Al zestig jaar waterpolo Meiden HSVAi kampioen voor Fred Zomerdijk HZV 2 stap dichter bij promotie Mooie resultaten voor De Foresters SPORTNIEUWS UIT DE REGIO G-Bowlen neemt vaste vormen aan waterpoloteam werd Fred twee keer achter elkaar groepskampioen. De drie groepswinnaars streden in een toernooi voor de landstitel. Het zwembad in Alkmaar was te ondiep en dus niet geschikt voor wedstrijden. Via het Pesie natuur bad kwam de club voor thuiswed strijden in het Baaije terecht. Aan het Marsdiep in Den Helder heeft Fred nog levendige herinneringen: „De scheidsrechters zaten hier in een bootje. Door de deining van het water gingen de goals heen en weer. En dan het zwembad in Westzaan. Dat lag in een zijarm van het Noordzeekanaal. Telkens als hier een boot doorheen voer, liep het water uit de zijarm. We stonden dan tot onze knieën in de modder!", vertelt Fred met een brede lach op zijn gezicht. Na deze periode kwam het team in de eerste klasse bond te spelen. Steden als Groningen en Maastricht werden per trein bezocht. Uitdagend was dat ze ook tegen internationals speelden. Maar de echte hoogtepunten dateren vol gens Fred uit zijn laatste jaren bij heren 3. Ze promoveerden een paar keer en werden in 2012 zelfs kampi oen! Dit jaar wordt het een tweede plaats, en promoveren ze weer. Een mooi moment vond Fred om afscheid te nemen. Hij blijft nog betrokken bij D.A.W., als trainer van de jeugd. „En als ze een invaller nodig hebben, dan ben ik beschik baar hoor!" HEILOO - Zaterdag waren er maar liefst 23 mensen met een beperking op de vervolgelinie bowlen afgekomen. En deze men sen trakteerden zichzelf, maar vooral ook de begeleiders op een fantastische bowlingshow. Het afsluiten van de ringweg beteken de dat enkele deelnemers helaas niet op tijd aanwezig konden zijn. Dit had enige invloed op de start, maar nadat de eerste ballen weer aan het rollen waren gebracht, ging men weer helemaal op in het bowlen. Onder leiding van stagi aire Manon Haverman werden de deelnemers weer door de begelei ders ingeschreven en ingedeeld op de banen. Om klokslag 11.30 uur werd het startsein gegeven en een uurtje later stapten alle deelnemers weer voldaan van de baan. De nodige spares en strikes werden weer behaald en wat weer vele high five's en knuffels opleverden. Weer met z'n allen aan de lange tafel gezellig afgeslo ten waar, onder het genot van een consumptie, nog menige ervaring werd gedeeld en technieken werden door gesproken! Op de zaterdagen 11 mei en afsluitend op 1 juni, kan er weer van 11.30 tot 13.00 uur gebowld worden. Ben jij geïnteresseerd en wil je graag mee doen? Geef het door via www.sportraadheiloo.nl en geef je vóór donderdag 9 mei op zodat je plaatsje verzekerd is. WATERPOLO HEILOO - Fred Zomerdijk, net 70 jaar geworden, waterpoloot al zestig jaar bij De Alkmaarse Waterratten. Een aantal jaren zelfs op vrij hoog niveau. Nu nog speelt hij met heren 3 in de tweede klasse van het district Utrecht. Zaterdag 27 april zwom hij zijn afscheidswedstrijd, want het is toch echt mooi geweest. Het zwembad lag midden in de stad en de familie Zomerdijk woon den in de buurt. Het lag dus erg voor de hand dat Fred ging zwem men. Op 9-jarige leeftijd werd hij lid van DAW. Al snel bleek dat hij aanleg had. In 1961, tijdens het vierkamp van Noord Holland, werd hij tweede bij de rugslag. „Tijdens het vrij zwemmen in het zwembad, mochten de kinderen in die tijd nog met ballen gooien. Ging dat goed, dan stelde DAW een waterpoloteam samen", aldus Fred. Tegenwoordig hebben we vanuit de KNZB diverse trainingsprogramma's. Met het jeugd Na zestig jaar stopt Fred Zomerdijk met zijn waterpolocarrière. Maar: „Als ze een invaller nodig hebben, dan ben ik beschikbaar