Koningsboom door vandalen vernield Verslag PCC Maalwatemm Beat FM Zonnige opening zwembad Het Baafje H E I L O O 3 KORTOM k Concert Dodenherdenking Opkikkertje van Keer op Keer Marjan van den Berg in Alzheimer Café Heiloo U I T K IJ KPOST i MEI 2013 Donderdag werd de koningsboom nog feestelijk onthuld door de burgemeester en een aantal r- kinderen uit de buurt, vandaag staat er alleen nog een afgezaagde stam in het Koninklijke hekwerk aan de Pastoor van Muïjenweg/hoek Ewisweg. Foto's: Marieske Bak en Carolien Breed 3 HEILOO - De Koningsboom is in de nacht van vrijdag op zaterdag 27 op 28 april, tussen 22.30 en 07.00 uur vernield, vermoede lijk door vandalen. Er worden getuigen gezocht die iets hebben gezien. Op Nationale Boomfeestdag plantten leerlingen van De Duif de Willem-Alexanderboom, de vierde 'koninklijke boom' in Heiloo. Op donderdag 25 april werd 'de kroon' rondom de vorige maand geplante Koningsboom aan de Pastoor van Muijenweg/hoek Ewisweg feeste lijk en geheel in Oranjesfeer ont huld. Burgemeester Hans Romeyn werd bij het uitpakken van het Koninklijke hekwerk deskundig bij gestaan door enkele kinderen uit de buurt. De gelegenheid werd tevens aangegrepen om afgevaardigden van drie Heilooër wijkorganisaties, die jaarlijks voor Koninginnedag een gezellig wijkfeest met allerlei activi teiten organiseren, in het zonnetje te zetten. Jessica Donders namens wijkvereniging Plan Oost, Lissa Leguijt namens Oranjecommissie West en Niels Sprenkeling namens Stichting Oranjebal Heiloo, kregen door de burgemeester -namens het Nationaal Comité Inhuldiging- een Oranje Strik opgespeld. In het kader van het thema van de inhuldiging 'Mijn droom voor ons land, inspi ratie voor onze Koning' leveren zij volgens de burgemeester voor ons doip een belangrijke bijdrage aan het verwezenlijken van dromen. Oranjecommissie West bestaat al decennialang en is enkele jaren geleden nieuw leven ingeblazen door zes moeders en een vader. Naast Lissa Leguijt zijn Birgitte Oortwijn, Sanne Wolterbeek, Frederique Althoff, Ellen Zwaan, Leoni Grossenbagt en Marcel Ursem actief en organiseren jaarlijks leuke spelactiviteiten voor de jeugd uit Heiloo West. Voor wijkvereniging Plan Oost hebben 'nieuwelingen' Jessica Donders en Iris van der Ende het organisatiestokje van hun voorgangers overgenomen, maar beiden werden in de voorbereiding naar het zesde Oranjefeest van Plan Oost door de 'oude garde' bijge staan. Niels en Amber Sprenkeling HEILOO - Op zondag 21 april werd voor de vijfde keer de PCC Maalwaterrun gehouden voor jong en oud. Wandelen en ren nen voor een goed doel. Playing for Succes met de bambi- noloop van 400 meter tot de 10 kilo- meter-loop. Vanwege het lustrum voor het eerst de maalwaterloop van 7-, een 14 kilometer. En nog veel meer, teveel om op te noemen. Op donderdag 2 mei kimt u luis teren naar de vele en interessante interviews gemaakt en samenge steld door Linda, de nieuwe mede werkster van het programma Heiloo en de Regio op BeatFM. De uitzending is op donderdag avond 2 mei vanaf 20.00 uur op FM 106.3 Voor degenen die de uitzen ding moeten missen, dan zoeken op Beat FM.nl en klikken op uitzending gemist. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. jHK Het weekblad Uitkijkpost wordt sjjp geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- -1''priming. N.itunih vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met de advertentieafdeling op tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. zijn ruim 15 jaar actief voor wijk vereniging Ypestein. Niels is voor zitter van Stichting Oranjebal, het Heilooër feest dat dit jaar voor de 23ste keer plaatsvond. Zonder de hulp van vrijwilligers zou volgens de drie trotse ontvangers echter geen feest mogelijk zijn geweest. De Oranje Strik is daarom ook een pluim naar him achterban. Het plaatsen van een Koningsboom