henk Brandsma en Han Knebel zijn tijdens de traditi onele lintjesregen Koninklijk onderscheiden in de raadzaal van het historische pand Hotel het Oude Raadhuis. Beide heren zetten zich al meer dan 35 jaar belangeloos in voor de samenleving. Uit handen van bur gemeester Mans ontvingen zij him onderscheiding tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Na afloop van de officiële ont vangst onthulden de nieuwe lintjesdragers ook nog eens de Koningsboom aan het Willem Alexanderplantsoen. De heer H.J. Brandsma (73 jaar) uit Limmen ont ving zijn Koninklijke onderscheiding voor zijn brede inzet op het gebied van ondeiwijs, sport, oorlogsher denking, en cultuurhistorie. In zijn werk als leraar Nederlands aan het Bonhoeffer College organiseerde Brandsma veel buitenschoolse acti viteiten. Ook de W Limmen kon op hem rekenen. Hij was er jeugdvoor- zitter, begeleider van het eerste elf tal en verzorgde vele andere zaken binnen de club, onder andere voor de sponsorcommissie. Als bestuurs lid van Stichting Limbon zette hij zich in voor de viering van 1250 jaar Limmen. Na het zeer geslaagde jubi leum bleef de stichting zeer actief in het doip. Ook de culturele raad, het 4 mei-comité en de 'Vrienden van de Vredeburg' - allen uit Limmen - hadden in de heer Brandsma een trouwe vrijwilliger. Een bijzondere vermelding is op zijn plaats voor het succesvolle Limmer Dictee. De creatieve taalkunstenaar schrijft dit en draagt het ieder jaar voor in stolpboerderij de Vredeburg. Ondanks dat hij in al die jaren een 'echte' Limmer is geworden, laat geboortestad Den Helder hem ook niet helemaal los. Brandsma geeft er nog regelmatig lezingen voor de historische verenigingen. De heer J.J.M. Knebel (84) uit Castrieum kreeg zijn lintje voor zijn 42-jarige bijdrage aan kerke lijk leven, cultuur, sport en wel zijn. De heer Knebel is vooral bekend vanwege zijn enorme inzet voor Carnavalsvereniging de Windtrappers. Noemenswaardig is natuurlijk de vier maal dat Knebel Prins Carnaval was. Burgemeester Mans feliciteert het echtpaar Brandsma en het echtpaar Knebel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15