hoor!Foto: Judith van Aken-Duijn ZAALVOETBAL HEILOO - HZV 2 heeft vrijdag avond een goede stap in de richting van promotie gezet. Na vorige week de eerste wedstrijd van het tweeluik met LZW win nend te hebben afgesloten werd er gister in het Vennewater met 9-3 gewonnen. HZV trad aan met een nagenoeg complete selectie, aangevuld met junior Ruben Bugter en speler/ coach Niels Mossel. LZW zette vroeg druk op de helft van HZV en de eerste minuten werd hier met moeite onderuit gevoetbald. Ruben Bugter brak uiteindelijk de ban, door een individuele actie door het midden met links af te ronden. Koen Schreurs wist niet veel later de voorsprong uit te breiden door zijn voet tegen een snoeiharde voorzet van Dennis Nanne te zetten. LZW weet op 2-1 te komen door een vrije trap van Duijs. Diezelfde Duijs straft even later matig verdedigen af zet hiermee de gelijkmaker op het bord. In de fase die volgt onderscheidt keeper Ralf Bolten zich met enkele reddingen en kan er vervolgens met 2-2 gerust worden. Vlak na rust is het wederom Ruben Bugter die de Groen-Witten op voorsprong schiet. Reinoud 'tweede paal' Bliek krijgt de bal op een presenteerblaadje bij zijn zo geliefde tweede paal maar zijn voet komt te laat. Paul van der Eng breidt de voorsprong uit naar 4-2 na terugleggen van Dennis Nanne. De mooiste goal van de avond is een aanval over vele schijven, waarbij Koen Schreurs met een hakbal Niels Mossel in de diepte weet te sturen, waarna Mossel de meegelopen Mats de Zeeuw strak bij de tweede paal bediend; 5-2. De Langedijkers weten in het veivolg nog op 5-3 te komen door een individuele actie van Merk, maar Dennis Nanne brengt het ver schil alweer snel op drie door een drie tegen één situatie goed uit te spelen. Het verzet van LZW is gebroken en HZV loopt uit naar 9-3 door goals van Bugter, Mossel en Bliek, die daarmee toch zijn zo vurig gewenste goal meepikt. Hierdoor heeft HZV 2 de volgende ronde van de naeompe- titie bereikt. HEILOO - De meiden van HSV Al zijn zondag 28 mei met een overwinning van 1-5 op Andijk kampioen geworden. Inge, Anouk, Josee, Romy, Ieke, Denise, Noor, Lisa, Bibi, trainer/coach John en scheids/grensrechter Arnjan en op de voorste rij: trainer/ coach Ton, Lian, Amber, Roos, Merel, Eef en Kim, afwezig: trai ner Dick. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Zondag was de thuis wedstrijd van kampioen De Foresters 2 tegen Vrone uit St. Pancras, waar de aanstormen de voetbaljeugd kon laten zien dat ze klaar is voor de Eerste Klasse. Gesteund door het mooie weer én de in groten getale opgeko men supporters en familieleden, werd het vooral na de rust een boeiende wedstrijd: 5-1. Tommy Hoorn, Frederik Dijksma, Alex Opdeweegh, Thijs Vlaar en Stefan Vogel maakten de doelpunten. Hierna werd het feest en kreeg coach Van Stralen onvrijwillig een nat pak onder de douche. Gekleed in shirts met het opschrift 'eerste klas' ging het elftal op de foto en werd gefeliciteerd door het nieuw aangetreden voetbalhoofd Karei Beers, waarna het feest losbarstte in de kantine. Meer goed nieuws kwam van de dames: de MB 1 werd kampioen na een monsterzege op SDZ (19-4!) en het eerste won bij Alkmaarsehe Boys met 2-5. Komende zondag spelen de heren van De Foresters 1, die nog steeds kans maken op het kampioenschap, de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen. KFC komt dan op bezoek en rondom deze wedstrijd zijn er de nodige evenementen. Op donderdag staat er ook een mooi evenement op het program ma, dan is van 11.00 tot 18.00 uur de AZ Selectiedag van De Foresters. Bloemen en champagne voor de mannen van Foresters2 na hun winst op Vrone. Foto: Wout Jager jnoectica|

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17