past in Heiloo in een traditie. De Koningsboom heeft net als de andere drie koninklijke bomen een sierhekwerk met de tekst: Willem-Alexander kronings boom 2013. Maar zaterdagochtend zagen omwonenden dat de boom was omgeknakt. De Koningslinde was halverwege afgebroken en lag er treurig bij. Naar alle waarschijnlijk heid zijn het vandalen geweest die 's nachts de boom hebben omgebo gen tot ie knapte. Buurtbewoners en voorbijgangers zijn geschokt, en ook burgemeester Romeyn gaf op Twitter aan zeer ontsteld te zijn. De gemeente heeft afgelopen weekend de boom meteen verwijderd omdat deze niet meer te redden viel. Helaas lukte het niet meer om de boom nog voor 30 april te vervangen, maar de nieuwe Koningslinde komt toch nog deze week. Vrijdag 3 mei plant de gemeente op dezelfde locatie opnieuw een Koningsboom. Burgemeester Hans Romeyn: „Het college van de gemeente Heiloo waardeert de betrokkenheid van inwoners. Wij ervaren dat inwoners de vernieling schandelijk vinden en tevens een oproep doen aan de daders om zich te melden. Het doet mij goed dat er zelfs initiatieven zijn om de kosten te dragen." HEILOO - Op zaterdag 4 mei wordt de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. Voorafgaand is er in de Ter Coulsterkerk een oecomenische dienst en na afloop een herden kingsconcert in de Witte Kerk. Dit concert wordt verzorgd door Roel Stem, fluit, en Gerard Boeters, piano. Het concert van een half uur zal om ongeveer 20.30 uur beginnen, toegang is vrij. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje 300,- aan een vereniging of stichting. De opkik ker van de maand mei gaat naar Jan Scholten uit Heiloo voor zijn fietstocht naar Santiago de Compostella (deze financiële ondersteuning gaat geheel of gedeeltelijk naar de Stichting Rolstoelbus Heiloo). U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Woensdag 15 mei komt Maijan van den Berg (bekend schrijfster en columniste) in het Alzheimer Café in Heiloo en ver telt het ontroerende verhaal van mensen met dementie. Vanaf 19.00 uur zijn bezoekers welkom in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Bezoek aan het Alzheimer Café is kosteloos. Voor koffie en thee wordt gezorgd. HEILOO - Een springkussen annex buikschuifwaterglijbaan van wel 18 meter lang, aqua- balls waarmee je zonder nat te worden over water kunt 'lopen', een optreden van Streetband Caecilia en een demonstratie waterskiën en -boarden. Wie wilde kon zelf ook een poging wagen. Zwembad Het Baafje luidde op zondag 28 februari feestelijk en vol goede zin het nieuwe openlucht zwemseizoen in, dat loopt tot en met zondag 1 september. De zon liet zich afgelopen zondag van haar beste kant zien en ondanks de enigszins frisse buitentempera tuur waagde een enkeling zich in het water. Om 12.00 uur trad Streetband Caecilia aan om met een vrolijk repertoire het nieuwe zwemseizoen te verwelkomen. Zowel de mede werkers van het Heilooër zwembad als alle Vrienden van Het Baafje, waaronder Gea Schilte (secretaris), kijken uit naar een lange, warme zomer. Gea hoopt dat zich nog een derde partij meldt, die de exploi tatie van het zwembad op zich zal nemen. „Dat zou kansen bieden om vaker leuke activiteiten te organi seren die meer bezoekers aantrek ken." Ze verwacht eind dit jaar meer duidelijkheid over de toekomst van Het Baafje. En tot die tijd dragen de Vrienden van Het Baafje hun steen tje bij en zetten zich vol enthousi asme in om het zwembad op een verantwoorde manier draaiende te houden. Hierbij is alle extra hulp wel kom; nieuwe vrijwilligers worden met open armen ontvangen. Het Baafje is alle dagen van de week geopend. Meer informatie vindt u op www.heiloo.nl. Streetband Caecilia trad aan om met een vrolijk repertoire het nieuwe zwemseizoen te verwelkomen en de dappere zwemmers te ondersteunen. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3